Yeni İş Fikirleri

İnstagramdan Para Kazanmak (Bir Paylaşımla Zengin Olabilirsiniz!) 2 Temmuz 2021

İnstagramdan Nasıl Para Kazanılır? 2021

Takipçi ve beğeni sayınızı artırıp, fenomen hesap haline gelerek, tahmin edemeyeceğiniz kadar para kazanabilirsiniz. Aslında İnstagram’da para kazanmak için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Sosyal medyanın sizler için sunduğu bu yöntemleri uygulayarak, hem eğlenip hem de gelir elde edebilirsiniz. 2021 İnstagram’dan para nasıl kazanılır hemen inceleyelim;

 • Satış yaparak
 • Affiliate Marketing (satış ortaklığı) yaparak
 • Hesap satarak
 • Reklamlar (Öneri gönderileri)
 • Takipçi ve beğeni sayınızı artırarak

Ayrıca en çok kullanılan İnstagram keşfet etiketlerini kullanarak da, videolarınızı, fotoğraflarınızı ve tüm içeriklerinizi İnstagram keşfete çıkararak, hedef kitlenizi genişletebilirsiniz. Hitap ettiğiniz kişiler ne kadar fazla olursa, sosyal medyada popüler hesap haline gelmeniz o kadar çabuk olacaktır. İnstagram para veriyor mu? bakalım.

İnstagramdan Para Kazanmak 2021

Instagram neye göre para veriyor? İnstagram’da para kazanmak için;

Popüler kullanıcı olarak para kazanmak!

 • Popüler hesaba sahip olabilmek ilk etapta çok da kolay değildir.
 • Belli bir gerçek takipçi sayısına ulaşmalısınız.
 • Takipçilere ulaştıktan sonra bazı firmalar zaten size reklam teklifiyle gelecektir.
 • Ünlü markaların fotoğraflarını ve gönderdikleri ürünleri kullanarak memnuniyetinizi belirtmeniz gerekecektir.
 • Ayrıca gizli reklam yöntemiyle de bunu yapabilirsiniz.
 • Kendi fotoğrafınızın içinde bir yere reklam ürününü yerleştirebilirsiniz.
 • Dünyada birçok ünlü bu tarz reklam yöntemini kullanarak milyonları kazanıyor.

Ticaret yaparak gelir elde ederek para kazanmak!

 • Günlük hayatınızda zaten bir işe sahipseniz bunun reklamını yaparak da instagram üzerinden para kazanmanız mümkün.
 • Reklam satıcı için vazgeçilmezdir.
 • Bir dükkanınız ya da mağazanız var ise bunu sadece bulunduğunuz bölgede geliştirebiliyorsunuz.
 • İnternet ortamına reklamınızı sunarsanız daha fazla kitleye ulaşarak isminizi duyurup ürünlerinizi tanıtacaksınız.
 • Böylelikle daha fazla sipariş alıp gelirinizi kat kat arttıracaksınız.

Sizlerin de böyle bir hayali varsa çok geç olmadan takipçi sayınıza ve beğeni sayılarınızı arttırarak ünlü firmaladan reklam almak ya da mağazanızın reklamı için bir adım atabilirsiniz.

İnstagram’da Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır?

İnstagram’dan para kazanmak için kaç takipçi gerekir? para kazanmak isteyen İnstagram kullanıcıları tarafından merak edilmektedir. Markalardan reklam ve işbirliği teklifi alabilmek için takipçi ve beğeni sayınıza dikkat etmeniz gerekecektir. Marka sahiplerinin, reklam vermesi ve ürün satışı teklifinde bulunabilmesi için, takipçi sayınızın ve etkileşiminizin yüksek olması gerekmektedir. İnstagram’da kaç takipçiden sonra para kazanılır? derseniz bu sorunun net bir cevabı bulunmamaktadır. Çünkü takipçi sayısını arttırmanın da birden fazla yöntemi ve hilesi bulunmaktadır. Takipçi konusunda en önemli nokta şüphesiz ki gerçek takipçilere ve arkadaşlara sahip olmaktır. İster 20.000 ister 200.000 takipçiniz olsun İnstagram’dan para kazanma şansınız vardır. Hitap ettiğiniz kişiler üzerindeki etkiniz ve etkileşiminiz varsa kazanç elde etmemeniz imkansız olacaktır. Takipçi sayısından kazanılan fiyat aralıkları ortalama olarak şu şekildedir;

 • 100.000 takipçi için 3.000 TL
 • 500.000 takipçi için 10.000 TL
 • 900.000 ve 1 milyon takipçiye sahip hesap ise 15.000 TL

Takipçi sayısı ve reklam gelirlerine bağlı olarak kazanacağınız tutarda değişiklikler olmaktadır. Binlerce takipçiye sahip olsanız da etkileşim kurmadan reklam yapamazsanız para kazanmanız mümkün olmayacaktır. Şunu belirtmek isteriz ki takipçi sayınızın oranından ziyade reklam verdiğiniz paylaşımın beğeni ve yorum çokluğu da gelirinizi etkileyecektir. Takipçilerinizin size karşı bir ilgisi yoksa isterse 1 milyon olsun, reklam teklifi alamaz ve para kazanamazsınız.

İnstagram’dan nasıl para kazanılır? Yöntemini öğrendikten sonra gizli hesap görme yöntemini hemen öğrenebilirsiniz!

IGTV İle İnstagram’dan Para Kazanmak Mümkün Mü?

İnstagram’da fotoğraf ve video paylaşmanın yanında IGTV özelliği de çok fazla kullanılmaktadır. Dilerseniz kısa dilerseniz uzun video içerikleri oluşturarak, hesabınızda paylaşabilirsiniz. IGTV videoları en az 1 dakika, en uzun ise mobil cihazlardan yüklenirse 15 dakika, siteden yüklenirse 60 dakika şeklindedir. IGTV ile video oluştururken dikkat etmeniz gereken özellik, videonun yatay olmamasıdır. Dikey ekran çekilmesi ve paylaşılması gerekmektedir. IGTV herkese açık mı? derseniz bu hesabınızın gizlilik ayarları ile ilgilidir. Gizlilik menüsünden, hesabınızın görünümünü herkes olarak değiştirerek, videolarınızın ve içeriklerinizin herkese ulaşmasını ve izlenmesini sağlayabilirsiniz. Böylece hesabınız daha aktif hale gelecek ve para kazanma şansınız artacaktır.

İnstagram’da Takipçi Satışı Yaparak Para Kazanmak

İnstagramdan para kazanmak için kendi takipçi sayınızı arttırabilir ve satabilirsiniz. Ayrıca güvenilir sitelerden paket şeklinde satılan takipçileri de satın alarak, yüksek tutarlarda satışa sunabilirsiniz. Düşük miktarlardan aldığınız takipçileri, beğenileri ve yorumları, başka hesaplara yüksek miktarda satarak hem kazanç elde edecek hem de isminizi duyurmuş olacaksınız. Gerçek beğeni, takipçi ve yorum sayısı alabileceğiniz gibi bot şeklinde yer alan takipçileri ve beğenileri de satın alabilirsiniz. Bot yani sahte takipçiler sadece profilinize girildiğinde, takipçi sayınızın yüksek görünmesini sağlayacaktır. Takipçi, beğeni ve yorum satın alabileceğiniz güvenilir siteler arasında yer alan Abonemnet sayfasındaki kampanyaları takip edebilir ve satın alabilirsiniz. İnstagram uygulaması için satın alabileceğiniz gibi Facebook, Twitter, Youtube, Tiktok ve Twitch uygulamaları için de satın alabileceğiniz takipçi, aylık dinleyici, retweet ve izlenme gibi kategorilerden dilediğinizi seçerek alışveriş yapabilirsiniz.

İnstagram’da Trendyol Linki Vererek Para Kazanma

Instagram’da Trendyol reklamı yaparak para kazanmanız için mutlaka fatura kesebilen bir kurumsal firmaya ya da şahıs şirketine sahip olmanız gerekiyor. İnstagram hesabınızın yanında Facebook, Youtube veya Tiktok gibi diğer sosyal medya hesaplarınızın olması da destek verebilmeniz için önemlidir. Takipçi ve beğeni sayınız ne kadar fazla olup etkileşiminiz artarsa para kazanmanız da o kadar hızlı ve yüksek olacaktır.

Trendyol takipçi sayısı yüksek olan Instagram kullanıcılarına satış ortaklığı sunuyor. Affiliate marketing, influencerler ile iş birliğini ”partner özelliği” sayesinde kullanıcılara sağlıyor. Bu özellikle birlikte özel bağlantı linki oluşturuyorlar ve kullanıcılara hikayelerinde paylaşmaları için veriyorlar. Takipçiler linkteki ürünleri satın aldıklarında, Trendyol tarafından influencerlara komisyon veriliyor.

İnstagram’da trendyol link para kazanma, diğer alanlara aitse toplam tutarın %15‘i influencer tarafından alınıyor. Örneğin elektronik olmayan ürünler için 100.000 TL‘lik satış yaptığınızda 15.000 TL‘si sizin olacak. Elektronik aletlerin dışındaki tüm ürünler için ise %5‘lik bir oranda para kazanmış olacaksınız. Bu da 100.000 TL‘lik alışverişlerde 5.000 TL kazanmanız demektir.

İnstagram Beğenilerden Para Kazanma

İnstagramdan Nasıl Para Kazanılır? Sadece beğeni sayısı ile para kazanmanız mümkün değildir. Fakat beğeni sayınızın yüksek olması ve gerçek takipçili güvenilir bir hesaba sahip olmanız para kazanmanıza yardımcı olup şansınızı arttıracaktır. Aldığınız beğenilerin gerçek hesaplar tarafından yapılması da önemlidir. Bu hesapların beğenileri sayesinde sosyal medya üzerinde görünürlüğünüz artarak isminiz duyulacaktır. Ardından reklam ya da sponsorluk teklifleri alabileceksiniz. Anlaşma sağlarsanız yüksek gelir elde edebilirsiniz. Markalar kendi isimlerini duyurup tanıtım yapabilmek için bazı noktalara dikkat ediyor. İşte bunlardan bazıları;

 • Gerçek takipçi sayınızı arttırın.
 • Beğeni sayılarının hile yöntemi ile değil bu gerçek hesaplar sayesinde kazanmış olduğunuzu kontrol edin.
 • Etkileşimi güçlü ve güvenilir bir hesap olun.
 • Takipçilerinize olan ilginiz ve iletişiminiz kuvvetli olsun.
 • Fotoğraf kalitenizin yüksek olmasına dikkat edin.
 • Kullandığınız etiketlerin güncel ve 30’dan az olmasına dikkat edin.
 • Sayfanızın teması ve renk uyumu ilk bakışta takipçilerinizi çekecek ve sayfanıza bağlayacaktır.
 • Fotoğraflarınızı kullanıcıların aktif olduğu zaman diliminde paylaşın.
 • Gönderilerinizdeki alt yazılar ne kadar etkileyici olursa o kadar dikkat çekeceğinizi unutmayın.
 • Takipçilerinizin ilgi alanları gönderilerinize olan beğeni ve yorumlarını etkileyecektir.
 • Hikayelerinizde konumunuzu paylaşarak daha fazla kitleye hitap edeceksiniz.

İnstagram Canlı Yayın Para Kazandırıyor Mu?

Daha çok İnstagram fenomenleri tarafından yapılan canlı yayınlar sayesinde para kazanmak mümkün. Takipçiler ve hayranlar tarafından gönderilen rozetler sayesinde %100 kazanç elde edilebiliyor. Canlı yayından para kazanma yöntemi, en kısa zamanda tüm kullanıcılar tarafından kullandırılacak. Bu özellikten faydalanmak için bazı şartları tamamlamış olmak gerekecek. İşte bu şartlar;

 • 18 yaşını doldurmuş olmak.
 • En az 10.000 takipçiye sahip olmak.
 • Yayın içeriklerinizin +18 kuralına aykırı olmaması gerekecek.
 • Suça yönelik ve özendirici yayınlar yapmamak.

Eğer tüm şartları yerine getirerek instagram canlı yayın yaparsanız hayranlarınız tarafından rozet kazanarak kazanç sağlarsınız.

İnstagram’da Kaç Para Kazanılıyor?

Sosyal medya hesapları üzerinden bir ürün veya konu hakkında tecrübelerini takipçileri ile paylaşan İnfluencer’lar, markaların reklamını yaparak yüksek oranda paralar kazanıyorlar. Ünlü markalarla çalışırken kendi fiyatlarını kendileri belirledikleri için kazançları da değişiyor.

Yeni başlayan biri gönderi başına 30 ile 60 dolar arasında kazanırken 40.000 ile 90.000 takipçi aralığındaki bir hesap yüzlerce dolar kazanabilir. Influencer’lar yüz bin takipçiyi geçtiklerinde bir gönderi için bin dolarla başlayabilirler. İlerleyen zamanlarda iyice büyüdükçe sadece İnstagram üzerinden paylaşım yaparak şirket haline gelebilir ve geçiminizi sağlayabilirsiniz.

İnstagram Nasıl Para Öder?

İnstagram üzerinden para kazanmak istiyorsanız hesabınızı işletme hesabına dönüştürmeniz sizin için faydalı olacaktır. Beğendiğiniz, başarılı ve etkileşimi güçlü sayfaları takip edebilir paylaşımlarını kontrol edebilirsiniz. Böylelikle yapmanız ve yapmamanız gereken noktaları kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Kendinize hedef kullanıcı kitlesi belirleyerek sayfanızın görünürlüğünü arttırabilirsiniz. Sosyal medyada analiz yapmak oldukça önemlidir.

Belli oranda beğeni ve takipçi sayısına ulaşmış etkileşimli ve aktif hesaplar, ünlü markaların odak noktasıdır. Siz de böyle olduğunuzu düşünüyor ya da hayaliniz bu yöndeyse İnstagram para hesaplama yöntemi üzerinden aylık kazancınızı belirleyebilirsiniz.

İnstagram Para Hesaplama

Gönderi başına alacağınız miktar reklam veren markaya ve etkileşime göre değişeceğinden net bir rakam veremeyiz. Fakat etkileşim oranınızı hesaplayarak tahmini rakamlara ulaşabilirsiniz. Para hesaplama yöntemini kısacası şu şekilde belirleyebilirsiniz:

 • Bazı gönderilerinizin beğeni ve yorum sayısını toplam gönderi ve takipçi sayınıza bölüp 100 ile çarparsanız etkileşim oranınızı bulabilirsiniz.
 • Beğeni, takip, yorum, mesaj vb. gibi daha birçok unsurun yüksek olması size ekstra gelir getirecektir.

Instagram para hesaplayıcı olarak sizler için sunulan pek çok site ve uygulama bulunmaktadır. Bu sitelere kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek kazanmış olduğunuz paraları öğrenebilirsiniz. Fakat bu site ya da uygulamaların ne kadar güvenilir olduğu bilinmemektedir. Kişisel bilgilerinizi talep eden ve güvenilir bulmadığınız siteleri kullanmamaya özen gösteriniz.

İnstagram Para Kazanma Butonu (Aktif Etme)

İnstagram hesabınız sayesinde ayda tahmin edemeyeceğiniz kadar para kazanma şansına sahipsiniz. Üstelik sermaye gerektirmeden aylık kazancınızı sağlayabilir kendi şirketinizi kurabilirsiniz. İnstagram para kazanma aktif etme için ufak yatırımlarınız yeterli olacaktır. Bu yatırım tutarı hangi içeriği kullanacağınıza bağlıdır. Fotoğraf paylaşımlarıyla dikkat çekeceğiniz bir hesap olacağından güzel ve kaliteli bir fotoğraf makinesine sahip olmalısınız.

Örnek verecek olursak, içeriğiniz güzellik ve kozmetik ürünleri hakkında olacaksa elinizde birden fazla markaya ait ürün olmalıdır. Ya da dizayn konusunda paylaşım yapacaksanız evinizin ya da ofisinizin düzeni güzel olmalıdır. Kullandığınız eşyalar yeni ve belli markaların ürünleri olmalıdır. Bu sayede reklam yapıp İnstagram para kazanma butonunuzu açmış olup aktif hale gelmiş olacaksınız.

Instagramda 1 Milyon Takipçisi Olan Ne Kadar Kazanır?

İnstagram’da 1 milyon takipçisi olan ortalama olarak 1.000 TL ile 30.000 TL arasında gelir elde etmektedir. Para kazanma markadan markaya, reklam firmasından firmasına farklılık gösteriyor. Daha çok para kazanmak için güncel ve en doğru sektörü tercih edebilirsiniz. Ortalama olarak takipçi sayısına kazanç belirtecek olursak;

İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır? merak edenler için;

 • 100.000 takipçiye 3.000 TL-4.000 TL
 • 500.000 takipçiye 10.000 TL-11.000 TL
 • 1.000.000 takipçi sayısına ise 20.000 TL-25.000 TL aralığında para kazanıldığını söyleyebiliriz.

Reklamlar sayesinde kazanç elde edebilmek faaliyet alanına göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden sayfanızın içeriğine uygun marka reklamı tercihiniz önemlidir. Peki Instagram 10 bin takipçisi olan ne kadar kazanır? 10 bin takipçiye sahip olan hesap ise ortalama olarak 200 TL-500 TL kazanmaktadır.

https://kosgebkredisi.com/reklam-izleyerek-para-kazanma-siteleri-ve-uygulamalar/

İnstagram Sayfaları Ne Kadar Kazanıyor?

İnstagram uygulaması üzerinden kişisel hesaplara sahip olabileceğimiz gibi hobi ya da haber amaçlı da açabilme imkanımız bulunuyor. Keyifli vakit geçirirken binlerce takipçiye de ulaşabiliyoruz. Sayfa içeriği gündelik hayata ne kadar yakın olursa o kadar popüler hesap haline gelebiliyor. Örneğin yemek tarifleri verdiğimiz ya da doğa manzaralarını paylaştığımız bir hesap daha geniş bir kitleye hitap edecektir.

Tavsiye almak ya da bir ürün hakkında bilgi edinmek isteyen binlerce insan bulunuyor. Bu kişilerin sorularına cevap verebilecek düzeyde sayfaya sahip olursanız etkileşiminiz artacaktır. Bunun sonucunda da reklam teklifleri alıp para kazanmaya başlayacaksınız. Bu alanda daha fazla kazanç elde etmek için reklam almayı beklemeden siz de aşağıda belirttiğimiz yollara başvurabilirsiniz.

 • Markalara satış ortaklığı teklifi sunabilirsiniz.
 • Başka bir internet siteniz varsa oradaki okurlarınızı İnstagram sayfanıza çekebilir ve aktif hale gelebilirsiniz.
 • Aynı anda birden fazla sayfa yöneterek daha fazla şans yakalayabilirsiniz.
 • Kendinize ait ürünleri orijinal açıklama ve fotoğraflarla sosyal medya kullanıcılarına sunabilirsiniz.

İnstagram Butikleri Ayda Ne Kadar Kazanıyor?

2021 yılında İnstagram’dan nasıl para kazanılır? Ev hanımlarına müjde! Bol kazanç sağlayabilirsiniz. Üzerinden butik açmak isteyenler ve bu sayede ne kadar kazanç elde edeceklerini merak edenler için kimler butik açabilir bakalım:

 • Para kazanmak isteyen ev hanımları
 • Eğitim hayatı dışında kazanç sağlamak isteyen öğrenciler
 • Şirket kurmadan komisyonsuz satış yapmak isteyenler
 • Sosyal medyada takipçisini çoğaltmak isteyenler
 • Butiğe sahip olup ekstra bir tane daha açarak kazancını katlamak isteyenler
 • Kendi mağazası üzerindeki ürünleri instagram dünyasına sunmak isteyenler
 • Fenomen olmak isteyenler
 • Evde üretebildiğiniz el işlerini satmak isteyenler
 • e-ticaret sitesi olanlar

Butik konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli husus alıcıya güven duygusu verebilmektir. Bunu da siparişlerinizi kusursuz ve zamanında teslim ederek sağlamalı ve güçlendirmelisiniz. Aylık olarak elde edeceğiniz kazanç yaptığınız türe ve kalitenize bağlı olarak değişmektedir. Ortalama olarak 5.000 TL ile 15.000 TL gibi gelir elde edebilirsiniz. Çalışanlar, öğrenciler, ev hanımları ve emekliler kısacası herkes butik açabilir ve geçimini sağlayabilir.


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu