Konut Kredisi

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar (YÜZDE YÜZÜNE) Temmuz 2021

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tüm ekonomik tedbirler sonrasında bankaların peş peşe hayata geçirdikleri destek paketleri arasından en dikkat çeken ve tarihin en düşük faizli kredisi konut kredisi olmuştu. Konut kredisinde 15 yıl vadeli 3 ay geri ödemesiz dönemli olarak sıfır konut alımlarında % 0,64 faiz oranının uygulanması sonrasında piyasaların canlanması ve konut finansmanlarının da ivme yakalanması ile ev sahibi olmak isteyenler bankalara başvuru yaparak bu fırsatları kaçırmak istemiyor. Bir de konut kredilerinin peşinat ödemelerinin % 10′ a çekilmesinin ardından herkes bankalara akın etti. Bu süreçte oldukça düşük faizli konut kredilerin devreye alınmasıyla bu fırsatlardan yararlanmak isteyenler acaba evin tamamına kredi alabilir miyim sorularını yöneltmeye başladı. Bu imkanların yanında Peşinatsız Konut Kredisi  de var mı? Bankalar hiç peşinat ödemeden konut kredisi kullandırıyor mu merak edilen son konular arasında yer alıyor. Peşinatsız konut kredisi, nasıl alınır, araştırması yapan okurlarımız için Ziraat bankası, Halkbank, Akbank, QNB Finansbank, Yapı Kredi bankası, Garanti BBVA, Eminevim mortgage peşinatsız konut kredisi nasıl alınır? Ve en çok merak edilen evin değerinin tamamına kredi alabilir miyim? Gibi soruların yanıtları sizlerle.

Peşinatsız Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Yeni bir ev almak isteyen vatandaşlarımızın peşinatsız bir şekilde ev almalarına imkan tanıyan bankaların peşinatsız konut kredisi ve şartları hakkında yapılan yeni değişikliklerden sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Konut kredisi peşinat hesaplama işlemi ile birlikte faiz oranları mortgage kredileri ile aynı olan konut kredileri bilindiği üzere yeni bir konut almak isteyen vatandaşlarımızın belli bir miktar nakit paraları olması gerekmektedir. Geçtiğimiz aylarda ekonomik sıkıntılar yüzünden  konut satışlarında yaşanan düşüşü önlemek amacı ile bankalar konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşlara vermiş olduğu krediyi evin değerinin % 80’ine kadar çıkartmışlardı. Koronavirüs salgını nedeniyle durma noktasına gelen inşaat sektörünün canlandırması amacıyla konut kredisi peşinatları da % 10 seviyesine çekildi. Bu sayede bir nebze de olsa konut satışlarında bir hareketlilik yaşandı. Fakat yine de hiç peşinatı olmayı vatandaşların ev almalarının önü açılacak mı diye araştırılmaya başlanan bu konuda bankalar farklı uygulamalara giderek hiç peşinatı olmayan vatandaşlara alacakları evin değerinin tamamına kadar kredi kullandırma başlamıştır. Hatta bu kredilerde ekspertiz ücretinin tamamını bu kredinin içinde kullanmak şartıyla. Bu sayede hiç peşinatı olmayan vatandaşlarımızın ev almasının önü açılmıştır. Şimdi Peşinatsız konut kredisi veren bankalar ve şartları hakkında bilgi vermek istiyorum.

Peşinatı Olmayanlar İçin Evin Tamamına Kredi Nasıl Alınır?

Yeni bir almak isteyen ve peşinatı olmayanlara evin değerinin ve ekspertiz ücretlerinin tamamını kredi olarak veren bankalardan evin eksper değerinin tamamına kredi verilmektedir.

 • Bunun için mutlaka krediye karşılık gösterilecek olan evin ya da eski evi bankaya ipotek göstermek gereklidir.
 • Ancak, bu şekilde evin tamamına kredi kullanımı mümkün olacaktır.
 • Bankaların istediği koşulları yerine getiren müşterilerden evin değerinin tamamına kredi kolaylıkla çıkacaktır.

Evin tamamına, hiç peşinat ödemeden konut kredisi veren bankalara sizde evinizi ipotek göstererek başvuruda bulunarak sahip olabilirsiniz.

Evin Tamamına Kredi Alabilir miyim?

Evin tamamına kredi alabiliriyim sorusunun cevabı olarak alacağınız evin ekspertiz değeri önemlisidir. Eğer bankalardan kredi kullanmak istiyorsunuz ancak peşin ödeyecek nakit paranız bulunmuyorsa bunu artık dert etmeyin. Çoğu vatandaşın önündeki en büyük engel ise peşinat ödemesi olmadan artık bankalardan evin tamamına kredi almanız mümkün.

Bankalar artık peşinatsız olarak kredi kullanmak isteyenlere evin hepsine kredi veriyor. Bu kolaylıkları sunan bankalarda artık herhangi bir peşinat yatırmak zorunda kalmadan kredi kullanabilir ve peşinatsız verilen bu kredilerden yararlanarak anında ev sahibi olabilirsiniz Tabi bunun için yeni evin ya da başka bir evin için ipotek gösterilmesi gerekiyor. İşte evin tamamına kredi almak bu kadar kolay. Şimdi de evin tamamına kredi veren bankaların hangileri olduğuna göz atalım. En uygun faizli krediyi bularak tercih ettiğiniz bankalara başvuruda bulunarak istediğiniz eve kavuşabilirsiniz.

Evin Tamamına Kredi Nasıl Alınır?

Evin tamamına bu kredi için uzun vade imkanı tanınmaktadır. Bankadan çekeceğiniz uzun vadeli peşinatsız konut kredisi için uygulanan faiz oranları bankadan bankaya değişecektir. Vade miktarını düşürdüğünüz zaman banka faiz oranlarında da indirim uygulamaktadır. Banka bu krediyi vermek için sizlerden kendinize, aile bireylerini birine ait veya 3. bir şahsın üzerine ait bir evi ipotek altına alarak peşinatsız konut kredisi vermektedir. Bu şartlar altında bankadan çekeceğiniz  peşinatsız konut kredisini uzun vadeli olarak alabilir ve aylık ne kadar taksit ödemesi yapacağınızı hesaplama yaparak görebilir kira öder gibi ödeyebilirsiniz. Bankalara bu kredi için başvuru esnasında sizden istenilen evrakları belirtmek gerekirse:

 • Kimlik belgesi
 • Son döneme ait fatura
 • Serbest meslek sahipleri için vergi levhası
 • Ücretliler için çalıştıkları yerden imzalı maaş belgesi
 • Satın alınacak evin tapu fotokopisi gibi evraklar talep edilir.

Peşinatsız Konut Kredisi Alabilir miyim?

Eğer ev almak için peşinatınız yok ise, sermaye olarak yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerden birine başvurabilirsiniz.. Eğer bankalara başka borçlarınız yok ise, kredi sicil notunuz yüksek ise, peşinat ödemeden konut kredisi çekmek için bir çok yöntem bulabilirsiniz. Sizde hiç peşinat ödemeden sahip olduğunuz bir evi ipotek ettirerek yukarıda belirttiğimiz bankalardan Peşinatsız Konut Kredisi çekerek taksitle kira öder gibi ikinci bir evin sahibi olabilirsiniz. Bu yöntem ile yüzde yüz konut kredisi veren bankalar şunlardır;

 • Denizbank, %80 ine kadar,
 • Garanti Bankası,% 100’üne kadar,
 • Yapı kredi % 100 mortagage evin tamamına,
 • TEB % 100′ üne kadar
 • Qnb Finansbank % 100′ e kadar tamamına kredi veriyor.

Bu bankaların yanında eminevim de peşinatsız ev kredisi veriyor. İncelemek için tıklayınız.

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar

Evin tamamına kredi veren bankalar şu şekilde sıralanabilir;

 • QNB Finansbank,
 • Akbank
 • Garanti Bankası
 • Yapı ve Kredi bankası
 • TEB (Türkiye Ekonomi Bankası) gibi bankalar olarak sıralayabiliriz.

Öncelikle ilk sırada yer verdiğimiz QNB Finansbank’ın peşinatsız konut kredisinin detaylarını inceleyelim

QNB Finansbank Peşinatsız Konut Kredisi

Ev almak için hiç peşinatı olmayan vatandaşlara alacakları evin değerinin %100 ‘üne kadar kredi kullanmalarını sağlayan banka düşük faiz oranları ile 180 aya kadar vade imkanı vermektedir. Peşinat derdine düşmeden  ev sahibi olmanın yolunu kolaylaştıran Qnb Finansbank peşinatsız konut kredisi kullanmak isteyenlerin alacakları ev ile kendilerine ait ikinci evi ekspertiz tarafından değerlendirilir. Yapılan değerlendirme sonucunda uygun görülenlerin hem kendi evleri hemde yeni alacakları evler ipotek altına alınarak % 100’üne kadar kredi kullanmaları sağlanır. Bu kredi için uygulanan faiz oranı ise kullanacağınız kredinin limiti 500 bin lira kadar  değişen faiz oranları ile kullandırılacaktır. Bu kredi imkanı ile hiç peşinatsız bir ev almak isteyen vatandaşlarımızın bulundukları bölgedeki banka şubesine başvuru yapmaları ve başvuru esnasında şu evrakları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir;

 • Satın alınacak konutun tapu fotokopisi
 • Kimlik belgesi
 • Güncel tarihli herhangi bir fatura
 • Maaş bordrosu veya gelir belgesi
 • Ayrıca tapuda  yalnız ”mesken” olarak görünen yerler için gerçek kişiler tarafından bu kredi kullanılabilir. Kredinin tüm detaylarını Finansbanktan inceleyebilirsiniz.

QNB Finansbank Peşinatsız Konut Kredisi Başvurusu yapabilirsiniz. Kredi kabul şartları ise

 • TL cinsinden kredi kullanılması,
 • Gerçek kişi olunması,
 • Kredi ile yalnızca ”mesken” alımı yapılması
 • Sahip olduğunuz bir konutun ipoteğin gösterilmesi,
 • Banka tarafından gerekli görülmesi halinde bir Kefil talebi gibi şartların yerine getirilmesi gerekiyor.

Bir diğer bankada Akbank olarak karşımıza çıkıyor. Akbank peşinatsız konut kredisi nasıl alınır isterseniz şimdide bu konuya açıklık getirelim.

Akbank Peşinatsız Konut Kredisi Veriyor mu?

% 0,85 faiz indirimleri ile konut kredisi veren Akbank şu an için peşinatsız konut kredisi ürünü mevcut değildir. Akbank peşinatsız konut kredisini geçtiğimiz yıllarda veriyordu. Bu yıl için peşinatsız konut kredisini kaldıran bankadan diğer konut kredileri için başvuru da bulunabilirsiniz.

Garanti Bankası Peşinatsız Konut Kredisi Başvuru

Sahip olduğunuz bir ev var ve yeni bir ev almak istiyorsanız kendinize ait olan evi ipotek altına alan Garanti Bankası yeni alacağınız evin değerinin % 100 ‘üne kadar kredi imkanı vermektedir. Herhangi bir kefile gerek kalmadan kendinize ait bir evi ipotek altına alarak verilen bu kredide 240 aya kadar vade imkanı tanınmaktadır. Ayrıca satın alacağınız evin ekspertiz ücretini de kredi olarak kullanabilirsiniz. Bankanın vermiş olduğu bu krediyi kullanmak isteyen müşterilerine 12 aydan 240 aya kadar aynı faiz oranı yani % 1,27 faiz oranının uygulamaktadır. Sizde ister 48 ay ister 240 ay vade imkanı ile bu krediyi kullanarak peşinatsız ev sahibi olabilirsiniz. Uygulanacak faiz oranı vadeye göre belirlenecektir. Garanti bankasından bu krediyi kullanmak isteyenlerden istediği belgeler ise;

 • Kimlik fotokopisi,
 • Maaş bordrosu veya gelir belgesi,
 • Alınacak evin tapu fotokopisi,
 • İpotek edilecek gayrimenkulün tapu fotokopisi.

Hiç peşinat ödemeden ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara sunulan kredi imkanında hiç peşinat ödemeden kişinin eski evi ya da alacağı yeni ev ipotek gösterilerek kredi kullanımı mümkündür. Belli koşulların yerine getirilmesi ve Garanti’nin Mortgage kredi kullanımı için talep ettiği belgelerin desteklenmesi ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara ev için peşinat istenmeyecek.

% 100 Mortgage peşinatsız konut kredisinin özellikleri ise;

 • Garanti bankası peşinatsız konut kredisi için 240 aya kadar vadelendirme seçeneği ile konut ekspertiz değerinin yüzde 100 ile kredi verecektir.
 • Gerçek kişilere kullandırılacak peşinatsız konu kredisinde teminat olarak satın alınacak ev ya da mevcut konut ipoteği talep edilir.
 • Kefil şartı da aranmamaktadır.
 • Peşinatsız ev kredisi için alacağınız kredinin tahsis ücreti kredi tutarının % 0,5 olacak, ekspertiz değeri ise asgari 1.564 lira ile azami 13 bin lira arası değişiklik gösterebilir.
 • Taşınmaz rehin ücreti 520 tl olarak belirlenmiştir.
 • 12 aydan başlayan ve 240 aya uzanan vade imkanında uygulanacak faiz oranı % 1, 27 olarak belirlenmiştir. Yıllık maliyet oranı ise % 39,97 ‘dir.

Bu faiz oranları ile kredi hesaplaması yaparak geri ödeme tutarını kendiniz görebilirsiniz.

Garanti BBVA Mortgage internet sitesi üzerinden hemen Buradan başvuru talebinde bulunabilirsiniz. %100 mortgage hiç peşinat ödemeden yeni evinizi almak için başvurunuzu yapabilirsiniz. Yine hayalinizdeki eve kavuşmak için başvuru formunu doldurabilir kişiye özel özel fırsatları öğrenmek için ise 444 38 46′ yı (444Evim) arayabilir veya banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Bu bankaların yanında öncü kamu bankalarından Vakıfbank’ ta peşinatsız konut kredisi veriyor mu? Şimdi de bunu inceleyelim.

Türkiye Ekonomi Bankası Evin Tamamına Kredi Veriyor!

TEB, satın almak istediğiniz ev için %100 oranında kredi desteği sağlıyor. %100 Konut kredisi kampanyası ile istenilen ev için peşinat tutarınız yok ise veya peşinat tutarınızı farklı bir yatırım aracında değerlendiriyorsanız %100 Konut Kredisi tam size göre.

Bu kampanya ile  kredi ile satın alınacak olan konutun ekspertiz değerinin %75’ine kadar kredi çıkarılıp kalan %25’ lik kısım için ise nakit karşılık ya da  ikinci bir gayrimenkul ipoteği ile kredi %100’e tamamlanıyor. Bu sayede Türkiye Ekonomi Bankasından ev kredisi çeken vatandaş, cebinde hiç parası yokken, evin yüzde yüzüne konut kredisi çekmiş oluyor. Şart olarak ise, TEB ikinci gayrimenkulünüzü de ipotek altına alıyor.

Kredinizi, ipotek ettirdiğiniz ikinci evin değerinde ödeme yaptığınız zaman, TEB ikinci ipotek ettirdiğiniz evin üzerinden ipoteği kaldırmaktadır. Bu kapsamda geriye sadece peşinatsız konut kredisi çektiğiniz evin üzerinde ipotek kalacaktır. Teb %100 konut kredisinden yararlanmak isteyenler konut kredisinin detaylarını, başvuru ve faiz oranları hakkında detaylı bilgiyi Teb Bankasından alabilir.

Yapı Kredi % 100 Mortgage Veriyor

Peşinatsız konut kredisi veren bankalar arasından Yapı Kredi bankası da yer alıyor. Evin değerinin tamamına kredi veren Yapı kredi % 100 mortgage ürünleri ile satın alınacak olan ipotek gösterilmesi ile kredi kullandırıyor. Yapı kredi mortgage ürünlerinden yararlanmak istiyorsanız başvuru belgeleri ve diğer detaylar hakkında Yapı ve Kredi Bankasından bilgi alabilir peşinat derdi olmadan kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz.

Peşinatsız Ev Kredisi Halkbank

Peşinat ödemeden ev sahibi olmak isteyenler en yakın Halkbank şubesine giderek satın alacağı evi ya da bşka bir evini ipotek göstererek hesaplı evim konut kredisi kampanyalarından yararlanarak ev sahibi olabilirler. Başvurunuzu en yakın Halkbank şubesine giderek peşinat derdine düşmeden anında dertsiz tasasız ev sahibi olabilirsiniz.

Peşinatsız Ev Kredisi Ziraat Bankası Hesaplama

Ziraat bankasının tüm konut kredilerinin detaylarını buradan inceleyerek ne kadar geri ödeme yapacaksınız görebilir, kamu bankası olarak düşük faizli sunulan kredilerden yararlanarak çok avantajlı ev sahibi olabilirsiniz.

Konut Kredisi Masrafları

Ev sahibi olmak isteyen kişilere peşinatsız kredi imkanı sağlayarak mevcut ev ya da alınacak konut üzerinden ipotek gösterilmesi ile kredi kullanımı uygulanmaktadır. Ancak ister peşinat isterse peşinat aranmaksızın konut kredisi için belli bir masrafları karşılamanız gerekmektedir. Konut kredisi kapsamında değerlendirilen iki masraf çeşidi vardır. Bunlardan biri Ferdi ve kaza sigortası iken diğeri de DASK sigortası ve ev kasko sigortası masrafı olacaktır. Anlaşılacağı üzere konut kredisi için yapılacak masraflar konut ile ilişkili sigortalar olmaktadır. Ferdi ve kaza sigortası için evi alacak kişiye ait tüm bilgiler değerlendirmeye tabi tutulur. İncelemeler sonucu konut kredisi için kişiden 100 ile 400 lira arası sigorta ücreti talep edilmektedir.

DASK sigortası ve ev kasko sigortası masrafı ile sanki araç almış gibi her yıl konuta ait kasko yaptırılmalıdır. Yıllık ortalama 150 liradan fiyatlandırılmaktadır. Anca DASK masrafı;

 • Konutun bulunduğu şehir,
 • Binanın yapı tarzının nasıl olduğu,
 • Binanın hangi yılda inşa edildiği,
 • Konutun kaç katlı olduğu,
 • Daire yüz ölçümü,
 • Yenileme numarası gibi kriterlerin kişiye göre eve göre farklı olması nedeniyle değişkenlik gösterebilmektedir.

DASK sigortası hesaplama aşağıdaki görselde örnek olarak ifade edilmiştir. 

Sermaye biriktirmeye gerek duymadan tamamına ev kredisi veren bankalara başvurabilir, en kısa sürede hayalinizde ki konuta kavuşabilirsiniz. Konut kredileri faiz oranları yeni yılda değişiklik gösterebilir. Yeni evinizin hayırlı olması dileğiyle.


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu