Araç Kredisi

10 Yaş Araç Kredisi Veren Bankalar (15-20 Yaş) Haziran 2021

Araç kredisi Kaç yaşa kadar Verilir? Taşıt kredisi 15 yaşa kadar almak mümkün müdür? Yapı kredi, İş Bankası, Şekerbank, Akbank 2. el taşıt kredisi yaş sınırı Ziraat Bankası ile aynı mıdır? Sıfır kilometre yerine kullanılmış bir otomobil almak isteyenler için bankaların otomobil finansmanlarını sizler için araştırdık.

Taşıt Kredisi Nedir?

Ticari ve binek araç sahibi olmak için çeşitli bankaların çeşitli seçeneklerle müşterilerine sunduğu kredilerdir. Araç kredisini sıfır veya 2. el arabalar için çekebilme imkanına sahipsiniz. Eğer 2. el bir araba için kredi çekmek istiyorsanız aracın yaşına dikkat etmelisiniz, çünkü bankalar belli bir yaştan sonra 2. el arabalar için kredi vermemektedir. Başka bir konu ise kredi çekebilmek için bazı koşulların sağlanması gerekmektedir. Alınacak kredi için tüm koşullar sağlandığı takdirde herkes taşıt kredisi çekebilmektedir.

10 Yaş Araç Kredisi Veren Bankalar Var mı?

Taşıt Kredisini Nasıl Kullanabilirim?

Araba kredisini alabilmek için öncelikle sicilinizin bozuk olmaması ve kredi notunuzun kredi çekebilecek yüksek olması gerekmektedir. Daha sonra hangi bankadan kredi çekeceğinize karar vermeniz gerekmektedir. Bunun için tüm bankalar arasında  iyi bir karşılaştırma yapmanız gerekmektedir. Bankalar arabaların fiyatının tamamı için kredi sağlamamaktadır. Sıfır araba için %70 oranında destek sağlamaktadır. 2. El arabalar için ise % 60 oranında kredi imkanı sağlamaktadır. Bu koşulları değerlendirdikten sonra geriye çektiğiniz kredilerin kaç vadede ödeneceğidir. Otomobil kredilerinde en fazla 60 ay vade imkanı sunulmaktadır. Sıfır araç aldığınız zaman araç ipotek edilir ve bu şekilde kredi verilir. 2.el arabalarda ise bankalar genelde kefil istemektedir. Bu müşterinin kredi notuna göre değişmektedir. Araç almaya karar verdiğiniz zaman sunulan vadeyi gelirinize göre iyi ayarlamalısınız. En fazla 60 ay sağlandığını düşünürsek ortalama bir gelirle araba almanız çok da zor görünmemektedir.

2. El Araç Kredisini Veren Bankalar

 • Ziraat Bankası
 • QNB Finansbank
 • DenizBank
 • ING Bank
 • İş Bankası
 • Halk Bankası
 • Vakıfbank
 • Odeabank
 • TEB
 • Akbank’ tır.

Akbank taşıt kredisi için birçok fırsatı müşterilerine sunmaktadır.  Bu bankaların tümü 10 yaşa kadar araç kredisi vermemektedir.

2. El binek araç kredisini veren bankaları sıraladık. Peki bu araç kredilerinden yararlanabilmek için araç yaşının en fazla kaç olması gerektiği merak konusudur. Sizler için bunu da araştırdık. Yazımızda araç kredisi ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

2. El Araç Kredisi Şartları

Kamu bankaları tarafından 4 yeni paket olarak devreye alınan ve içlerinde taşıt kredisi de bulunan araba almak isteyen kişilere verilecektir. Taşıt kredisi hakkında detaylardan önce bankaların bünyesinde bazı koşulların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu nokta da ikinci el araçlarda geçerli olan en önemli husus aracın yaşı olacaktır. Sağlanan kredi kullanımına ilişkin kredi alacak kişiler tarafından en çok merak edilen soru araç kredisi çekeceğim Araç Kredisi Kaç Yaşa Kadar Verilir? olacaktır. Araç kredisi yaş skalası her bankaya göre değişik kriterlerde değerlendirilir. Ancak geçtiğimiz günlerde devreye alınan araç kredisi kullanımı ile alakalı olarak Kamu Bankalarından Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank araç kredisini devreye koymuştur. Bu kapsamda banka müşterilerine sıfır km binek araçlar üzerinde kredi kullandırılacağı gibi ikinci el araç alımlarında da kredi kullanılmaktadır.

Araç kredisi Kaç yaşa kadar Verilir?

Araç kredisinde en çok merak edilen ikinci el araç alacak kişiler tarafından aracın yaşı olacaktır. Öncesinde belirtildiği üzere her banka da farklı araç kredisi yaş sınırı bulunmaktadır. Bu sebeple liste halinde araç kredisi için azami yaş oranları aşağıdaki gibi sıralanmıştır;

 • Ziraat Bankası; 7 seneye kadar araç kredi verebilir.
 • Halkbank; Araç kredisi için belirlenen yaş sınırı 7 senedir.
 • Vakıfbank; Yeni kredi paketi kapsamında ikinci el araç alımlarında araç kredisi yaşı 7 sene olmalıdır.
 • Denizbank; İkinci el araç alımlarında azami olmak üzere ticari araçlar 3 yaş, binek araçlarda ise 5 yaşa kadar taşıt kredisi kullandırabilir.
 • Garanti BBVA; Taşıt kredisi için uygulanacak kredinin vadesi ile araç yaşının toplamı azami 9 yıl olarak belirlenmiştir.
 • Yapıkredi; 10 yaşa kadar araç kredisi kullandırmaktadır.
 • QNB Finansbank; Araç kredisi için belirlenen yaş sınırı kredinin vadesi ile aracın yaşının toplamının en fazla 10 yıl olması gerekmektedir.

10 Yaşa Kadar Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Bankalar bazı imkanlardan yararlanabilmeniz için sizden bazı şartları yerine getirmenizi istemektedir. Bankalar müşterilerinin öncelikle gelirine, kredi notuna ve sicilinin bozuk olup olmadığına bakmaktadır. Tüm bunlar seçtiğiniz banka tarafından incelenip detaylarına bakıldığı zaman eğer kredi çekmenize uygun bulunuyorsa gerekli işlemler başlatılmaktadır. Alacağınız arabanın 2. el olması bankalara göre kredi verme durumu farklılık göstermektedir ve araç yaşı konusunda sınırlama konulabilmektedir. Genellikle araç yaş sınırı en fazla 5 yıl olması bankalar tarafından sınır koyulmaktadır. Bazı bankaların 10 yaşa kadar taşıt kredisi verdiği de bilinmektedir.

Taşıt Kredisi 15 Yaşa Kadar Verilir mi?

Bankalar 2.el araba almak isteyenlere çeşitli vade ve faiz oranlarıyla kredi seçenekleri sunmaktadır. Bankalar tarafından 2. el taşıt kredisi için verilecek tutar arabanın tamamını ödeyecek miktarda değildir. Müşteri belli bir miktarda araba için peşinat vermek zorundadır eğer arabanın yaşı 5 yıldan fazla ise bazı bankalar tarafında kefil istenmektedir. Sıfır araçlar için ise araba ipotek ettirilir borç ödenene kadar rehin olarak kalmaktadır, borç ödenmemesi halinde gerekli işlemler başlatılır. Kredi ederinin binde 5 oranında dosya masrafına müşteriler tabi tutulmaktadır. Bu konuda bazı bankaların güncel teklifleri incelendiği zaman İş Bankasını 48 ay vade ile 100 bin TL’ lik kredi için % 1,10 oranında bir faiz uygulamaktadır. Garanti Bankası ise aynı miktar ve vade için %1,19 oranında faiz uygulamaktadır. Birçok banka taşıt kredisi 15 yaşa kadar vermemektedir. Bankaların belirlediği yaş şartlarına göre uygun faiz oranları ile sıfır veya ikinci el araçlarınız için taşıt kredisi çekebilirsiniz.


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu