Yeni İş Fikirleri

Evlere İş Veren Firmalar (30 Haziran 2021) Yeni İş Fikirleri Nelerdir

Firmaların düşük maliyetler ile üretim yapmak istemeleri, birçok paketleme ve katlama işleri için personel tutmak yerine parça başı fiyat üzerinden iş modeli oluşturmaları ile hayatımıza eve iş veren firmalar olarak girmiştir. Günümüzde ekonomide yaşanan zorluklar ve şartların giderek ağırlaşması ile herkes ek iş ve evlere iş yöntemi üzerinden para kazanmaya teşvik etmiştir. Her geçen gün giderek zorlaşan hayat şartlarında tek maaş ile geçinmek oldukça zor olduğundan ek gelir getirici faaliyetler ve ek iş arayanların sayısı da artmıştır.

Ek gelir sağlamak isteyenler, ek iş olarak ne yapabilirim diyenler, pandemi sürecinde evden iş yapmak zorunda olan ve ailesinin geçimini sağlamak isteyenler için pandemi sürecinde yapılabilecek;  maske dikimi, maske ayırma, maske paketleme işleri, filyasyon ekibi koruyucu kıyafet dikimi, evde paketleme işleri, bardak altlığı paketleme, toka, seramik ve çini, boncuk, havlu hazırlama, sabun, tespih, elbise, mum, vida paketleme, ütü, düğme, balon, kına, elbise, iplik temizleme, ipe boncuk dizme, bağcık toplama ve paketleme gibi evde yapabileceğiniz tüm işler ve bu işleri hangi firmaların verdiğin, evden yapılacak işler, evlere iş veren firmalar, nasıl bulunur tüm bilgileri araştırdık.

Pandemi sürecinde sizde evden para kazanmak istiyorsanız bu firmalar üzerinden para kazanabilirsiniz.

Evden Çalışarak Para Kazanın (Vergiden Muafsınız)

Evde çalışarak para kazanabilirsiniz! Hem de günde 4 saat freelance çalışarak aylık yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Özellikle Kovid-19 salgın sürecinde alınan sağlık tedbirleri kapsamında vatandaşların sokağa çıkma yasağının uygulanacağı ilerleyen günlerde bu işler oldukça revaçta olacak. Bu süreçte dezenfektan, maske ve dikiş ve katlama paketleme işleri ile sizlere ek kazanç sağlayabilir. İşkur üzerinden iş veren firmalara için ilan bırakarak iletişim bilgilerini ve vasfınızı yazarak ilanlara başvuru yapabilirsiniz.

Ayrıca evinizde kendinizi ürettiğiniz ürünleri, Vergi muafiyetinden yararlanarak tüm  firmalara veya perakende olarak satarak para kazanabilirsiniz.

Evden e-ticaret yapanlar için vergi muafiyeti kapsamında esnaf muafiyetinin kapsamı genişletilerek vergiden muaf olunacak işler ile ilgili tüm detaylar Resmi Gazete‘ de yayımlanarak yürürlüğe girmesi ile düzenleme içinde yer aldı. 193 sayılı Kanunun 9 uncu maddesinin birinci fıkrasının 6 numaralı bendi kapsamında esnaf muafiyetinden yararlanılarak evden yapılabilecek işleri sıralayacak olursak;

Evlerde imal ettikleri havlu, örtü, çarşaf, çorap, halı, kilim, dokuma mamulleri, kırpıntı deriden üretilen mamuller, örgü, dantel, her nevi nakış işleri ve turistik eşya, hasır, sepet, süpürge, paspas, fırça, yapma çiçek, pul, payet, boncuk işleme, tığ örgü işleri, ip ve urganları, tarhana, erişte, mantı gibi ürünlerin satışından vergi alınmayacaktır. Ayrıca düzenleme ile;

 • Evlerde kullanılan dikiş, nakış, mutfak robotu, ütü ve benzeri makine ve aletler hariç olmak üzere, sanayi tipi veya seri üretim yapabilen makine ve aletlerin kullanılmaması,
 • Dışardan işçi çalıştırılmaması,
 • Ürünlerin işyeri açmaksızın satılması,
 • Ürünlerin, pazar takibi suretiyle satılmaması,
 • Ürünlerin, ticarî, ziraî veya meslekî faaliyetleri dolayısıyla gelir ve kurumlar vergisi mükellefi olanların düzenledikleri kermes, festival ve panayırlarda satılmaması,
 • Ticari, zirai veya mesleki kazancı dolayısı ile gerçek usulde gelir vergisine tâbi olunmaması,
 • Faaliyetin, gelir ve kurumlar vergisi mükelleflerine bağlılık arz edecek şekilde yapılmaması gerekmektedir.
 • Tüm bu işleri yapan ve evden çıkmadan e-ticaret yapanlar vergiden muaf olacaktır.

Peki evden yapılabilecek bu işleri firmalardan almak isteyen kadınlar ne yapmalı. Bunun içinde firmaların evlere iş ilanlarına başvuruda bulunabilir.

Evlere ek iş olarak firmalar tarafından hangi işler verildiğini merak edenler için ek iş imkanlarını sıralayacak olursak;

Evde paketleme işi veren firmaların işleri, maske paketleme, maske dikiş, filyasyon ekibi kıyafeti dikimi boncuk, takı hazırlama, ütü yapma, kına paketleme, boncuk dizme, mum hazırlama, çorap paketleme, kağıt sarma, taş dizme, havlu hazırlama, sabun, düğme, balon, tespih, vida paketleme, bağcık toplama ve paketleme gibi işlerdir diyebiliriz. Bu sayede hem firma işini daha hızlı şekilde teslim etmekte hem de evden iş arayanlar para kazanmaktadır. Bu işler hakkında diğer detaylı bilgileri yazımıza devam ederek alabilirsiniz.

Pandemi Sürecinde Evde Paketleme İşleri (Evde Ek İş)

Pandemi sürecinde sağlık için gerekli ve kullanılması zorunlu olan maske, izolasyon bandı ve koruyucu kıyafetlerin dikim ve paketleme işleri yapılmaya başlandı. Bunların dikim, paketleme işlerini evden yaptıran firmalardan alarak bu işten evden çıkmadan para kazanabilirsiniz.

Maske Paketleme

Koronavirüs salgını nedeniyle salgından korunmak için cerrahi maske kullanılması önerildi. Maske kullanımının ülkemizde zorunlu hale gelmesi ile birlikte cerrahi maskelerin üretimi de arttı. Steril ortamlarda üretilmesi gereken cerrahi maskelerin paketlenmesi işi de yeni bir iş olarak karşımıza çıkıyor.

Evde maske paketleme salgın sürecinde evden yapılabilecek işler arasına girdi. Yakın komşuların ve arkadaşların biraraya gelerek ekip kurarak yapılabilecek bir iş olarak ek gelir sağlayan bir iş modeline dönüştü. Son derece hijyenik ortamlarda üretilmesi gereken maskelerin paketleme işi eldiven takılarak yapılması gereken bir iştir ve malzemelerin tedarikçi firmalardan temin  edilmesi gerekmektedir. Çalışma ortamının ve şeklini nasıl paketleme yapılacağına dair tüm detayları planlayıp, ciddi paralar kazanabileceğiniz bu iş artık son zamanların en çok aranan işi haline geldi. Maske paketleme işleri için çalışacağınız firmalar ile anlaşarak, günlük, haftalık, aylık nasıl ödeme yapılacağını belirledikten sonra istediğiniz zaman 8000 adet maske paketlemesini yapabilirsiniz. İnterteen satışa sunulan maske paketleme makinesini temin ederek, otomatik olarak el değmeden maskeleri  1 adet, 3 adet, 5 adet , 10 adet yada herhangi istenildiği adette paketlenen evden adet başına fiyat ile ek kazanç sağlayabilirsiniz.

Maske paketleme ek kazanç

Maske paketleme için üretici firmadan teslim alacağınız N95 koruyucu maske, 3M 9312 ventilli maske, 3M 1826 cerrahi maske vb. birçok maske çeşidi bulunmaktadır. Bu maske modellerinden hangisini paketleneceğini listesi firmalara tarafından karışık bir şekilde size teslim  edileceğinden maskeleri ayırma, paketleme için iş alabilirsiniz. Bu şekilde karışık bir şekilde gelecek maskeleri tüm modellerini, verilen listede ki görüntüleri ile kıyaslayarak ayırarak tüm modelleri eşleştirip ikinci aşama olan lastiklerinin takılması işlemi ve paketlenmesi işlemleri gerçekleştirip aylık ve haftalık ödeme alabilirsiniz. Bu iş  için firmalar haftalık 700 TL ödeme yapacaktır.

Maske paketleme makinesi fiyatları

2. el satılık yüz için maske paketleme makinesi ;

Ayrıca son zamanlarda tıbbi maske yerine tasarım, renkli kumaş maskeler de üretilmekte ve birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu şekilde kumaş maske dikimi yaparak, tanıdıklarınıza ve bijuteri gibi dükkanlara satışını da yaparak ek kazanç sağlayabilirsiniz.

Filyasyon Ekibi Koruyucu Kıyafet Dikimi

Koronavirüs salgını sürecinde, sağlık çalışanlarının salgınla mücadele de müdahaleler de giymesi zorunlu olan koruyucu kıyafetin dikimlerinin yapılması da karşımıza ek iş olarak yapılabilecek işler arasında karşımıza çıkıyor. Filyasyon ekiplerinin beyaz koruyucu kıyafetlerinin kişilerin ölçülerinin alınarak, kişiye özel dikimi için gerekli malzemelerin tedarikçi firmalardan alınarak dikiminin yapılması için evden yapılabilecek işler arasındadır. Bu işten parça başı olarak yapılacak dikim ile teslimat sırasında ödeme alınarak ek kazanç sağlayabilirsiniz.

Evden Yapılabilecek Paketleme İşlerle Ek Kazanç Sağlayın

Öğrenciler, ev hanımları, ek işe ihtiyacı olan, boş zamanlarını paraya dökmek isteyen ve paraya ihtiyacı olan kişiler! Tam olarak doğru yerdesiniz. Ailenize ve bütçenize destek olmak için bu işlerden para kazanabilirsiniz. Evlere verilen işlerden kolayca paranızı kazanabilir, yeteneklerinizi konuşturabilirsiniz. Günün istediğiniz saatinde iş yapabilirsiniz, giderleriniz olmaz ve kazanç sağlayabilirsiniz. Küçük çaplı yerlere başvurarak işinize hemen başlayabilirsiniz. Paketleme yaparak evinizden para kazanabilirsiniz! Gelelim bu işlere ve detaylara…

 • Sıvı Yağ ve Sos Şişesi Paketleme
 • Evde Çamaşır Filesi Paketleme
 • Sıvı Sabunluk Paketleme
 • Kablosuz Şarj Cihazı Paketleme
 • Pencere Çocuk Kilidi Paketleme
 • Priz Paketleme
 • Süpürge Filtresi Paketleme
 • Sakız Paketleme
 • Düğme Paketleme
 • Bulaşık Teli Paketleme
 • Evde Kalem Traş Paketleme
 • Çorap Paketleme

Diğer paketleme işlerini ise;

İplik Paketleme İşleri

Firma tarafından haftalık olarak ipler kişiye teslim ediliyor. 1 hafta sonunda genelde Cuma günleri firmalar verdikleri ürünleri geri alır. Ödemeler aylık veya haftalık yapılır. İplik firmalarının ilanlarına bakarak veya arayarak evlere gönderilen işler hakkında bilgi alabilir ve hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Yaşadığınız şehirde iplik firmalarından bilgi alabilirsiniz.

Elbise Paketleme İşi

Elbise için paketleme işleminde koliler ve poşetler çalışmak isteyen kişilere teslim edilir. Kişiler, gelen poşetlere elbiseleri katlayarak paketleme işlemini yaparlar. Sonrasında bu ürünleri tek tek bedenlerine ayırarak kolilere dizerler. Ayrıca bunun yanında elbiselere etikette yapıştırarak paketleme işlemi yapabilirsiniz. Gömlekler için ürün etiketi veya fiyat amblemi gibi etiketler yapabilirsiniz. Ödemeler, paketleme başına günlük olarak yapılmaktadır. Aylık veya haftalık olarak ödenmektedir. Örneğin; 100 adet paketleme yapan kişi 5,00 TL.’den bu işi yapmış olsa 500 TL. almış olur. Fakat yüz adet paketleme yapan kişi ile 2 bin adet yapan kişinin kazanacağı para aynı olmaz. Bu durumda fiyat artacaktır.

Evde Toka Paketleme

Toka paketleyerek para kazanabilirsiniz. 0,25 kuruştan 1.000 tane toka paketlesiniz 250,00 TL. kazanmış olursunuz. Toka ve paketleri iş yeri ile görüşerek hemen evinizde iş sahibi olabilir ve hemen para kazanabilirsiniz. 🙂

Evde Balon Paketleme İşi İle Kolayca Para Kazanabilirsiniz!

En yaygın olan paketleme işlerinden bir tanesi de balondur. Özellikle bu işe organizasyon şirketleri ve oyuncakçıdan kolaylıkça ulaşarak yapabilirsiniz. Balon üreten firmalardan da makine kullanmadığı hallerinde size iş vermeleri mümkün olacaktır. Genel olarak büyükşehirlerde bu tarz firmalara ulaşmak daha kolay olacaktır. Özellikle düğün sezonlarında, doğum günleri toplu olacak etkinliklerde organizasyon firmaları bu tarz işleri daha çok yapmaktadır. İşi almanız durumunda balonlar size toptan olarak gelir. Renkleri ayırarak tek tek dizmeniz istenir. Teslim süresi belirlenerek işe başlayabilirsiniz. Şayet İstanbul ve Bursa’ da ikametgah ediyorsanız Fason fabrikalar ve bu tarz küçük işletmelere ulaşarak hemen başlayabilirsiniz.

Evde Sabun Paketleyeme İşi

Ev hanımlarının evden yapabileceği bir diğer işlerden biride sabun paketlemesidir. Toptancıların bulunduğu ve üretimini yapan firmalar ile bu işe sahip olabilirsiniz. Evde sabun işi veren bir çok firma bulunuyor. Evlere, sabunun yanında marka etiketi ve ambalajı da gönderiliyor. Belirli sayılarda gönderilmiş olan bu sabunları paketlemeniz ve verilen süre içinde teslim etmeniz isteniyor. Zamanında verilen işi teslim ederseniz bu işten çok güzel para kazanabilirsiniz. Paketleme esnasında ürünlere zarar geldiğinde ücretinizden kesilir. Bu duruma dikkat ederek hemen iş araştırmasına başlayabilirsiniz.

Evde Kına Paketleyerek Para Kazanmak Artık Mümkün!

Ev hanımları buraya! Kına paketleme işi ülkemizde ek gelir kazanmak isteyen herkesin yapabileceği bir iştir. Özellikle düğün sezonlarında kına paketleme işleri sık sık yapılmaktadır. Gerekli ekipmanlar firmalar tarafından size gönderilerek işi yapmanız isteniyor. Koli, yapıştırıcı, bant, ambalaj, kına ölçeği, maket bıçağı, kınası dahil hepsi beraber size ulaştırılıyor. Firmaya işi zamanında teslim etmeniz oldukça önemlidir. Bu sayede devamlı olarak bu işi yapabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgedeki firmalara internet üzerinden ya da şahsen başvuru yapabilirsiniz. Şimdiden bol kazançlar dileriz.

İplik Temizleme İşi (Evde Para Kazanma Yöntemleri)

Tekstil firmaları ürettikleri ürünlerin düzeltilmesi ve görünüşü için fazlalık olan ipleri temizletir. İpleri temizlemek için evlere paket paket elbise gönderirler. Evde çalışan kişiler ise elbiselerin kenarlarındaki iplikleri makas ile keserek temizlerler. Bu iş süreklilik sağlayarak size çok güzel paralar kazandırabilir. Genellikle tişört, eldiven, gömlek, çorap, kazak, şapka gibi ürünleri temizletirler. Bu iş kolay gibi gözükse de emek isteyen zor bir iştir. Ürüne zara vermeden kesmek dikkat istemektedir. 10 bin adet 30 bin adet ürün yollanır ve belirlenen sürede hazır olması istenir. Sizlerde böyle bir iş yapmak istiyorsanız hemen ilan sitelerini kontrol edebilir yada dahil olduğunuz sosyal medya alanlarının iş ilanları bölümünü inceleyerek iş sahibi olabilirsiniz.

Tespih Dizme İşi

Tespih dizme işi boncuk işi kadar meziyetlidir. İpe geçirilen tespihler, firmanın gönderdiği ürünler ile yapılır. Verilen tarihe kadar gelen ürünlerin tamamlanması istenir. Bu işlere sahip olmak için ilanları takip ederek hemen tespihleri dizmeye başlayabilirsiniz. 🤩

Çini Boyama ve Seramik İşleri

Seramik fabrikaları ürettikleri seramiklerde son rötuşların yapılması amacı ile temizleme işine ihtiyaç duymaktadırlar. Bunun için bu ilanlara başvuran kişilere seramikleri yollar ve temizlemelerini isterler. Bir seramiği temizlemek 30-45 dakikanızı alabilir. Bu nedenle bu iş dikkat ve tecrübe ister. Temizlenen seramikler paketlenerek firmaya iletilir. Seramik başına 3,00 TL. ve 5,00 TL. verilebilir. Günde 10 tane seramik temizleyen birinin günlük kazancı günlük 3 TL.’den 30 TL. bir ek ücret sağlayabilir.  Seramik işinde genellikle Kütahya ve çevresinde bu işler daha fazladır. Bu bölgede firmalara başvurabilirsiniz. Zamanında teslim ederek devamlı çalışabilirsiniz.

Bardak Altlığı Paketleme

Bir diğer ek olarak yapılacak işlerden biri de bardak altlığıdır. Genellikle 6 ve 12’li paketler olarak hazırlanmanız istenir. Büyükşehirlerde oldukça fazla yapılan bir iştir. İş ilanlarının olduğu sayfaları inceleyerek evinizde ek kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. Kariyer.net siteleri gibi ilan sitelerine göz atmayı unutmayın.

Bağcık Paketleme ve Toplama İşi (Ev Hanımlarına Ek Gelir)

Bağcık üretimi yapan imalathaneler için hem paketleme hem de toplama hizmeti işi verebilirsiniz. Yaşadığınız şehirlerde bu ürünlerin imalatını yapan firmalara ulaşabilirsiniz. Gerekli malzemeler elinize ulaştıktan sonra hemen işe başlayabilirsiniz. Gününde teslim etmeyi unutmayın!

Havlu Hazırlama İşi

Havlu hazırlayarak kendinize ek gelir elde edebilirsiniz. Havlu her zaman her insanın ihtiyacı olan ve kullanılan bir materyaldir. Yaşadığınız şehirde hemen bir araştırma yaparak evinizde havlularınızı işleyerek, paketleyerek ve hazırlayarak özel tasarımlarla kendi ek gelirinizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca ilan sayfaları ve sosyal medya üzerinden satışa da sunabilir ve para kazanabilirsiniz.

Vida Paketleme (Evde Paketleme İşi)

Yaşadığınız bölgelerde bir organize sanayi bölgesi varsa, muhtemelen vida çeşitleri üreten firmalar da vardır. Bunları araştırarak evde paketleme işi elde edebilirsiniz. Materyaller size ulaştıktan sonra vidaları paketlemeniz için süre verilecektir. Bu süre zarfına kadar tüm vidaları paketleyerek paranızı kazanabilirsiniz.

Mum Paketleme

Mumlar, günümüzde dekorasyon amacı ile çok fazla kullanılmaktadır. Bu doğrultuda işletmeler arık standart mum ve ölçülerin dışında şık ve özel mumlar üretiyor. Durum böyle olunca her mum serisi için ayrı bir paketleme ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Mum üretimi yapan firmalardan bu güzel mumları paketlemek ve süslemek için hemen başvurarak para kazanabilirsiniz. 👍

İplik Temizleme İşi (Evde Para Kazanma Yöntemleri)
İŞKUR Evde İş İmkanı Sunuyor mu?

Gelelim firmaları nasıl bulacağınıza…

Evlere İş Veren Firmalar Nasıl Bulunur?

Eve iş veren firmalar için çeşitli araştırmalar yaparak bu firmalara ulaşabilirsiniz. İlan siteleri ve sosyal medya gruplarına dahil olarak bu ilanlara ulaşabilirsiniz. sahibinden.com adresine göz atabilirsiniz. Bunların dışında Facebook ve Forum sayfalarına ilan verebilir ve ilanları takip edebilirsiniz. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Antalya, Kayseri, Bolu, Samsun, Van gibi iş ilanları sayfalarına evde paketleme işi veren firmalar terimlerini kullanarak ilanları görebilirsiniz. İş veren firmaların güvenilir olup olmadığına dikkat etmeli ve iyi bir araştırma yapmalısınız.

Fabrikalarda Evlere İş Veren Firmalar

Ürünlerini temizlettirmek, diktirmek, ütületmek, paketlettirmek amacı ile firmalar evlere iş gönderir. Bulunduğunuz bölgedeki size en yakın fabrikalar ile görüşerek bilgi alabilir ve hemen işi alabilirsiniz.

İŞKUR Evde İş İmkanı Sunuyor mu?

İşkur çeşitli iş ilanları vererek şirketlere, fabrikalara ve kurumsal olan yerlerin iş ilanlarını paylaşarak kişilerin iş sahibi olmasını sağlamaktadır. Fakat evlere iş gönderme veya ek iş gibi bir durumu söz konusu değildir. Bu yüzden bu tarz iş ilanlarına dikkat etmenizde fayda vardır. Güvenilir ve kurumsal yerlerden bu işleri almanız sizin için daha sağlıklı olacaktır. Şimdiden bol kazançlar diliyoruz! 😊

Bayanlar İçin evde iş fikirlerini incelemeyi unutmayın.


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu