Kredi Kartı

Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma Temmuz 2021

Bankaların vatandaşlara sunduğu kredi kartlarında kullanıcı onaylı bazı işlemler bulunmaktadır. Kartı kullanıcısı bu işlemlere onay vermemesi ve aktif hale getirmemesi durumunda kartlarda provizyon hataları meydana gelebilmektedir. Kredi ve banka kartları için getirilen yeni düzenlemeler ile birlikte internet alışverişlerine ve 3D secure işlemlerine onay verilmediği sürece internet ve birebir yapılan alışverişlerde hata ile karşılaşabilirsiniz. Garanti Bankası Bonus kredi kartınız ile alışveriş yapamıyorsanız kartınızın internet ödemelerine onay vermeniz ve aktif hale getirmeniz gerekmektedir. İnternet alışverişleri için kartlara onay verme işlemi ile ilgili bütün detaylar içeriğimiz de.

Bonus Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Tarafından uygulamaya alınan ve banka müşterilerinin daha güvenilir bir ortamda alışveriş yapmasını destekleyen sistem sayesinde çok sayıda vatandaşımız gönül rahatlığı ile internet üzerinden alışveriş yapabilecektir. Bizde bu sebeple siz değerli okurlarımız için Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma, Kredi Kartınızı İnternet üzerinden kullanıma açtırmak için ne yapmalısınız? gibi başlıkları değerlendirerek sizlere bilgiler vermeye devam edeceğiz. Ayrıca İş Bankası Maximum kredi kartı internet alışverişine açtırma hakkındaki yazımızı da takip edebilir ve ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz.

Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

Garanti Bankası müşterisi iseniz ve Bonus kredi kartı kullanıyorsanız eğer İnternet üzerinden alış veriş yapabilmeniz için Kartınıza onay vererek bu işleme açtırabilirsiniz ve daha güvenli bir ortamda rahat rahat alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tüm kredi kartı kullanıcıları bu şekilde İnternet üzerinden daha güvenli bir şekilde alışverişlerini yapabileceklerdir.

Kredi Kartınızı İnternet Üzerinden Kullanıma Açtırmak İçin Ne Yapmalısınız?

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu tarafından alınan kararlar doğrultusunda tüm banka müşterilerinin İnternet üzerinden gönül rahatlığı ile alışveriş yapması açısından kredi kartı sahibi olan vatandaşların belirli tarihine kadar kartlarını İnternet kullanımına açmak için başvuru yapmaları gerekmekteydi. Başvuru işlemlerini gerçekleştirmeyen banka müşterilerinin kredi kartları internet alışverişine kapatılacak yönünde karar alınmıştı. Fakat günümüzde internetten alışveriş için istenildiği zaman internet bankacılığı , sms ya da çağrı merkezleri üzerinden kart alışverişe açılıp kapatılabiliyor. Garanti bankasına ait olan Bonus kredi kartını internet kullanımına açtırmak için aşağıdaki işlemleri takip etmeniz gerekmektedir.

Kredi Kartınızı Sms Yolu İle Alışverişe Açtırma

Garanti bankası kredi kartı kullanan müşterilerin kartlarını İnternet üzerinden yapılan alışverişlere açtırması için SMS yöntemini kullanabilir ve onay verebilirsiniz. Bu işlem için ise cep telefonlarınızın mesaj bölümüne girerek mesajınızı 3340‘a gönderebilirsiniz.

  • Tüm kartlarınızı açtırmak istiyorsanız eğer Mesaj bölümüne büyük harfle TERCİH yazabilir ve 3340’a kısa mesaj gönderebilirsiniz
  • Kredi kartınızı İnternet üzerinden alışverişe açtırmak için cep telefonlarınızın mesaj bölümüne büyük harfler ile ONAY yazarak kart numaranızın son 6 hanesini 3340’a gönderebilirsiniz.
  • Paracard açtırmak için telefonunuzun mesaj bölümüne büyük harfler ile AÇIK yazarak kartınızın son 6 hanesini 3340’a gönderebilirsiniz.

Garanti Cep Uygulaması İle Kartınızı Alışverişe Açtırabilirsiniz

Garanti cep uygulaması ile kartınızı kolayca İnternet üzerinden alışverişlere açtırabilirsiniz. Bu işlem için aşağıda paylaşacağımız maddelere uyum sağlamanız gerekmektedir.

  • Öncelikle Garanti Cep uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekmektedir.
  • Uygulamanın ana menüsünden hesap ve kart butonunu seçmelisiniz.
  • Hesap ve kart bölümünden kartlar butonunu tıklamalısınız.
  • Kartlar bölümünün içerisinden ilgili olduğunuz kartı seçiniz.
  • Açılan pencerede “İnternet Üzerinden Alışveriş” seçeneğini aktif yapınız.
  • Bu uygulamaların sonunda ise internet üzerinden alışveriş yapılabilmektedir. 
Garanti İnternet Uygulaması İle Kartınızı Alışverişe Açtırabilirsiniz
       Garanti İnternet Uygulaması İle Kartınızı Alışverişe Açtırabilirsiniz

Garanti İnternet Uygulaması İle Kartınızı Alışverişe Açtırabilirsiniz

Kullanmış olduğunuz bilgisayar üzerinden Garanti İnternet Uygulamasını indirmelisiniz. Bu uygulamanın ana bölümünden Kart sayfasına giriniz. Kart bölümünden Kredi banka butonunu tıklayınız. Daha sonrasında ise kullanıma açtırmak istediğiniz ilgili kartınızı seçiniz. Seçimini yapmış olduğunuz kartın bilgilerini girerek işleminize devam ediniz. Kart bilgilerinizi girdikten sonra Güvenlik bilgileri bölümünden işlemlerinizi tamamlayarak İnternet alışveriş seçeneğinizi belirleyerek kartınızı kullanıma açtırabilirsiniz.

NOT: Banka kartlarınızı İnternet kullanımına açtırmak için müşteri hizmetlerini arayabilir veya size en yakın bulunan banka şubeleri ile iletişime geçerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Garanti Bankası müşteri hizmetleri numarası: 444 0 333

Kredi kartınızı yukarıda verdiğimiz şekillerde aktif hale getirmeniz mümkün olacaktır. İyi alışverişler.. 🙂


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu