Eğitim Destekleri

Öğrenci Okul Numarası Nasıl Öğrenilir? (Kısayol) Haziran 2021

Okulların açılması sebebi ile velilerin ve öğrencilerin en çok merak ettiği okul numara bilgilerini, öğrenci numarası öğrenme konularını araştırdık. E-Okul numarası öğrenme, e-Devlet okul numarası öğrenme, AÖL öğrenci numarası öğrenme, lise, açık öğretim, üniversite öğrenci okul no, nasıl alınır, okul numarasız e okula nasıl girilir, e- devletten nasıl öğrenilir? tüm okul numaraları öğrenme ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Öğrenci Okul Numarası Nasıl Alınır? (Basit Yöntem)

Bölge değiştiren, şehir değiştiren öğrenciler okul numarasını öğrenmek için okul kayıt işlemlerinin tamamlanmasını beklerler. Fakat bazı durumlarda bu işlem uzun sürebilir. Dönem ortası veya nakil geçişleri uzun bir dönemdir. Bunun için beklemek yerine hemen en kısa yoldan e-Devlet sistemine giriş yaparak sorgulamaktır. Öğrencinin bilgileri, okullar arasında nakil olduğu anda sisteme işlenir. Böylece resmi evrak işlerinin bitmesini beklemeden dakikalar içinde öğrenmeniz mümkün.

Eski Okul Numarası Öğrenme

Okul numaramı nasıl öğrenebilirim diye soruyorsanız, eski okul numaranızı öğrenmenin yöntemi çok kolay! İki yöntem ile hemen öğrenebilirsiniz. İlk olarak, eski okulunuzu arayarak bilgilerinizi verip öğrenebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise e-Devlet üzerinden giriş yaparak sorgulama kısmına okul numarası yazarak açık öğretim, lise, ilkokul gibi tüm okullarınıza ait öğrenci okul numaralarınızı görüntüleyebilirsiniz. İşte bu kadar!

Okul Numarasız e-Okula Giriş Nasıl Yapılır?

Araştırmalarımıza bakılarak, okul numaranız olmadan e okula giriş yapmanız pekte mümkün değildir. Ancak okul öğrenmek için e-Devlet üzerinden giriş yaparak öğrenebilir ve e okul sistemine okul numaranız, T.C kimlik ve okul bilgilerinizi doldurarak giriş yapabilirsiniz. Bu işlemi okul numarasız diğer okullar için sağlayabilirsiniz.

E-Okul No Öğrenme

Öğrenci numaraları kişiye özeldir. Bu durumdan dolayı 2 öğrencinin aynı bilgiler ile kayıtlı olması mümkün değildir. Bir çok işlem için gerekli bir bilgidir. Okul numarası nasıl öğrenilir diye merak ediyorsanız, Okul Müdürlüğüne giderek veya okulunuzun bilgi iletişim bölümünü arayarak kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Veya bir diğer yöntem ile e-Devlet sistemine T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak hizmetler bölümünden öğrenci bilgi sistemine tıklayarak buradan e-okul öğrenci numaranızı öğrenebilirsiniz.

AÖL Öğrenci Numarası Öğrenme (Açık Öğretim)

Açıköğretim lise numaranızı öğrenmek için tüm bilgileri sizin için araştırdık. MEB’e bağlı olan e-Devlet sisteminden AÖL öğrencisi olarak durumunuzu, notlarınızı ve tüm işlemlerinizi kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Açık öğretim lise giriş bilgilerinizi öğrenmek için sisteme giriş yaparak saniyeler içinde öğrenebilir ve gerekli işlemlerinizi hemen sağlayabilirsiniz.

Okul Numarasız E-Okula Giriş

 e-Devlet Okul Numarası Öğrenme

e-Devlet sistemine ister mobil uygulamasından isterseniz web sitesi bilgisayar üzerinden giriş yaparak kullanabilirsiniz. Adım adım ilerleyerek e-Devlet üzerinden nasıl okul no öğreneceğinizi görelim.

 • İlk olarak e-Devlet sistemine giriş yapın. 
 • T.C. ve şifre bilgileriniz ile ana sayfaya girin. 
 • Sorgulama kısmından okul numarası sorgulama yazarak aratın. 
 • Karşınıza çıkan sayfadan Milli Eğitime bağlı ilkokul, ortaokul, lise ve AÖL, AÖF bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz. 
 • Okul seçiminizi yaparak açılan sayfada okul bilgilerinize, notlarınızı ve öğrenmek istediğiniz tüm bilgileri buradan öğrenebilirsiniz. 

Üniversite Okul No Öğrenme

Üniversite okul numaranız için 3 yöntem vardır. Bu yöntemlerden ilki yukarıda bahsettiğimiz gibi, yine e-Devlet sistemini kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ya da okulunuzun öğrenci işleri bölümünü arayarak öğrenebilirsiniz. Son olarak hangi üniversiteye gidiyorsanız örneğin; Süleyman Demirel Üniversitesine gidiyorsunuz, yapmanız gereken şey çok basit. Hemen tarayıcınızdan okulunuzun adını ve öğrenci no sorgulama yaparak üniversitenin öğrenci bilgi sistemi bölümüne aktarılacaksınız. Buradan gerekli T.C. bilgilerinizi ve adınızı, doğum tarihinizin bilgilerini doldurarak giriş yapabilir ve size ait olan bilgilere ulaşabilir, bu girişler de istenilen bilgiler her üniversiteye göre farklılık gösterebilir.

Çocuğunu okula göndermeme başvuru dilekçe örneği içeriğine buradan ulaşabilirsiniz.

Lise Okul Numarası Öğrenme

Lise okul numarası öğrenmek için internetten e-okul sitesine giriş yapın. Daha sonra size tek seferlik verilen şifre işe giriş kodunu ve kullanıcı adı şifre bölümlerini doldurunuz. Tek kullanımlık şifreden sonra sisteme giriş yaparak öğrenci sorgulamadan bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz. Kullanıcı adınıza T.C. kimlik numaranızı, şifreniz ise öğrenci no olmaktadır. Bir diğer yöntem ise yine yukarıda belirttiğimiz gibi e-devlet üzerinden ya da okulunuza giderek, Müdürlükten ise tüm hepsine ulaşabilirsiniz.

Okul Numarası Öğrenme Lise 2020
E-Okula VBS Nasıl Girilir?

E-Okula VBS Nasıl Girilir?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine giriş yapmak için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘e-okul MEB’ uygulamasına giriş yaparak veli bilgilendirme başlığı altında bilgileri doldurarak giriş yapabilirsiniz. Burada velisi olduğunuz öğrencinin giriş bilgilerini girerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

 • T.C. Kimlik Numarası,
 • Öğrenci No,
 • Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl/İlçe bilgisi,
 • Öğrencinin Doğum Tarihi,
 • Öğrencinin Okuduğu Şube,
 • Fotoğraf,
 • Güvenlik Kodu

Bu bilgileri doğru bir şekilde tamamladığınızda sisteme giriş yapabilirsiniz. Sistemde öğrenciye ait devamsızlık, not, haftalık ders programı, sınav tarihleri, aldığı belgeler, okuduğu kitaplar, davranış notları, diploma puanı, yıl sonu notları, nakil durumu gibi tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde öğrenci e-okula nasıl girerim diye sorguluyorsa, site içine giriş yaparak ‘öğrenci giriş sistemi’ seçeneği ile bilgilerini doğru bir şekilde tamamlayarak tüm bilgilerini görüntüleyebilir.

Öğrenci okul numarası öğrenme ile ilgili birde AÖF öğrenci okul numarası sistemini öğrenmek istiyorsanız doğru adresteniz. Nasıl öğreneceğinizi sizin için araştırdık.

Özel okul Devlet Teşvikleri 2021 Yılı Dönemi İçin Tıklayınız.


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu