Konut Kredisi

Düşük Faizli Konut Kredisi Transferi Yapan Bankalar Listesi Haziran 2021

Birçok bankaya borcunuz var ve dağınık ödemede zorluk mu yaşıyorsunuz? Bu sorununuzun çözümü var. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi borçlarınızı diğer bir bankada bulunan borçlarınız ile birleştirerek aynı bankadan ödeme işlemi gerçekleştirerek borçlarınızı kontrol altına alabilirsiniz. Konut kredisi ödemelerinizde zorluk yaşıyorsanız bankaların sunduğu yapılandırma imkanlarından da yararlanabilirsiniz. Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası gibi bankaların konut kredisi transferleri bulunmaktadır. Kedi transferi ve yapılandırma yapan bankaları sizler için araştırdık.

Konut kredisi transferi yapan bankaların hangileri olduğuna dair arama yapanlar konut kredisi transferi yapan bankaların şartlarını, Konut kredisi yapılandırma yapan bankalar listesini, Ziraat Bankası konut kredisi taşıma ile ilgili detayların neler olduğunu, Ziraat bankası, Vakıfbank, Halkbank düşük faizli konut kredisi taşıma transfer işlemlerini ve yapılandırma hesaplamalarına dair tüm detaylar haberimizde.

Unutmayın: Bankalar dönem dönem kampanyaları ile konut kredilerini taşıyabilirler. Bu içerik bankaların konut kredisi taşımak zorunda oldukları anlamına gelmez!

Konut kredisinde düşük faizli dönem ve 120 ay vadeli dönemin başlaması üzerine vatandaşların öncesinde kullandıkları ve halen ödemekte oldukları yüksek faizli konut kredisinde yapılandırma olup olmayacağı merak konusu oldu. Henüz başvuruların alınmadığı ancak şimdiden araştırmalara sebep olan konut kredisi yapılandırma için bankalardan net bir açıklama gelmemiş olsa dahi yeniden yapılandırma şu hususta mümkün olabilmektedir.

Kişinin konut kredisi kullandığı dönem ile mevcut kredisinde uygulanan faiz oranı yeni kredi paketinin devreye alınması ile düşük faizli döneme geçiş sebebi ile mevcut kredi faiz oranını düşürerek yeniden yapılandırma yapılabilir.

Konut Kredisini Yeniden Yapılandırma

Bankalardaki ihtiyaç kredileri, kredi kartı borçlarınız artık ödenmez bir hal aldıysa, ve borçlarınız bankalarda dağınık olduğu için ödeme zorluğu çıkarıyorsa bankaların borç kapatma kredilerine başvuruda bulunarak bu sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Bankalardaki borç kapatma kredilerine başvuruda bulunanlar daha fazla faiz ödemeyi göze almak şartıyla 36 ay vadeli borç kapatma kredisi alarak farklı bankalardaki borçları tek bir bankada toplama imkanına sahip olabilirler. Bazı bankalar ise sadece ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçlarını kapatmak isteyen müşteriler için borç transferi kredisi vermektedir. Özellikle ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçları için borç kapatma kredisi veren bankalar bu borçlarının kapatılması için de refinansman kredisine başvuranlara özel krediler vermektedir.

Tüm bu imkanların yanında bankalar konut kredisi transfer etmek isteyen müşterilerine özel konut transfer kredisi de  kullandırmaktadır.

Bankalardan uzun vadeli konut kredisi finansman ürünlerinden yararlanarak, aylık taksit ödemelerinde ve borç kapatmada zorluk yaşayan tüketiciler için Konut Kredisi Transfer Eden Bankalar ve avantajları ile dezavantajlarını sizler için derledik.

Konut Kredisi Transferi Yapan Bankalar

Konut kredisi alan tüketiciler, düşük faiz oranları ile refinansman ve yapılandırma imkanlarından yararlanabilecektir. Konut kredisi alanlar ülkemizdeki birçok devlet bankası ve özel sermayeli bankalara başvuruda bulunarak bu imkanlardan yararlanabilecektir.

Konut kredisi borçlarının yapılandırması için bankalara başvuru yapanlar bankaların refinansman kredileri ve yapılandırma imkanlarından yararlanabileceği borç kapatma için bankalara borç kapatma kredisi de alabileceklerdir. Konut kredisi yapılandırma işlemlerini mevcut borcunuzun bulunduğu kendi bankanız ile  yapabileceğiniz gibi farklı bir bankaya transfer ile de olabilmektedir.

Konut kredisi borç transferi kısaca, mevcut borcun bulunduğu bankaya alınan kredi sabit faizli ise erken kapama ücreti ödenerek konut kredisinin ücretsiz eft işlemi ile konut kredisinin kapatılmasına ve kalan borcun yeni bir mortgage kredisi açılarak daha avantajlı şekilde finanse edilmesidir. Bu konuda iki banka konut kredi transferi yapmaktadır.

Bu bankalar haricinde borç transferi yapan bankalar ise;

Konut Kredisi Transferi Nasıl Yapılır?

Konut kredisi borçlarını yapılandıran bankalar, borçların bakiyelerini başka bankalara ücretsiz eft para transfer işlemi ile kapatmaktadır.

 • Borç transferleri mevcut borcun bulunduğu bankaya,
 • Transfer yapılacak olan bankadan transfer ile kapatırken bankaya bunun bilgisini vermek zorundadır.
 • Mevcut konut kredisi borcunun üzerine faiz eklenmesi ile borç transferi yapılacağından bu işlem öncesinde hesaplamanın etraflıca yapılması gereklidir.
 • Bankaların faizleri düşürmesi ile güncel faiz oranlarından yararlanmak için bankalara yapılandırma ve refinansman için başvuru yapılmasının zorunluğu yoktur.
 • Çünkü yeni alınacak kredinin masrafları ek bir maliyet oluşturacağından bunun hesaplanması dikkatlice yapılmalı
 • Gerçekten yapılandırma ve transfer işleminden karlı çıkıp çıkmayacağınızın hesaplamasını yaptıktan sonra başvuru imkanından yararlanmalısınız.

Konut kredisi yapılandırmasında yeni kredi için ödenecek olan ekspertiz ücret, kredi tahsis ücreti ve dosya masrafının yanında eski kredi için borç erken kapatma ücreti de alınacaktır.

Peşinatsız konut kredisi veren bankaları incelediniz mi?

Ev Kredimi Başka Bankaya Taşımak İstiyorum

Ev kredimi başka bankaya taşımak istiyorum diyenler için ilk kredinin çekildiği bankalar kredinin erken kapatılması halinde belirli bir kesinti yapmakta ve erken ödeme cezası olarak krediyi bir kerede kapatmak isteyenlerden ücret almaktadır. Tüm bu giderler ve kesintiler hesaba katıldığında, tüketicinin yeni kredi için aylık maliyet oranı, verilen mevcut faiz oranından karlı ise ve avantaj sağlıyorsa ayrıca alınan kredi toplam geri ödemesini düşürmesine imkan sağlıyorsa, refinansman yapılmalıdır. Konut Kredisi Transfer Eden Bankalar başvuru yapmadan önce tüm bu maliyetlerini gözönünde bulundurarak kazancınız ödeyeceğiniz masrafların üzerinde ise bu işlem sizin için uygun olacaktır. Aksi takdirde kredinin toplam borcu daha az ve kalan vadesi daha kısa bununla birlikte sağlanacak faiz avantajı az olan krediler için refinansman yapmak karlı olmayacaktır.

Konut Kredisi Taşıma Masrafı

Bankalar, sıfırdan bir ev finansmanı sağladıkları müşterilerden, hangi masrafları talep ediyorlarsa, taşıma ve transfer kredilerinde de, aynı masrafları sıfırdan talep ederler. Dosya, sigorta ve kredi açılış ücretleri dahildir.

Konut kredisi borcunu Garanti bankasına taşıyanlar uygun faiz oranlarından yararlanabilirler. Sizde başka bir bankadan konut kredisi aldıysanız ve daha düşük faiz oranları, uygun vade seçenekleri  ve daha düşük taksitlerle ödemek istiyorsanız Garanti Bankası Yeniden Mortgage kredisi tam sizde göre. Garanti bankası Yeniden Mortgage kredisi alırken istediğiniz mortgage kredisinden yararlanma imkanına sahip olabilirsiniz.

Eski konut kredisi borçlarını Garanti bankası Yeniden Mortgage kredisi ile kapatarak bütçenize uygun taksit ödemeleriyle daha düşük faiz oranları ile satın alınan konutun bankaya ipotek göstererek 240 ay vadelerde kredi kullanabilirsiniz. Ekspertiz değerinin en fazla %80 değerinde bankadan kredi almak isteyenler Garanti Yeniden Mortgage kredisi hesaplama için tıklayınız.

Yapı kredi Transfer Mortgage

Daha önceden bankalardan konut kredisi alarak ödemelerini daha düşük faiz oranlarından yararlanarak uygun faizli ve vadeli olarak kullanmak isteyenler Yapı kredi bankasının Transfer kredisi başvurusunda bulunabilirler. Konut kredisi transfer işlemi ile başka bankadaki mevcut krediniz kapatılarak, kalan anapara tutarı avantajlı faiz oranları ve bütçenize uygun ödeme planı ile yeniden finanse edilmiş olur. Yapı kredi transfer kredisi başvurularını yapmak isteyenler daha uygun vadelilerde satın alınacak evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar transfer kredisi alabilirler

Konut Kredisi Transferi İçin Gerekli Evraklar

Konut kredisi transfer eden bankalara başvuru yapmak isteyenler başvuruda aşağıdaki evraklar ile kredi talebinde bulunabilirler;

 • Başvuruda istenen belgeler arasında öncelikle ilk olarak krediye konu olan ve satın alınacak konutun tapusunun fotokopisi gereklidir.
 • Bunun yanında bankaya nüfus cüzdanı fotokopisini de vermeniz gereklidir.
 • Ayrıca transfer konut kredisi talebinde bulunan kişilerden bankalar aylık gelir belgesini de talep etmektedir.

Gelir belgesi olarak istenen belgeler ise ;

 • Ücretlilerden son aya ait maaş bordrosu ve fotokopisi,
 • Serbest Meslek Sahiplerinden de son vergi levhası fotokopisi,
 • Emeklilerden de maaş cüzdanlarının fotokopisi istenmektedir.

Teminata ilişkin belgeler;

 • Kişilerden ayrıca teminat olarak tapu fotokopileri,
 • Kira kontratları ve diğer gelir belgeler de talep edilir.
 • Son olarak ise son 3 ay içerisinde alınmış ikametgah belgesi veya son 3 ay içerisinde adınıza düzenlenmiş elektrik, su, doğalgaz, telefon faturası aslı veya fotokopisi de başvuruda istenen belgeler arasındadır.

Konut kredinizi başka bir bankaya transfer yaparak bütün borçlarınızı aynı yerde toplayabilirsiniz. Bunun için gerekli işlemler bu şekildedir.

KONUT KREDİSİNİN TAŞINMA İŞLEMİ BANKANIN TAKDİRİNDEDİR VE ZAMAN ZAMAN YAPILAN KAMPANYALAR DAHİLİNDE KONUT KREDİLERİ TAŞINABİLİR EN DOĞRU VE GÜNCEL BİLGİ BANKADAN ALINABİLİR!


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu