Eğitim Destekleri

MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır? Temmuz 2021

Devletin tablet yardımı ile ülkemizdeki ihtiyaç sahibi ailelerin eğitim alan çocuklarına ücretsiz tablet dağıtımı yapılarak eğitimde eşitlik sağlanmıştır. Ailelerin gelir seviyesi, çocuk sayısı, özel eğitim kademesinde devam  etmesi gibi durumlar göz önünde bulundurularak geçtiğimiz yıl ve bu yıl için 2021 tablet başvurusu adı altında destekler başlatılmıştır. Ankara, Antalya, Adana, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, Kayseri, Konya, Mersin, İzmir, Erzurum, Denizli ve Antalya gibi tüm şehirlerimizde ücretsiz bilgisayar ve cihaz dağıtımı yapılmıştır. Salgın ile birlikte cihaz ve internet ihtiyacı olan aileler meb tablet başvurusu formu doldurma 2021 ile meb.gov.tr tablet başvurusu nasıl yapılır? merak etmektedir. e-okul tablet başvurusu, e-Devlet tablet başvuru formu, e-kisa tablet başvurusu adımlarını sizler için hazırladık. İçeriğimizi inceleyerek tablet yardım başvurusu nasıl yapılır? öğrenebilirsiniz.

Bedava Devlet Tablet Başvurusu Devam Ediyor mu?

Uzaktan eğitim döneminde eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak adına ekonomik anlamda zorluk yaşayan ailelerin çocuklarına başlatılan cihaz ve bilgisayar dağıtımı, 12-18 Nisan haftası içerisinde 12. faz ücretsiz bilgisayar yardımı ile durdurulmuştur. Peki belediyelerin ve devletin verdiği tablet için nereye başvurulur, meb bedava tablet başvurusu nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız MEB tarafından yapılan tablet yardımı için herhangi bir başvuru formunun bulunmadığını söyleyebiliriz.  

İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından yürütülen devlet destekli tablet başvurusu, ihtiyaç sahibi ailelerin ekonomik durumları incelenerek, belirli periyotlarda bedava tablet başvurusu yapılmadan, öğrencilere ulaştırılmıştır. e-Devlet ve EBA’dan bilgisayar ve tablet başvurusu nasıl yapılır, e-kısa hizmetleri üzerinden başvuru kabul ediliyor mu? detaylı olarak inceleyelim.

2021 Tablet Başvurusu Ne Zaman Başlayacak?

Tablet başvurusu yapmak istiyorum, tablet dağıtımı devam ediyor mu, yeni dönem için tablet dağıtımı ne zaman yapılacak? diye araştırıyorsanız MEB tarafından sağlanan bedava tabletlerin dağıtımı 12. faz çalışması ile ücretsiz cihaz dağıtımına ara verilmiştir. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından gelecek olan herhangi bir açıklama sonucunda içeriğimiz güncellenecek olup, tablet başvurusu numarası ile birlikte tablet başvurusu yap meb başvuru formu doldurma ekranını sizler için vereceğiz.

e-Devlet Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Milyonlarca öğrenci ve aile e-Devlet’ten tablet başvurusu nasıl yapılır? merak etmektedir. e-Devlet tablet başvuru formu bulunmadığından ”e-Devlet tablet başvurusu yap” tarzında yer alan bağlantılara itibar etmemenizi öneririz. Özellikle ilkokul tablet başvurusu ve ortaokul tablet başvurusu adımlarını e-Devlet üzerinden tablet başvurusu nasıl yapılır? diye araştıranlar maalesef ki bir sonuca ulaşamayacaktır.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yapmış olduğu açıklamaya göre Aralık ayında başlayan bedava tablet ve bilgisayar dağıtımları 2021 Nisan ayı itibari ile durdurulmuştur.

MEB Tablet Başvurusu Formu Doldurma 2021

Online eğitim sürecinde öğrencilerin derslerini takip edebilmesi ve sınav dönemlerinde başarılı sonuçlar elde edebilmesi için MEB cihaz dağıtımı yapmıştır. Meb ücretsiz tablet başvurusu ile öğrencilerin eğitimleri herhangi bir aksama olmadan, bilgisayarları üzerinden devam etmiştir. MEB tablet başvuru formu linki, meb tablet başvurusu yap veya meb.gov.tr tablet başvurusu 2021 yılı için farklı bir hizmet kanalı bulunmamaktadır.

Özellikle bir evde birden fazla öğrencinin uzaktan eğitim programına devam etmesi ve ailelerin ihtiyaç sahibi olması durumunda Meb tablet başvurusu nasıl yapılır? araştırma konuları arasında yer almıştır. Şunu belirtmek isteriz ki bedava tablet başvurusu yapmaya gerek kalmadan, devlet tablet dağıtımı kapsamındaki ücretsiz bilgisayarlar ihtiyaç sahibi ailelere bizzat teslim edilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı Tablet Başvurusu Yapma Formu ve Linki

Ücretsiz tablet dağıtımında en son 12. faz çalışması uygulanarak 62 ildeki öğrencilere toplamda 42.873 tablet ve bilgisayar dağıtımı gerçekleşmiştir. Bunun yanı sıra 25 GB internet paketi de öğrencilere aktarılarak, EBA ve çeşitli online ders kanallarında kullanılması amaçlanmıştır.

Bilgisayar ve cihaz desteği Aralık, Ocak, Şubat, Mart ve Nisan aylarından itibaren MEB tarafından düzenli periyotlar ile ihtiyacı olan ailelerin öğrencilerine teslim edilmiştir. Bu zaman dilimine kadar dağıtılan cihaz yardımının miktarı ise şu şekildedir;

  • Ocak ayında 500.000 adet
  • Şubat ayında 100.000 adet
  • Mart ayında 31 ilde toplamda 68.241 adet
  • Nisan ayında ise 11. ve 12. Faz uygulaması ile yüksek rakamlarda ihtiyaç sahibi ailelere cihaz ve bilgisayar ulaştırılmıştır.

Bilgisayar ve cihaz destek rakamları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmıştır. MEB ücretsiz tablet dağıtımı ve başvuruları hakkında güncel bir destek fazı açıklandığında sizleri bilgilendireceğiz.

EBA Tablet Başvurusu Yapma Yöntemi

EBA bedava tablet başvurusu ile öğrencilere 25 GB internet paketi de sunularak, uzaktan eğitim sürecinde EBA platformu üzerinde devam eden online derslere katılımları desteklenmiştir. Eğitimde fırsat eşitliği ilkesi ile alternatif sistemler ve kaynak destekler sağlanarak ülkemizin her bölgesinde öğrencilere ulaşma imkanı sağlanmıştır. Peki EBA tablet dağıtımı başvurusu nasıl yapılır, EBA tablet başvurusu nerede yapılır, EBA tablet başvurusu formu var mı?

Ücretsiz bilgisayar başvurusu formu arayan öğrencilerin ve velilerin EBA ücretsiz tablet başvurusu yapmasına gerek kalmadan, ailelerin gelir durumları, okul çağındaki başka kardeşinin olup olmadığı gibi pek çok kriterler göz önünde bulundurularak ücretsiz tablet ve bilgisayarlar öğrencilere teslim edilmektedir.

Bedava Tablet Başvurusu Formu Hala Aktif mi?

Nisan ayı itibari ile 12. faz dağıtımın uygulanmasının ardından MEB ücretsiz tablet dağıtımı durdurulmuştur. MEB tarafından herhangi bir şekilde açıklama yapılmasa da ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ücretsiz tablet dağıtımı 1. sınıftan 12. sınıf öğrencilere kadar verilmektedir. Bedava tablet dağıtımı başvuru formuna, bedava tablet başvurusu yap bağlantılarına ve ücretsiz tablet başvurusu yapmaya gerek kalmadan ihtiyaç sahibi ailelere 25 GB internet destekli ücretsiz cihaz ve bilgisayar yardımı yapılmıştır.

İlkokuldan üniversiteye her eğitim kademesinde öğrenciler nakit desteğine ihtiyaç duymaktadır. 2021-2022 yeni eğitim öğretim yılında Öğrencilere Burs Veren Kurumlar sayesinde eğitim hayatınızda finansal olarak sıkıntı çekmeden eğitiminizi tamamlayabilirsiniz!

Belediyelerden ve Yardımseverlerden Askıda Tablet Başvurusu Yapma Desteği

Covid-19 ile birlikte alınan sağlık tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim sistemine geçilmesinin ardından tıpkı askıda ekmek uygulaması gibi yardımseverler tarafından askıda tablet hizmeti başlatılmıştır. Özellikle belediyeler tarafından yürütülen askıda tablet başvuru formu üzerinden, ihtiyacı olan öğrenci adına bilgisayar talebinizi oluşturabilirsiniz. Yapmış olduğunu talebiniz değerlendirilmeye alınıp en kısa süre içinde sonuçlanacaktır.

Askıda tablet başvurusuna örnek verecek olursak; Tuzla Belediyesi’nin askıda tablet başvuru formu üzerinden cihaz ihtiyacı olan öğrenci bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Askıda cihaz formuna Tuzla Belediyesi resmi internet sayfasında ulaşabilirsiniz. Öğrenci bilgilerini girdikten sonra yardımsever başvurusu menüsünde yer alan bilgiler girilerek başvuru onaylanır. Müracaat bilgileri incelenerek uygun olması durumunda yardımseverin askıda cihazı öğrenci ve ailesine ulaştırılır.

Askıda tablet Gaziantep başvuru formu üzerinden de aynı adımları uygulayarak dilerseniz bir yardımsever olarak ihtiyacı olan ailelerin çocuklarına cihaz bağışı yapabilir, dilerseniz ihtiyaç sahibi olarak askıda yer alan cihazlara başvuru yapabilirsiniz. Sosyal yardımlaşma tablet başvurusu kapsamında siz de toplumsal dayanışmaya destek vererek eğitimde eşitliğin sağlanmasını sağlayabilirsiniz.

Belediye Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Esenyurt, Bahçelievler belediyesi, Küçükçekmece ve  Mamak gibi daha pek çok belediye tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına uzaktan eğitim süreci boyunca ücretsiz tablet dağıtımı gerçekleşmiştir. Belediyeler tarafından dağıtılacak olan bedava tablet başvurusu için;

  • Öğrencinin adı soyadı
  • Veli bilgileri
  • Adres bilgileri
  • Okul ve sınıf bilgilerinin yazılması gerekmektedir.

Siz de belediye tablet başvuru formu üzerinden başvurunuzu yapabileceğiniz gibi bağlı olduğunuz belediye merkezlerine de giderek talebinizi oluşturabilirsiniz.  

Belediye tablet yardımları devam ediyor! Bağlı bulunduğunuz belediyelere müracaat ederek, ücretsiz cihaz destekleri hakkında detaylı bilgi alabilir ve müracaat edebilirsiniz!

e-Kısa Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

e-kısa tablet başvurusu araştırması yapanlar, araştırmaları sonucunda herhangi bir başvuru formuna ve linkine ulaşamamaktadır. Nedeni ise e-kısa.com tablet başvurusu yapılacak bir site değildir. İçeriğimizde yer alan adımları ve yöntemleri kullanarak öğrencilere ücretsiz cihaz desteği başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Eğitim hayatınız için maddi desteğe mi ihtiyaç duyuyorsunuz? Devlet tarafından geliri olmayan ve yardıma muhtaç ailelere SED yardımı verilmektedir. SED yardım şartlarını öğrenmek ve destekten yararlanarak bilgisayar gibi cihazlar dahil tüm eğitim ihtiyaçlarınızı karşılamak için içeriğimize göz atabilirsiniz.

Öğrencilere Hangi Marka Tablet Dağıtılacak?

Öğrencilere dağıtılacak olan cihazlar, General Mobile tarafından üretilen yeni modeller MEB için hazırlanmıştır. İhtiyaç Okullarda dağıtılan cihazların markası ise General Mobile E-Tab 20’dir. Ülke genelindeki öğrencilere verilen ücretsiz tabletlerin değeri 3.000 TL civarında olduğu açıklanmıştır.

MEB Tablet Başvurusu Numarası Kaçtır?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın verdiği ücretsiz tabletlerden almak isteyen öğrenciler MEB tablet başvuru numarası için 444 06 32 iletişim numarasını aramalıdır. İletişim numarası üzerinden uzaktan eğitim için tablet ihtiyacınızın olduğunu belirterek telefon üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

MEB Tablet İnternet Kaç GB?

MEB tarafından yapılan açıklamaya göre EBA platformu üzerinden kullanılacak olan internetin 25 GB olduğu bildirilmiştir. Öğrencilerin canlı derslerinde ihtiyaç duyduğu internet paketinin GSM hizmeti de bulunmaktadır.

Hangi İllere Tablet Dağıtılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tablet dağıtımının 8. fazında İstanbul, Trabzon, Adana, Ağrı, İzmir, Gaziantep, Kütahya, Hatay, Van, Kars, Kayseri, Manisa ve Muğla’daki öğrencilere toplamda 67.200 ücretsiz tablet dağıtımının gerçekleştiğini belirtmiştir. Belirli aralıklar ile uygulanan devlet destekli ücretsiz tablet dağıtımı sonucunda ülkemizin pek çok bölgesinde ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları online eğitim dönemlerinde, kesintiye uğramadan devam etmiştir.

Liselere Tablet Verilecek mi?

1.sınıftan 12.sınıfa kadar tüm kademelerde eğitim alan ihtiyaç sahibi öğrencilere bilgisayar ve internet yardımı yapılmıştır. Düzenli aralıklar ile uygulanan fazlar Nisan ayı itibari ile durdurulmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni biz faz açıklaması geldiğinde bilgilendirme yapacağız.

Yardımseverlerden Uzaktan Eğitim Tablet Başvurusu Desteği

Gerek belediyelerin gerekse özel kuruluşların uzaktan eğitim için tablet başvurusu bulunmaktadır. MEB’in düzenlemiş olduğu kampanyalar haricinde öğrencilerin eğitimleri için cihaz ve çeşitli hediyeler düzenleyen kurumlar da mevcuttur. Örneğin; Türk Kızılay Mobil Çağrı Merkezi. Bu merkez aracılığı ile bağış yapmak isterseniz 168’i arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu kampanyalar doğrultusunda toplanan cihazlar MEB tarafından öğrencilere dağıtılmıştır.

Yine bu konuda Acun Ilıcalı’nın da toplamış olduğu maddi destekler ve cihazlar bulunmaktadır. Ilıcalı ise topladığı tüm destekleri MEB’e aktarmıştır. Böylece MEB kısa sürede binlerce öğrenciye cihaz ve yardım yapmıştır.

Belediyelerin ve yardımseverlerin ihtiyaç sahibi ailelerin eğitim gören çocukları için ücretsiz laptop ve eğitim süreçlerinde ihtiyaçları olabilecek ürün kampanyaları devam etmektedir. Bağlı bulunduğunuz belediyelerin resmi sayfalarına girerek online başvuru kanallarından talebinizi oluşturabilir ve cihazınıza sahip olabilirsiniz.

Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu