Kredi Kartı

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar 2021

Sigortasız ve çalışmayan vatandaşlarımıza maaş bordrosu veya evrak talep etmeden gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar bulunmaktadır. Yasal olarak kesin kredi kartı veren bankalar BBDK’ya bağlı listede belirtilen bankadan ibarettir. Ancak maaş bordrosu olmadan kredi kartı veren bankaların limitleri oldukça düşüktür. 2021 yılında gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar Odeabank, CEPTETEB, Fibabanka, Burgan Bank, Npara, Akbank gibi bankalardır.

Maaş Bordrosuz kesin kredi kartı veren bankalar

Kişinin gelir belgesi olsun veya olmasın, eğer kredi notu yüksek ise 2021 yılında, gelir belgesiz kredi kartı veren herhangi bir bankayı araması gerekmez. Zira vatandaş kredi kartı taksitlerini düzgün ödediği müddetçe pandemi veya kapanma süresi dışında yine bu kartı kapanmadan kullanmaya devam edebilir. Asgari borç tutarını ödemek yerine tüm borcu kapatarak kullanan kişiler, birçok bankadan gelir belgesiz kredi kartı alabilir.

Maaş Bordrosuz Kredi kartı Veren Bankalar 2021

Bankaların müşteri bulamadıklarını öne sürerek, gelir belgesiz kredi kartı dağıtmaları doğru bir bilgi değildir. Kişinin KKB puanlaması düşük ise, internetten veya şubeden kredi notuna bakarak bir değerlendirme yapılır ise, kişiden gelir belgesi, maaş bordrosu, varsa kira ve diğer gelirlerine ait belgeler mutlaka talep edilir. Ancak kişinin başvurusu sadece KKB puanlamasına göre otomatik yapılıyor ve icra gibi problemleri yoksa gelir belgesiz birçok bankadan kredi kartı alabilir.

2021 yılında hiçbir bankadan kredi kartı alamıyorum diyenler için kara listede olanlara olanak sağlayan bazı bankaların taleplerini inceleyebilirsiniz!

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Nasıl Alınır?

SGK’lı olarak bir işyerinde çalışmıyor iseniz ve kredi puanınız yüksek ise gelir belgesiz olarak kredi kartı veren bankalara T.c. Kimlik numaranız ve cep telefonunuz ile başvuru yaparak bir gün içinde anında kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Maaş bordrosuz kredi kartı sahibi olmanın en kolay yöntemi kart borcu biriktirmeden zamanında ödeme yapmak ve gelir belgesi istemeyen bankalara online veya şubelerden başvuru yapmaktır.

Bu bankalar içerisinde gelir belgesi veya maaş bordrosu şartı arayanların hakları saklıdır. Gelir belgesiz olarak kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz bazı bankalar şunlardır:

 • Akbank
 • Aktif Bank
 • CEPTETEB
 • Deniz Bank
 • Fibabanka
 • Garanti Bankası
 • ING Bank
 • İş Bankası
 • Odeabank
 • Yapı Kredi Bankası
 • Ziraat Bankası

Kredi Kartı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer bankaya sunabileceğiniz bir maaş bordrosu veya gelir belgeniz yok ise 2021 yılında kredi kartı almak için aşağıda yer alan belgeleri temin edebilirsiniz.

 1. Kira gelirlerinizi belgeleyen kira kontratı,
 2. Çiftçiler için ürün satış belgeleri,
 3. Esnaflar için aylık ciro ve kazançları gösteren evraklar,
 4. Üzerinize kayıtlı taşınmazların kaydını gösteren evraklar,
 5. Borçlarınız için ipotek tesisi kurmanızı sağlayan mal varlıklarına ilişkin belgeler,
 6. Öğrenciler için Devlet’ten alınan bursa ilişkin evraklar,
 7. Döner sermaye alan personel için kazanç belgeleri,
 8. 18 yaş altında olan öğrenciler için anne ve babanın gelir belgeleri ile kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Öğrencilere İninal kart hakkında bilgi alabileceğiniz araştırma yazımızı okuyunuz.

Çalışmayan, sigortası olmayan ve gelir belgesi bulunmayanlar için kredi kartı veren bankaları ve maaş bordrosuz kart almanın şartlarını yukarıda yer alan 8 maddede belirttik. Tüm bunlara rağmen kredi kartı alamıyor iseniz, borcunuzu gösteren veya kart almanıza engel olan durumu tespit ederek, bu banka veya borç kaynağını incelemelisiniz. Eğer mevcut ise ödenmeyen borcunuzu ödemeli veya ödenmiş ise borca ilişkin kaydın silinmesini talep etmelisiniz. Gelir belgesiz kredi kartı alabileceğiniz bankaların herhangi birinden red cevabı alsanız da, evraksız kredi veren diğer bankalara internet bankacılığından, mobil uygulamalardan aynı gün içerisinde Tc. kimlik numarası, cep telefonu numarası gibi bilgiler ile hemen başvuru yapabilirsiniz.

Çalışmayan ev hanımları ek gelirleri olsa da, bankalara belgeleyemezler. Örneğin ailesinden yardımlar, kira gelirleri veya kendi evinde ürettiği ürünlerden elde ettiği gelirlerin bordrosunu gösteremez. Bu durumda olan ev hanımları için bayanlara gelir belgesiz kredi veren bankalar nakit ihtiyaçların çözümü adına iyi bir alternatiftir.

Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu