Kosgeb İş Planı

Market Açma Kredisi KOSGEB İş Planı Örneği (Bakkal Şarküteri Büfe) Temmuz 2021

Bakkal dükkanı, süper market, şarküteri, mahalle bakkalı, büfe, açmak isteyenler bayilik alarak veya kendi projelerini oluşturarak işe başlayabilirler. Girişimciler market açmak için KOSGEB iş planlarını hazırlayabilir veya halen çalışmakta olan işletmeler içinde destek başvurusu gerçekleştirebilirler. Bu içeriğimiz de, örnek market iş planı yayınlayacağımız gibi, başvuru şartları ve gerekli evraklardan da bahsedeceğiz.

Market Açmak İsteyenler KOSGEB Kredisi Alabilir mi?

Kosgeb; market, büfe, bakkal, manav, şarküteri, süper market açacak olan girişimcilere destek kredisi veriyor.

 • Market iş planı ile Kosgeb’e başvuru yapan girişimcilere yeni iş kredisi kapsamında 50 bin TL hibe 100 Bin TL faizsiz kredi verilmekteydi.
 • Yeni yapılan bir düzenleme ile birlikte verilen hibe ve kredi tutarlarında yükselme oldu.
 • Geleneksel girişimcilere 65 bin lira ileri girişimciler ise 365 bin lira tutarında hibe desteği alabilecek.
 • 2021 yılı KOSGEB destekleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Kosgeb Konaklama, yiyecek, içecek sektörlerinde hibe kredisi vermektedir.
 • Mevcut manav,büfe ve market işyerlerinin büyütülmesi için işyeri büyütme kredisi alarak bu krediden yararlanarak işyerlerini büyütebilirler.

Market Açma Proje Örneği!

Kosgeb market iş planı örnekleri ile Kosgeb desteği ile birçok girişimci market açmaktadır. Kosgeb onay almış market iş planı projelerinden örnek alarak hazırlayacağınız iş planlı ile market açmak için hibe kredisi alabilirsiniz. Sitemiz üzerinden de sizlerle paylaştığımız Örnek iş planlarını indirerek projenizi oluşturabilirsiniz.

Market açmak için Kosgeb iş planı örneği linkinden bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Market Açmak İsteyenler KOSGEB Kredisi Alabilir mi?

Kosgeb İş Planı Nasıl Hazırlanır?

Kosgeb iş planı hazırlamak için öncelikle Uygulamalı girişimcilik eğitimi katılmak gereklidir. Kurs bitirme belgesi olan girişimcilik sertifikasına sahip olan girişimciler kurs bilgileriyle hazırladıkları iş planları ile Kosgeb’e başvuru yaparak Kosgeb desteği alabilmektedir.. Girişimcilik eğitiminin amacı iş planı hazırlanmasını öğretmektir. Kosgeb hibe kredisine başvururken desteklerden faydalanmanız için iş planı projeniz  uygun olması gerekmektedir. Kosgeb veri tabanına kayıt olarak ta iş planı projenizi hazırlayabilirsiniz.

Kosgeb kredisi haricinde büfe, market açmak isteyen girişimciler bayilik veren firmalarla görüşerek bayilik alabilirler. Kosgeb boş iş planı örneği indirebilir market açmak için iş planı diğer örneklerinden yararlanarak iş projenizi oluşturabilirsiniz.

Kosgeb İş Planı Nasıl Hazırlanır?
Kosgeb İş Planı Nasıl Hazırlanır?

Market Projesi Hazırlama

Market açmak isteyenler Kosgeb veri tabanına kayıt olarak iş planı projesini oluşturabilirler demiştik. Market açmak isteyen girişimciler Kosgeb iş planı proje örnekleri üzerinde değişiklik yaparak da plan hazırlayabilirler. Örnek olarak hazırlanan ve girişimcilere yardımcı olacak onaylı proje örneklerine para vermeden indirebileceğiniz linkleri bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Sizlere yardımcı olmak için İş Planı hazırlanmasında sizlere yardımcı olacak bilgilerin bölümleri ve açıklamasını yapabiliriz.

 • İşletmenizin iş fikrinin oluşturulması için ilk bölümde yazılması gereken genel bilgilerin oluşturulması kısmında yapacağınız işin ana fikrinin ne olduğunun yazabilir ve hedeflerinizi belirtebilirsiniz.
 • İşletme yapısının açıklanması ile girişimci işletmenin özelliklerini belirtebilirsiniz. Bu kısımda girişimci işletmede şahıs veya şirket bilgilerinin belirtilmesi gereklidir.
 • Kosgeb tarafından en çok önemli olan bölüm Pazar bölümüdür ve iş yerinin açılacağı bölge ve potansiyelinin belirlenmesi ile Pazar durumu açıklanmalıdır.
 • İmalat veya hizmet sektöründe iş yapacak olan girişimciler imalat alanında iş yapacaksa imalatın ne olduğunun, hizmet sektöründe ise hizmetin açıklamasını yapmaları gereken bölümde üretim Planı oluşturulur.
Market Projesi Hazırlama
Market Projesi Hazırlama
 • Organizasyon planının belirlendiği bölüm olan Yönetim planında yöneticilerin, ast üst ilişkileri yazılır.
 • Yıllık kar marjının tahminen yazılacağı Finansal plan bölümünde bir çok alt plan bulunmaktadır. Yalnız siz genel kar oranını yazabilirsiniz.
 • Kosgeb tarafından oluşturulmuş olan programlardan hangisi olacağı konusunda Kosgeb’ten talep edeceğiniz destekleri belirtmelisiniz.

Kosgeb market iş planı örnekleri bu bilgilerden yararlanarak oluşturabilirsiniz. Kosgeb market iş planı hazırlamak için danışmanlık hizmeti veren firmalardan yardım alabilirsiniz. Danışmanlık firmaları onaylı iş planları üzerinden yararlanarak hazırladıkları iş planları için sizden para isteyeceklerdir. Sitemiz üzerinden örnekleri indirebilir, iş planı hazırlamada  yaralanabilirsiniz.


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu