İhtiyaç Kredisi

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar (GÜNCEL BANKA LİSTESİ)Haziran 2021

Farklı bankalara ve kurumlara kredi yada kredi kartı borcunuz var ise mevcut olan borçlarınızı daha düşük faiz oranlar ile başka bir bankaya transfer edebilirsiniz. Böylece hem vade sürenizi hem de kredinizi istediğiniz gibi yapılandırabilir ve düşük faizler ile borcunuzu tek bir bankaya ödeyebilirsiniz. Borç kapatmak için yaptığınız araştırmalar için Ziraat Bankası, Garanti, Şekerbank ve Vakıfbank borç kapatma kredisi için finansman desteğinden yararlanabilir şartlarını öğrenebilirsiniz. Borç kapatma kredisi veren bankalar 2021 hakkında bilgi alabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi 2021

En uygun komisyonlar, faiz oranları ve ödemeler ile farklı bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı birleştirerek daha uzun taksit seçenekleri ile ödeme yapılandırması imkanına sahip olabilirsiniz. Borç kapatma kredisi veren birçok banka sayabiliriz. Çoğu vatandaşın merakla araştırdığı,

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2021 yılında;

 • ING
 • Akbank
 • CEPTETEB (Türkiye Ekonomi Bankası)
 • Vakıfbank
 • Ziraat bankası
 • Denizbank
 • Şekerbank
 • QNB Finansbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Aktifbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • Garanti Bankası borç kapatma kredisi vermektedir.
 • Halkbank

10 bin lira tutarında çekilecek Borç kapatma kredilerinin faiz oranları ve 36 ay vadede ki hesaplanan aylık ödeme tutarları aşağıda ki gibidir;

Banka Kredileri Kredi Adı Faiz Oranı Aylık Taksit Toplam Maliyet
 QNB Finansbank QNB Finansbank Borç Kapatma Kredisi %1,54/2,02 382.82 TL 13,752 TL
 CEPTETEB CEPTETEB Borç Kapatma Kredisi %1,45 376 TL 13.591 TL
 ING Borç ING Borç Kapatma Kredisi %1,54 383 TL 13.833 TL
 Türkiye İş Bankası İş Bankası Borç Kapatma Kredisi %1,65 391 TL 14.131 TL
 Garanti BBVA Garanti BBVA Borç Kapatma Kredisi %1,69/1,79 406 TL 14.652 TL
 Akbank Akbank Borç Kapatma Kredisi %1,98 414 TL 14.958 TL
 Aktif Bank Aktif Bank Borç Kapatma Kredisi %2,79 410 TL 14.819 TL
 DenizBank DenizBank Borç Kapatma Kredisi %1,64/1,79 436 TL 15.754 TL
 Yapı ve Kredi Bankası Yapı Kredi Borç Kapatma Kredisi %2,44 453 TL 16.365 TL
BORÇ KAPATMA KREDİSİ VEREN BANKALAR FAİZ ORANLARI

Borç Kapatma Transfer Kredisi Nedir? Neleri Kapsar?

Kısaca ”borç transferi yapılacak olan bankadan çekilecek olan kredinin de faizlerini ekleyerek bir bankada borçlarını toplaması” demektir. Bunun için kredi veren bankalar kendi belirledikleri faiz oranları ve vade seçenekleri ile kredi vermektedir. Genellikle düşük faiz oranları ile bankaların uyguladıkları faizler düşüktür. Bu işlemle başka bankada bulunan dağınık borçlarını toplamak ve istediği bankaya transfer etmek için bankayı ikna etmeli ve  istediği bankayı ikna ederek transfer işlemini yaptırmalıdır.

Bankalar kendi bütçelerine oranla kredi kampanyaları düzenlediklerinden dolayı bankaların kendilerinin belirli dönemlerde belirledikleri programlar doğrultusunda ve finansal durumları göz önüne alınarak kredi başvuruları değerlendirmeye aldıktan sonra onaylamaktadır. Bankalar kendi çıkarları doğrultusunda kredi onayı için uzlaşmaya gideceklerinden alacaklarını biran önce tahsil edebilmek ve yasal süreçlerle uğraşmamak adına başvuruda bulunanlara verilmektedir. Kart borç transferi yapmak isteyenlere çoğu banka bu amaçla vermektedir.

Bu şekilde kredi alanlar banka ile yeniden bir kredi sözleşmesi imzalamaktadır ve yeni bir ödeme planı oluşturularak bu plan çerçevesinde istenilen vadelerde ödemeler yapılarak borçlar kapatılmaktadır. Son çıkan yasa ile birlikte borç yapılandırma yapmak isteyenler bankalara başvuru yaparak Borç yapılandırma Yasası uygulanması talebinde bulunarak borçlarını yapılandırabilirler. Borç transfer işlemi yapacak olan banka, mevcut borçlarının bulunduğu bankaya EFT yoluyla borç transfer işlemi gerçekleştirilerek borcu kapatır. Yani mevcut borç, yeni anlaşılan bankadan çekilen kredi ile kapatılmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Şartları Nelerdir? 2021

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankaların bazı şartları bulunmaktadır. Borç transferi yapılabilecek işlemler olduğu gibi yapılamayacak işlemler de bulunmaktadır.

Dağınık borçları tek bir bankaya birleştirmek için değişik bankalardaki toplam borçların kapsayan işlemler gibi birde kapsamayan işlemlerin neler olduğuna yani kısacası borç kapatma kredisi veren bankaların şartlarına bakacak olursak;

Borç transferi yapılabilecek işlemler şunlardır;

 • Birden çok farklı bankalardaki ihtiyaç kredileri borçları, ve kart borçları,
 • Dağınık halde ki farklı bankalarda bulunan taşıt kredileridir.

Borç transferini yapılamayacak işlemler ise;

 • Değişik bankalarda açılan mevduat hesapların bağlı tüm ek kart borçları ve
 • Konut kredileri olacaktır.

Bu şartların uygunluğu kontrol edildikten sonra yukarıda sıraladığımız bankalardan borç kapatma kredisi almak çok kolay olacaktır.

QNB Finansbank Kredi Notu Hesaplama içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Garanti Borç Kapatma Kredisi

Garanti BBVA Anında kredi (444 0 335) hattını arayan veya Garanti Bankaların şubelerine giderek transfer işlemini gerçekleştiren herkes tüm dağınık borçlarını 36 aya varan vadelerle tek bir çatı altında toplayabilir ve kredilerin vadelerini uzatabilir. Garanti BBVA bireysel ihtiyaç kredisi kapsamında sunduğu borç transferi kredisini başka bankalarda bulunan kredi ve kredi kartı borçlarının tamamını 36 aya varan vadeler ile tek çatı altında birleştirmek isteyenler için sunmaya devam ediyor. 

Bu kredilerde uygulanacak olan faiz oranları, vade süresine ve kredi tutarına göre değişmekte ve vade sınırı çalışan, emekliler ya da kira geliri sahipleri, şahıs firması ya da firma ortağı geliri olan müşterileri ve Ticari amaçlı kullanılan tüm ihtiyaç kredileri için ise 36 ay vadeli olarak kullandırılmaktadır.

Başvurular ise; ”Garanti BBVA İnternet Bankacılığı” veya ”Garanti BBVA Mobil’”den yapılabilir. Bu şekilde gerçekleştirilecek olan başvurularda onaylanan tutar kadar kullanılmaktadır.

Bankanın müşterisi olmayanlar ise kullanılabilecekleri kredilerin üst limitleri;

 • Bireysel müşteriler için 25.000 TL
 • Esnaflar için 60.000 TL olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi (GÜNCEL)

Düşük faiz oranları ile sizlerin birikmiş borçlarını kendi bünyesine taşıyarak 36 aya kadar yapılandırma fırsatı sunmaktadır. Toplam borç karşılığında kullanacağınız kredi Ziraat Tüketici Kredisi kapsamındadır. Başvurularınızı Bireysel Müşteriler departmanından yapabilir ve Ziraat Bankası Borç Transfer Kredisinden yararlanabilirsiniz.

Şekerbank ve Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi

Şekerbank, bina güçlendirme kredisi, arsa, emekli maaş müşterisi, bireysel güçlendirme kredisi, ödemesi kolay kredisi ve ferahlatan kredi kampanyası ile birçok nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Fakat borç kapatma kredisi şuan için verilmemektedir. Banka ile görüşerek detaylı bilgileri alabilirsiniz. Bununla birlikte Vakıfbank kredi kartı borcu olanların borçlarını ödemesi için uygun faiz oranı ile kredi kartı kapatma kredisi vermektedir. 1 yıl sonra ödemeye başlama seçeneği ile uygun faiz oranlarında gerekli koşulları karşılıyorsanız borç transfer kredinizi Vakıfbank’tan kullanabilirsiniz.

Akbank Borç Kapatma kredisi (Kredi Kartı Taksitli Borç Transferi)

Borç transferlerinin yalnızca tüketici, taşıt ve kredi kartı borçları için yapıldığını belirtmiştik. Şimdi size sadece kredi kartı borçlarını transfer yaparak kapatan ”Akbank taksitli borç transfer” uygulamasından bahsedelim. Biriken Kredi Kartı Borçlarınızı Dert Etmeyin diyen Akbank taksitli borç transferi uygulamasından yararlanmak isteyenlere, başka bankalarda biriken kredi kartı borçlarını Axess kartına aktarmaları sağlanarak taksitli olarak geri ödeme imkanı sunuyor.

Biriken kredi kartı borçları;

 • Axess karta aktaranlara’
 • ‘ 9-12 ay arası vadelerde’
 • ‘200 TL – 20 bin lira’ arasında
 • ‘sabit aylık yüzde %1,98’  faiz oranı uygulayarak geri ödeme imkanı sunuluyor.

Akbank taksitli borç transfer kredisinin başvuruları ise ”Akbank Mobil” ve ”Direk İnternet” uygulamasına giriş yaparak yapılabiliyor.

Ayrıca bu imkanlardan yararlanmak isteyenler en yakın Akbank Şubesine başvuruda bulunarak başvuruları gerçekleştirebilirler. Detaylar.

Akbank kredi kartı borç kapatma hesaplaması yapılırsa aylık taksit tutarınız aşağıda ki gibi olacaktır;

Kredi Tutarı Faiz Oranı Vade Süresi Aylık Taksit
5.000 TL %1,98 9 Ay 623,62 TL
10.000 TL %1,98 12 Ay 967,57 TL
20.000 TL %1,98 12 Ay 1.935,13 TL
Akbank Borç Kapatma Kredisi tablosu

Akbank tarafından kredi kartı borçlarını transfer etmek isteyenlerin ne kadar ödeme yapacaklarını tablo üzerinden gördük.

Yapı ve Kredi Bankası Borç Kapatma Kredisi

Yapı Kredi bankası, borç transfer kredisi yada kapama koşullu kredi yöntemi ile dilerseniz vadeyi uzatarak ödemelerinizi azaltabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise size uygun faiz oranı ile kredilerinizi tek bir yerde toplayabilirsiniz. Diğer bankalarda olan kredilerinizin avantajlı faiz oranlarıyla Yapı Kredi’ye taşıyabilir ve borçlarınızı tek bir bankaya toplayarak borçlarınızdan kurtulabilir, bununla birlikte bankanızı taşıyabilirsiniz.

İş Bankası Borç Kapatma Kredisi

İş Bankası borç kapatma kredilerini kişiye özel 36 ay vadeli kredi notuna göre vermektedir. Başka bankalardaki mevcut kredilerinizi borç kapatma kredisi ise İş Bankası’ndan verilen finansman desteği ile borçlarınızı birleştirerek size uygun olan taksit tutarını belirleyerek 36 aya kadar ödeme yapabilir ve borçlarınızı tek bir bankaya bağlayabilirsiniz. Bununla birlikte başka bir bankaya kredi kartınız var ise 36 ay vadeye kadar bu banka üzerinden borçlarınızı kapatabilir ve yapılandırarak kredi kartlarınızı kullanabilir, limit artışı sağlayabilirsiniz.

NKolay Borç Kapatma Kredisi 2021

N kolay internet bankacılığı üzerinden ihtiyaç ve borç kapatma kredileri çekebilirsiniz. İnternet üzerinden ihtiyacınız olan tutarı girebilir ve kredi başvurusu sağlayabilirsiniz.

Halkbank Borç Kapatma Kredisi

Borcunuzu ödemek için Halk Bankası şubelerine gidebilir veya internet üzerinden başvuru sağlayabilirsiniz. İhtiyaç kredileri borç kapatma kredisi ile benzer vade ve şartlara sahiptir. Bu şekilde kredi kullanmak isteyen müşteriler Halk bankası şubelerine giderek veya internet üzerinden başvuru sağlayabilir ve 50.000 TL’ye yakın finansman desteği alarak borçlarınızı kapatabilirsiniz.

Emeklilere Özel Borç Transferi Kredisi PTT- Aktifbank’ta

Emekliler çok şanslı. Zira birçok banka sırf emeklilerin elini rahatlatmak ve dağınık borçlarını birleştirerek tek bir  kanaldan ödemelerini kolaylaştırmak adına birçok kredi ürünü hazırlıyor ve müşterilerine sunuyor. Bu imkanları en çok PTT tarafından yapıldığını görüyoruz çünkü birçok emekli maaşını PTT işyerlerinden alıyor. Emekli aylıklarını PTT üzerinden almaları için de birçok kampanya düzenleyerek anlaşmalı Aktifbank üzerinden borç transfer kredisi sunuluyor. Bu sayede birçok emekli ödemelerini kolaylaştırarak rahat bir nefes alabiliyor.

Sizde eğer başka bankalardan emekli maaşınızı alıyorsanız ve aylığınızı aldığınız bankadaki kredi, kredi kartı ve KMH borçlarınız dağınık halde olduğu için ödemekte zorluk yaşıyorsanız hemen PTT Aktifbank başvurularını gerçekleştirerek 36 ay vadede tek çatı altında toplayabilir ve ödemelerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Emekli aylığınızı PTT’ye taşıyanlara özel Aktif Bank’ın Emeklilere özel “N Kolay Emekli Kredisi” kampanyasına da başvuru hakkınız olacaktır.

Borçlarını tek çatı altında toplamak ve birleştirmek isteyen ”Emeklilere özel” en fazla 36 ay vadeye % 2,79‘ dan başlayan faiz oranları ile borç transferi kredisinin; 10 bin lira 36 ay vadeli % 2,79 faizli borç transfer kredisi aylık taksit ödemesi 482,13 TL olurken kredinin toplam ödeme tablosu için tıklayınız.

Şimdi de emeklilere özel % 2,79‘ dan başlayan faiz oranları ile Denizbank tarafından sunulan borç transfer kredisini inceleyelim.

Denizbank Borç Kapatma Kredisi (Emeklilere Özel Transfer)

Denizbank % 1,64′ den başlayan aylık faiz oranı ile emeklilere özel borç transfer kredisi veriyor. Denizbank, tüm emekli müşterilerinin dağınık borçlarının taksitleri küçülsün diye tüm banka borçların ve emekli maaşını Deniz Banka transfer etmeleri şartıyla;

 • Avantajlı faiz oranları uygulayarak,
 • 36 aya varan vadeler ile
 • Kefilsiz bir şekilde transfer işlemlerini gerçekleştiriyor.

Borçlarını ödemekte zorlanan ve rahat bir nefes almak isteyen emekli müşterilerine özel 36 ay vadeli, kefilsiz ve değişen vadelerde % 1,64 ila % 1,69 faiz oranları ile kredisi başvuruları alınmaya devam ediyor. Bunun için Denizbank şubelerine bireysel kredi başvurularında istenen evraklar olan;

 • Başvuru formu,
 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
 • Maaş bordrosu veya gelir belgesi
 • Son aya ait resmi fatura veya yerleşim yeri belgesi ile yapılacak başvurular ile imkanı sunulmaktadır.

Denizbank borç kapatma kredisine başvuru yapmak için; banka şubelerinden istenen kredi başvuru formu doldurulacak, başvuru sahibine ait nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi ve gelir belgesi ile birlikte son aya ait resmi fatura veya yerleşim yeri belgesi evrakları teslim edilerek başvurular tamamlanacaktır. Kredinin tüm ayrıntılarını incelemek için tıklayınız.

Şimdi de ülkemizde köklü bankalar arasında adını her zaman duyuran müşterilerine özel farklı kredi imkanları sunan Garanti BBVA‘nın borç transfer işleminin detaylarına geçelim.

QNB Finansbank Borç Kapatma Kredisi Fırsatları Devam Ediyor (%1,59′ dan Başlayan Faizler)

QNB Finansbank ihtiyaç, taşıt ve kredi kartı borçlarını 36 ay vadeli aylık %1,59 ‘den başlayan faiz oranlarıyla tek çatı altında toplamak için borç transferi kredisi vermektedir. Borç transfer kredisi başvuru için gerekli belgeler ile Finansbank başvurarak dağınık borçlarınızı QNB Finansbank çatısı altında toplayabilirsiniz.

Qnb Finansbank tarafından sunulan borç transferi kredisinin faiz oranları kredi skoruna değişiklik göstermektedir. Esnek ve uygun ödeme koşulları ile karşı bankalara taşıma imkanı sunan Finansbank 10 bin lira tutarında krediye değişen skorlarda uygulanacak olan faiz oranları aşağıdaki gibidir.

Kredi Tutarı Kredi Vadesi Vadesi Kredi Taksit Tutarı
10.000 TL % 1,54 36 ay 382.82 TL
10.000 TL % 2,02 36 ay 419.54 TL
10.000 TL % 2,30 36 ay 441.78 TL
QNB FİNANSBANK Borç Kapatma Kredisi Örnek Maliyet Tablosu

QNB Finansbank borç transferi kredi başvurusunu SMS ile gerçekleştirebilmek mümkün. Bunun için cep telefonundan TC. kimlik numarasını yazarak 5030‘a mesaj yoluyla ve QNB Finansbank internet şubesinden başvuru formunu doldurarak müracaatta bulunabilirsiniz. 35 bin lira ve üzeri için banka şubelerine gidilmesi gereklidir.

Başvurularınızı hemen banka şubelerinden yapabilirsiniz, kredinin nasıl kullanıldığını, başvuru koşullarını, faiz oranları ve kredi faiz oranları ile hesaplamalarını ve tüm detaylarını buradan öğrenebilirsiniz.

Ing Bankası Borç Kapatma Kredisi (Uygun Faizli)

Dağınık kredi borçlarını ING bankasına taşımak isteyenlere özel %1,54‘den başlayan faiz oranları ile sunulan Borç transfer kredisinden yararlanmak isteyenler 50.000 TL’ye kadar olan borçlarını kapatabilirler. Banka şubelerinden kredi başvurusu yapabilirler. Hali hazırda kredi borçlarını taşıyarak vadelerini ve aylık taksit tutarlarını yapılandırıp tek bir bankadan ödeyebilirler.

Ing tarafından sunulan bu krediler 3-36 ay arası değişen vadelerde % 1,54 faiz oranları uygulanmakta ve faiz oranları kredi ödeme performansı olan kredi skoruna göre değişiklik göstermektedir. %1,54 faiz oranları 3 bin lira ile 100 bin lira arasındaki tutarlar ile 36 ay vadede uygulanırken  bu faiz oranı kredi notu yüksek grupta yer alan yani 1850 puan ve üzerinde olan kişiler için geçerlidir.

Ing Bankası Borç Kapatma Kredisi hesaplaması;

Kredi Tutarı Vade Süresi Faiz Oranı Aylık Taksit Toplam Geri Ödeme Tutarı
5.000 TL 36 ay %1,54 191 TL 6.890,76 TL
10.000 TL 36 ay %1,54 383 TL 13.781,52 TL
20.000 TL 36 ay %1,54 766 TL 27.562,68 TL
İNG BANK Borç Kapatma Kredisi Tablosu

Kredi notu 0 olanlara kredi imkanlarını öğrenin✔.

Ing bankası müşterileri borç transfer kredisi başvurularını resmi internet sitesinden hemen Başvur linkinden, ING İnternet Şubesi’nden ve ING Mobil’den başvuru oluşturarak anında kullanabilirler. İng müşterisi olmayanlar ise ön başvuru sonrasında kredinin onaylanmasının ardından şubeye gitmeden kurye aracılığıyla evrakları tamamlayıp krediyi kullanabilirler.

Sizde en yakın ING bank şubelerine müracaat edebilirsiniz. 50 bin liraya kadar diğer kredi ve faiz hesaplamalarını yapmak için tıklayınız.

Borç Kapatma Kredisi Şartları Nelerdir?

Borç kapatma kredisi çekmek için aşağıdaki şartları taşımanız gerekmektedir.

 • Açık olan herhangi bir yasal yada idari takibin olmaması,
 • Talep edilen taksitlerin aylık olarak gelirin yarısını geçmemesi,
 • Aylık gelirin resmi geçerliliği olan evrak ile beyan edilmesi,
 • Kredi talebinin 36 ayı geçmemiş olması (konut kredileri hariçtir.)
 • Güncel olan kredi ve kredi kartı borç tutarlarını gösteren belgelerin temin edilmesi,
 • İpotek verilecek ise eş rızasının yazılı bir şekilde bankaya temin edilmesi gerekir.

Bu şartlar altında borç kapatma kredisi çekebilirsiniz.

Borç Transfer Kredisi Başvurusunda İstenen Belgeler Nelerdir?

Bankaların borç transfer işlemlerinde istediği bazı belgeler olacaktır. Borç Transfer Kredisi Almak İçin Gerekli Belgeler Bankaların talep ettiği gerekli evraklar ve şartlar;

 • Güncel kredi ya da kredi kartı borçlarının tutarlarının belgelerle tespit edilmesi,
 • Borçlara istinaden ya da kanunen herhangi bir idari takibinin olmaması,
 • Teminat olarak ipotek verilmesi durumunda eş var ise rızası alınması,
 • Gelir belgesinin resmi geçerliliği olması ve beyanı,
 • Talep edilen kredinin aylık taksit tutarı maaşın yarısını geçmemesi,
 • Konut kredisi haricindeki borçların vadesinin 36 aydan fazla olmaması gerekir.

Borç Kapatma Kredisi için İstenilen Belgeler Özel Sektör Çalışanı, Emekliler, Kamu Çalışanları ve Vergi Levhalı Kurumlara göre Değişiklik Gösterebilir.;

Borç Transfer Kredisi Almak İçin Gerekli Belgeleri araştıranlar için aşağıda bunlar için bilgi verdik hemen inceleyebilirsiniz.

 • Özel Sektör Çalışanı: Maaş bordrosu, SGK dökümanı, ikametgah belgesi, iş yerinden imza sirküsü, borç belgesi, ek gelir belgesi,
 • Kamu Çalışanı: İkametgah belgesi, maaş bordrosu, ek gelir belgesi, borç belgesi
 • Vergi Levhalı Kurumlar Ticari Müşterilerden: İmza sirküsü, oda kayıt belgesi, bilanço ve gelir tablosu, ek gelir belgesi, güncel vergi levhası ve borç belgesi istenir.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere konut kredisi için transfer işlemine verilmezken ihtiyaç kredisi, kredi kartı borçları için verilmektedir. İsteyenlerden bankalar gerekli şartları taşımasını istemektedir bunun yanında gerekli belgeleri de başvuru sırasında getirmelerini istemektedir. Çoğu bankanın başvuru sahibinden isteyeceği bu belgeler ile başvurularında gerekli olan nüfus cüzdanı ya da noter tasdikli sureti, aylık sabit ve  düzenli gelirin olduğunu  ispatlayan maaş bordrosu veya gelir belgesi ve kişinin adres bilgisi ikametgah belgesi ile birlikte kendi adına kayıtlı sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri (son 3 ay içinde düzenlenmiş) istenen belgeler ile başvuruları değerlendirmeye alınacaktır.

Borcunu tek bankada toplama imkanı bulan borçlular borçların ödeme günlerinde zorluk yaşamadan, borçlarını takip etmek zorunda kalmadan tek bir bankaya ödeme yaparak düzenli bir ödeme tablosu oluşturmasına imkan sunulmaktadır. Farklı bankalarda birden fazla borcu olan ve borçları dağınık olan ve bu nedenle takibinde sorun yaşayanlar bu ödeme kolaylıklarından yararlanmak için bankalara başvuruda bulunarak bu imkanlardan faydalanabilirler.

Borç Transfer Kredisi Nasıl Alınır?

2021 yılında da Bankalar Birliği listesinde yer alan finansman kuruluşlarına başvuru yaparak borç kapatma kredisi için borç transfer işlemlerini 3 yıl (36 ay) vadelerde yapılandırıp, borcun vadesini biraz daha uzatarak, aylık ödeme miktarını düşürüp, kolayca tüm borçlarından kurtulabilirler. Borç transferi yapan ve bu konuda tüketicilere kolaylıklar sunan bankalar tarafından 100.000 TL’ ye kadar verilecek  olan borç kapatma kredisi fırsatları ve bu imkanların kimlere sağlanacağını merak edenler için Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar arasında en iyi 6 bankanın tüm kredi fırsatlarına göz atın.

Bütün Borçları Tek Bankada Toplamak Mümkün mü?

Borç kapatma kredisi veren bankalara başvuru yaparak dağınık borçlar tek bir bankada toplamak isteyen kişilere sunulacak ödeme kolaylıklarından yararlanmak için bankaların sunduğu yapılandırma kredisidir. Kredi ödemelerinde birçok sebepten dolayı zorlandığınızda gecikmeye düşen ve sizi bir hayli zorlayan kredi ve kart borçlarınızı zamanla birikmesi banka tarafından borcun yasal süreci başlatılması ile sonuçlanır. Bu nedenle kredi ve kredi kartı borcu olanların borçlarının yapılandırmasını yaparak avukat, idari takibi gibi sorunlarla karşı karşıya kalmaması son derece önemlidir.

Ödenemeyen ve zamanla katlanan kredi borçlarının yasal takibe düşmesi ile kişileri hem psikolojik anlamda etkilemesi hem de maddi anlamda kişileri son derece uğraştırıcı bir hal alması, bankaları vermeye teşvik etmiştir. Bankaları borçlarını ödemek isteyen tüketicilerin kredi ve kredi kartı borçlarını kapatma kredisi vermesindeki amaç borçların tek bir bankada birleştirilmesi ve tek bankada olan borcun istenilen vadelerde uzatılması ile daha kolay ödeme kolaylığından yararlanılmasıdır. Borçlarını tek bankada toplamak birleştirmek isteyen kredi borçluları başka bankalarda bulunan  borçlarını istedikleri bankalara borç transferi yaparak kapatabilirler. Bu işlemleri EFT yoluyla yapmaktadırlar.

Borç Kapatma Kredisini Kimler Alabilir?

Bankalara olan dağınık borçların toplanması ve tek çatı altına alınması için borç transfer ve kapatma kredi işlemlerinin başvuruları bankaların şubelerinden alınmaktadır. Borç transferi yapmak isteyenler bankaların şubelerinden hariç internet veya mobil üzerinden başvuruda bulunamazlar. Bundan dolayı başvuru yapmayı düşündüğünüz bankayı belirledikten sonra bireysel müşteriler bireysel müşteri departmanına esnaf ve Kobiler olan ticari müşteriler ise KOBİ müşteriler departmanına şahsen başvuru yapmalıdır. Borç transfer kredileri aynı bankada bulunan dağınık borçları içinde gerçekleştirilebileceği gibi farklı banklarda borçlarını tek bir yere toplamak isteyenlere verilmektedir.

Bu krediler ile kapatılacak olan borçlar ihtiyaç, taşıt kredisi ve kredi kartı borcu gibi borçları kapsamaktadır.  Konut kredisi  bu kapsamda bu imkanlar ile kapatılamaz. Borç transferi yapılırken borcun kapatılacağı bankada bulunan borcun tamamının kapatılması gereklidir. Borçtan daha düşük meblağlarda transfer işlemi yapılamaz. Transfer işlemlerinden ücret alınmamaktadır diğer bankalara yapılan EFT ücretsizdir.

Bundan dolayı EFT işlemi sonrasında mutlaka mevcut bakiyeniz deki para ile borçların kapatılmasını istemeniz gereklidir. Böylece farklı bankalarda ki borçlar EFT yoluyla kapatılarak, yalnızca bir bankaya borç yapılır ve bu borç için ödeme planı oluşturulur. Müşteri notunun düşmemesi için de mutlaka ödemeleri zamanında yapmak gereklidir.


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu