Yeni İş Fikirleri

Fabrikalardan Evlere İş İmkanı 2 Temmuz 2021 İlanları (Pandemi Dönemi)

İşletmeler iş gücünü yükseltmek ve aynı oranda maliyeti düşürmek adına fiziki personeller çalıştırmak yerine evlerinde ek iş yapmak isteyenlere iş göndermektedir. Eğer hali hazırda işiniz var ve ek iş yapmak istiyorsanız ya da çalışmak istiyorsunuz fakat evden çıkma ihtimaliniz yok ise bu yerlerden iş alabilir evinizi iş yerine çevirebilirsiniz. Biz bu yazımızda sizler için evlere kargo ile iş gönderen firmaları, evlere iş veren bu firmaların cep telefon numaralarını araştırdık. Ek iş almak istiyorsanız semtinizde bulunan firmaları da inceleyebilirsiniz. Koton, Hatipoğlu Ticaret gibi firmalarda evlere paketleme, etiketleme gibi iş gönderimi yapmaktadır. Bu firmalara müracaat edebilir ya da İş-kur’un evde paketleme iş ilanlarını inceleyerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi almak için yazımızı inceleyerek evlere iş gönderen firmalar hakkında bilgi alabilir ve bu firmalar ile iş görüşmesi yapabilirsiniz.

Evlere İş Gönderen Firmalar

Ev hanımlarının kendi evlerinde fason firmalar ve fabrikalar tarafından gönderilen ev işlerini yaptıklarını duymuş olmalısınız. İş-kur tarafından böyle bir imkan sağlanmıyor ancak Ankara, İstanbul ve İzmir şehirlerinde bazı firmalar evden çalışmak isteyen bayanlara evlere iş vermektedirler. Bu firmalar daha çok fason firmalar olmakla birlikte kurumsallık ve kalitenin aksine düşük maliyetli iş gücü amaçlarlar ve bu sebeple ev hanımlarına ve evde çalışan herkese ev işi gönderirler. Firmaların en çok gönderdikleri işler şunlardır;

 • Tekstil fabrikaları evde iplik ayırma işi,
 • Boncuk atölyeleri evde iplere boncuk dizme işi
 • Fason giyim firmalarının elbiselere düğme dikme işi
 • Küçük işletmelerin ütü ve yıkama işleri
 • Bölgeye ve yerlere göre değişiklik gösteren toptan nikah şekeri ve paketleme işleri olmaktadır.

Yukarıda sayılan 5 önemli iş kolu fabrikaların, küçük esnafın veya fason firmaların evlere vermeyi tercih ettikleri işlerdir. Ancak bu durum yoldan geçen herkese iş verildiği anlamına gelmemektedir. Firmaların bazıları evlere iş gönderirken gayet seçici davranır ve her başvurana iş imkanı sağlamaz. Hatta uzakta oturan ve işinin ehli olan kişilere kargo ile evlere gönderim seçeneği mevcut iken, birçok işsiz kişi bundan faydalanamaz.

Seramik Fabrikaları Evlere Seramik Temizleme İş Veriyor!

Türkiye genelinde bazı seramik fabrikaları kalabalık ailelerin iş gücünden yararlanabilmek için evlere iş göndermektedir. Bu fabrikalar genelde küçük seramik temizleme işlerini ev hanımlarına gönderirler. Gönderilen ürünler açık halde gelir ve paketlenerek firmaya teslimleri yapılır. Bu ürünlerin bir çoğu sır atılmadan önceki halleridir.

Seramik Fabrikaları Evlere Seramik Temizleme İş Veriyor!

Yukarıdaki resimde mevcut olan ürünler ev hanımları tarafından tahta temizleme aletleri ile kanallarında oluşan siyahlıklar temizlenmek suretiyle firmanın satışına hazır hale getirilmektedir. Her ne kadar kolay gibi görünse de hızlı çalışan bir bayan bu üründen günde en fazla 10 adet yapabilir. Fabrikalar ortalama bir ürün başına 3 TL civarında bir temizleme ücreti verirler. Hesaplamaya göre günde 10 tane yapabilen bayan günlük 30 TL, aylık ise 900 TL civarında bir ek gelir elde edecektir. Ancak bayanın bu sayıya çıkması için evinde günlük 8 saatten fazla çalışması gerekebilir. Gerçi bu iş beceri ile alakalı bir durum olduğundan siz 15 adet yapmayı da düşünebilirsiniz. Fabrikaların ek iş verdikleri bayanlardan talepleri şunlar olmaktadır;

 • Kaliteli işçilik: Eve gönderilen ürünlerin işlenmesinde özen gösterilmesi,
 • Zamanında teslimat: Kaç adet hazırlanabiliyor ise firma ile yapılan görüşme de o kadar sipariş verilmesi gerekir. Diğer aile bireylerine veya komşulara güvenerek fason firma veya fabrikaya adet bildirilmesi durumunda problemler yaşanabilir.
 • Devamlılık: Çalışmak isteyen ev hanımının bu işi sürekli yapacak olması gerekir. Haftada 2 gün, günlük 2-4 saat çalışmak yeterli değildir.
 • Teslimat kolaylığı: Eğer ürünleri fabrikadan siz alırsanız, teslimat aracınız varsa, bir adım öndesiniz.

Evde İplik Temizleten Fason Firmalar

Bazı firmalar ise diktikleri ürünlerin kenarlarında oluşan ipliklerin temizlenmesi işini evde çalışan bayanlara vermektedirler. Bayanlar toptan çuvallarla getirilen elbiseleri teslim alırlar ve firma tarafından belirtilen bölgelerde oluşan iplik atıkları makasla kesmek suretiyle temizlenir. Zira firmanın ürettiği elbiseyi ipliklerini temizlemeden bu şekilde kullanıcıların alımına sunması doğru olmaz. Bu iş, dikilen her türlü ürün için yapılabilen bir sektördür. Şapka, bere, eldiven, atkı, yün çorap gibi ürünlerde daha sık ortaya çıkmaktadır.

Fason firmaların bu işi neden evlere verdiğini merak ediyorsanız 20.000 adet çorabın ipinin temizlenmesinin zor bir iş olabileceğini düşünmenizde yarar vardır. 

Yukarıda yer alan videoda şapka iplik temizleme işinin nasıl yapıldığını görebilirsiniz. Kariyer.net adresini ziyaret ederek, iplik ve seramik temizleme işine ait ilanları inceleyebilirsiniz. Size en yakın olan ve adet başına en fazla para ödeyen firmayla iletişime geçebilirsiniz.

Fason Firmaların Evlere Paketleme İşleri

En hanımlarına yaygın olarak gönderilen iş paketleme işi olmaktadır. Çünkü paketleme departmanları fabrikaların son safhasında bulunmakta ve buradan çıkan ürünler müşterilere dağıtılmaktadır. Fason firmanın stokunda ürün bulunmasına rağmen paketleme işi yetişmediği için bu departmana yeni eleman almak yerine evlere iş göndermek, firmalara daha mantıklı gelebilmektedir. Evlere en çok gönderilen fason paketleme ürünleri şunlardır;

 • Hediyelik eşya ürünleri: Saatler, tespih, kalem, kına, nikah şekeri, cüzdan, küçük elektronik ürünler, yapma çiçekler, el örgüsü ürünler,
 • Her türlü giyim ürünü (daha çok tişört, şapka, pijama vb.)
 • Leblebi, fındık, badem gibi kuru yemişler,
 • Şekerlemeler

Görüldüğü gibi hediyelik eşyalardan gıda ürünlerine kadar birçok farklı ürün evlere gönderilebiliyor. Tabi bunu yanlış düşünüp kaliteli markaların da paketleme işlerinin evlerde yapıldığını düşünmeyin. Evde paketleme işleri de oldukça makul tutarlarda kazanç sağlamaktadır.

İş-kur Evde Paketleme İşi Veriyor Mu?

Ev kadınlarına destek olmak amacıyla İş-kur evde paketleme işi vermektedir. İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Gaziantep, Adana, Tekirdağ gibi pek çok şehirde, ev hanımlarına evden iş fırsatı ve ek iş imkanı sunmaktadır. İş-Kur tarafından nikah şekeri yapımı, sabun, tel toka yapımı, kulak çubuğu paketleme, poşet katlama ve maske yapma gibi işleri ekonomiye katkı sağlayacak iş fırsatları sunulmaktadır. Siz de İş-kur üzerinden evde paketleme işi yapmak isterseniz, internet sayfasını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Yaşadığınız il ya da ilçe bilgisini girerek, ilanı verilen paketleme işlerini görüntüleyebilir ve kişisel bilgilerinizi girerek başvuruda bulunabilirsiniz. Yarı zamanlı ve daimi olarak, açık pozisyon ilanları verilmektedir. Çoğu ilan için deneyim ve eğitim bilgisi istenmese de, bazı firmaların deneyim ve eğitim bilgisi kriterleri olduğunu söylemek isteriz.

İş-kur evde paketleme iş ilanlarını görüntülemek için tıklayınız.

Evde Part Time Yardımcı Eleman Arayanlar

Eğer bu iş size göre değil ise sahibinden.com sitesinde YARDIMCI ELEMAN ARAYANLAR bölümünde 600’den fazla evde ek iş ilanı bulunmaktadır. sahibinden.com‘daki ek iş imkanlarına ulaşmak için tıklayınız.

Bununla birlikte yine aynı sitede mevcut olan PART TİME VE EK İŞ İLANLARI kategorisinde yine yüksek veya düşük gelir talep eden ev hanımları için uygun iş ilanları bulunmaktadır. Firmaların çoğu sigorta+asgari ücret+prim vaat ediyor.

Başka bir firma bayanlara prova mankenliği alanında aylık 3.000 TL maaş vereceğini söylemektedir. Bu ilan da sahibinden sitesinde mevcuttur.

Bu işler arasından size en yakın lokasyonda bulunan firmayı ve elinizin en yatkın olduğu işi seçerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Geçen yıl evlere iş gönderen firmalar 2021 yılında da vermeye devam edecektir.

Evlere İş Veren Firmalar ve evde yapılacak işler hakkında bilgileri buradan alabilirsiniz.


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu