İhtiyaç Kredisi

Kara Listeye Kredi Veren Bankalar ve Danışmanlar Temmuz 2021

Nakit ihtiyacı olan kişilerin, geçmiş dönemlerdeki ödemelerini aksatmaları veya hiç ödememeleri durumunda bankalar tarafından kara listeye alınırlar ve kredi sicilleri bozulmaktadır. Kredi sicilleri bozulan vatandaşlar hangi bankalardan nakit ihtiyaçlarını karşılarlar, komisyon karşılığında sicili bozuk olan kişilere finansman desteği veren firmaların güvenli olup olmadığı araştırılıyor. Bankalar tarafından kara listeye giren ve kredi notu düşük olan kişiler tüm bankalar tarafından aynı konumdadır. Bu kapsamda, komisyon alarak yüksek faiz ödettiren kişilerden uzak durmanızı önererek acil nakit ihtiyacı olduğu durumlarda sizlere birkaç tavsiyede bulunacağız.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kamu ve özel bankalar sicili bozuk olan kişilere kredi vermez. Daha önce ödemedikleri kredileri yada kredi kartları borçları nedeni ile olumsuz müşteri durumundalardır. KKB (Kredi Kayıt Bürosu) notunu düzeltmeden bankalardan kredi ihtiyaçlarını karşılayamazlar. Bu nedenle, kişi kredi notunu yükseltirse, sicil affı yasasından yararlanıp yada borç kapatma kredisi çekerek eski borçlarını kapatırsa yeni finansman desteğinden belirlenen miktarlarda kredi kullanabilmektedir.

  Borç kapatma kredisi alabileceğiniz bankalar;

Kredi başvurusunda bulunanlar için finansman desteği sağlayacaktır.

Bankalardan Kredi Çekemeyenlere kredi isimli yazımız bankalardan başka başvurulabilecek finans kuruluşlarını anlatılıyor.

İmkansız! Kredi Çıkartılır Haberlerine Dikkat

Günümüzde kredi çıkartılır, kara listede olan kişilere kredi verilir gibi ilanlar görülmekte. Bu ilanların çoğu dolandırıcı olabiliyor, zor günler yaşayan ve gün içinde para bulmaya çalışanların ellerindeki parayı almayı amaçlıyorlar. Bu sebepten dolayı ilk şartları ön ödemedir. Yani size bir miktar ödeme yapacaklarını belirterek;

 • %2 oranlarında faiz uyguladıklarını,
 • Aynı gün paranın hesabınıza yatacağını,
 • Az bir miktar komisyon talep ettiklerini,
 • Kefile gerek olmadığını,
 • 50 bin TL kara liste kredisi çıkaracaklarını,
 • Hesaba yatmaz ise nakit parayı elden teslim edecekleri gibi, gerçek olmayan dolandırmayı amaçlayan vaatlerde bulunabilirler. Bunların karşılığında 500 TL 2.000 TL 5.000 TL gibi komisyon talep ederler.

İnandırıcı olması için vaatte bulunan kişiler tarafından zor durumda olan kişilere yardımcı olacaklarını belirterek, durumlarını suistimal ederler. Bu kişilere itibar etmemeniz önerilir.

Komisyon Karşılığı Kredi Çıkartılır İlanları

500 TL ile 5.000 TL arasında bir ücret alarak, sizlere ihtiyaçlarınız doğrultusunda kredi imkanları sunacaklarını, komisyonlarını alarak size kredi çıkartacaklarını iddia ederler. Bu nedenle, durum komisyoncuların kosgebkredisi.com bankalara başvuru yapmaması ve sizden aldıkları ön ödeme adı altındaki parayı alıp size hiç bir şekilde kredi çıkarmazlar.  Bu sebeple komisyon karşılığı kredi çıkartılır ilanları  birinci dereceden dolandırıcılıktır. Vaatte bulunanların BBDK’da kayıtlı olup olmadığı bilinmemektedir. Karşılaşacağınız bu kişi ve kurumlar mevzuata uygun olmayan taahhütler istemektedirler. Aman dikkat!

Ondan uzak dur, bundan uzak dur, acil para lazım, nereden bulacağız?

Zor Günlerde Para Bulmak

Zor günlerinden nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler, kredi kartlarına yüklenirler. Faizin yararlı bir şey yolmadığını, kredi kartından nakit avans alınca yüksek miktarlarda faiz ödeyeceklerini bilmektedirler. Bazen öyle zamanlar gelir ki, yüksek faizler ödenecek olsa bile para bulmak gerekebilir. Bu durumlarda başvuracağınız yöntemler;

Kredi kartlarında nakit avans kullanmak, 1.000 – 5.000 TL nakit avans limiti bulunur. 2.000 TL faiz ödemek zorunda kalsanız bile 😔 o anki ihtiyacınızı karşılamak.

Bankamatik kartlarınızda bulunan dost hesap olarak adlandırılan kartınıza tanımlı ek hesaplarınızı kullanmak.

Bankamatik Üzerinden Kartsız Para Gönderme İşlemleri için tıklayınız.

Acil Nakit Arayanlara 5.000 TL İmkanı

Acil nakitte ihtiyacı olanlar, tercih edecekleri banka üzerinden vadesiz mevduat hesabı açtırabilirler. Hesabın açılması durumunda kredili mevduat limiti tanımlanabilir. Tanımlanacak olan limit ortalama olarak 5 bin liraya kadar çıkabilmektedir. Tercih ettiğiniz banka üzerinden 10 TL kart parası vererek kredili mevduat limiti açtırabilirsiniz. 0-5.000 TL arsında kullanım imkanı sağlanacak limitinizi zor günlerde kullanabilesiniz.

Kara Listeye Kredi Veren Bankalar

Kara liste sicil affı yasanından sonra bankalar, sicili bozuk olan kişilere de kredi imkanları sunmaya başlamıştır. Geçmiş yıllarda sicili bozuk olan kişilere kredi verilmiyordu ancak, günümüzde kredi imkanı sunan bankalarda bulunmaktadır.

5.000 TL’ye kadar  36 ay vade  ile %1,58 faiz oranı ile kredi kullanabilirsiniz.

10.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli ile % 2,01 faiz oranı ile kredi kullanabilirsiniz.

40.000 TL’ye kadar 36 ay vade ile %2,50 faiz oranı ile kredi kullanabilirsiniz.

 • Alternatif Bank İhtiyaç Kredisi

5.000 TL 50.000 TL ye varan kredi imkanları ile 36 ay ay vade %1.59 faiz oranı ile ihtiyaç kredinizi kullanabilirsiniz.

5.000 TL’ye kadar 36 ay vade imkanları ile %1,59 faiz oranı ile kredi imkanı sunmaktadır.

yukarıda belirtmiş olduğumuz bankalar sicili bozuk olan kişilere kredi imkanı sunmaktadır.

36 Ay Vadeli Kara Liste Kredisi

Sicili Bozuk olanlara Aktifbank internetten anında kredi adı altında finansman sağlıyor. Faiz oranı ise 2,50 olarak belirleniyor. Aktifbank en az 3 en fazla 36 ay vadeli ödeme imkanları sağlıyor.  Kredi tahsis ücreti 10,50 TL ile 210 TL arasında değişmektedir. Toplamda 36 ay vade ile 40.000 TL ye kadar kredi verilmektedir.

 • 2.000 TL ye kadar alacağınız kredide %1.80 faiz öderken,
 • 10.000 TL ve 40.000 TL ye kadar kullanacağınız kredilerinize %2,50 faiz uygulaması yapılmaktadır.

Bu kredi yasal koşullar altında Aktifbank N Kredi internet başvurusu ile çekilebiliyor.

Çıkarılan Kredi Nereden Geri Ödenir?

 • PTT Matik üzerinden,
 • Akbank ATM’lerinden,
 • Vakıfbank ATM cihazından geri ödenebilmektedir.

Kara listeye düşmüşseniz ve bu yüzden kredi alamıyorsanız verilen mevcut firmalara başvuru yapabilirsiniz. Bu firmalar belirli bir komisyon karşılığında hizmet vermeye devam edecektir.

Burgan Bank Kara Listeye Kredi Veriyor

N kolay kredileri gibi internetten kredi başvuru yaparak nakit ihtiyaçlarınızın çözümü için Burgan bankasına da finansman desteği sağlayabilirsiniz. Bireysel ihtiyaçlar olan tatil, eğitim, evlilik ve sağlık için kişiye özel ve Standart kredi kampanyaları sunan Burgan bank kara listede olanlara da kredi imkanı sağlayarak düşük masraflı ihtiyaç kredisi 36 ay vadeli % 2,99 faiz oranları ile veriliyor.

Kredi Miktarı Vade Süresi Faizi Aylık Taksit Toplam Ödeme
10.000 TL 12 Ay %2,99 1.040,21 TL 12.482,47 TL
15.000 TL 24 Ay % 2,99 942,75 TL 22.625,91 TL
20.000 TL 36 Ay % 2,99 998,19 TL 35.934,87 TL
Burgan Bank Kara Listeye Kredi

Kara Listeye Kredi Çıkaran Danışmanlık Firmaları

Bankaların kara listesinde bulunan vatandaşların acil nakit ihtiyaçlarının çözümü için bazı danışmanlık firmaları kredi çıkarmaktadır. İnternet üzerinden arama yaptığımızda bazı firmalar faturalı hatlar üzerinden başvuru sahiplerinin talebini kabul etmekte ve kredi çıkarmaktadır. 

Yukarıda isimleri yazılı olan firmalar ile sitemizin hiçbir bağlantısı bulunmayıp, sadece internette yapılan araştırma sonucunda bilgi edinilmiştir. Bu kapsamda ön ödeme veya benzeri hukuki sorunlarınızda sitemiz sorumlu değildir.


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu