Kredi Kartı

Akbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma Haziran 2021

Akbank Axess kredi kartına sahip kişiler internet üzerinden yapacakları alışverişleri geçtiğimiz yıllarda Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu tarafından belirlenen tarihe kadar SMS onayı ile yapabiliyordu. Ancak, mesaj yoluyla ya da bankaların çağrı merkezleri üzerinden kredi kartları internet üzerinden istenildiği zamanlarda alışverişe açılabiliyor. Aynı işlem bankanın mobil uygulaması üzerinden de yapılabilmektedir. Bu sebeple siz değerli okurlarımız için Akbank Axess Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma, Akbank’ın kullanıma kapatmış olduğu kredi kartları hangileridir? Akbank Kredi kartları İnternet alışverişine nasıl açtırılır? gibi başlıkları değerlendirerek sizler için bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Akbank Axess Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma

Akbank’ın kredi kartlarını internet üzerinden alışverişe açtırmak için Sms onayı, Akbank direkt işlemleri ve Müşteri numaraları ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu konu hakkında ayrıntılı bilgileri makalemizin geri kalan bölümlerinde sizlerle paylaşacağız. Bankanın yeni müşterileri için yani yeni kredi kartı başvurusu yapan müşterileri için ise kredi kartlarını açtırma işlemleri aşamasında onay vermeleri gerekmektedir. Aksi taktirde kredi kartınız ile internet üzerinden alışveriş yapamayacaksınız. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu sayesinde düzenlenen uygulamaların sayesinde kredi kartı dolandırıcılığını ortadan kaldırılması hedeflenmektedir.

Akbank’ ın Kredi Kartları

Akbank’ ın kredi kartlarının listesini aşağıdaki yazımızda maddeler halinde siz değeli okurlarımız ile paylaşacağız.

 • Akbank Kart 1e1
 • Axess Platinum
 • Kanatlar Siyah
 • Axess Gold

Akbank’ın Kredi Kartları İnternet Alışverişine Nasıl Açtırılır?

Banka, müşterileri kredi kartlarını kullanıma açtırmak için kendilerine en yakın bulunan banka şubelerine başvuru yaparak işlemlerini gerçekleştirebilecekleri gibi aynı zamanda müşteri hizmetlerini arayarak da başvurularını yapabilirler. Bunların dışında tek bir SMS yolu ile de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Mesaj yolu ile kartınızı İnternet üzerinden alışverişe açtırmak için aşağıda paylaşacağımız yola başvuru yapmanız gerekmektedir.

SMS yolu ile başvuruda bulunmak isteyen banka müşterileri INTERNET yazıp 8885‘e mesaj gönderebilir ve kredi kartlarını İnternet üzerinden alışveriş yapmaya hazır hale getirebilirsiniz.

Akbank Direkt Üzerinden Başvuru Nasıl Yapılır?

Akbank Direkt işlemi sayesinde internet üzerinden kartınızı alışverişe açtırabilirsiniz. Akbank Direkt uygulaması sayesinde işleminizi çok hızlı ve başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle cep telefonlarınıza bu uygulamayı indirmeniz gerekecektir. Veya kullanmış olduğunuz bilgisayarınızdan Akbank Direkt İnternet sitesine bağlanabilirsiniz. Bu uygulama üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirmek için aşağıdaki aşamalara uymanız gerekecektir.

 • Akıllı cep telefonlarına sahip olan banka müşterileri öncelikle Google Play Store’den Akbank Direkt uygulamasını cep telefonlarına indirmelidirler. Ve sistemin sizi yönlendirmiş olduğu aşamaları takip ederek işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Android telefonlara bu uygulamayı indirmek için lütfen linke TIKLAYINIZ.
 • IPHONE cep telefonları ve mobil uygulamaları için işlemlerinizi BURADAN gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kullanmış olduğunuz İnternet tarayıcınızdan işlemlerinizi gerçekleştirmek için lütfen linke TIKLAYINIZ.

Akbank Müşteri İşlemlerinden Başvuru Nasıl Yapılır?

Akbank Müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartınızı internet kullanımına açtırmak çok daha kolay olacaktır. Bunun için Akbank’ın müşteri hizmetlerini arayarak operatörlerden yardım alabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Akbank müşteri hizmetlerine 444 25 25 no’lu telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Akbank Direkt Üzerinden Başvuru Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Kullanıcılarına Tavsiyeler

 • Kredi kartı şifrenizi ve kartınızın arkasında bulunan CCV güvenlik numaranızı kimse ile paylaşmayınız.
 • SSL sertifikası bulunsa bile bilmediğiniz internet sitesinden kredi kartınızı kullanarak alışveriş yapmayınız.
 • Kartınız internet kullanımına açık ise mutlaka her ay ekstrenizi kontrol ediniz.
 • Ödeme ekranında 3d secure seçeneği bulunuyorsa bu seçeneği mutlaka işaretlemelisiniz.
 • İnternette sanal harcama limiti belirlemelisiniz.
 • İnternet alışverişlerinizde mümkün olduğu sürece kapıda ödeme seçeneğini seçerek gerçekleştirmelisiniz.

Akbank Temassız Özelliği Nasıl Açılır?

Kartınızı temassız ödemelere açmak için aşağıdaki adımları takip ederek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Öncelikle akbank mobil uygulamasına giriş yapın.
 • Daha sonra Direkt Öde menüsünden Kart Ekle seçeneğine tıklayınız.
 • Temassız ödemelerde kullanılacak kartın seçimini yapın.
 • Alışveriş sırasında telefonunuzu pos cihazına yaklaştırarak artık temassız ödeme yapabilirsiniz. İşte bu kadar!

Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu