Konut Kredisi

Köyde Ev Yapmak İçin Kredi Veren Bankalar (İnşaat Desteği) Haziran 2021

Köyünde ev yapmak isteyenler tarafından araştırılan Ziraat köyde ev yapma Kredisi nasıl alınır, köy evine konut kredisi nasıl alınır, arsaya ev yapma kredisi fiyatları ne kadardır, Halkbank köyde ev yapma kredisi veriyor mu? Köye ev yapana devlet yardımı nasıl alınır, köye ev yapmak için inşaat kredisi ve Köye ev yapmak için izlenmesi gereken resmi prosedür nedir tüm merak edilenler yazımızda mevcuttur.

Köyde Ev Yapmak İçin Kredi

Köyde ev yapmak için kredi almak isteyenler; yeni bir ev sahibi olmak için, köye dönüş yaparak, prefabrik veya normal ev yapabilmek için konut kredisi, mortgage ve inşaat kredisi veren bankalar ile köyde ev kredisinden ve köye dönüş projesinden bahsedeceğiz. Köyde ev yapma kredisi nasıl alınır, şartları nelerdir merak edilenleri içeriğimizde bulabilirsiniz.

Toki Tarım Köy Projesi Köyde Ev Sahibi Yapıyor

Toki’nin köyümde evim olsun diyenler için başlatmış olduğu Tarım köy projeleri kapsamından Toki başvuruları alınmaya devam etmektedir. Köyümde evim diyorsanız Toki tarım köylere başvurabilirsiniz. Detaylar.

Köyde Ev Yapma Şartları

Köyde inşaat yapmak; İlçe veya şehir merkezlerinde olduğundan daha farklıdır. Köyde ev yapmak için kredi almak istiyor iseniz, öncelikle köyde ev yapma şartları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Köyde ev yapmak isteyenler için yönetmelik maddeleri aşağıda belirtilmiştir.

Köy Evi Bina Cephe ve İstikametleri; Madde 46 – Bina cephe ve istikametlerinin, köy ve mezraların mevcut teşekkülü esas alınarak tayin ve tesbitine Köy İhtiyar Heyeti yetkilidir.

Köy Evi Komşu Mesafeleri; Madde 47 – Komşu mesafeleri, civarın yapı düzeni ve karakterine, yapılacak binaların münferit konut veya tarımsal işletme birimi (ahır, samanlık, arabalık v.b.) oluşuna göre Köy İhtiyar Heyeti yetkilidir.

Köy Evi Binalara kot verilmesi; Madde 48 – Binalara parselin yüz aldığı yolun;

 • 1) Bordür taşı konulmuş ise, binanın ön cephe hattı ortası hizasındaki bordür taşı üst seviyesinden,
 • 2) Yol kaplaması yapılmış, bordür taşı konulmamış ise, bina ön cephe hattı ortası hizasındaki yol kaplamasının en üst seviyesinden,
 • 3) Yol kaplaması yapılmamış, bordür taşı konulmamış ise, yolun halihazır başlangıç ve bitiş noktaları arasında geçirilecek bir kırmızı hatta göre bina ön cephe ortası hizasından, kot verilir.
 • Yapı Şartları ; Madde 49 – Parsel büyüklükleri hakkındaki hükümlere uymayan parsellerde, uygun hale getirilmedikçe yeni yapı ve ilave yapı yapılmasına izin verilmez.

Sizlere köye ev yapmak için kredi veren bankalardan bahsetmek istiyoruz.

Köyde Ev Yapmak için Gerekli Belgeler ve Evraklar

 • Başvuru dilekçesi,
 • Arsa tapusu,
 • Koordinatlı plan örneği (Kadastro müdürlüğünden temin edilecek.),
 • Nüfus cüzdanı,
 • İkametgah senedi,
 • Yapılacak köy evinin yoldan ve komşu parsellerden çekme mesafelerine ilişkin Köy İhtiyar Heyeti kararı evraklarının hazırlanması gerekmektedir.

Kosgeb Ev İnşaat Kredisi

Kosgeb tarafından, ev yapmak isteyenlere, inşaat kredisi veya konut kredisi desteği gibi bir destek paketi bulunmamaktadır. Yalnız iş kurmak isteyenler ve bu iş ile ilgili, bina yapımı ve tadilat işleri için hazırlanan iş planı doğrultusunda KOSGEB ev yapma kredisi alınabilir.

Köyde Ev Yapmak İçin Kredi Nasıl Alınır?

 • Ziraat bankası köyde ev yapma kredisi başvurusu yapabilirsiniz
 • Halkbank köyde ev yapanlar için kredi başvurusu yapabilirsiniz.
 • Akbank ihtiyaç kredisi ile köydeki ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
 • Garanti Bankası inşaat kredisi ile tüm inşaat masraflarınızı ve ev yapmak için giderlerinizi finansman edebilirsiniz.
 • TEB inşaat yapanlar ve ev yapmak için paraya ihtiyaç duyanlara kredi vermektedir. Detaylar.

Köyde Ev Yapanlara Hibe ve Destek Kredileri

Köyde ev yaparak köye yerleşenlere, devlet tarafından çeşitli hibe ve destekleme kredileri verilmektedir. Köye dönüş kredisi bu projelerden biri olup, köye kesin dönüş yapanlara 30 bin lira hibe kredi verilecektir. Bunun yanında çiftçilere Kosgeb tarım kredisi de verilebilmektedir.

Köye dönüş proje ve desteği ile köyde inşaat ve köyde ev yapmak için kredi almak için Devlet Destekleri ve en uygun kredi veren bankalara başvurabilirsiniz.

Ayrıca  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı köyüne yerleşip ev yapana 2 yıl geri ödemesiz %1  faiz oranıyla 10 yılda ve 10 eşit taksitte ödeme seçeneği ile kredi verecek. Ayrıca konutunu yöresel bir stilde yapanlara Resmi Gazetede yayınlanan hükümlere göre faiz indirimi uygulanacak. Amaç yöresel mimariyi artırarak köylere de estetik kazandırmaktır. Ayrıca borçlarını ödeyemeyecek durumda olanlara da yapılandırma müjdesi verildi.

Peşinatsız konut kredisi veren bankaları incelemek için tıklayınız.

Köyde ev yapmak istiyorsanız bankaların arasından en uygun vade ve makul faiz oranları ile kredi imkanı sağlayan İş Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve Akbank’a müracaat edebilirsiniz.


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu