Esnaf İşyeri Destekleri

2021 Esnaf Kredisi Veren Bankalar

Esnaf kredisi veren bankalar, kendi ticari bankacılık hizmetleri gereğince vade ve faiz oranlarını belirleyerek esnaf kredisi hizmeti vermektedirler.

Garanti Bankası Aracılığıyla Alınan Esnaf Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Garanti Bankası “Esnaf Destek Paketi” adı altında esnaf kredisi hizmeti vermektedir. Çekilen tutara göre fazi uygulaması yapılmaktadır. İşletme ve yatırım finansmanı kapsamının dışında ticari araç almak isteyen esnafa da destek veren Garanti Bankası esnaf kredisi 24 aya kadar vadeyle çekilebilir. Bankaya ait şirket kredi kartı, banka hesabı, POS cihazı gibi ürünleri kullanan kişilere faiz indirimi uygulanır. Başvuru banka şubelerinden yapılır.

Türkiye Ekonomi Bankası ( TEB ) Aracılığıyla Alınan Esnaf Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Türkiye Ekonomi Bankası ( TEB ), faiz oranları ve vadesi değişen 8 farklı esnaf kredisi hizmeti vermektedir. Bu krediler şu şekildedir:

 • Nakdi Krediler
 • Gayrinakdi Krediler
 • AFD Enerji Kredisi
 • Arena Sıfır Faizli Teknoloji Kredisi
 • Hazine Müsteşarlığı Destekleri
 • KOSGEB Destekli Krediler
 • Kredi Garanti Fonu İş Birliği Kredileri
 • KGF İş Birliği

Türkiye Ekonomoi Bankası ( TEB ) aracılığıyla kredi almak isteyen esnaf banka şubelerine gitmelidir. Tutar ve istenilen esnaf kredi paketi doğrultusunda faiz ve vade hesaplaması yapılır.

Halkbank Aracılığıyla Alınan Esnaf Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Halkbank, esnaf kredisini vermeye başlayan ilk bankalar arasındadır. Sıfır faizli ve düşük faizli esnaf kredilerinin yanında Esnaf ve Sanatkar Kredi ve Kefalet Birliği ile verdiği kredi hizmetleri bulunmaktadır. 60 aya varan vade seçenekleri ile 3 ya da 6 aylık ödeme planı ile 200,000 TL’ ye kadar verdiği krediler için 12 aya kadar olan vadelerde % 4, 12 aydan uzun olan vadelerde % 5 faiz uygulaması yapar. Ticari bankacılık kapsamında kredi almak isteyen esnafların başvurusu banka şubelerinden yapılmaktadır.

Vakıfbank Aracılığıyla Alınan Esnaf Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Vakıfbank, ticari bankacılık işlemleri kapsamında esnaflara özel kredi başvurularını banka şubelerinden ya da internet bankacılığı üzerinden almaktadır. 36 aya varan vade ve 50,000 TL’ ye kadar olan kredi için esnaflara sabit taksitle ödeme, değişken taksitle ödeme ve taksit erteleyerek ödeme olarak üç farklı esnaf kredisi ödeme imkanı sunmaktadır.

Yapı Kredi Bankası Aracılığıyla Alınan Esnaf Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Yapı Kredi Bankası, kredi almak isteyen esnaflara 36 aya varan vade seçenekleri sunmaktadır. Ancak kişi eşit taksitlerle ödeme yapmak isterse üç ayda bir, altı ayda bir ya da altı aya kadar ödemesiz seçeneklerini seçebilir. Yapı Kredi Bankası nakit destek ihtiyacı için bir üst limit belirlememiş olup faiz oranlarını müşteriye göre belirler. Yapı Kredi Bankası esnafa özel kredi başvurusu banka şubelerinden ve internet bankacılığı üzerinden yapılabilir.

ING Bank Aracılığıyla Alınan Esnaf Kredisi Özellikleri Nelerdir?

ING Bank, esnaflara nakdi ve gayrinakdi olarak iki şekilde kredi hizmeti vermektedir. Kefilsiz hizmet sunan ING Bank kredi başvuru mobil bankacılık, banka şubeleri ya da internet bankacılığı üzerinden yapılmaktadır. İşletmelere 100,000 TL’ ye kadar verdiği kredi 36 aya kadar vadelendirilip en düşük faiz oranı % 1.86 olarak belirlenmiştir.

Türkiye İş Bankası Aracılığıyla Alınan Esnaf Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Türkiye İş Bankası aracılığı ile kredi almak için kişinin Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyesi olması gerekmektedir. İşletmelere 250,000 TL’ ye varan kredi hizmetini 36 aya varan vadelerle vermekte olup eşit taksitlerle ödeme yapılmasını ister. Faiz oranını müsşteriye göre belirleyen Türkie İş Bankası esnaflara özel kredi başvurusunu banka şubelerinden almaktadır.

Ziraat Bankası Aracılığıyla Alınan Esnaf Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Ziraat bankası, esnaflara nakdi kredi ve destek kredisi hizmeti sunmaktadır. Başvuruları banka şubelerinden yapılan Ziraat Bankası nakdi kredileri şunlardır:

 • Rotatif Kredi
 • Gün İçi Kredisi
 • Taksitli Krediler
 • Döviz Kredileri
 • İskonto Kredisi
 • Nakit Yönetimi Kredisi
 • Kredili Mevduat Hesabı

Ziraat Bankası tarafından verilen destek kredileri şunlardır:

 • Turizm Destek Paketi
 • Kadın Girşimci Destek Paketi
 • KOBİ Destek Paketi
 • Eczane Destek Paketi
 • Engelsiz Destek Paketi

Denizbank Aracılığıyla Alınan Esnaf Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Denizbank, esnaf finansman desteğini günlük ve acil ihtiyaç ya da eşit taksit ödemeli olarakvermektedir. 80,000 TL’ ye kadar olan kredi hizmetine mobil uygulama, internet bankacılığı, banka şubelerinden, bankamatikten, internet sitesinden ya da SMS göndererek başvuru yapılabilir.

QNB Finansbank Aracılığıyla Alınan Esnaf Kredisi Özellikleri Nelerdir?

QNB Finansbank, yıllık % 14.5 faiz uygulaması yaptığı 36 aya varan vadelerle verdiği kredi için ilk 3 ödeme almamaktadır. Ancak QNB Finansbank aracılığı ile esnaf kredisi almak isteyen kişi krediyi 120 aya varan vadeler ile de alabilmektedir.


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu