Kredi Kartı

Kredi Kartı Harcama Geçmişi Silme Yöntemi Temmuz 2021

Bankalardan yapılan alışverişlerin geçmiş hesap hareketlerini, internet bankacılığı ve mobil uygulamalardan yapılan işlemleri silme ve kayıt temizliği yapma işleminin basit bir yolu var mı diye merak edenler için bankamatikten hesap özeti silme, kredi kartlarının banka geçmişi nasıl silinir, mobil bankacılık hesap hareketleri silme, internet bankacılığı hesap hareketi silme, Halkbank, Yapıkredi, Akbank ve Garanti BBVA hesap hareketi temizleme, kredi kartı harcama geçmişi silme ile ilgili tüm bilgileri araştırdık.

İnternet Bankacılığı Hesap Hareketi Silme

Bankalardaki geçmiş hesap bilgilerini silmek mümkün mü? Bir bakalım. Kayıtlı işlemler arasında bulunan son işlemler ve hesap özetlerinin verilerini internet bankacılığı ve mobil uygulamalardan silmek tabii ki mümkün değildir. Verilerin tümü temizlenmediğinden dolayı sorun yaşandığından bankanın verilerine ulaşmak için bu hareketler sistemden silinmez ve kaldırılması mümkün değildir. Banka hesap hareketleri silinmediği için 5 sene öncesine kadar özet ve kayıtlı verilere istediğiniz zaman ulaşabilir ve geriye dönük harcamalarınızı yani hesap hareketlerinizi görebilirsiniz. Hesap hareketleriniz siz hesabınızı açtığınızdan itibaren tüm harcamalarınızı kaydeder ve müşteri bankadan hesap hareket dökümü istediğinde banka tarafından müşteriye bu dokümanlar belge halinde verilebilir.

Mobil Bankacılıktan Hesap Hareketi Silme

Mobil bankacılık üzerinden hesap hareketleri silme ve temizleme işlemi yapılmamaktadır. Bankaların kayıtlı işlemleri güvenlik sebebi ile son 5 yıllık banka hesap hareketlerinin silinmesine izin verilmediğinden hesap hareketleri maalesef temizlemek mümkün değildir. Kayıtları 2 yıl banka ve internet ortamında, geriye dönük ise 12 yıl bankaların sistemlerinde kayıtlı ve saklı kalmaktadır. Fakat eski hareketler mobil uygulamada günlük ve aylık raporlar işlem gördükçe kaybolacaktır.

Kredi Kartlarının Banka Geçmişi Nasıl Silinir? 2021

Banka kayıtları, hesap hareketleri ve geçmiş kayıtları silmek mümkün değildir. Bankaların banka geçmişine bağlı yapılan işlemlerin kayıtları silinmez. Bankalar tüm hesap hareketini ve kayıtları banka sistemlerinde kayıtlı tutar. Banka geçmişinin silinmesine bankalar müsaade etmezler bunun sebebi ise bankalarda yaşanacak olan bir sorun için hemen bu verilere bakılacak olmasıdır. Bu hareketlere göre işlemler uygulanır ve güvenlik açısından banka geçmişi silmeye izin verilmemektedir. Kendinizin veya sizin adınıza başkasının yaptığı bir işlemin silinmesi doğru olmayacaktır. Kontrol etmenizi, işlemi sizin yapmadığınızı kanıtlamanıza yardımcı olur. Kısacası kredi kartlarının banka geçmişi ve hesap hareketleri silinmemektedir.

Bankamatiklerden Hesap Özeti Silme İşlemi

Fatura ödeme, bankalar arası para gönderme, alışveriş, GSM TL yükleme, kredi kartı borcu ödeme, eft ve havale işlemleri, oyun ücretleri, hesap bakiyesi, hesap hareketleri ile ilgili borç veya varlık görüntüleme, gelir gider takibi gibi işlemleri ATM’lerden banka hesaplarından veya kredi kartlarından silmek mümkün değildir. ATM’lerden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz. Aylık olarak uygulama üzerinde hesap hareketleri değişse de bankalarda daima bunlar geriye dönük ve anlık olarak kayıt altına alınmakta ve gizli tutulmaktadır. Yazımıza devam ederek Garanti Bankası, Akbank gibi hesap hareketleri geçmişini temizleme işlemi için bilgileri alabilirsiniz.

Akbank Hesap Geçmişi Silme

Akbank ile yaptığınız işlemlerde para gönderme, EFT, alışveriş gibi bir çok kredi veya banka kartınızdan yaptığınız işlemleri silmek mümkün değildir. İnternet bankacılığından ödemeler ve kayıtlı ödemeler kısmından sadece talimat verdiğiniz veya hesap numarası kayıt ettiğiniz işlemleri silebilirsiniz. Fakat hesap geçmişini silmeniz mümkün olmayacaktır.

Kredi Kartı Harcama Geçmişi Silme Yöntemi

Garanti Bankası Hesap Hareketleri Temizleme

Garanti Bankası Hesap Hareketleri Temizleme

Garanti Bankası hesap hareketlerini temizlemek mümkün mü? Bunun için yaptığımız araştırmalar sonucunda kredi veya banka kartı fark etmeden bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Yaptığınız ödemeler, satın aldığınız oyunlar, TL. ve fatura ödemeleriniz, havale işlemlerinizin tümü her zaman geriye dönük tüm işlemleriniz bankalar tarafından kayıt altına alınacaktır. Bankalara gittiğinizde hesap özetinizin dokümanlarını talep edebilirsiniz. 444 0 330 arayarak şikayet bölümünden silme işleminizi bildirebilir veya bilgi alabilirsiniz.

Halk Bankası Kayıtlı Transferleri Silme İşlemi

Halk Bankası tarafından yapılan fatura ödeme, para gönderme, EFT işlemlerinin kayıtlı olan verilerini silmek için internet bankacılığından ödemeler bölümüne giriş yaparak kayıtlı ödemeler veya transfer dediğiniz de numara ve bilgileri göreceksiniz. Kayıtlı işlemleri sil butonuna tıklayarak bu işlemi yapabilirsiniz. Aynı şekilde Ziraat Bankası kayıtlı transfer işlemlerini de bu şekilde silerek kayıtlı olan aboneleri ve transferleri silebilirsiniz. Fakat hesap hareketlerini silmeniz burada da imkansızdır.

Yapı ve Kredi Bankası Son İşlemleri Silme

Yapı ve Kredi Bankası fatura ödeme, talimatlı faturalar, ödeme ve ödenmiş olan işlemler için listeden son işlemleri silmek mümkün değildir. İnternet şubesinde oluşturacağınız Akıllı Rehber sisteminden dilediğiniz zaman ana sayfada yer alan butona tıklayarak kayıtlı işlemlerinizi seçebilir ve aynı işlemleri her defasında yapmanıza gerek kalmadan kaydederek bu işlem üzerinden kayıtlı menülere ulaşarak tüm işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Daha öncesinde gerçekleştirdiğiniz kayıtlı olan işlemi ana menüde yer alan Para Transferleri menüsünden EFT başlığında bulunan Akıllı Rehber bölümünden EFT’ye tıklayarak kayıt ettiğiniz bilgiler üzerinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Menüde bulunan BUL butonuna tıklayarak açılan arama butonunda işlem, hesap numarası, isim gibi bilgiler ile Akıllı Rehber kayıtlarınızı arayabilir ve sonuçları görebilirsiniz. Burada yapılan işlemleri silmek isterseniz işlem kaydını işaretleyerek sağdaki işlem menüsünden sil seçeneğine tıklayıp onay vererek kaydı silebilirsiniz.


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu