Kosgeb İş Planı

KOSGEB İş Planı Proje Örnekleri Listesi (Onaylı 50 Farklı Proje) Haziran 2021

Kosgeb desteği alarak iş kurmak isteyen, KOSGEB iş planı örnekleri veya iş planı proje örnekleri arayan girişimciler için iş planı formu, hazırlama örneği, e-ticaret, market, sanayi dükkanı, cafe, tarımsal faaliyetler, giyim, şarküteri firmaları için excel örnekleri hazırladık. 50 farklı kesin onaylı vereceğimiz Kosgeb iş planı Proje örnekleri Pdf, word veya xls formatında olup bu örnekleri bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Boş veya hazır doldurulmuş 2021 yılına uyumlu kesin onay alarak hibe alan projeler sizlerle.

Kosgeb İş Planı Girişimci Destekleri

Binlerce girişimci hazırladıkları word dosyasını hizmet merkezlerine teslim ederek, kısa sürede hibe desteği alma şansını yakaladı. Bu işlem sonrasında 3 sene boyunca açık kalan işletmelerin denetimleri tamamlandı. Proje hazırlama konusunda teknik bilgi sahibi değilseniz, piyasada örnek projeleri 1.000 TL. civarında bir fiyatla satın alabilirsiniz. Facebook ve Twitter üzerinden ve internet sitelerinden danışmanlık hizmeti veren firmalara kolayca ulaşabilirsiniz. Girişimcilik genel destek programı yerine girişimciliği geliştirme destek programı başlatıldı. Kosgeb Koronavirüs salgınına karşı da birçok farklı tedbir almış ve bu tedbirleri sürdürmektedir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Kabinesi İki Yıllık Değerlendirme Toplantısı’nda KOSGEB aracılığıyla 2020 yılında yaklaşık 42 bin işletmeye 1 milyar TL destek verdiklerini açıkladı. ve Kosgeb Girişimcilik destekleri sayesinde 62 bin yeni işletme kurulduğunu belirtti. Yaklaşık 10 yıllık süreçte 1 milyon 16 bin KOBİ’ye destek sağlandığı belirtildi. Bunun 373 milyon TL’sini girişimcilik destekleri kapsamında 20 bin 859 girişimciye yapılan ödemeler oluşturdu. Acil Destek Kredisi Programı ile 2020 yılı içerisinde doğal afetlerden etkilenen 10 bin 806 işletmeye toplam 765 milyon TL kredi kullandırıldı. KOSGEB olarak da 119 milyon TL. kredi faiz desteği ödemesi yapıldı. Detaylar.

Kosgeb Desteği Ne Kadar Oldu?

Girişimcilik Genel Destek programı kapsamında 60.000 TL. ile 370.000 TL. arasında destek verilecektir .

 • İleri girişimci iseniz 370.000 TL’ ye kadar
 • Geleneksel girişimci iseniz 60.000 TL.’ ye kadar destek alabilirsiniz.

Hem Geleneksel hemde ileri girişimciler;

Kuruluş döneminde gerçek kişi iseniz 5.000, sermaye şirketi iseniz 10.000 TL.

İşyerinin açılışından 1 senenin sonuna kadar prim gününe göre 5.000 TL. ile 20.000 TL. arasında

İşin kurulmasının 1 senenin sonundan 2. senenin bitimine kadar ise yine prim sayısına göre 5-20 bin arasında destek veriyor.

İleri girişimcilere bu desteklere ilaveten Teknoloji düzeylerine göre;

 • Orta düşük 100 bin,
 • Orta yüksek 200 bin,
 • Yüksek teknolojiye ise 300 bin lira destek sağlanıyor.
Onay Alan Kosgeb İş Planı Örnekleri

Firmalar ile yapacağınız anlaşma neticesinde ödemenin hibe onayı sonrasında yapılacağını belirtip, eğer destek alamaz iseniz ödeme yapamayacağınız yönünde bir sözleşme imzalarsanız, işinizi garantiye almış olursunuz. Tabi bu durumu firmaların kabul edip etmeyeceği de, kendi tasarruflarındadır.

Kosgep İş Planı Örneği Hazırlama Aşamaları 2021

Kosgeb iş planı hazırlamak için uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmanız gerekmektedir.  Daha önceki yıllarda 32 saat süren bu yıl online olarak uzaktan eğitim formatında yapılan eğitimde Kosgeb iş planının nasıl hazırlanacağı ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. KOSGEB e-Akademi ile ücretsiz online girişimcilik eğitimi alabilirsiniz. Eğitimleri internet üzerinden Online olarak veriliyor. Linkle tıklayarak  girişimcilik eğitimine katılabilirsiniz. Eğer iş planı projesi hazırlamayı bilmiyorsanız, sitemiz üzerinden hazır Kosgeb proje örneklerini inceleyebilirsiniz. Kosgeb iş planı örnekleri arasında size uygun iş planını tercih edebilirsiniz.

Kosgeb İş Planı Nasıl Hazırlanır?

Yeni yıl itibari ile Girişimciliği Geliştirme Destek Programı ile destekler verilmeye devam edilecektir.

Bu yıl iş planları Elektronik ortamda Kosgeb girişimcilik eğitimlerinde öğretilenler ile proje aşamasında hazırlanacaktır.

Kosgeb İş Planı Örneği Nasıl Doldurulur?

KOSGEB merkezleri ile yaptığımız görüşme sonucunda iş planı hazırlama aşamaları şunlardır;

 • Esnaf online olarak KOSGEB kaydını oluşturur.
 • KOSGEB kaydından önce kişinin vergi levhasını ve diğer işlemleri tamamlamış olması gerekir.
 • İstenen destek programına internetten başvuru yapılır. buradan.
 • Başvuru sonrasında doldurulması gereken belgeler ve iş projesi yine online olarak doldurulur ve onaya sunulur.
 • Onaylanma ve red işlemleri yine internet üzerinden yapılmaktadır.

KOSGEB Proje Örnekleri Listesi 2021

2021 yılında pandemi dolayısıyla tüm başvurular E-devlet üzerinden yapılıyor. Bu sebeple iş planı hazırlama işlemi başvuran tarafından sistem üzerinden veya danışmanlık firmasınca yine KOSGEB sitesinden yapılıyor. Ancak yine de 2021 yılı için daha önce hazırlanmış girişimcilik iş planı örnekleri listesini incelemenizde fayda var.

Kosgeb Proje Hazırlama

Yeni bir KOSGEB proje hazırlama işlemi için aşağıda word uzantılı (.doc) Microsoft Office Word programı ile açılabilen iş planı örneklerini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

İşgem iş planını aşağıda ki linke tıklayarak bilgisayarına indirebilirsiniz.

Kosgeb İş Planı Proje Örnekleri (Boş Word Uzantılı Örnekler)

Kosgeb iş planı proje örnekleri sayesinde hızlıca onay alabilirsiniz. Sizler için aşağıda iş örneklerini paylaştık. Bağlantıya tıklayıp indirerek kosgeb proje hazırlama işlemine hızlıca başlayabilirsiniz.

Eğer boş bir projeden ilerlemek istiyorsanız, resmi internet sitesinde yer alan pdf. ve word dosyasını indirebilirsiniz. Ayrıca KOSGEB Boş iş planı örneği sayfasından da edinebilirsiniz. Ayrıca planınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Kosgeb Örnek İş Planı Word

KOSGEB, yeni yılda da desteklerine devam edecek. 2021 yılında 1.6 milyar TL destek sağlayacak. Desteklerin 1.1 milyar TL’si geri ödemesiz olacak. Bu destekleri alabilmek için aşağıda ki örnek iş planlarından ilham alara k kendi iş planı ve projenizi oluşturabilirsiniz.

Kosgeb iş planı örnekleri arasında size uygun projeye bulamadıysanız, proje nasıl doldurulur gibi sorularınız için Kosgeb tarafından hazırlanan iş planı doldurma rehberinden yararlanabilirsiniz. Kosgeb Proje hazırlama rehberini indirebilirsiniz.

Örnek Kosgeb örnek iş planını yükleyebilirsiniz. Sizde bu örnekler üzerinde düzenleme yaparak, aklınızda ki iş fikri için bir kosgeb proje hazırlayabilirsiniz.

Giyim mağazası açacak bir girişimci yukarıda bulunan ayakkabı mağazası proje örneğini düzenleyerek kendi istediği şekle sokabilir ve bu proje ile başvuru yapabilir. Bilgisayarınıza indirdiğiniz projenin illaki sizin iş kurmak istediğiniz sektöre ait olması gerekmez. Gıda ticari ile uğraşan esnaflarımız birbirleri ile aynı sektöre sahip veya aynı nitelikteki projeleri düzenleyebilirler. Aynı alanda olmasa bile, örneğin bir inşaat malzemeleri firmasının hazırladığı projeden, aylık, 3 aylık ve yıllık hedefler örnek alınabilir.

Yukarıda bulunan hazır projeler ile gelecek yılda sizde geliştirmiş olduğunuz fikrinizle bir başvuru yapabilirsiniz. Ancak bunu öncesinde eğitime katılmanız ve hizmet merkezlerinin bildirmiş olduğu diğer faaliyetleri de yerine getirmeniz şarttır. İş yeri sahibi esnaflara verilecek olan 50 bin lira sıfır faizli kredi desteği için proje hazırlamanız gerekmez. Bu para destek amacıyla verilen kosgebkredisi.com geri ödemeli faizsiz bir destektir. Danışmanlık firmaları bu yıl ortalama 1.500-2.000 TL. civarında bir para karşılığında proje hazırlamaktadırlar. Eğer bu konuda herhangi bir birikiminiz veya bilginiz yok ise, bu firmalarla da görüşmeniz mantıklı olacaktır.

Yukarıda yer alan gerek boş, gerekse yeni esnaflar için hazırlanan KOSGEB iş projelerini örneklerden oluşmakta olup, danışmalık firmalarına başvurmak yerine ufak düzenlemeler ile kendi projenizi hayata geçirebilirsiniz.

Örneğin bir lokanta düşünün. Hazırlanan içerikte kapasitenin 100 kişilik olduğu yazabilir. Siz bu örneği 1.000 kişilik olarak derleyebilirsiniz.

Eğer sizin kafeniz 3 bölümden oluşuyor ve terası mevcut ise, örneği bu kapsamda incelersiniz.

Ev hanımları börek, çörek yapabilecekleri bir dükkan açmak istiyorlar ise, sitemizden alacakları börekçi veya ev yemekleri lokantası kendilerine fevkalade örnek teşkil edecektir.

Üretecekleri ürünleri tek tek yazarak, bu ürünlerden elde edecekleri amaçları bildirebilirler.

Kısa ve orta vadeli olarak yapılacak hedefler, en az 10 yıllık olarak ta belirtilirse KOSGEB onayı almak daha kolay olacaktır.

Yukarıda videoda hanımefendinin anlattığı gibi, onay almak oldukça basit olsa da, ayrıntıları anlatmanız sizin yararınıza olacaktır.

Nace kodlarında yer almayan sektörler içinse boşa kürek çekmek anlamsızdır. Bu sebeple Kosgeb desteklenen sektörler listesine mutlaka göz atın!

Kosgeb İş Planı Hazırlayan Danışmanlık Firmaları

İnternet üzerinde onlarca firma tarafından belirli ücretler karşılığında proje hazırlanmaktadır. Bu firmalardan bazıları sadece danışmanlık hizmeti vermektedir.

 • Hibe Sepeti : 0850 225 1923
 • Arguma Danışmanlık : 0216 706 1403
 • ISO kalite TSE HYB 13573 belgeli
 • Sigma Center: 0224 232 22 73
 • Keşif danışmanlık: 0-850 888 16 41
 • Rönesans : 0 216 411 29 73
 • İnci Danışmanlık
 • Rota danışmanlık
 • Değişim danışmanlık

KOSGEB Destek Programları hakkında detaylı bilgileri ve merak edilen soruların cevabı için Pazartesi-Cuma günleri 08:30-17:30 saatleri arasında Çağrı Merkezini arayabilirsiniz.

KOSGEB Çağrı Merkezi: 444 1 567


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu