Yeni İş Fikirleri

Evden Yapılabilecek Ek İş Fikirleri 30 Haziran 2021 (Kazandıran Öneriler)

Korona salgının ülkemizdeki ekonomik etkilerinin maalesef derinden yaşandığı pandemi döneminde evde kalmak zorunda kalan vatandaşlar evden çalışıp para kazanabileceği farklı ek iş fikrileri araştırmasına girmiş ve evde nasıl para kazanabileceğinin yollarını arıyor. Ekonomik sıkıntıların fazlası ile gündemde olduğu şu günlerde tek bir iş ve tek bir maaş maalesef ki yeterli olmuyor. Bu sebeple mevcut işlerin haricinde ek iş yapmak da şart oluyor. Akşamları ek iş ne yapabilirim ya da evde yapılabilecek iş önerileri hakkında araştırma yapıyorsanız, biz de bu yazımızda sizler için Evde ne iş yapabilirim diye düşünenler için; Evden yapılabilecek ek iş fikirlerini ve ek gelir kazandıracak iş önerilerinin neler olduğunu araştırdık. Vereceğimiz yeni ve zekice iş fikirleri sayesinde siz de evinizde kendi işinizin patronu olabilecek ve bir nevi girişimciliğe adım atmış olacaksınız. 2021 yılında güzel kazançlar sağlayacağınız kadınlar ve erkekler için hazırladığımız ek iş fikirlerini incelemek için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Pandemi Döneminde Evde Ek İş Fikirleri

Altın fiyatları, dolar artışları, enflasyon oranları derken ülke ekonomisi büyük bir sıkıntıya doğru gidiyor. Bu sallantılı dönemde de ek iş yapmak herkese farz oldu. Birikim yapmak ve az da olsa refah içinde yaşamak için evinizde ek işler yapabilirsiniz. Gerek geçim sağlamak gerekse de anlık çıkan ihtiyaçlar için kenarda köşede mecburen belirli bir miktar paranızın olması gereklidir. Özellikle evden çalışmak isteyen bayanlar için evde yapabilecekleri harika iş önerilerimiz var.

Evden Yapılabilecek Ek İş Fikirleri Nelerdir?

Sokağa Çıkma Yasağında Ek gelir sağlayacak, en çok araştırılan evden yapılabilecek ek iş fikirlerini sıralayacak olursak;

  • El İşi Ürünler Yapıp Satmak,
  • Ev Yemekleri Yapıp Satmak,
  • Organik Gıda Üreticiliği,,
  • Evlerde Paketleme İşleri,
  • Seslendirme Yaparak Kazanın!
  • e- ticaret Ucuza Al Kâr Yaparak Sat!,
  • Evden Makale Yazma İşi (Editörlük),
  • Evcil Hayvan Bakıcılığı Yapmak,
  • Online Öğretmenlik Yapmak (Sanal Öğretmenlik),
  • Ek İş Fikirlerinden Sabun Üretip Satmak olarak sıralanabilir.

Evde Paketleme İşi Veren Firmalara başvuruda bulunarak da evden yapabileceğiniz paketleme ve seri işlerden ekstra kazanç sağalabilirsiniz. Bu iş fikirlerinin yanında aşağıda ki iş fikirleri de evden yapabileceğiniz iş fikirleri olarak size yol gösterebilir.

İşte Pandemi de ek gelire ihtiyaç duyanlar için gelir getirici ek iş önerileri ve iş fikirleri..

Ek İş Fikirlerinden-El İşi Ürünler Yapıp Satmak

Kadınlar için ek iş fikirleri arasında yer alan el işi ürünleri yapıp satma fikri ile ek gelir sağlayabilirsiniz. Bu iş bayan arkadaşlarımız için güzel bir öneri olacaktır. Zaten bir erkeği de elinde dantel kenarı yaparken düşünemiyorum. 🙂  El işi ürünler yapmak biraz yetenek ve el becerisi isteyen bir iştir. Evinizde örgü patikler, oyalı eşarplar, kese, hırka, yelek, boyunluk, fular yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra bileklik, kolye, fiyonk toka gibi ürünler de yaparak evinizde ek gelir sağlayabilirsiniz. Bu işte yeteneğiniz ve el beceriniz var ise hemen başlamanızı tavsiye ederim.

El işi ürünler yapmak için öncelikle ne yapacağınıza karar vermeniz gereklidir. Daha sonra yapacağınız ürünün malzemelerinin satışını yapan yerlerden malzeme tedariği yapmanız gerekecektir. Yukarıda verdiğimiz ürünlerden hangisini tercih ederseniz edin, başlangıçta tuhafiyeler işinizi görmeye yeterli olacaktır. Daha sonra işinizi ilerletmeniz halinde bir toptancı ile anlaşabilirsiniz. Ürünlerinizin satışını ise sosyal medya hesapları üzerinden veya arkadaş ortamlarınız aracılığı ile satışa sunabilirsiniz. Hizmet sektöründe çalışan bir tanıdığınız var ise ürünlerinizden birer numune bırakarak insanların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ev Yemekleri Yapıp Satmak

Bu iş hem hanımları hem de beyleri ilgilendirecek bir fikir olabilir. Sonuçta bazı beyler yemek konusunda hanımlardan daha becerikli olabiliyorlar. Bu iş için daha çok öğrencilerin fazlalıkla bulunduğu yerleri tercih edebilirsiniz. Çünkü anne yemeğine ihtiyacı olabilecek iki grup vardır. Birincisi öğrenciler, ikincisi ise tek başına hayatını sürdürmeye çalışan bekarlar. 🙂 Ev yemeği olarak başlangıçta sarma, dolma, börek, poğaça gibi ürünler yapabilirsiniz. Eğer yemek yapabileceğiniz geniş bir alan ve gerekli malzemeleri bulundurabileceğiniz geniş bir mutfağınız var ise sulu yemek tarzı da çıkartabilirsiniz.

Başlangıçta evinizde yaparak ve elden satışa sunarak ilerleyebilir ve daha sonra biraz kazanç sağlayınca dükkan işletmecisi olarak yolunuza devam edebilirsiniz. Bu işi sıkı tutmanız halinde güzel gelirler elde edebilirsiniz.

Organik Gıda Üreticiliği

Eğer tarıma elverişli bir alanda ikamet ediyorsanız veya evinizin bahçesi var ise organik ürünler yetiştirebilirsiniz. Günümüzde inorganik ürünlerde bulunan katkı maddelerinden dolayı sağlığa zararlı olduğu düşülmektedir. Bu sebeple de organik ürünler daha çok rağbet görmeye başlamıştır. Fiyatları diğer ürünlere nazaran daha pahalı olması neticesinde kazancınız da bu yönde fazla olacaktır. Marketlerde bile organik ürünler için açılan yerler bulunmaktadır. Bu tarz yerler ile anlaşarak yetiştirdiğiniz ürünleri satışa sunmalarını sağlayabilirsiniz. Ya da pazarlara ürün çıkartabilirsiniz. Organik olarak; tereyağ, bal, meyve ya da sebze, peynir gibi birçok ürünün yetiştiriciliğini yapabilirsiniz. Bayanlara evde ek iş imkanlarını inceleyebilirsiniz.

Organik Gıda Satışı Yapabilirsiniz.

Sokağa Çıkma Yasağında Evlerde Paketleme İşleri

Her ne kadar düğünlerin yaz, ilkbahar veya sonbahar mevsimlerinde daha çok artış gösterdiği düşünülse de bizim memleketimizin insanları kış, soğuk dinlemeden düğün yapma potansiyeline sahiptirler. 🙂 Bu sebeple de kına paketleme, nikah şekeri yapmak, magnet hazırlamak, iğnelik yapmak gibi işler yaparak oldukça güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Bu işi ister aile üyeleriniz ile, isterseniz de konu komşunuz ile yapabilirsiniz. Düğün için gerekli bu malzemelerin dışında kürdan paketleme, çorap paketleme, pipet paketleme, toka paketleme, balon paketleme, bitki çayı paketleme, sabun paketleme, plastik bardak-çatal-kaşık paketleme gibi işler yapabilirsiniz. Türkiye genelinde evlere iş veren fabrikalar sayesinde iş sahibi olabilirsiniz.

Verdiğimiz bu işler için isterseniz toptancı bir firma ile anlaşarak tamamen kendi işinizin patronu olabilir, isterseniz de evlere ek iş veren firmalardan iş isteyebilirsiniz. Bu firmalar bünyesinde çalıştırdığı personellerin yol, yemek, sigorta masraflarından kısmak ve kendi maliyetini arttırmak adına evden çalışmak isteyen kişilere de iş vermektedir. Bulunduğunuz bölgede bu işler ile ilgilenen ve evlere iş veren firmaları araştırarak çalışmak istediğinizi beyan edebilirsiniz.

Seslendirme Yaparak Kazanın!

Eğer sesinizin güzel ve etkileyici olduğunu düşünüyorsanız, seslendirme işi tam da size göre olacaktır. Diksiyonunuz, tonlamanız ve vurgularınız kuvvetli ise, çeşitli firmaların ihtiyaçları doğrultusunda seslendirme yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Evden yapılacak ek iş fikirlerini araştırıyorsanız Bionluk, Freelancer ve Sadeceon gibi sitelerden kendinize ve ses tonunuza uygun olan ilanlar arasından hemen başvurunuzu oluşturarak, seslendirme yapmaya başlayabilirsiniz. Aylık olarak kazanç tutarınızda değişiklikler olacaktır. Ortalama olarak 3.000 TL ile 4.000 TL aralığında maaşınız olacaktır.

Ucuza Al Kâr Yaparak Sat!

Kargo  veya posta aracılığı ile ülkemize ürün getirebileceğimiz ürün siteleri bulunmaktadır. Bu sitelerden bir tanesi olan Ali Express üzerinden örnek verecek olursak; bu sitede ürünler normal maliyetinden oldukça düşük bir maliyet ile satışa sunulmaktadır. Yapılan alışverişlerde ortaya çıkacak tek sorun ürünlerin elimize geç ulaşıyor olmasıdır. Bu ürünleri toplu bir şekilde getirtebilir ve kendi ülkenizde üzerine biraz kâr payı ekleyerek satabilirsiniz. Yaptığınız alım satım işlemlerinde elinize kalacak kâr oranı ile de geçiminizi sağlayabilirsiniz. Birçok ürün grubunu bünyesinde barındıran bu siteden elektronik eşyalar, kıyafetler, kozmetik ürünleri gibi birçok malzeme getirebilirsiniz. Ali Express’ten yapılan alışverişlerin ucuz maliyette olmalarının avantaj olarak sayılması dışında bir de kargonun ücretsiz olması vardır.

Ürünlerinizi satışa sunmak için bir sosyal medya hesabı açabilir ve burada görselleri paylaşarak satışa sunabilirsiniz.

Sermayesiz çok para kazandıran 5 iş fikri de alternatif olabilir.

Ucuza Al Kâr Yaparak Sat
Ucuza Al Kâr Yaparak Sat!

Evden Makale Yazma İşi (Editörlük)

Ek iş fikirlerinden evden makale yazarak aylık  2 bin TL‘ye kadar gelir elde edebilirsiniz. İnternet fenomenliği günümüzün en popüler işlerinden biridir. Youtube, Instagram, Facebook, Tiktok gibi birçok uygulamada kendinizi göstererek insanların ilgisini çekebilir ve bu sayede bir gelir elde edebilirsiniz. Bunların yanı sıra editörlük yaparak da paranızı kazanabilirsiniz. Makale dediğimiz şey bir nevi özgünlük demektir. Belirli konularda gerek araştırma yaparak gerekse kendi özgün cümleleriniz ile yazılar yazabilir ve insanları bilinçlendirebilirsiniz.

Makale yazarlığı için iş veren firmalar bayan veya erkek fark etmeksizin birçok insana iş istihdamı sağlamaktadırlar. İnternet üzerinden bu firmalara ulaşarak siz de editörlük işine atılabilirsiniz. Bu iş için bazı firmalar evden çalıştırdığı kişilere kelime sayısına göre maaş verirken, bazıları ise aylık toplam nakit vermektedir. Bu işi ev hanımları, öğrenciler, ek iş yapmak isteyenler, emekliler, çalışma saati az olması sebebi ile farkı işler de yapmaya vakti olanlar yapabilir.

Evden Makale İşi
Ek İş Fikirleri Tavsiyelerimizden – Evden Makale İşi

Hediyelik Eşya Yapıp Satmak

Hediyelik eşya yapmak da el işi yapmak gibi biraz yetenek ve yaratıcılık işidir. Bu işe başlamak için yaklaşık 300-350 TL bir yatırıma ihtiyacınız olacaktır. Bulunduğunuz bölgedeki herhangi bir tuhafiyeye giderek malzemeleri alabilirsiniz. Başlamak için ilk olarak ne tür ürünler yapacağınıza karar vermeniz gereklidir. Daha sonra yapacağınız ürüne gerekli malzemeleri seçebilirsiniz. Hediyelik eşya yalnızca anahtarlık, kapı süsü gibi malzemeler değildir. Aşağıdaki anahtarlıkları kendiniz tasarlayarak mağazalarda satışını yapabilirsiniz.

Ek İş Fikirleri arasında anahtarlıklar tasarlayıp satarak kazanın

Hayvan Bakıcılığı Yapmak

Herkes için uygun olmasa da, hayvan severler tarafından çokça tercih edilen ek iş fikirleri arasında yer alan hayvan bakıcılığı ile ek gelir sağlayabilirsiniz. Özellik büyük ve kalabalık şehirlerde daha fazla hayvan bakıcısına ihtiyaç duyulmaktadır. Gerek günlük yaşamın yoğunluğu gerekse iş hayatında yaşanan yoğunluk sonunda evcil hayvanlarının bakımı ve gezdirilmesi sürecinde bir yardımcıya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda çeşitli bölgelerde ve şehirlerde ilanlar verilmektedir. Eğer siz de hayvanları çok seviyor ve bakıcılık yapmak isterseniz aylık ortalama olarak 3.00 TL gibi bir kazanç elde edebilirsiniz. Kazancınız evcil hayvanın bakım saatine ve bakıcılık yapmak istediğiniz bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Hayvan bakıcılığı yapmadan önce verilen ilanlar arasında, siz uygun olan ilan ile iletişime geçebilir ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Online Öğretmenlik Yapmak (Sanal Öğretmenlik)

Her alanda olduğu gibi eğitim alanında da online süreç rağbet görmektedir. Gerekse zaman konusunda yaşanan tasarruf gerekse korona virüs salgını sebebi ile, eğitim ve öğretim dijital dünyaya taşınmıştır ve dersler online şekilde gerçekleşmektedir. Matematik, Türkçe, Fizik, Edebiyat, Kimya, Geometri, Biyoloji ve diğer temel derslerin yanında, kişisel gelişim kursu adı altında birden fazla alanda, online eğitim verilmektedir. Bu kişisel gelişim kursları ardından sertifika verilmektedir. Eğer sizin de eğiticilik yetkinliğiniz var ise, evde yapılacak iş önerilerini araştırıyorsanız, bazı siteler üzerinden eğitmenlik başvurunuzu yapabilir ve eğitim vermeye başlayabilirsiniz. İlk etapta birkaç öğrenci ile çıkacağınız bu sanal öğretmenlik yolunda zamanla kendinizi geliştirecek ve adınızı duyuracaksınız. Ayrıca sosyal medya hesaplarınız üzerinden de canlı yayın yaparak ya da eğitim videolarınızı paylaşarak da online eğitim verebilirsiniz.

Erkekler İçin Ek İş Fikirleri

Günümüzde geçinme sıkıntısının artması ile birlikte, kadınlarda ve erkeklerde ek iş arayışı başlamıştır. Normal çalışma hayatına ek olarak, evde yapılacak iş önerileri sıkça araştırılmaktadır. Gün içinde çalışan kişiler, akşamları ek iş ne yapabilirim? diye düşünmektedir. Erkeklere uygun olarak boya badana, özel direksiyon kursu, makale yazarlığı, editörlük, emlakçılık, kostüm tasarımı, bloggerlık, şoförlük, paketleme işi, bahçede ürün yetiştirme ve satışı gibi pek çok alanda iş önerileri verebiliriz. Çalışma hayatında iken emekli olmak istenirken, emeklilik hayatına adım atıldığında maddi ve ruhsal sıkıntılar yaşanmaktadır. Özellikle erkeklerin emekli olduktan sonraki iş fikri arayışı, daha çok bahçe ve hobi işleri ile sonlanmaktadır. Bu önerilere ek olarak yeteneğiniz varsa, tamir işleri ile de ilgilenebilir ve ek gelir sağlayabilirsiniz. Hiç yeteneğim yok derseniz, kendinizi bir alanda yetiştirerek o alanda ilerleyebilirsiniz. Zanaatkarlık her zaman değer görecektir. 😉

İş-Kur’un Evde İş İmkanı Var Mı?

İş-kur, kadınlar ve erkekler için evden çalışma fırsatı sunmaktadır. Özellikle pandemi döneminde evden çalışma tercih edilmektedir. İş-kur özellikle paketleme işleri ile, evden çalışmak isteyen kişilere şans vermektedir. Siz de evden yapılacak iş önerileri arasında yer alan paketleme işini yapmak istiyorsanız İş-kur resmi internet sayfasına girerek verilen ilanları inceleyebilirsiniz. Yaşadığınız il ya da ilçeyi seçerek, iş ilanlarını görüntüleyebilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

İş-kur’dan iş başvurusu için tıklayınız. Kaydınızı oluşturarak, yarı zamanlı ve tam zamanlı tüm ilanları inceleyebilirsiniz.

Ek İş Fikirlerinden Sabun Üretip Satmak

Kokulu sabunluklar da yaparak satabilirsiniz. Hazırlayacağınız ürünleri yapım aşamaları ile birlikte Youtube kanallarından izleyebilir ve hayal gücünüze göre tasarım yapabilirsiniz. Youtube üzerinde ev hanımlarının paylaştığı sabun yapım videoları da size yardımcı olabilir.

Evde ek iş fikirleri tavsiyesi

Sabun dünyam gibi firmalardan ücretsiz bayilik alarak bu işi ticarete çevirebilirsiniz. 2021 yılını karlı ek iş fikirleri ile kazançlı bir şekilde geçirmek ve evde boş kalmamak istiyorsanız önerdiğimiz bu işleri yapabilirsiniz. Bol kazançlar. 🙏:)


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu