İhtiyaç Kredisi

Faturalı Hatta Kredi Çekme ve Nakit Para İhtiyacı (1 Saat İçinde 20 Bin Nakit)Haziran 2021

Faturalı Hatta Kredi İmkanı! Faturalı hatlara kredi tamamen yalandır. Acil paraya ihtiyacı olan vatandaşlara Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom hatları üzerinden taksitle telefon, tablet alması ve satılmasından ibarettir.  Bu kapsamda faturalı hatlara kredi adı verilen yöntem ile satın alınmış cep telefonunu satarak nakit para ihtiyacı karşılanmaktadır. Faturalı hatta kredi başvurusu ve nakit çekme, Vodafone, Türk Telekom, Turkcell faturalı hatta kredi İzmir, İstanbul, Ankara, Bursa ve tüm iller de nakit ihtiyacınız için içeriğimizden bilgi alabilir ve hemen nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Faturalı Hatlara Kredi Yöntemiyle Telefon Alıp Satmak

Bu işlem 2 şekilde yapılabilmektedir.

 • Kişinin kendisinin fatura üzerinden telefon satın alıp satması,
 • Danışmanlık firmalarına başvuru yaparak, bu işlemi firmaya yaptırması

Her iki yöntemle de nakit para ihtiyacı karşılanabilmektedir. 2 nolu yönteme başvuru yaparsanız, danışmanlık firması size verdiği hizmet karşılığında bir bedel tahsil edecektir. Ortalama bir hesaplama yapalım;

Faturalı Hatlara Kredi Çekmek İçin Iphone 11 Satın Aldık diyelim,

Apple iPhone 11 Pro isimli cep telefonu şuan itibariyle alışveriş sitelerinde ortalama olarak 11.300 TL. civarında fiyata satılmaktadır.11.300 TL.’ye aldığınız bir cep telefonunu 3 taksitte ödediğinizi varsayar isek;

 • 11.300 TL. / 3 = 3.766 TL. aylık ödeme yapmanız gerekmektedir. Yani her ay 3.766 TL. ödeyerek Iphone 11 Pro 64 gb. hafızalı telefona sahip olabilirsiniz.
 •  Gelelim bu telefonun paraya çevrilmesine;

Satın Alınan Telefonu Paraya Çevirme

Sahibinden isimli internet sitesinde veya Letgo uygulamasında bu cihaz Yurtiçi/Yurtdışı veya Sıfır İkinci el durumuna göre değişik fiyatlarda satılıyor. Cihazın Apple garantili ve sıfır olduğunu düşünürseniz, ortalama fiyat yine 11.000 TL civarındadır. (Tabi isterseniz taksitsiz olarak sizde oradan peşin alabilirsiniz.) Şimdi paraya çevirme (kredi temin etme) aşamasında bu cihaza 11.300 TL parayı 3 ayda veren vatandaş, bir kosgebkredisi.com tanıdığına bu cihazı 200-300 TL fiyat düşürerek satabilir. Ama gel gelelim mesele hemen paraya çevirme ve nakit temini ise, telefonculara başvurmanız gerekiyor. Telefoncular bu cihazlara BOZDURMA adını veriyor.

11.300 TL fiyatı olan (KUTUSU AÇILMAMIŞ FATURALI) bir cihazı telefoncuya satmak isterseniz, size en fazla 10.500 TL para verecektir.

 • Bu durumda 11.300 TL – 10.500 TL = 800 TL civarında bir zararınız olacaktır.
 • Her ay 3.766 TL ödeme yaparak, 10.500 TL kredi çektiğinizi düşünebilirsiniz.

Bazı vatandaşlar bankaların kestiği dosya masrafı, kredi aidatı, faiz, sigorta ve benzeri bedellerin 10 bin lirayı aşkın bir kredi için az bile olduğunu düşünüyor. (Karar sizin 😉 )

faturalı hatta kredi
Faturalı Hatlara Kredinin Zarar Şeması

Faturalı Hatlara Kredi Çekme Dolandırıcılık mı?

Bu konuda şikayet sitelerinde faturalı hatta kredi çıkarma konularında birçok şikayet mevcuttur. Ancak kişiler taksitle aldıkları telefonları kutuları açmadan satabilirler. Burada hukuka aykırı bir durum yoktur. Tabi sizin adınıza yüksek tutarlarda telefon alıp, kosgebkredisi.com sizden fazla fazla danışmanlık bedeli kesip, birde cihazı yok paraya sattığını söyleyerek 3 ayda 11.300 TL geri ödemeniz gereken bir cihaz için elinize 7.000 – 8.000 TL para kalırsa, bu durumda dolandırıldığınızı düşünebilirsiniz.

Maalesef: Kişiler kendileri başvuru yapmaktan çekindikleri veya (BANA KREDİ ÇIKMAZ) diye düşündükleri için, kötü niyetli olanlara da fırsat doğuyor.

Faturalı Hatta Nakit Çekme Yöntemi

Hattınız içerisinde para bulunan bir hesap olmadığı için faturalı hattan nakit çekmek mümkün değildir. Zira bazı yöntemler ile kişilere internet paketi, konuşma paketi (dakika) vs. gönderme işlemleri yapılıyor. Bu tür yöntemlerden uzak durmanızı önermekteyiz. Eğer paraya ihtiyacınız var ise ve kredi notunuz yüksek ise, gidin cihazınızı kendiniz alın.  Eğer dinlemek isterseniz, birde video hazırladık! İzleyin Lütfen!

Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi

Türk Telekom (Avea) operatörüne ait faturalı hatta sahip olan kullanıcılar için 6 ay ve üzeri faturalı hat kullanıyor olmak gerekmektedir. Faturalı hat dışında TTNET faturalı hatlara kredi olanağı ve sabit hatta kredi olanağı da sağlanmaktadır. Türk Telekom faturalı kullanıcıları için fatura üzerinden kredi başvuru sistemi 5.000 TL’den 10 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunar. Burada en önemli şey Türk Telekom abonesi olma şartı ve düzenli fatura ödeme şartıdır. Ödemelerinizi düzenli yaptığınız takdirde kredi notu puanınız belirlenir. Size en yakın Türk Telekom Bayisine giderek bilgi alabilir ve kredi puanınızı öğrenebilirsiniz.

Vodafone Faturalı Hatta Kredi İmkanı

Vodafone kredi kullanımı için düzenli ödeme yapan 6 ay ve üzeri vodafone faturalı hat kullanıcılarına fatura ile kredi imkanı sunmaktadır. Vodafone faturalı hatta sahip olan her müşteri, bankaya gitmeden hat üzerinden kredi çekebilir. Faturanızı düzenli ödemeniz kredi puanınızı etkilemektedir. Yaşadığınız şehirde size en yakın şubeye giderek bilgi alabilir veya müşteri hizmetleri ile görüşme yapabilirsiniz.

Turkcell Faturalı Hatta Kredi Çekme

Turkcell faturalı hatta kredi, düzenli ödeme yapan 6 ay ve üzeri Turkcell faturalı hat kullanıcılarına kredi imkanı! Turkcell faturalı hat kullanan kişiler için 6 ay düzenli olarak ödeme yaptığınız takdirde kredinizi hattınız üzerinden çekebilirsiniz. Size en yakın bayiye giderek kredi puanınıza göre limit belirleyerek başvuru yapabilirsiniz.

İzmir, İstanbul, Ankara, Bursa ve diğer tüm illerde bulunan bayilerden faturalı hattınıza kredi çekebilirsiniz.

Hat Üzerinden Kredi Çekme Şartları

Faturanız üzerinden bir telefon alıp satmanın da bazı şartları bulunuyor. Örneğin şuan itibariyle Turkcell firması Iphone 11 Pro Max 64 Gb. altın sarısı cihazını 3 ay taksitle 4.649 TL fiyata satıyor. Peşin almak isterseniz de fiyatı 12.199 TL olarak listeleniyor. (Telefona bu kadar para verilir mi? 🙂

Gelelim hat üzerinden telefon almanın şartlarına;

 • 6 ay boyunca faturalı hat kullanıcısı olmalısınız.
 • Tüm faturalarını düzenli ödemiş olmalısınız.
 • Fatura borcu yüzünden hukuki soruşturma, icra vs. yaşamamış olmanız gereklidir.
 • Son 2 sene içerisinde başka bir cihaz alıp, bu cihazın ödemelerinde sorun yaşamamış olmak şarttır.
 • Satın alacağınız cihazın tarifenize uygun olması gereklidir.
 • Yıllar boyunca fatura ödemeniz ve hat kullanımız ile alakalı bir puanınız mevcuttur. Bu puanın alacağınız telefon için yeterli gelmesi gerekiyor. Puan yetmez ise, “telefon yok“. Başka bir cihaza yönlendirilebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi buraya kadar hat üzerinden kredi çekmek ile alakalı maaş bordrosu, memur kefil vs. gibi bir durumla karşılaşmadınız.

Eğer KKB puanlamanız yani kredi notunuz düşük ise, size telefon çıkar mı?  [BU TAMAMEN BAYİNİN İNİSİYATİFİNDEDİR)

Faturasız Hatta Kredi Verilir mi?

Faturasız hatlara her ay belirli tutarlarda para yüklediğiniz için, ödeme aşamasında tahsili konusunda firmalar sıkıntı yaşarlar. Bu kapsamda aylık belirli bir bakiye yükleyeceğiniz taahhüt etseniz de, faturasız hat üzerinden kredi (telefon alıp satma) çekme işlemi yapılamaz.

Faturasız hatta kredi ve-ril-mez!

Faturayla Kredi Çekenin İkinci Zararını Açıklayalım

Yukarıda 800 TL. zararınız olduğunu bunun banka faizine denk geldiğini söylemiştik. Ancak bir zararınız daha var ki, şimdi onu açıklayacağım.

Eğer Vodafone, Turkcell veya Türk Telekom bayilerinden sıfır bir cihaz satın alırsanız, genel itibariyle bu cihazlar Sanal Alışveriş Mağazalarından daha yüksek fiyatlara satılmaktadır.

Örneğin 11.300 TL.’ye alabileceğimiz yukarıda anlattığımız iPhone 11 Pro marka cihaz, 3 taksit ödeyerek 12.765 TL‘ye alınmış oluyor. Liste liste açıklayacağım.

 • 12.765 – 11.300 TL yaptığımızda zaten 1.465 TL kafadan zarar ediyoruz.
 • Ayrıca 800 TL.’de ucuza sattığımızı unutmayın. Bu durumda 1.465 TL + 800 = 2.265 TL civarında zarar etmiş oluyoruz.
 • Yani kredi masrafları için belki 800 TL makul olabilir ama, 10-11 bin lira için 3 ayda 2.265 TL zarar etmenin de büyük kayıp olduğunu düşünüyorum.

ÖNEMLİ NOT: “Fiyatlar ortalamadır. Sanal mağazalardan daha ucuza cihaz satan Vodafone, Turkcell, Türk Telekom mağazaları da mevcuttur.”

Acil Paraya İhtiyaç Duyanlara Çeşitli Yöntemler

Eğer nakite ihtiyacınız var ise, hattınıza telefon almanın yasal olmadığını kimse söyleyemez. Ancak, en doğru yol yasal para bulma yöntemleridir. Bu doğrultuda Bankacılık Kurumunun yetki verdiği mevduat bankalarından ihtiyaç kredisi çekmeniz yeterlidir. Tabi, sicilim bozuk kredi çekemiyorum diyorsanız, sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar listesini bi inceleyin. Mutlaka size uygun bir çözüm bulunacaktır.


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu