İhtiyaç Kredisi

CEPTETEB’den Artık Hoş Geldin Faizli Bayram Kredisi Temmuz 2021

%1,45 ve 1,59’dan başlayan faiz oranları ile CEPTETEB Bayram Kredisi…

CEPTETEB’den Bayram Kredisi

TEB bankası yeni müşterisi olacak kişilerin faydalanabileceği ihtiyaç kredilerinde cepteteb hoş geldin faizli kredi imkanlarından faydalanabilir. TEB veya cepte teb müşterisi olan herkes anında başvuru yaparak yeni müşterilerine özel %1,45’den başlayan faiz oranları ile kredi kullanabilirler.

Fİndeks kredi notu 1.879 ve üzeri olan kişilerin kullanabileceği kredi tablosu.

Kredi Tutarı Vade Süresi Faiz Oranı Aylık Ödeme
10.000 TL 36 %1,45 376,13 TL
Örnek Ödeme tablosu

Banka, kredinin kullanımı için son kararı verme, ek belge isteme, faiz oranını değiştirme ve kampanyayı sonlandırma haklarını saklı tutmaktadır.

10.000 TL CEPTETEB İhtiyaç Kredisi

Başvurularını 18 ile 70 yaş arasında olan kişilerin yapabileceği ihtiyaç kredisi için 3 ay erteleme seçeneğini seçerek 33 ay vade ile ödeme yapabilirsiniz. Kredi kullanım esnasında kefil şartı aranamamaktadır. Banka tarafından sadece her ay düzenli olarak kredi taksitlerini ödeme imkanı olan kişilerin kredi talebinde bulunmasıdır. Yapılan araştırmalar sonucunda kredi kullanımına uygun olmayan kişilere kredi verilmemektedir. Kredi ile birlikte düzenlenecek Hayat Sigortası’na ilişkin prim miktarı faiz oranı, kredi tutarı, müşterinin yaşı ve kredi vadesine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bankanın yeni müşterilerine sunmuş olduğu %1,45 faiz oranı ile kredi dışında diğer müşterilerine %1,59 faiz oranında kredi sunmaktadır.

10.000 TL CEPTETEB ihtiyaç kredisi ödeme tablosu;

Vade süresi Faiz Oranı Efektif Yıllık Faiz Oranı
Yıllık Maliyet Oranı
Aylık Ödeme Toplam Geri Ödeme
12 Ay %1,59 %26,7282 940,26 TL 11.283,14 TL
18 Ay %1,59 %26,3440 661,64 TL 11.909,48 TL
24 AY %1,59 %26,1442 523,22 TL 12.557,20 TL
36 aY %1,59 %25,9406 386,56 TL 13.915,99 TL
10.000 TL CEPTETEB ihtiyaç kredisi

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi bir tüketici kredisi olup, 3 ile 36 ay aralığındaki vade fırsatları ve 1.000 TL ile başlayıp 100.000 TL’ye kadar kullanılabilmektedir. %1,59 faiz oranı, 36 aya kadar Findeks Kredi Notu 1.879 ve üzerinde olanlar için geçerlidir.

Kredi Başvuru Süresi

İhtiyaç kredisi için TEB bankası şubelerine gitmeye gerek kalmadan online olarak yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyaç kredisine özel olan hemen başvur butonuna tıklamanız ve sizden istenen bilgileri doldurmanız yeterli olacaktır. CEPTETEB müşterisi olmayan veya Teb müşterisi olmayan herkes kredi başvurusunda bulunabilir. Yapmış olduğunuz başvurunun onaylanmasının ardından ziyaret için uygun olduğunuz yer ve zaman içerisinde CEPTETEB müşteri danışmanı tarafından ziyaret oluşturulur. Bu sayede kredi hakkında tüm işlemler kolaylıkla tamamlanmış olur.

Eğer TEB veya CEPTETEB müşterisiysen; İnternet Şubesi veya Mobil Şube’den CEPTETEB İhtiyaç Kredisi’ne hemen başvuru yapabilirsiniz. Kredi başvurusu onaylanan kişilerin şubeye gitmeden istediğin an, istediğin yerden kredini kullanmaya başlayabilir.

İhtiyaç Kredisi Şartları Nelerdir?

Kredi başvurusunda bulunacak olan kişilerin 18-70 yaş aralığında olması gerekmektedir. Üstelik cepteteb veya TEB müşterisi olmasan bile İhtiyaç Kredisi’nden faydalanabilirsin. Ayrıca başvuru sırasında senden kefil veya teminat istenmemektedir.

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İhtiyaç kredisinin faiz oranları ödeme kolaylığı ile birlikte avantajlı faiz oranlarından yararlanmak isteyen kişilerin findeks Kredi Notuna göre değişiklik gösterir. İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler çekmek istedikleri tutar ve vade sayısına göre faiz oranları değişmektedir. Tüketici kredisi olan cepteteb ihtiyaç kredisine ait birden fazla avantajları bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de kredi taksitlerini CEPTETEB İnternet Şubesi, Mobil Şube, CEPTETEB Destek Merkezi ve TEB ATM’lerinden ödeyebilme kolaylığıdır.

Kredi Başvurum Kaç Günde Sonuçlanır?

Cepteteb İhtiyaç Kredisi başvurusu için başvuru formu tamamlandığı anda sonuçlanır. Başvuru sonucun 3 dakika içerisinde cep telefonuna SMS ile bilgi gönderilir. Ancak, başvuru işleme alındıktan sonra değerlendirme sürecinde ek belge talep edilmesi durumunda başvurular belgenin bankaya ulaşmasından sonraki ilk iş gününde sonuçlanır.

KKB Notumu Nasıl Yükseltebilirim?

Findeks kredi notu hesaplamalarında göz önünde bulundurulan unsurlar bulunuyor. Kredi ve kredi kartı ödeme alışkanlıklarınız, kredi kullanım yoğunluğu, mevduat açma ve borç durumu gibi faktörler kredi notunu etkilemektedir.

  • Kullandığınız kredi ve kredi kartlarınıza olan borçlarınızın sadece asgari ödemelerini yapıyor olmanız sorun yaşamanıza neden olabilir.
  • Kredi ödemeleriniz gününde yapmanız önemlidir.
  • Kredi kartlarındaki limitlerin sadece ihtiyacın kadar olmasına özen göstermelisiniz.
  • Tek bir ihtiyacın için birkaç kredi başvurusu yapmaktan kaçınmalısınız.
  • Direkt olarak olmasa bile endirekt olarak notunu etkileyebilecek bir duruma girmemek için istikrarlı bir finansal hayatın olmasına dikkat etmeniz kredi notunuzu yükseltir.
  • Borcunu düzenli ödeyen kişilere her zaman pozitif bakılır ve yeni kredi vermek konusunda daha az çekimser olunur.
  • Limitlerinin çok yüksek olması notunu olumlu etkilemeyecektir.

Bu gibi unsurlara dikkat ederseniz ve borçlarınızı zamanında öderseniz eğer kredi notunuz yükselecektir.

Tüketici Kredisi İle İhtiyaç Kredisi Arasındaki Fark Nedir?

İhtiyaç kredisi ve tüketici kredisi arasında herhangi bir fark yoktur. Tüketici ve ihtiyaç kredisi 36 aya varan vadelerle bireysel ihtiyaçlar için alınan banka kredilerini tanımlamak amacı ile kullanılmaktadır.


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu