İhtiyaç Kredisi

Faturaya Ek Telefonu Nakite Çevirme (Güncel) Temmuz 2021

Acil nakit ihtiyacı olan vatandaşlarımız genellikle bankalara giderek ihtiyaçları dahilinde kredi talebinde bulunurlar. Fakat kredi notu düşük olan, banka sicili bozuk olan, veya kredi limiti dolu olan vatandaşlarımız hiç bir bankadan kredi çekemediği için nakit ihtiyaçlarını gidermenin başka yollarını aramak zorunda kalırlar.

Bundan 10 ile 20 yıl öncesinde nakit ihtiyacı olan vatandaşlarımız eş, dost, akrabalarının kapılarını çalarak borç para istemekteydiler.

Fakat günümüz şartlarında insanlara güven kalmamış olduğundan ve birde ülke ekonomisinin sürekli olarak çalkantılı olması nedeniyle kimse kimseden borç para alamamaktadır. Hal öyle olunca da insanlar tek çıkar yol olarak tefecilerin kapılarını çalmakta çareyi bulmaktadırlar.

Fakattefecilik bir suçtur ve bu duruma göz yummakta ayrı bir suçtur.” diyerek notumuzu geçtikten sonra sözlerimize devam etmek istiyorum. Maddi açıdan zor günler geçiren ve acil nakit ihtiyacı olan vatandaşlar çareyi tefecilerin kapısını çalmakta değil de diğer alternatif yolları denemeleri ve bu şekilde nakit ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmalıdır. Bu sebeple de acil para arayanlara telefon bozdurma yöntemlerini tavsiye edebiliriz.

Zor Günlerde Nereden Acil Para Bulunur

Zor Günlerde Para Bulma Yöntemleri Nelerdir?

Maddi açıdan zorluk çeken ve borç batağında olan bir çok kişi sicillerini ve kredi notlarını daha önceki düzensiz alışkanlıklarından dolayı düşürmüş olduğundan dolayı banka başvurularında bulunamazlar.

Bulunmuş olsalar bile başvuru sonuçları olumsuz olarak taraflarına iletileceğinden zor günlerini nasıl atlatacakları hakkında kara kara düşünmektedirler.

Bu vatandaşlar zor günlerini atlatacakları ve nakit ihtiyaçlarını banka dışından hangi yollarla temin edeceğini sorgularken ilk olarak akla tefeciler gelmektedir. Fakat tefeciler ile yapılmış olan para alışverişlerinde oldukça zararlı çıkacağınız aşikardır. Genellikle her gün için zam yapan tefeciler vadeniz dolduğu zaman sizden parayı temin edememiş olduklarında ciddi problemler yaratarak karşınıza çıkacaktır. Bu nedenle de tefecilerden borç para alma işlemi en son çare olarak bile aklınıza gelmemelidir.

Banka ve tefecilik dışında ise senet karşılığında kuyumcudan altın alabilir ve bunları paraya çevirebilirsiniz. Bunun dışında telefon bozdurma yöntemini de değerlendirmelerinize  alabilirsiniz.

Senet Karşılığında Kuyumculardan Nasıl Para Alınır?

Acil para arıyorum diyorsanız; Senet karşılığında kuyumculardan altın alabilir ve bu altınları bozdurarak nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Fakat bu işlemi gerçekleştirmek için bir çok kuyumcu karşılıklı güvene önem verecektir. Ayrıca senet karşılığında almış olduğunuz altınları aynı anda bozdurarak ihtiyacınız olan nakit paraya sahip olabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirirken kuyumcular sizden belirli bir oranda komisyon bedeli isteyeceklerdir. Bu komisyon bedeli karşılığında taksit ile almış olduğunuz altınları paraya çevirerek sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz. Fakat her kuyumcu senet karşılığında altın satışı yapmamaktadır.

Özellikle; küçük il ve ilçelerde oturanlar için bu yöntem ile para bulmakta zor olabilir. Çünkü senet karşılığında altın satan kuyumcular daha çok büyük illerde olmaktadır. Örneğin; İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Kocaeli, Samsun, Kayseri gibi iller de daha yoğun olarak karşınıza çıkacaktır. Bu şehirlerin dışında diğer il ve ilçelerde de elbette ki bu işi yapan kuyumcular bulunmaktadır. Bu yöntemle para arıyorsanız, kuyumculara ulaşabilmek için ön araştırma yapmanız gereklidir. Aksi taktirde tefeci veya dolandırıcıların eline düşebilirsiniz.

Bankalardan para çekemeyenlere özel Senetle kredi veren yerler de bulunmaktadır. Senet nedir? Senet nasıl doldurulur gibi sorular hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Telefon Bozdurarak Nakit İhtiyacınızı Karşılayabilirsiniz
Telefon Bozdurarak Nakit İhtiyacınızı Karşılayabilirsiniz

Telefon Bozdurarak Nakit İhtiyacınızı Karşılayabilirsiniz

Son yıllarda oldukça sık karşılaşmış olduğumuz borç bulma yöntemleri arasında telefon bozdurma işlemleri dikkatlerimizi çekmektedir. Bankaya başvuruda bulunup çeşitli nedenlerden dolayı olumsuz cevap alan vatandaşlarımız nakit ihtiyaçlarını karşılamak için farklı yöntemler denemektedir. Bu yöntemlerin arasında ise telefon bozdurma işlemleri daha çok tercih edilen alternatif bir yol olmaktadır. Ülkemizde çok sayıda telefon firması bulunmaktadır. Bu firmalar her yıl yeni üretimler yaparak çeşitli akıllı telefon üretimi yapmaktadır. Bu ürünlerin satışını piyasaya sürmektedir. Günümüzde teknolojinin hızla ilerlemesi ile telefon bağımlılıklarının da artmış olması firma satışlarını en yükseğe çıkartmaktadır.

Acil paraya ihtiyacı bulunanlar bankalardan kredi çekemediklerinde telefon satan mağazalara giderek taksitle veya senet karşılığında son model telefon alabilir. Almış olduğu telefonun kutusunu bile açmadan bir başka alıcıya satarak nakit ihtiyacını karşılayabilmektedir.

Bazı firmalar ise nakit ihtiyacı olan vatandaşların telefon bozdurma işlemlerini yaparken telefon satışını yapmış gibi gösterip telefonu gerim alırlar ve müşteri aylık olarak belirlenmiş fiyat dahilinde taksitler halinde ödemesini gerçekleştirmektedir.

Bu durumda ise nakit ihtiyacını karşılayan müşteri firmaya 12 ay veya 24 ay vade ile borçlanır ve bankaya kredi taksiti öder gibi telefon firmasına ödeme işlemlerini yapar.

Faturalı Hat Üzerine Kredi Çekebilirsiniz

Nakit ihtiyacınız arttıysa ve acilen para bulmanız gerekiyorsa; anında para bulacağınız bir yolda faturalı hat üzerinden kredi çekmektir.

Bunun için sağlamanız gereken tek koşul ise; Türk Telekom, Vodafone veya Turkcell faturalı hattınızın olması gereklidir. En az 6 aydır faturalı olarak kullanmak tek şarttır. Aynı zamanda hattınızın aktifliği de bu hususta önemli olacaktır. Hattınızı 6 aydır aktif olarak kullanıyor ve borçlarınızı düzenli olarak ödemiş olmanız gerekecektir.

Faktoring Şirketlerine Müracaat Edin

Eğer bankalardan kredi alamıyorsanız, çek ve senet karşılığında para veren finans kuruluşlarına başvuru yapabilirsiniz. Bu kuruluşlar hemen hemen her ilde bulunmaktadır. Çek ve senet karşılığında para alırken dikkatli olmanız gerekmektedir. Bu iş için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na bağlı olarak çalışan Faktoring Şirketlerine başvuru yapabilirsiniz. Bu şirketler hafta sonu da dahil olmak üzere hizmet vermektedir. Bu şirketler bankalarla arası kötü olan ve acil nakit ihtiyacı olan kişilere destek vermektedir.

Dar zamanda tefeci gibi yasal olmayan seçeneklere başvurmak yerine bu yolları kullanarak nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu