Genel

Karaciğeri Temizleyen 6 Tane Besinler Bitkiler 1 Kür

Karaciğeri temizlemek için ne yapmalıyım diyorsanız size müthiş tam 6 tane besin öğesinden bahsedeceğiz. Karaciğeri temizleyen bu 6 bitkiye ilaveten bir de yine süper kür yapımını anlatacağız. Böylece çok hızlı bir şekilde karaciğeri çalışmasını yoran toksinlerden arınacaksınız. Arınmaya birlikte ise en başta yağlanma, hepatit (iltihap) ve kistlerden hem korunacaksınız hem de çok kısa sürede kurtulacaksınız.

Vücudunuz da çürükler, kronik yorgunluklar, hızlı kilo kaybı yaşayanlar. Dışkıda kan, koyu renkte idrar sorunu yaşayanlar. Tüm bu karaciğere bağlı hastalıklardan korunmak ve ameliyatsız kurtulmak istiyorsanız lütfen sadece 5 dakikanızı bu içeriğe ayırın. Böylece mide bulantılarına bile neden olabilen tüm karaciğer rahatsızlıklarından kurtulun.

Karaciğeri Temizlemek İçin Ne Yapmalı? Ne Onarır?

Karaciğerden kaynaklı olarak bir çok hastalıklar vardır. Bu hastalıkların en başında ise karaciğer iltihabı olarak da bilinen hepatitin A, B, C, D ve E gelmektedir. Bunun haricinde ise alkole bağlı olan ve olmayan karaciğer yağlanması gelmektedir. En çok karaciğerde meydana gelen bu iki hastalığın haricinde çeşitli bir çok vücudun dengesini bozan rahatsızlıklarda görünmektedir. Karaciğer temizlemek için ne yapmalı? Neler karaciğeri onarır buna geçmeden gelin önce sizde aşağıdaki diğer rahatsızlıklarda bulunuyor mu? Bir görelim.

 • Karın şişkinliği ve buna bağlı ağrılar
 • Sarılık
 • Kaşıntı
 • Bacaklarda ve ayakta ödem
 • Soluk renkte dışkı, koyu renkte idrar
 • Hazımsızlık
 • İshal
 • Dışkınızda kan
 • Mide bulantısı ve kusma
 • Yorgunluk
 • Ateşlenme
 • Kilo kaybı, iştahsızlık
 • Uyku bozukluğu
 • Morarmalar ve çürükler

Tüm buraya kadar saydığım rahatsızlıklardan biri yada birden fazlasını yaşıyorsanız çok büyük olasılıkla karaciğerinizden yaşanan sorunlardan dolayıdır. (Kaynak) Peki karaciğer kaynaklı olarak yaşanan bu sorunlardan kurtulmak isteyenler ne yapmalı?

 1. Öncelikli iyi bir hekime gözükmekledirler
 2. Karaciğer faydalı besinler tüketmelidirler
 3. Karaciğeri yoran gıdalardan uzak durmalıdırlar
 4. Karaciğere iyi gelen kür yada bitkisel çaylar tüketebilirler

Karaciğere faydalı olan bitkiler, kür ve çaylar hangileri diyorsanız da işte sizlere özellikleriyle birlikte şifa kaynağı olacaklar.

Karaciğeri Temizleyen Bitkiler Sebzeler Neler?

Karaciğeri temizleyen bitkiler, sebzeler neler? Size en faydalı olanlarından tam 6 tanesini tanıtacağız. Karaciğer dostu olarak bilinen bu bitkileri ve sebzeleri sofranızdan eksiltmediğiniz zaman da bir çok karaciğere bağlı rahatsızlıklara şifa bulacaksınız. İleride doğa bilecek olan farklı karaciğer hastalıklarına da bir kalkan görevi gören bu bitkiler ve sebzeler ise şunlardır.

1- SARIMSAK

Karaciğer için faydalı besinlerin en başında sarımsak gelmektedir. Bunun nedeni ise sarımsakta karaciğerin temizliği için en çok faydalı olan selenyum bol miktarda bulunmaktadır. Bunun yanı sıra sarımsağın içinde bulunan B6 vitamini de iltihap gideri özelliğe sahiptir. Tüm bu özelliklerine ilaveten sarımsaktaki faydalı aminoasitlerden biri olan Arginin damarları rahatlatıcı özelliği bulunmaktadır. Böylece de karaciğer de kan basıncından dolayı oluşan zorlanmayı hafifletir.

Sarımsak seçiminde neye dikkat edilmeli?

Taşköprü sarımsağı olması gerekiyor. Boyutları aynı olmayan sarımsak türünün geneli yerli olmaktadır

2- KURU ÜZÜM KÜRÜ İLE KARACİĞER TEMİZLEME

blank

Karaciğere faydalı olan bitkilerden bir tanesi de üzüm dür. Özellikle güneş ışığında kurutulmuş olan üzüm karaciğerin toksinlerden arınmasına yarar sağlar. Ayrıca içeriği sayesinde karaciğerin en yüksek performansta çalışmasını sağlamaktadır. Hele bir de kuru üzüm suyu ile hazırladığınız kürü 4 gün uygulamanız durumunda size yaşattığı etkilerine inanamayacaksınız. Kuru üzüm sadece karaciğerinize iyi gelmekle de kalmayacaktır. Ayrıca kap sağlığınızı koruyacak ve kötü kolesterolden de kurtulmanıza fayda sağlayacaktır. Peki, kuru üzüm suyunu nasıl yapmanız ve uygulamanız gerekmektesiniz.

Malzemeler:

 • 2 bardak su
 • 150 gram kuru üzüm

Yapılışı:

Kuru üzümleri yıkayın. 2 bardak suyu kaynatın, kaynadıktan sonrada kuru üzümleri suya ekleyin. Kısık ateşte 5 dakika kadar kaynatın.

Tüketilişi:

Sabah aç karnına ılık olarak tüketilmesi tavsiye edilir. (Kahvaltıdan 30 dakika önce)

Kuru üzüm seçiminde neye dikkat edilmeli?

Kotu renkte olanlar tercih edilmeli. Açık sarı olanlardan uzak durulmalı

Kara Ciğeri Temizleyen 1 Numaralı Kür Tarifi

Karaciğeri Temizleyen Bitki Çayları

Karaciğeri Yoran Yiyecekler Nelerdir? En Büyük Düşmanı!

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN

Kaynak

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu