İş Dünyası

2021 KOSGEB KOBİ Uzman Yardımcısı Sınav Sonuçları Açıklandı

 KOSGEB tarafından düzenlenen Kobi Uzman yardımcısı Sınavının sonuçları açıklandı. 24-28 Şubat 2021 (KUY1 grubunda olanlar 24-25 Şubat, KUY2 grubunda olanlar 26-27 Şubat, KUY3 ve KUY4 grubunda olanlar 28 Şubat) tarihlerinde istenilen belgeleri hazırlayarak KOSGEB İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığına kendileri başvurularını yapması gerekmektedir.Adaylara yazılı tebliğ İdari Hizmet Sözleşmeleri tarafından iletilecektir. Atama kararı çıkan ve tebellüğ edilen aday için tebellüğ tarihinden geçerli olmak üzere 15 Gün içinde göreve başlama zorunluluğu bulunmaktadır.

Yedek liste de yer alan adayların hakları başvuru sürelerinin sonunda altı ay geçerli olacaktır. 28 Şubat 2021 tarihinden sonra başlayacak yedek listede yer alan adayların başvuruları atanma süreçlerine bağlı olarak KOSGEB Kobi Uzmanlığı Yönetmeliğinin gerekli hükümlerine göre işlenecektir. Adaylar açıklanan sınav sonucu itirazlarını ilan tarihi olan 07.02.2021’yi takriben 7 gün içerisinde yazılı olarak yapmaları gerekmektedir. 14.02.2021 mesai saati bitimine kadar yapılabilir.

Müracaat İçin Gerekli Belgeler

Sınav sonucu açıklanan adayların mutlaka geçmiş hizmetlerini gösteren hizmet dökümünü kuruma ibraz etmek zorunda ve sonrasında sözleşmeyi imzalamaları gerekmektedir.

Adayların, varsa, geçmiş hizmetlerini gösterir hizmet dökümünü sözleşme imzalanmadan önce kuruma ibraz etmeleri zorunludur. Hizmet dökümü evrağı SSK, Bağkur ve Emekli sandığı gibi hizmet edilen kurumlar da hizmet süresi ve detaylarını gösteren SGK’dan alınan hizmet detayını gösteren belgedir. E-devlet ile giriş yaparak SGK Hizmet dökümünü barkodlu şekilde ücretsiz olarak kolaylıkla alabilirsiniz.

 

Aşağıdaki belgelerin hazırlanması ve başvuru ile verilmesi gerekmektedir.

-Daha önceden alınmış ise YDS puanını gösterir belge veya bilgisayar çıktısı
-Daha önceden alınmış ise yüksek lisans veya doktora yaptığına dair diplomanın aslı
-Lisans diplomasının veya geçici mezuniyet belgesinin aslı ya da noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınan mezuniyet belgesi (Denkliği olan bölümlerden mezun olanlar için denklik belgesi)
-Ortaokul ve lise eğitiminde fazla öğrenim (hazırlık, süper lise vb.) görmüş ise bunu belirtir belgenin ilgili okullardan temin edilmesi gereklidir (Bu durum ilgili diplomada yazılı ise bu okullardan belge almaya gerek yoktur.)

Bakmakla yükümlü olunacak kişiler var ise;

-Bu kişilerin Nüfus Cüzdan Kayıt Örneği veya Nüfus Cüzdan Fotokopileri
-Bu kişilerin “SOSYAL GÜVENCESİ OLMADIĞINA DAİR” SGK’dan alınacak belge
-6 Adet vesikalık fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş ve en az 4x6cm ebadında)
-Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı/kimlik kartı aslı ve fotokopisi
-Askerliğini yapan adayların terhis belgesini veya askerlikten muaf belgesini, askerliğini yapmamış adayların ise güncel askerlik durum belgeleri (e-devlet üzerinden temin edilecektir.)

Ayrıca adayları bazı formları doldurması gerekmektedir. Formlar müracaat esnasında doldurulabilir. El yazısı ve tükenmez kalem ile doldurulması zorunlu kılınmıştır sadece Birim ve Sicil No kısmı boş olarak teslim edilecektir.


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu