Konut Kredisi

Esnaf Kefalet Odası Konut Kredisi Veriyor mu? Sıfır Faizli Mortgage Haziran 2021

Ev sahibi olmanın zor olduğu bu dönemlerde konut kredisi almak için çeşitli yerlere başvuru yaparız. Bankalara, EminEvim, BirEvim gibi bu iş için kurulmuş yerlerden uygun faizler ve vadeler ile konut kredisi imkanlarına başvurularda bulunuruz. Esnaf Kefalet Odası konut kredisi vermemektedir. Halkbankası’nın esnafa özel kredisinden de faydalanabilirsiniz. Esnaf kefaletin kefilsiz kredisi, limitleri ve kredi hesaplamaları hakkında detaylı bilgileri haberimizden inceleyebilirsiniz.

Esnaf Kefalet Odası Konut Kredisi

Esnaf Kefalet Odası Konut Kredisi Veriyor mu? Esnaf Kefalet Kooperatifi veya Esnaf Odası konut kredisi vermez. Yine esnaflara sıfır faizli konut kredisi gibi bir anlaşma da yoktur. Ancak bankalar ile ticari KOBİ anlaşması bulunan esnafların Konut Kredisi alması diğer müşterilere göre daha kolaydır. Esnaflar ticari anlaşmaları çerçevesinde, sadece mortgage veya konut kredilerinde değil, tüm bankaların özel faiz oranlarından yararlandıkları gibi, düşük faiz öderler. Esnaflar konut alırken veya diğer kredi olanaklarında;

 • 3 ayda bir ödeme,
 • Düşük faiz imkanı,
 • Risksiz yüksek miktarda kredi,
 • Evin tamamına, %100 oranında kredi gibi imkanlara sahiptirler.

Bu imkanlar kullanılırken, esnaf bankaları kredileri BBDK teamülleri çerçevesinde verebilmektedirler. Başvuru sahibi esnaf, o banka ile hiç bir ticari anlaşması ve işlemi yok ise;

Esnafa Özel Düşük Faizli Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Bankalar esnaf ve sanatkarlara özel olarak sunduğu ev kredileri ile esnaflara düşük faizli kredi imkanları ve kolay geri ödeme seçeneklerini sunarak yardımcı olmaktadır.

Esnafların yararlandırıldığı düşük faizli ev kredilerinin başvuruları internet bankacılığı aracılığıyla yapılabildiği gibi bankaların şubelerinde bizzat giderek de yapılabilir.

Esnaf kefalet odası konut kredisi için internet bankacılığı üzerinden yapacağınız başvurularda esnaflara özel avantajlardan yararlanabilir düşük faizli konut kredilerini uygun ödeme kolaylıkları ve vade seçenekleri ile alabilirsiniz.

Sizde hiç zaman kaybetmeden anında Esnafa konut kredisi veren bankalar, düşük faizli konut kredilerine başvuru yaparak ve bankaların esnaflardan istedikleri belge ve şartları yerine getirerek en kısa zamanda kredi alabilir kendi evinizin sahibi olabilirsiniz.

Esnafa Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Ülkemizde birçok kamu ve özel sermayeli banka esnaf ve sanatkarlara özel kredi kampanyaları düzenlemektedir.

 • Birçok bankanın ortak özelliği ise esnafların ihtiyaçlarını en olay yoldan karşılamak ve yardımcı olacak şekilde düşük faizli ve uygun vadeli kredi ürünleri hazırlamalarıdır.
 • Bu amaç ile sundukları kredileri daha çok esnafın yararlanabileceği şekilde sürekli güncelleyen bankaların hedef kitlesi olan esnaflar için özel kredi kampanyaları her daim verilmeye devam edilmektedir.
 • Adını  özellikle esnafların hizmetine sunduğu çok uygun faiz oranlı ve uygun geri ödeme seçenekleri hazırlayarak kampanya düzenleyerek duyurduğu bankalardan birisi olan
 • Şekerbank; esnafa özel 6 ayda bir, 3 ayda bir ve her şey dahil 3 veya 6 ayda bir ödemeli konut kredileri ile esnaflara kiraya son diyor ve başvuruları kabul ediyor.
 • Her şey dahil olarak sunduğu kredi kampanyasında dahil ettiği giderler elektrik, doğalgaz ve tapu giderlerini de içine alarak kapsıyor ve 30 yıla varan vadeler ile esnafların hizmetine sunuyor.
 • 360 ay yani tam 30 yıl vadeli esnafa kiraya son diyen Şekerbank ‘tan ev kredisi almak isteyen esnaflar ise banka şubelerine bizzat giderek başvuru yapmaları gerekiyor.
 • İstenilen evrakları ve belgeleri ile Şekerbank şubelerinden yapacağınız esnafa özel düşük faizli konut kredisi ile sizde kredi alarak kendi evinizin sahibi olabilirsiniz.

Sadece Şekerbank değil diğer tüm bankaların da esnafa özel olarak düzenlediği kredi kampanyalarını incelemek için bankaların şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Esnafa Faizsiz Konut Kredisi

Bankalar özellikle uzun vadeli olarak verdikleri konut kredilerinde hesap kesim tahsis ücreti, ipotek ücreti, eksper ücreti gibi kalemlerin içinde bulunduğu dosya masrafını kredi içinde sizden tahsil etmek suretiyle almaktadır. Bu kesinti giderlerinin alınmadığı durumlarda ise bankalar bu kesintileri mutlaka kredinin faiz oranlarına yansıtarak bir şekilde tüketiciden almaktadır. Her halükarda bankalar dosya masrafı olarak konut kredisi almak isteyen müşterilerinden kesinti ücretlerini tahsil ederler. Maalesef şuan esnafa özel faizsiz konut kredisi imkanı bulunmamaktadır.

Her bankanın masraf giderleri birbirinden farklı olduğu için eksper ücreti, DASK, hayat sigortası, hesap tahsis ücreti ve ipotek ücretlerinin alındığı dosya masraflarının gider tutarlarını tek tek şubelerin ev kredisi kampanyalarının içeriklerini inceleyerek bankalar arasında karşılaştırma yapabilir ve size uygun gelen bankadan konut kredisi için başvuruda bulunabilirsiniz. Esnaflar için de aynı giderler tahsil edilmektedir. Bazı bankalar eksper ücretleri için 1.500 lira isterken bazı bankalar örneğin Şekerbankası 650 lira kesinti yapacaktır.  Bankaların masraf giderleri dediğimiz gibi farklılık göstereceğinde ilgilendiğiniz bankanın dosya masraflarını öğrenmek için banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Esnaf ve Sanatkarlar Konut Kredisi Şartları

Tüm esnaflar bankaların şubelerinden kendilerine özel olarak hazırlanan ve uygun geri ödeme seçenekleri ile sunulan konut kredilerine başvuruda bulunabilirler. Bankalar konut kredisi başvurusunda bulunanlardan mutlaka % 25 peşinat almaktadır ve konut kredisinin  ev ekspertiz değerinin %75′ ine kadar kredi tahsis etmektedir. % 25 li peşinatı önceden vermek istemeyen esnaflarımız ise evin yüzde yüzüne yani tamamına kredi veren bankalardan da ev kredisi alabilirler. Peşinatsız evin tamamına konut kredisinden yararlanmak isteyenler şubedeki müşteri hizmetleri yetkilisine durumu bildirmelidir. Esnaf ve Sanatkarlar için verilen konut kredileri diğer kredilere göre faiz oranları daha düşüktür.

Esnafa özel ev kredisi almak için bankaların başvuru kanalları olan internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve banka şubelerinden başvuru yapabilirsiniz. İnternet üzerinden başvuru yapanlara gelecek olan ön başvuru onayının ardından bankalara gerekli evrakları götürerek almak istediğiniz evi ipotek gösterip istediğiniz tutarda kredi çekebilirsiniz. Bankalar ev kredisi almayı isteyen tüm esnaflardan gelir durumlarını gösteren mali bilançolarını istemektedir.

Bankalar esnafların alacakları evin tapusu mali bilançoları ve kimlik belgeleri ile kredi başvurularını kabul etmektedirler. Bu evrakları banka şubelerine götürerek sizde almayı düşündüğünüz evi biran önce alarak kendi evinize geçebilirsiniz.

Bankaların esnaflara özel hazırladığı kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Esnaf Kefalet iş yeri açma kredisi hakkında bilgi alabilirsiniz.


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu