Yeni İş Fikirleri

Ev Hanımları için Evde Yapılabilecek İşler 2 Temmuz 2021 (EK GELİR GARANTİLİ)

Evde yetenek ve becerilerinizi pratik haline getirerek para kazanmak ister misiniz? Cevabınız evetse, bu içeriğimiz tam da size göre. Bu tarz işlerde çalışarak hem evdeki sorumluluklarınızı yerine getirir hem de gelir elde edersiniz. Toptan işler alabilir, satış yapabilir ya da çocuk bakarak bile para kazanabilirsiniz. evde ne iş yapabilirim? diye düşünenler için ilginizi çekebilecek iş imkanlarını araştırdık. Dilerseniz kendi yeteneklerinizi kullanabilir, dilerseniz İşkur’un evde iş imkanlarını değerlendirebilirsiniz. Sizler için araştırdığımız evde yapılabilecek işleri hemen inceleyebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Evde Çalışmanın Avantajları

Çalışma hayatı zorlu ve yorucudur. Özellikle anneler için tempolu bir hayatı beraberinde getirir. Evin işiydi, çocuk bakımıydı derken zamanın nasıl geçtiğini dahi anlamazsınız. Bazı annelerin çocuklarına bakacak bir yakınları olmayabilir. Çocuklarını kreşe ya da bakıcıya vermek istemeyebilirler. Ya da uzun saatli çalışma temposuna ayak uydurmakta zorluk çekebilirler. İşte tüm bu imkanlar dahilinde ev hanımlarına evde ek iş imkanları sunulmaktadır. Pek çok firma üretim sonrası kalan ufak tefek işlerin halledilmesi için evden çalışacak elemanlar aramaktadır. Evde çalışmanın birçok avantajı bulunmaktadır. Öncelikle dışarıda geçireceğiniz vakti evinizde geçireceksiniz. Ev işlerinizi hallettikten sonra müsait zamanlarınızda aldığınız işleri yerine getireceksiniz. Yani çalışma hayatında olduğu gibi belirli bir saat sınırınız yoktur.

Evde Çalışmanın Avantajları

Çocuğunuz varsa, onu uyuttuktan sonra işleri rahat rahat yapabilirsiniz. Günlük yaşamın ve iş hayatının stresinden uzak durursunuz. Yapılacak işler ev becerisi gerektirdiği için kadınlara uygundur. Arkadaşlarınız ile laflarken bile yapabileceğiniz pek çok iş vardır. Yani hiçbir şeyden ödün vermeden, yolda yorulmadan para kazanmanız mümkün. Üstelik bu tarz firmalar işleri size kargo yolu ile bile göndermektedir. Gün içinde çok yoğun olduğunuz durumlarda bir saat sınırlaması olmadığından ötürü gece de yapabilirsiniz. Evde yapılacak işler listesini hep birlikte inceleyelim.

Çocuk Bakımı

Çocuk bakımı ev hanımlarının en çok tercih ettiği işlerden biridir. Çocukları seviyorsanız, onlarla oyun oynamaktan zevk alıyorsanız kesinlikle tercih edilmesi gereken bir iştir. Ancak sürekli göz kulak olmanız gerekir. Bu anlamda sorumluluk bilincinizin gelişmiş olması gerekiyor. Genel olarak çocuk bakım işleri saatle oluyor. Saati 8-10 TL‘ den ücretlendiriliyor. Genel olarak ailesi çalışan çocuklar tarafından bakıcı aranıyor. Çocuğa evinde bakabileceğiniz gibi bazı aileler ise sizin kendi evinizde bakılmasını istiyor. Evde bakmak sizin için oldukça avantajlı. Çünkü hem ev işlerinizi yapabilir, çocuğun uyku saatinde evinizle ilgilenebilirsiniz. Bakıcı ilanlarını incelemek için tıklayınız.

Çocuk Bakımı
Çocuk Bakımı

Yiyecek Hazırlama

Evde para kazanmak isteyen bayanlar! Ev yemeği yapan lokantalar, pastaneler ya da cafeler tarafından bu işi yaparak tercih sebebi olabilirsiniz. Evde yapılan ürünler dışarıda çalışan insanlar için her zaman çok kıymetli olmuştur. Bu sebeple ürünleri evinizde hazırlayarak ve bir işletme ile anlaşarak satışı gerçekleştirebilirsiniz. Kek, pasta ve börek yapabileceğiniz gibi ev yemekleri de yapabilir ve bunları pazarlayabilirsiniz. Ünlü markalar gel al kampanyaları başlatırlar. Siz de bu tarz bir konsept ile satış yapabilirsiniz. Ya da kendi evinde yemek olmasını isteyen ancak yoğunluk sebebi ile yemek yapamayan kişiler de yemek yaparak para kazanabilirsiniz. Mantı dükkanı açmak isteyen bayanlara KOSGEB kredi veriyor!

Makale Yazmak

İnternet üzerinde sıkça rastlanan ilanlar arasında evde makale yazarak para kazanmak gelmektedir. Bu anlamda hizmet veren pek çok internet sitesi vardır. Yazdığınız kelime miktarı kadar ücret alırsınız. Blog yazarlarının günden güne nam saldığını bilmeyenimiz yoktur. Üstelik oturduğunuz yerden ve internet üzerinde araştırmalar yaparak yorulmadan çalışabilirsiniz. Üye olduğunuz internet sayfalarının yöneticileri sizlere yazmanız gereken konuları söylerler. Ancak yazdığınız yazıların özgün olması ve başka internet sayfaları üzerinden kopyala yapıştır yapılmaması önemlidir. Üstelik herhangi bir çalışma saati de olmadığı için boş vakitlerinizde rahatça makale yazabilirsiniz.

Makale Yazmak
Makale Yazmak

Özetle bu işte yazdığınız kelimeler bir kazanç olarak size geri dönmektedir. İş verenin istediği uzunluklarda yazmalısınız. Tabi bu iş için evde bilgisayar ve internetinizin olması ve aynı zamanda klavye kullanma konusunda iyi olmanız gerekiyor. 200 kelime genel olarak 2 ya da 3 TL olmaktadır.

Tercümanlık

Tercümanlık yapmak için dil bilmeniz gerekiyor. İnternet üzerinde pek çok platform çevirmen aranıyor ilanları veriyor. Bu iş için yine evinizde bir bilgisayar ve internet bağlantısına ihtiyacınız var. Ancak bilgi gerektiren bir iş olduğu için diğer sektörlere göre daha çok para kazanmanız mümkün. Kitap, dergi çevirisi, video, oyun, makale gibi alanlarda bolca çevirmene ihtiyaç duyuluyor. Burada da ücretlendirme kelime başına yapılmaktadır. Ayrıca yabancı diliniz varsa yukarıdaki makale yazmak işini de deneyebilirsiniz. Bazı firmalar yabancı dilde makale yazan elemanlar aramaktadır. Ayrıca ücretlendirme Türkçe makalelerin iki katı olmaktadır. Yazılım dili İngilizce olduğundan dolayı pek çok yazılım firması da evden çalışabilecek elemana ihtiyaç duymaktadır. Popüler iş ilanları sayfalarından bu tarz ilanlara ulaşmanız mümkündür. Kadınlara 50 bin TL iş yeri açma kredisi veriliyor!

Düzeltmen

Daha önce böyle bir meslek duydunuz mu? Duymadıysanız da şu an duymuş oldunuz. Editörlük ve makale yazma işlerinden farklı olarak düzeltmenler sayfa başı üzerinden ücretlendirilirler. Bu işi yapabilmek için kelime dağarcığının geniş olması ve dil bilgisi kurallarına hakim olunması gerekmektedir. Saatte 50 sayfa düzenlemesi yapan kişiler vardır. Sayfa başı 1 TL olduğunu farz edersek saatte 50 TL kazanmanız mümkündür. Günde sadece 2 saat çalışsanız bu durumda aylık 3 bin TL gibi bir gelir elde edersiniz, bu da günümüz şartlarında asgari ücretin neredeyse iki katına tekabül ediyor. Bu işte dikkat edilmesi gereken nokta zamandır. İş verenin belirlediği saatler arasında sayfayı düzeltmeniz gerekiyor. Ancak çok para kazanmak adına iş vereninize tutamayacağınız sözler vermeyin. Çünkü işe ilk başladığınız anda profesyonellik kazanana kadar daha az sayfalarda düzeltme yapıp daha az kazanacaksınız.

Düzeltmen
Düzeltmen

Süs Eşyası ve Hediyelik Yapımı

Son zamanların popüler işlerinden biridir süs eşyası yapımı. Nikah şekerleri artık eskide kaldı. Çünkü anı olarak artık düğün, nişan, doğum, kınam mevlüt gibi çeşitli etkinliklerde de hediyelik eşyalar dağıtılıyor. Tabi ev hanımları da bu iş için yeterince yetenekli. Bu işi iki şekilde gerçekleştirmek mümkün. İş veren firmalar olduğu gibi, satış yapabileceğiniz kişileri kendiniz bulmak kaydı ile süs eşyası yapıp satabilirsiniz. Firmalar ile anlaşmanız durumunda size gerekli olan tüm malzemeleri kargo yolu ile gönderirler. Size ise sadece parçaları birleştirmek kalır. Ayrıca kendiniz yapmak istediğinizde ise süs eşyası yapımı için tüm malzemelerin bulunduğu toptancılar vardır. Bu toptancılardan size lazım olabilecek tüm ürünleri alarak evde dizayn yapabilirsiniz. Hem de ucuza mal etmiş olursunuz. Ayrıca sabundan da bu tarz ürünler yaparak satmak mümkün. Genelde isim ve tarih yazmanız isteniyor. Sipariş miktarına göre üretim yaparak para kazanabilirsiniz. Çevrenizin geniş olduğunu düşünüyorsanız da bu iş karlı olacaktır. 1 malzemeden 0,5 TL kazansanız 100 süs eşyası 50 TL kazandıracaktır.

Süs Eşyası ve Hediyelik Yapımı
Süs Eşyası ve Hediyelik Yapımı

Sesli Kitap Hazırlamak

Günümüzde yediden yetmişe herkes tarafından tercih edilen sesli kitaplar yöntemi ile siz de para kazanabilirsiniz. Sesinize ve diksiyonunuza güveniyorsanız hemen başlayabilirsiniz. Özellikle yolculuk ve tatillerde sıkça tercih edilen sesli kitapları hazırlayarak, yeteneğinizi kullanabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Sesli kitap hazırlamanın birkaç püf noktası bulunmaktadır. Seri ve hatasız seslendirme yapabileceğinizi düşünüyorsanız vurgulamalarınıza da dikkat ederek işe başlayabilirsiniz. Kitap seslendirmeden önce mutlaka en az bir kez kayıt almadan okunmalıdır. Telaffuzu zor kelimler iyice öğrenilmelidir. Mikrofonunuzu düzgün bir şekilde ayarlayarak, duraklamadan, öksürmeden, su içmeden ve herhangi bir şekilde başka eylem yapmadan seslendirmenizi yapabilirsiniz. Seslendirme esnasında çok acil bir şey olduğunda kaydınızı durdurabilir ve sonradan devam ettirebilirsiniz. Kadınlar ve erkekler için evden yapılabilecek en güzel ve eğlenceli işlerden biri olan sesli kitap hazırlama yöntemi ile kazanç elde edebilirsiniz. Bu sayede hem kitap okumuş hem de kendinizi geliştirmiş olursunuz. 😊

Katalog Satışları

Ev hanımlarının çokça tercih ettiği alanlardan biri de katalog satışı yapmaktır. Özellikle tanınmış makyaj malzemesi satışı yaparak kadınlar hem çeşitli indirimlerden faydalanır hem de para kazanırlar. Cam eşyalar, küçük elektronik ev aletleri, sağlıklı plastiklerin satılması mümkündür. Bu iş için satış tekniklerine hakim olmanız, ikna kabiliyetinizin olması ve çevrenizin de geniş olması gerekir. Yapılan satış miktarı ne kadar çok olursa kazanç da o derece fazla olacaktır. Kozmetik ürünleri olarak Avon, Farmasi, Oriflame gibi ürünleri satabilirsiniz.

Gelir elde etmenizi sağlayacak daha pek çok iş fikri vardır. Bu anlamda internet üzerinde yapacağınız aramalarda size yüksek meblağlar teklif edenler olabilir. Bunlara inanmayınız. Ayrıca bu platformlarda kişisel bilgiler, kimlik belgesi ya da hesap numarası gibi bilgilerinizi yayınlamayınız.

Firmaların tavsiyeleri ile Evde Ek İş Fikirleri hakkında hemen bilgi alabilirsiniz.

Yemek Kanalı Açmak (Blog)

Ev hanımlarının severek yaptığı işler arasında şüphesiz ki yemek yapmak vardır. Her gün yapmış olduğunuz yemekleri başkaları ile paylaşarak para kazanmak ister misiniz? Hem günlük işlerinizi halletmiş hem de kazanç elde etmiş olacaksınız. Eğer yemekleriniz beğeniliyor ve akla ilk siz geliyorsanız hemen bir sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmaya ve kitlelere hitap etmeye başlayabilirsiniz. Geçmiş dönemlerde her kadının bir yemek tarifi kitabı mutlaka vardı. Yemek tarif kitapları günümüzde yerini, yemek sayfalarına ve kanallarına bırakmıştır. Yemek kanalı ya da sayfası açtıktan sonra ilk etapta ihtiyacınız olacak tek şey kameradır. Bunu telefonunuzun kamerasıyla da halledebilirsiniz. Yapacağınız yemekleri, hazırlık aşamasından son ana kadar görüntülemeniz gerekecektir. Hazırladığınız video ya da fotoğrafları düzenleyerek sayfanızda paylaşabilirsiniz. Bu teknik ile hemen para kazanmanız mümkün değildir. Zamanla takipçi sayısına, izlenmeye ve okunmaya bağlı olarak evden, hem yemek yaparken hem de gelir elde etmeye başlayacaksınız.

Giyilmeyen ve Kullanılmayan Eşyaları Satışa Sunmak

Her kadının dolabında asla kullanmadığı ya da giymediği eşyası bulunmaktadır. Bir ev hanımı için yapılacak en güzel işlerden biri dolabında yer alan giysilerini ve eşyalarını satmaktır. Hem kendi yaşam alanını düzeltmek için, hem de kazanç sağlamak için belli platformlar üzerinden satışa sunabilirsiniz. Ayakkabılarınızı, giysilerinizi, takılarınızı, aksesuarlarınızı ya da evde bulunan çeşitli ürünleri ikinci el olarak satabilirsiniz. Evinizde bulunan elektronik eşyalarınızı da, satarak değerlendirebilirsiniz.

Tasarım Ürünler Hazırlamak

Tasarım yeteneğiniz ve hayal gücünüz var ise bu iş tam size göre! Yeteneğinizi kullanarak kupa, tişört, ayna, anahtarlık, tabak ve kıyafet gibi pek çok alanda özgün ürünler hazırlayarak satışa sunabilirsiniz. Orijinal ürünler, klasik ürünlere göre daha fazla tercih edilmektedir. Hedef kitlenizi belirledikten sonra ürünlerinizi oluşturmaya ve online kanallar aracılığı ile satışa sunabilirsiniz. Aynı zamanda kişilerin istedikleri doğrultuda tasarımlar yapmaya da başlarsanız kendinizi büyütür ve firma haline bile gelebilirsiniz. Tasarım yeteneğiniz ve özgünlüğünüz var ise vakit kaybetmeden, kabiliyetinizi konuşturabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Organizasyon Yapmak

Partilerde, doğum günlerinde, nişan, kına ve düğün merasimlerinde ve baby shower gibi partilerinde ihtiyaç duyulan organizasyoncular revaçtadır. İlk etapta kendiniz ile çıktığınız bu yolda zamanla ekip arkadaşlarına sahip olabilir ve bünyenizi geliştirebilirsiniz. Yapmış olduğunuz süslemeleri, dizaynları ve tüm organizasyon işlerini sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak, reklam verebilirsiniz. Böylece emekleriniz ve yetenekleriniz daha fazla kişiye ulaşacak ve tercih edileceksiniz.

İşkur’un Evde İş imkanları Var Mı?

İşkur evde paketleme işi ile, ev hanımlarına ya da ek gelir sahibi olmak isteyen kişilere iş imkanı sunmaktadır. İstanbul, Ankara, Sakarya, Kocaeli, Adana, Bursa, İzmir, Bolu, Gaziantep, Kahramanmaraş, Ordu ve Tekirdağ gibi ülkemizin her yerinde paketleme işçisi ilanları yer almaktadır. Kadınlar için evde yapılacak işler arasında yer alan paketleme işi ile, hem zamanınızı değerlendirebilir hem de para kazanabilir ve ek gelire sahip olabilirsiniz. İşkur üzerinden evde paketleme işleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için, resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Bulunduğunuz ya da tercih edeceğiniz il ve ilçeyi seçerek, evden para kazanmaya başlayabilirsiniz.


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu