Maddi Yardım

ŞOK Bim Yardım Kartı Başvurusu (HERKESE) Temmuz 2021

Koronavirüs salgını nedeniyle maddi yardıma ihtiyaç duyan kişiler tarafından gıda yardımı nasıl alınır en yoğun araştırılan konular arasında yer alıyor. Maddi durumu yetersiz olan ve ihtiyaç sahibi aileler market hediye kartlarını, sosyal yardım kartlarını ve çeklerini nereden temin edebileceklerini araştırıyor. ŞOK Bim Yardım Kartı Başvurusu nasıl yapılır market yardım kartları nereden temin edilir?  Şok kart nedir? Ne işe yarar? Şok kart nasıl kullanılır? Bim yardım kartı nasıl alınır? Market yardım kartı başvuru formu ve market hediye kartı hakkında merak edilenler..

Market Yardım Hediye Kartı Başvurusu

Hayırsever vatandaşlar tarafından ve kamu kurum kuruluşları ve fabrikalardan genellikle ramazan aylarında yardım amaçlı bu kartlar alınmaktadır ve çalışanlara ve ihtiyaç sahiplerine market alışverişlerini yapmaları için verilmektedir. Market hediye kartları içerisine yüklenen bakiyeler avans niteliğini taşımaktadır. Bakiye yüklenebilen kartlar yükleme yapılarak 1 yıl boyunca kullanılmaktadır bazı kartlar ise limit bitiminde kullanıma kapanmaktadır. Market kartlarını alarak ihtiyaç sahiplerine verilmek isteniyorsa ödeme teslimat öncesinde yapılmalıdır. Market hediye kartları tüm marketlerde aynı niteliklerdedir ve tüm mağazaların hediye kartları benzerlik göstermektedir. Bim, ŞOK gibi zincir marketlerden temin edilen hediye kartları nasıl alınır? Gelin birlikte inceleyelim.

Bim Hediye Kartı

81 ilde mağazası bulunan geniş müşteri ağına sahip BİM marketleri de hediye kart veren marketler arasında yer alıyor. Bim hediye kartı ile maddi yardıma ihtiyaç duyan kişilere gıda yardımı yapabilirsiniz. Ramazan alışverişlerini de bu kartlara yüklenecek para ile yapabilirsiniz. Bim hediye kartlarını 25 TL, 50 TL, 100 TL karşılığında marketlerden alabilirsiniz. Maddi durumu iyi olmayan ve geçim sıkıntısı  yaşayan tanıdıklarınıza bu kartı hediye ederek yardımda bulunabilirsiniz. Bim hediye kartını tüm Bim bölge merkezlerinde mağazalarından temin edebilirsiniz. Bim hediye kartları 50 TL, 100 TL limitli bakiyeli ve yüklenebilir bakiyeli seçeneklerden oluşmaktadır nereden aldığınızın önemi yoktur kartlar çünkü 81 ildeki tüm mağazalarda geçerlidir. Bunun yanında yüklenebilir bakiyeli kartlara istenilen miktarda yükleme yapılabilmektedir.   Tek seferde harcama yapma zorunluluğu olmayan yüklenebilir bakiyeli hediye kartının limiti bitene kadar birden fazla kullanılabilir. Hediye kartlarının bakiyesi nakde çevrilmemektedir. Kartlar 1 yıl boyunca kullanılır. 12 ay sonra kullanım süresi dolmaktadır.  Bu kart ile sadece gıda harcamaları değil mağaza bulunan her ürünü alabilme özgürlüğü bulunmaktadır.

Bim Hediye Kartı Nasıl Alınır?

Hediye kartlarını ihtiyaç sahibi tanıdıklarınıza temin etmek için mağazalardan temin edebilirsiniz. Bölge müdürlüklerinden veya mağazalardan temin edilecek kartların tesliminde önce ödeme yapılması gereklidir. Teslimat öncesinde yapılan ödemelerden sonra ve sipariş sonrasında kartlar en geç bir hafta içinde teslim edilmektedir. Bu kartlar ile yapılan ödemeler avans niteliğindedir ve alışveriş sonrasında yazar kasa fişi veya fatura ilgili tüketiciye verilmektedir. Bim hediye kartlarını Bim mağazalarının kasalarında temin edebilirsiniz.

Şok Market Kart Başvurusu

Maddi yardıma ihtiyaç duyan tanıdıklarınız, çalışanlarınız ve ihtiyaç sahipleri için 25 TL, 50 TL, 100 TL bakiyeli şok hediye kartı yanında yeni hizmette sunulan Dijital alışveriş kodu ile ile kolaylıkla alışveriş imkanı sunulmaktadır. Dıjıtal alışveriş kodu ile yapılacak olan alışverişlerde; 0538 971 41-00 whatsapp numarasına mesaj atın alışveriş kodunu göndermek istediğiniz kişinin telefon numarasını verin. Cep telefonlarına gelecek Alışveriş kodu ile diledikleri marketlerden alışverişlerini kolayca yapsınlar.

Şok Kart Başvurusu

25 TL, 50 TL, 100 TL bakiyeli şok kartları Şok mağazalarının kasalarından temin edebilirsiniz. Şok kart ile mağazalarda bulunan tüm gıda, kozmetik, temizlik ürünleri alınabilirken , ütün ürünleri ve TL yüklemesi kart  alınamaz.  Diğer tüm ürünlerin alışverişinde 1 yıl boyunca geçerli olan kart ile yüklenen bakiyeyi tek seferde değil parça parçada kullanarak alışverişlerinizden koalylıklardan yararlanabilirsiniz. Şok Hediye kartını Şok mağazalarının kasalarından nakit veya kredi kartı ile satın alabilirsiniz.

Market Hediye Kartları Amacı Nedir?

  • Hediye kartları ihtiyaç sahipleri için herkesin kolaylıkla temin ederek tanıdıklarına yardım yapabilmelerini sağlamaları amacıyla açılmış olan market ve mağazalarda geçerli olan kart sistemidir.
  • Teknolojik anlamda en son yenilikler göz önünde bulundurularak hizmete sunulan bu akıllı kartlar ile ihtiyaç sahiplerine en kolay ve en kısa yolla yardım ulaştırılabilmektedir.
  • Hediye kartları para kavramı geçmeyen marketlerde maddi durumu olmayan ihtiyaç sahiplerinin alışveriş yapabilme kolaylığı sağlar.
  • İhtiyaç sahipleri hediye kartları ile anlaşmalı olan marketlere gidererek ihtiyaç duydukları ürünleri alabilir.
  • Hediye kartları akıllı kart sistemleri pos terminal cihazları üzerinden para ödemeden kart okutularak ödeme yapma kolaylığı sağlar.
  • İhtiyaç sahiplerine yardım yaparken onları rencide etmeden, utandırmadan  ihtiyacına göre özgürce hareket edebilmesi sağlanır.
  • Kartlar tütün ve kontör haricindeki tüm ürünlerde geçerli olduğundan yapılan yardımın kullanımı dayatılmadan vatandaşın kullanılması sağlanır.
  • Hediye kartı verilen marketlerden alışveriş yapılırken ihtiyacı ne ise onu almaları sağlanır.
  • 1 Yıl kullanım süresi bulunan kart ile parça parça alışveriş yapılabilir tek seferde yapılma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Market kartları bazı hayırsever vatandaşlar tarafından muhtarlıklara bırakılmaktadır  bu nedenle muhtarlıklar tarafından da verildiği için bağlı bulunduğunuz muhtarlıklara başvuru yaparak kartları temin edebilirsiniz.

Ayrıca belediyeler tarafından sosyal yardım kartları da ihtiyaç sahibi ailelere verilmektedir. Belediye maddi yardım desteği başvurusu yaparak ta market kartlarına sahip olabilirsiniz. Sosyal yardım kartı başvurularını bağlı bulunduğunuz belediyelere müracaat ederek temin edebilirsiniz.


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu