Yeni İş Fikirleri

Cafe Açmak Kârlı Bir İş mi? Maliyet Hesaplaması (Güncel) 30 Haziran 2021

Cafe açmak insanların hayallerini süsleyen bir meslek dalıdır. Hayallerinizdeki cafenin dekorasyonu ve konsepti, hayallerinizde düşündüğünüz gibi kolay olmamaktadır. Cafe açmak için gerekli olan bir sermaye oranı, ticaret hayatına yatkınlık, sabır ve güler yüz gereklidir. Bu işe girerken bilmeniz gereken bir sürü etken vardır. Bir cafede olması gereken malzemeleri, iç dekorasyon maliyeti, dükkan maliyeti, içerisinde ek olarak verebileceğiniz hizmetlerin oluşturacağı maliyetler gibi birçok şeyi hesap edip bu şekilde işe girmelisiniz. Öncelikle yapmanız gereken ne üzerine cafe açmak istediğiniz olmalı. Nargile cafe, pasta malzemelerinin de bulunduğu pastahane tarzı cafe, oyun salonu cafe gibi birçok seçenekten hangisini istediğinize karar vermelisiniz. Cafe konseptine karar verenler için, cafe aylık giderleri, kar marjı, cafe ruhsatı fiyatı ve nargile kafe açma maliyetini araştırdık. Cafe ne kadar kazandırır? diyorsanız izlemeniz gereken adımları ve ipuçlarını sizler için hazırladık.

Cafe Açmak İstiyorum Diyenler Ne Yapmalı?

Cafe işletmeciliğinde tutunmak için izlemeniz gereken bazı adımlar bulunmaktadır;

Uygun Sermayeyi Bulmak: Küçük ya da büyük fark etmeksizin bir cafenin maliyeti her zaman fazladır. Elinizde bulunan sermaye var ise bu işe yatırım yapmak için bilgili kişilerden fikir almalısınız. Sermayeniz yok ise bankalara başvurabilir kredi çekebilirsiniz. Unutmayın cafe maliyeti sandığınız kadar az olmayacaktır.

Bir iş Planı Oluşturmak: Açacağınız cafeyi kafanızda belirlemeli ve atacağınız her adımı hesaplamalısınız. Açacağınız dükkan boyutunu, insanlara sunacağınız ürün çeşidini, finans durumunu, sağlayacağı geliri, insanlara sağlayabileceğiniz hizmeti, yapacağınız reklamları ve kampanyaları, cafe ismini, tabela seçeneklerini, oluşturacağınız menünün renklerini, dükkan iç renklerini, dekorasyonu unsurlarını tek tek düşünmelisiniz.

Hiç paranız yoksa ve devlet desteği alarak bu işe girmeyi planlıyorsanız, cafe açmak için KOSGEB destekleri hakkında NACE kodları listesinden örnekleri inceleyebilirsiniz.

Seçilecek Mekanlar: Kazancınızın güzel olmasını, işletmenizin zarar görmesini ve yatırdığınız sermayeyi geri kazanmayı hedefliyorsanız, dükkan seçiminizi en güzel şekilde yapmalısınız. İnsan trafiğinin çok olduğu bölgelerde cafe açmanız gerekmektedir. Köşe ve ücra yerlerde cafe açarsanız kimse sizin varlığınızdan haberdar olmayabilir ve kazancınız düşebilir. Daha önceden cafe olan bir yeri almanız size olumlu sonuçlar verebilir. Çünkü insanlar buranın bilincindedir müşteri kazanmanız bir tık daha kolaylaşabilir. Maliyet açısından da var olan bir şeyin üzerine çalışmak her zaman daha düşüktür.

Yasal İşlemler: Bu işin bir de yasal boyutu bulunmaktadır. Açacağınız dükkan için belediye, vergi dairesi ve esnaf odalarından almanız gereken belgeler bulunmaktadır. Kendinize bir muhasebeci seçerek gerekli diğer evrak bilgilerini oradan isteyebilirsiniz.

Tabela ve Dekorasyonlar: Dükkan kurulumunu tamamen hayal dünyanıza ve zevkinize göre tasarlayabilirsiniz. Hayalinizdeki dükkan için renk uyumuna ve tabelaya dikkat etmelisiniz. Dükkan iç dekorasyonlarında duvar renkleri, masalar, sandalyeler hatta tabaklar ve bardaklar bile birbirini tamamlayıcı olmalıdır. Kendi kafanızda renk uyumunu, oluşturacağınız cafe konseptine göre yapabilirsiniz. Devir işlemlerinde bu biraz daha farklı olabilir. Var olan bir cafeyi devir alırsanız değişiklik yapmadığınız sürece aynı şekilde devam edersiniz.

Reklamlar ve Açılışlar: Cafenizi açtığınızda mutlaka bir açılış yapıp adınızı duyurmanız gerekmektedir. İnsanların sizin varlığınızdan haberdar olmalarını sağlamalısınız. İlgi çekici bir afiş hazırlayarak açılışınızı duyurmalısınız. Açılış gününe özel kampanyalar yapabilir, müşteri toplayabilirsiniz.

Menü Oluşturma: Cafenin konseptine karar verdiyseniz geriye bir tek menüler kalıyor. Ürün çeşitleri hakkında insanları ağızdan bilgilendirmek yerine menüler yapmak her zaman insanların daha çok hoşuna gider. Çünkü bir şeyin fiyatını sürekli sormak insanları zora sokar. Bütün ürün çeşitlerini ve fiyatlarını menü yapmalısınız. Menünüzü dükkan renklerine ve isimlerine göre tasarlayabilirsiniz.

Ürün Tedariği: İnsanlara sunacağınız ürünler için kendinize bir tedarikçi bulmalısınız. Tedarikçiler ve distribütörlerle aranızı iyi tutmalısınız. Ürün tedariğinde uygun fiyata yüksek kalite aramalısınız.

Çalışan Eğitimi: Mutfakta, tezgahta, garson olarak veya barista elemanlarını işe almalı ve çalışma koşullarını anlatarak eğitim vermelisiniz. Mutfak elemanlarının insanlara en güzel şekilde hitap edecek yiyecekleri hazırlamalarını sağlayın. Tezgahta, kasada veya garson olarak çalışan kişilere de insanlar ile nasıl iletişim kurabileceği hakkında bilgiler edinmesini sağlayın.

Müşteri Yönelik Çalışmalar Yapın: İlk açılışta sabit ve çok fazla müşteriniz olmayacaktır. Mevcut müşteri kitlesini kendi kendinize oluşturacaksınız. Bu işte sabırlı olmak bu yönde çok önemlidir. İnsanların ilgisini çekebilecek, öğrencilere ve gençlere yönelik kampanyalar yaparak kendinize çekebilirsiniz. Rakiplerinizin bu tarz programlarını takip etmeli ve önde olmak istiyorsanız her zaman merdiveni bir adım daha hızlı çıkmanız gerekmektedir.

Araştırmacı Olun: Rakiplerinizin ne gibi kampanyalar yaptığını, insanlara yönelik olarak nasıl çalıştığını araştırın. İşletmenizi geliştirmek için sürekli araştırın. Bir ürün daha fazla eklemek için ne gerekiyorsa yapın. Başarı sağlamak için gözünüz ve kulağınızı  sürekli açık tutun. Cafe açmak için girişimcide bulunması gereken özellikler, cafe sahibi olmak sandığınız kadar kolay bir iş olmayacaktır. Çünkü cafe açan ve bu işte ilerlemeyi hedefleyen birçok girişimci bulunmaktadır. Rakip sayınız fazla olduğu için işte atacağınız her adıma dikkat etmelisiniz. Yapmanız gerekenler şu şekildedir;

 • Öncelikle iyi bir girişimci olup olmadığınız konusunda kendinizi test etmelisiniz.
 • İnsanlara ve çalışanlara karşı sabırlı ve iyi niyetli olmalısınız.
 • Açacağınız cafenin ne üzerine olduğunu bu işe girmeden belirlemeli ve bu konuda bilgiler edinmelisiniz.
 • Örneğin; nargile üzerine bir cafe açmanız halinde, nargilenin nasıl kurulduğunu bilmelisiniz. Çünkü en başında çalışanlarınıza bu işi sizden başka öğretecek kimse olmayacak. Belki de en başında kendinizi ve işinizi toparlayana kadar eleman bile alamayacaksınız.
 • Bir girişimcide bulunması gereken; öz güven, doğru zamanlama, dakik olma, işinde hırslı olma, açacağınız iş yeri hakkında her türlü bilgiye sahip olma, araştırmacı olma, sabırlı olma gibi özellikleri taşımanız gerekmektedir.
 • Zorluklara karşı hemen pes etmemelisiniz.
 • Her şeyin istediğiniz gibi gitmediği durumlarda hemen bıkmamalı ve işinize sahip çıkmalısınız.
 • Konunun finansal kısmı ile tamamen bilgili olmalı, hesaplarınızı planlı bir şekilde yapmalısınız.
 • Bu işi bilen birileri ile de çalışabilirsiniz. Giren para ve giderlerin kontrolünü elden bırakmamalısınız.
 • İşinizin gerekirse saatlerce, gerekirse sabaha kadar başında durmalı, işleyişi takipte kalmalısınız. En azından tutununcaya ve bir şeyler rayına oturuncaya kadar.
 • Tamamen planlı çalışmalısınız. “Aman ucunda ölüm yok ya, ne olursa olsun artık” cümlesini kafanızdan atmalısınız. Aksi taktirde bu iş için yatırdığınız sermayeyi çöp etmiş olursunuz.

Sıfırdan cafe açmak istiyorum diyenlere 10 Masalık Cafe Açmak İçin Gerekli Malzemeler listesi hazırladık. 😊

Cafe açmak için girişimci de bulunması gereken özellikler

Açılabilecek Cafe Seçenekleri

Bu iş için bir girişimde bulunmak istiyorsanız, yüksek miktarlarda sermayeniz olması gereklidir. Açabileceğiniz cafe seçenekleri, cafenin lokasyonları ve bu cafelerin bulunması gereken mevkiler hakkında aşağıda sizi bilgilendireceğim. Bu fikirler ile rakiplerinize karşı işinizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

 • Küçük ve sevimli bir mahalle cafesi: Bu cafe seçeneği size fazla bir para kazandırmaz. Çünkü mahalle aralarındaki cafeleri genellikle sadece mahalle sakinleri akşam oturmasında veya kahvaltılarda tercih edebilir. Ancak popüler bir cafe haline gelebilir ve ürün çeşitliliğini fazla yapıp, kalitenizi asla unutulmayacak kadar yüksek tutarsanız bu işten gelir sağlayabilirsiniz.
 • İnsanların sürekli olarak kullandığı işlek caddelerde bir cafe açmak: Tamamen göz önünde bulunacaksınız diye popüler olacaksınız diye bir kural bulunmuyor maalesef. Bu cafenin işleyişi için de müşteri çekmek zorundasınız. Unutmayın rakip çok ve sizi onlardan farklı kılacak bir durum olmalı. Eğer popüler bir cadde cafesi olursanız çok yüksek miktarlarda kazanç elde edebilirsiniz.
 • Nargile üzerine bir cafe: Nargile insanların çok aradığı özellikle de gençler arasında son zamanlarda çok popüler olan bir çeşittir. Çünkü bir çay evde demleniyor yada bir kola marketten alıp içilebiliyor fakat nargile her zaman yapılamıyor. Bu yüzden insanların görebileceği ve adınızı kolayca duyurabileceğiniz bir yere dükkan açmalı ve bu konuda tamamen bilgi sahibi olmalısınız. Zira artık diğer gıda sektörü tarzında olan cafelerde de nargile bulunmakta. Bir adım öne geçmek için çok çalışmalısınız.
 • Yiyecek, içecek tarzında cafeler: Bu tarz bir cafe çoğu zaman çok tercih edilir. Çünkü insanlar hem karnını doyurup hem de arkadaşları ile vakit geçirebilecekleri bir yeri tercih ederler. Genellikle öğrencilerin çok bulunduğu yerlerde çok kazanır. Öğrenci için farklı indirimler yapabilir, müşteri çekebilir ve fark yaratabilirsiniz.
 • Oyun salonu bulunan cafeler: Bu tarz cafeler ailelerin de çok tercih edebileceği şekilde olduğundan kazançları oldukça yüksek olacaktır. Çünkü aileler çocuklarını oralara bırakıp keyifli zaman geçirmek isteyecekleri yerleri genellikle tercih ederler. Küçük çocuklar için top havuzları küçük trenler veya daha büyükler için odalı bir dükkan temin ederek Playstation salonu yapıp iki üç yerden para kazanmanız ve yüksek gelirler elde etmeniz mümkün olacaktır.
Açılabilecek Cafe Seçenekleri
Açılabilecek Cafe Seçenekleri

Cafe Açmak için Gerekli Malzemeler ve Fiyatları

Açacağınız cafe stiline göre malzemeler farklılık göstermektedir. Bir cafe yalnızca masa, sandalyeler ile kurulmuyor. Mesela;

Cafe Açmak İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?
Cafe Açmak İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?
 • Yiyecek ve içecek sektörünün birlikte bulunduğu mekanlarda: Dondurucu, fritöz, fırın, kahve makineleri, bulaşık makinesi, çay makineleri, tencere, bitki çayları ve filtre kahveler için french press, tost makinesi, ocak, buz makinesi, blender, mikser, sunum tabakları, fincanlar, tepsiler, çeşitli bardaklar, mevsimine göre dondurma satışı yapmak için dondurma dolabı, kola, ayran, meyve suyu gibi soğuk durması gereken içecekler için içecek dolapları, masa dizaynı için; peçetelik, masa numarası, masa menüsü, sosluk, kasa için; POS cihazı, yazar kasa, adisyon fatura,
 • Oyun salonu bulunan cafelerde: Çocuklara yönelik; kaydıraklı top havuzları, küçük raylı trenler, yerinde sabit hareket eden arabalar ve uçaklar gereklidir. Daha büyük yaş grupları için playstation salonunda; Playstation makineleri, LCD ekran televizyon, ses sistemleri, oyun konsolları, rahat koltuklar gibi ürünler gereklidir.
 • Nargile salonları için: Yalnızca tek seçenek nargile veremeyeceğiniz için yine çay ve kahve makineleri, nargile için tütün, sipsi, nargile kömürü, marpuç, folyo, lüle, nargile tepsisi gereklidir.

Cafe Açmak İçin Gerekli Evraklar

Cafe açmak için gerekli belgeleri bulunduğunuz il veya ilçenin belediyelerinden ve vergi levhalarını da vergi dairelerinden almanız gerekmektedir. Bulunduğunuz yerdeki belediyeden farklı evraklar da talep edilebilir. Fakat genel evraklar şu şekildedir:

Dükkan ruhsatı için; 

 • Tuttuğunuz dükkanı sıfır olarak değil de devir aldıysanız devir dilekçesi,
 • İki tane yapının kullanılabilir olduğunu gösteren izin belgesi fotokopisi
 • İki tane tapu fotokopisi
 • İki tane vesikalık fotoğraf
 • Tuttuğunuz dükkan kiralık ise kira sözleşmesi
 • Hangi odaya kayıtlı iseniz bunu gösteren kayıt belgesi
 • Ticaret veya esnaf ve sanatkar sicil tasdiknamesi
 • İtfaiyeden alınmış bir rapor
 • Halk eğitimden kurs ile alınması gereken hijyen belgesi
 • Gerçek olmayan tüzel kişiler için imza sirküleri fotokopisi
 • Tapuda konut olarak görülen yerler için katta yaşayanların oy birliğini gösteren dilekçe
 • Çalıştıracağınız elemanların kimlik bilgileri, adli sicil kayıtları ve sağlık raporları
 • Tapuda iş yeri olarak görülen yerler için kat maliklerinin oy çokluğunu gösteren dilekçe

Vergi süreci ve vergi levhası; 

 • Tuttuğunuz dükkan kira ise kira sözleşmesi
 • İşe başlayan şahsın imza sirküleri
 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Bilgileri doldurulmuş işe başlama formu
 • Vergi dairelerinde doldurulacak olan bildiri formu

Bulunduğunuz yerdeki belediyelerde istenecek olan evraklar ya da belgeler farklılık gösterdiği gibi aynı şekilde cafe ruhsat fiyatı oranında da değişiklik olabilir. Başvuru yapacağınız belediyelerden, ruhsat fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Cafe Açma Maliyeti Ne Kadar? Kaç Para Lazım?

Cafe açmanın maliyetini hesaplamak için ilk olarak konsepte karar vermelisiniz. Her konsepte göre fiyatta artış ya da düşüş olacaktır. Örneğin; küçük bir dükkan tutmanız halinde kirası da büyük dükkanlara göre daha düşük olacaktır. Bu da maliyeti düşürecektir. Oluşturacağınız iç dekorasyonda da çeşitliliği fazla tutmanız halinde maliyet artacaktır. Tedarikçilerin ve toptancıların en kaliteli ve düşük maliyetli olanını seçmeniz halinde uygun bir maliyet tablosu oluşturabilirsiniz. Yani dükkan maliyetinde her şey sizin elinizde. Bilmeniz gerekiyor ki dükkan maliyetleri sandığınız kadar ucuz değildir. Seçtiğiniz ürünlerin kalitesine, boyutlarına ve çeşitlerine göre fiyatlarda değişiklik olabilir.

Cafe açmak için gerekli malzemeler ve fiyatlarını sıralamak gerekirse; Öncelikle Cafe açma maliyetleri şu şekildedir;

 • Masa: 600-700 TL
 • Dondurucu: 1.500-2.000 TL
 • Buzdolabı: 2.000-2.500 TL
 • Bir masa için çatal, kaşık, bıçak, tabak setleri: 40-50 TL
 • Fritöz: 700-750 TL
 • Fırın: 2.000-2.500 TL
 • Kahve Makinesi: 550-600 TL
 • Sandalye: 150-200 TL
 • Kasa Masası: 1000-1.500 TL
 • Tost Makinesi: 450-500 TL
 • Bulaşık Makinesi: 1500-2000 TL
 • Mutfak için gerekli ana malzemeler: 1.400-1.600 TL
 • Çay Makinesi: 500-600 TL
 • Bir Masa İçin Masa Üstü Malzemeleri: 100-150 TL
 • Yazar Kasa: 500-600 TL
 • Cafe İç Dekorasyonu ve Mutfak: 20.000-50.000 TL arasında değişebilir. Kendi zevkinize göre fiyatta artış ya da düşüş olabilir.

Cafe Açma Maliyeti tüm giderleri topladığımızda konsepte göre 65.000 TL ila 100.000 TL arasında değişecektir. Bu bilgilere dayanarak siz de yeterli sermayeyi oluşturarak hayallerinizdeki cafeye sahip olabilirsiniz. Ya da kurumsallaşmış cafelerin bayilik fırsatı verenlerinden bayilik alabilirsiniz. Örneğin; Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi adını duyurmuş ve sabit müşteri yoğunluğu olan bir firmadır. Bayiliğini alarak siz de Osmanlı ailesine katılabilirsiniz. Bu kapsamda sitemizin Bayilik Veren Firmalar kategorisinden diğer cafe bayiliklerini de listeleyebilirsiniz. Cafe bayiliği veren bazı firmalar aşağıdaki gibidir.

Bu bilgilere ek olarak nargile cafe açma maliyetini mi merak ediyorsunuz? Fiyatlarını listelediğimiz ürünlere, nargile takımı, elektrikli ocak, sipsi ve folyo gibi ihtiyacınız olacak ekipmanların fiyatlarını da ekleyerek nargile cafe maliyetini hesaplayabilirsiniz. Hangi kalitede ürün seçeceğiniz kafenizin maliyetini belirleyecektir.

Cafe Kar Marjı Nedir?

Tüm il ve ilçeleri düşünürsek neredeyse her gün yeni bir cafe açıldığını söyleyebiliriz. Kimi az bir sermaye ile kafe açmayı tercih ederken kimi ise tüm varlığını yatırmaktadır. İşin özünde ne kadar sermeye yatırıldığından ziyade, cafenin işleyiş sürecidir. En az maliyetle kurulan kafeler, birkaç yılda kendini geliştirerek tahmin edemeyecekleri cirolara sahip olabilir. Cafe açmadan önce, ara ara dizayn değiştirilmesi gerektiği bilinmelidir. Stabil ve sıradan olmak her zaman müşteri kaybı demektir. Örneğin her altı ayda bir konseptte, dizaynda ya da boya renginde bile olsa yapılacak ufak değişiklikler müşterilerinizi dinamik tutacak ve cafenizin kalitesini arttıracaktır.

Peki Cafe Kar Marjı Nedir? diye sorarsanız, attığınız doğru adımlara ve istikrarınıza göre kar oranınız değişir. Açmış olduğunuz kafenin, konum bilgisi, konsepti, dekorasyonu, yapmış olduğunuz müzik seçiminiz, hitap ettiğiniz ya da edeceğiniz kitle, hangi ürünlerde daha başarılı olduğunuz kar oranınızı belirleyen etmenler arasında yer almaktadır. Bir girişimci ve işletmeci olarak bu noktalara dikkat edip, atacağınız her adımda kar oranınızı arttırmış olacaksınız.

Kar marjının değiştiğini söylediğimiz gibi ortalama olarak bir oran söyleyecek olursak, küçük çaplı bir cafenin aylık geliri 5.000 TL ile 10.000 TL arasında olabilir. Büyük çaplı kafeler ise 30.000 TL ile 70.000 TL aralığında kar edebilmektedir. Ne kadar kazanç ve kar sağlayacağınız aslında tamamen sizin elinizdedir.

Karlılık oranları %100- %300 arası değişiklik göstermesinin yanında küçük ve orta çaplı bir kafe aylık 5-10 bin TL net kar ettirmekle birlikte büyük kafeler 25-75 bin TL arası kar edebilmektedirler.

Cafenizi ne kadar geliştirir ve büyütürseniz, devretme şansınız da o kadar fazla olacaktır. Menülerinizde yaptığınız zenginlik ve kalite ne kadar iyi olursa, kafenizi devren satın almak isteyen işletme sahipleri de o oranda fazla olacaktır. Cafe açmak karlı mı? diye düşünenler için, hiç düşünmeden evet diyebiliriz. Cafenize yapmış olduğunuz yatırımın neredeyse 5 katına satarak, satışından da kar elde edebilirsiniz.

Cafe Ne Kadar Kazandırır? (Küçük ve Büyük Çaplı)

Cafenizi açtıktan sonra ilk günden kar elde etmeyi beklememelisiniz. Büyük ya da küçük oranda sermaye ile kuracağınız kafenin, birkaç yıl işlemesi gerekecektir. Yatırmış olduğunuz sermayeye cafe aylık giderleri de eklenince, ilk günlerde kar marjı beklenmemesi gerekecektir. Uzun soluklu olabilmek için, kafenize müşteri çekmeniz ve memnuniyet sağlamanız şart. Her müşteriye ayrı ayrı ilgi göstererek bir daha gelmesini sağlamalısınız. Müşteri oranınızı belirleyen pek çok etmen olabilir. Örneğin kafenizin hangi ilde, ilçede, mahallede yer aldığı en büyük etmendir. Nüfusun yoğun olduğu, kavşak noktalar her zaman daha fazla kişi tarafından tercih edilecektir. Konuma, kaliteye ve metre kareye göre ortalama bir fiyat aralığı söyleyecek olursak yıllık olarak 75.000 TL ile 1 milyon arasında kazanacağınızı söyleyebiliriz. Cafenizin konumuna, kalitesine ve metre karesine göre aylık ve yıllık kazanç oranlarınızda değişiklikler olacaktır.

Cafe aylık giderleri hesaplanmadan önce aylık ve yıllık kazanç ve kar oranının belirlenmesi gerekecektir. Kullanılan ürün kalitesi ve oranı, vergi tutarı, çalışan eleman sayısı aylık ve yıllık giderlerinizi belirleyecektir. Bu oranlar her cafe için değişik olacağından net bir rakam vermek doğru olmayacaktır.

Gönül Kahvesi Bayilik

Gönül Kahvesi cafe bayiliği almak isteyen girişimci de bir takım kriterler olması gerekmektedir. Örneğin iş ilişkilerinin bu sektörde yeri önemlidir. Kar marjı sahibi olacaksanız eğer cafe açmak için tecrübe sahibi olmak ve mali durumları yönetilmek gerekmektedir. Cafe açmak karlı bir iş midir? diyecek olursanız bu sektör yeniliğe açıktır. Her kesime kitap eden cafe kültürü durağan değildir bu sebeple kişisel ve yönetimsel kapsamda eğitimlere açık olmak gerekir. Bayilik alabilmek için yüklü bir sermayeniz olması da ayrıca gerekmektedir. Gönül kahvesi bayilik almak için gerekli;

 • İletişim numarası: 0216 688 81 11 – 10
 • İletişim adresi: Barbaros Mah. Ardıç Sokak Varyap Meridian Sitesi G1 Blok K.1 D.15 Ataşehir/İSTANBUL
 • İletişim faks numarası: 0 216 688 16 65

Nostalji Cafe Açmak

Cafe açmak ve bununla ilgili yeterli bilgi ve donanıma sahip olan ancak henüz konsept belirlemiş olan girişimlere nostalji cafe konsepti önerebiliriz. Üstelik bayilikte alabilirsiniz. Açacağınız cafede konsept ne kadar önemli ise cafenin ismi bir hayli önemlidir. Örneğin nostaljik bir mekanın ismi rock kafe olması beklenemez. Bu bağlamda konsept ile adın birbirine bağımlı olması görüşündeyiz. İster her şeyi nostaljik olarak tasarlayabilir isterseniz nostalji cafe bayiliği veren firmaları araştırabilirsiniz.

Konsept Cafe Açmak

Görünüş, düzen ve tarz anlamlarına gelen konsept ile iç mekanlarınızı süsleyebilir ve orijinal bir düzen oluşturabilirsiniz. Özellikle cafe açmak isteyenlerin konsept seçimi konusundan daha hassas davranması gerekecektir. Hangi kitleye hitap edeceğinize karar verdikten sonra, konseptinizi belirlemeli ve kafenizi dizayn etmelisiniz. Yenilikçi, modern, işlevsel, klasik, ikonik, rustik, etnik gibi pek çok konsept seçeneği bulunmaktadır. Konsept cafe açmak için; minder, mandala desenli yastıklar, modern duvar halılar, makrome detaylı ürünler, işlemeli kırlentiler, renkli ve canlı koltuklar, antika aksesuarlar, antika ya da ikinci el ürünler, tavan süsleri, avizeler ve lambirler sizin yardımcınız olacaktır. İç ve dış mekanda rahatlıkla kullanabileceğiniz ekipmanlar ile kendi tarzınızı ve duruşunuzu yansıtabilirsiniz.


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu