Esnaf İşyeri Destekleri

İşyeri Kredisi Faiz Oranları Karşılaştırma 2021

2021 yılında ticari, ipotekli veya ipoteksiz dükkan kredisi almak isterseniz, iş yeri kredisi veren bankaları ziyaret edebilirsiniz. İş yeri kredisi faiz oranları, iş yeri kredisi hesaplama, dükkan kredisi hesaplama, ipotekli iş yeri kredisi kimlere kullandırılır? Gelir belgesiz kredi veren bankalar var mı? Gibi daha bir çok merak ettiğiniz konuları sizin için derledik. 2021 yılında ticari, ipotekli veya ipoteksiz dükkan kredisi almak isterseniz, işyeri kredisi veren bankalardan Ziraat Bankası, Vakıfbank, İş Bankası, QNB Finansbank, Şekerbank, Halkbank ve diğer bankaları ziyaret edebilirsiniz.

İş Yeri Kredisi Faiz Oranları 2021

Ticari işyeri kredisi, yeni yapılmış taşınmaz mülkler için verildiği gibi kullanılmış olan işyerleri için de verilmektedir. İşyerinin ipotek ile alınması sebebi ise borçlu kişinin ödeme gücü güçlü değilse ayrıca bir kefil veya ipotek göstererek krediyi alabilme kolaylığı sağlar. Proje aşamasındaki dükkan kredisi, bankaların üretici firmalarla yaptığı özel anlaşma hükümleri altında verilmektedir. Tüm bankaların mevduat alışverişleri kapsamında kredi verdiklerini hepimiz bilmekteyiz. Bireysel ihtiyaç kredileri dışında ticari firmalara yıllık cari kazanç oranlarına göre vadeler ve faizler hazırlanarak finansman imkanları sunulmaktadır. İş yeri kredisi faizleri işletmeler arasında farklılıklar gösterebilir.

işyeri(dükkan) kredisi faiz hesaplama
İş Yeri Kredisi Hesaplama 2021 Yılı Oranları

Ziraat Bankası Ticari İşyeri Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası işyeri kredisi banka tarafından %0,85 ve %0,91 oranlarıyla ticari finansman sağlanması amacıyla kullandırılmaktadır. Ortalama aylık %0,90 faiz oranı kredi çektiğinizi varsayarak aşağıda yer alan hesaplama tablosunu oluşturduk.

ÇEKİLECEK PARA AYLIK FAİZ VADE SAYISI AYLIK ÖDEME
₺50.000 0,90% 60 AY ₺1.136,63
₺100.000 0,90% 60 AY ₺2.273,26
₺200.000 0,90% 60 AY ₺4.546,52
₺500.000 0,90% 60 AY ₺11.366,30

Bu hesaplama ortalama faiz oranlarına göre yapılmış olup, en net bilgi banka şubelerinden alınabilir. Detaylar.

İpotekli İş Yeri Kredisi

Sahip olduğunuz konut, gayrimenkulu ipotekli gösterip daha büyük miktardaki nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. İpotekli iş yeri krediniz için ise sahip olduğunuz bireysel kendinize ait gayrimenkul, üzerinizde olan mal varlığınız ile ipotekli gösterip kefilsiz kredinizi çekebilirsiniz.

İpotekli iş yeri kredisi veren bankaları aşağıda inceleyebilirsiniz.

 • Ziraat Bankası,
 • Vakıfbank,
 • Garanti BBVA,
 • QNB Finansbank,
 • Şekerbank

Bankaların web sitesi üzerinden vade farkı ve tutarınızı belirtip kredi hesaplamalarınızı inceleyebilirsiniz.

İpotekli İşyeri Kredisi Kimlere Kullandırılır?

Belirli ve düzenli bir geliri olan ve kredi çekme durumu olumlu olan gerçek kişilere kullandırılır. 60 aya kadar vade ile aylık (3 ay-60 ay) veya değişken taksitlerle geri ödeme seçenekleri vardır. İpotekli kredi için, Üzerinize ait mal varlığı olması yani, size ait ev, arsa ya da araba gibi malınızın olması gerekir. İpotek ettireceğiniz konut veya gayrimenkulun anne, baba ya da eşinizin adına olması banka tarafından çoğunlukla kabul edilmez. İpotek ettirilecek malın krediyi kullanacak kişiye ait olması istenir, bunun dışında krediniz onay alamaz.

İpotekli İş Yeri Kredisi İçin Gerekli Şartlar

 • 18 yaşından büyük ve risk grubunda olunmaması,
 • Gelir belgesi ibraz edilmelidir.
 • Kredinin aylık taksiti ailenin aylık gelirinin %50’sini geçmemelidir.
 • Teminat olarak işyeri/konut ipoteği alınır.
 • Kredi hayat sigortası yapılır.
 • Nüfus cüzdanı, ehliyet aslı veya fotokopisi  ,
 • Adres teyit edilecek belge,
 • Vergi levhası (Serbest meslek sahipleri, Şirket ortakları),
 • Tapu aslı ve fotokopisi (Gayrimenkul geliri olan),
 • Maaş bordrosu (Ücretliler),
 • İpotek edilecek yerin tapusu,
 • Hesap cüzdanı (Emekli) gibi şartları sağlamak gereklidir.
İşyeri Kredisi Nasıl Alınır?
İpotekli İş Yeri Kredisi

İş Yeri Kredisi 120 Ay Hesaplama 2021

İş yeri (dükkan) kredileri, ticari faaliyetlerin yürütülmesi amacına yönelik olarak üçüncü şahıslardan satın alınan ​fabrika, dükkan, büro, gibi ticari nitelikli gayrimenkul iş yeri projeleri ile ilgili finansman ihtiyacının karşılanması için başvurulan kredi türüdür. Dükkan kredisi veren bankalar ve 120 ay vade ile aylık ödeme, faiz oranlarını aşağıdaki tablomuzda belirttik.

Bankalar Çekilecek Tutar Faiz oranı Vade Sayısı Aylık Ödeme
Ziraat Bankası İş Yeri Kredisi 100.000₺ %1,70 120 AY 1.959,15₺
Vakıfbank Dükkan Kredisi  100.000₺ %1,65 120 AY 1.919,31₺
Türkiye İş Bankası İş Yeri Kredisi 100.000₺ %1,20 60 AY 2.347,61₺
Halkbank İşYeri Kredisi 100.000₺ %1,75 120 AY 2.289,05₺
Şekerbank Dükkan Kredisi 100.000₺ %1,94 120 AY 2,485.03₺
QNB Finansbank İş yeri Kredisi 100.000₺ %1,08 120 AY 1.967,16₺

Bu hesaplamaları bankaların internet sitesinden ve şubelerinden istediğiniz tutar da 60 ay veya 120 ay vadeye kadar hesaplayabilirsiniz. ​

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Bankalardan bir geliriniz yok ise kredi almanız neredeyse imkansız. Aynı şekilde sigortası olmadığı takdirde kredi de vermiyorlar. Hemen hemen tüm kredi başvurularında, krediye başvuran kişinin son 6 ayda sigorta priminin olması araştırılır. Yani her ne kadar önceki bir dönemde sigorta kaydınız olsa da , son 6 ay içinde çalışmıyorsanız,  çalıştığınız halde sigorta girişiniz yapılmadıysa sigortasız kredi başvurusu yapıyor sayılırsınız ve işsiz durumda görünürsünüz bu durumda da sistemler kredi işleminizi onaylamayabiliyor. Ancak bankalar farklı koşullarda çalışmayana kredi verebiliyor, fakat sigortanız son 6 aya dayanıyor ve bunu SGK dökümanınız ile kanıtlarsanız krediye uygun pozisyondaysanız, ancak bu şekilde gelir belgesiz işlem yapabilirsiniz. Aşağıdaki bankalar şubeler aracılığıyla gelir belgesiz kredi başvurusu talebinize olumsuz yanıt verebilirler. Ancak bu bankaların internet şubelerinden belge gerektirmeden kredi başvurusu yapılabildiği ve KKB notu yerinde olan müşterilerine belgesiz kredi verdiklerinden bahsedilmektedir.

Detaylı bilgileri bankaların internet şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Var mı?

İşsizlere kredi çekmede yardım edebileceğini söyleyen kurumlar, sigortasız kredi işlemlerini vekalet üzerinde gerçekleştirebileceklerini söyleyenler bir aldatmacadan ibarettirler ve aynı zamanda bu tarz işlemler yasa dışıdır. Dolayısıyla işsiz olan kişilere veya gelir belgesiz kredi çekmek isteyen birine kredi veren banka yoktur. Bu işlem ancak, farklı kişi ve kurumların yasadışı yollarla krediyi kendi üzerlerine alıyormuş gibi göstererek yaptığı bir işlemdir. Sigortasız ve gelir belgesi olmayan, çalışmayan kimseye kredi verilmesi mümkün değildir.

Bankalar gelir belgesiz olarak internetten başvuru yapan kredi notuna bakmaksızın kredi vermektedir. Bu bankalar ise gelir belgesiz kredi veren bankalar yazımızda mevcuttur.

İşyeri Satın Alma Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

Mortgage (Mortgage Kredisi), İpotekli Konut Kredisi ya da Satış Kredisi olarak bilinir. Mortgage taşınmaz malın ipotek alınması şartıyla verilen bir kredidir. Mortgage kredisinin tüm taksitlerinin ödemesi tamamlandığında, ipotek durumu ortadan kalkar. Mortgage kredisinin vadesi 1 ile 20 yıl arasında değişmektedir.

 • Ev Kredisi (Konut Kredisi) almak için için kullanılır.
 • Ofis Kredisi, yatırım amaçlı iş yeri kredisi satın almak için kullanılır.
 • Arsa ve bahçe alımı  için kullanılır.
 • Konutların yenileme, dekorasyon, tadilat ihtiyaçları için kullanılır.
 • Kaba inşaatı bitmiş yapıları desteklemek üzere kullandırılan bir bireysel kredi türüdür. Mevcut konut kredisi borcunuzun daha uygun faiz ve vade koşulları ile değiştirilmesini sağlamak üzere alternatif olarak sunulan kredi türüdür.
 • İpotek olan krediler geri ödenene dek, bankaların taşınmazıdır. Bankanın mala el koyabilme yetkisini ellerinde tutması demektir. Bu nedenle geri ödeme zorluğu olduğunda karşılaşılabilecek riskleri göz önünde bulundurmak gerekir.

İşyeri Satın Alma Kredisi Veren Bankalar

Uygun faiz oranları ile işyeri satın alma kredisi veren bankalar;

İpotekli kredi, kredi bilgilerinizin daha detayı için internet bankacılığı veya şubeleri ziyaret edebilirsiniz.

Yeni bir iş kurmak istiyor iseniz hazırlamanız gereken evrakları ve başvurmanız gereken makamları İş yeri açmak için Nereye Başvurulur? isimli içeriğimizden ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu