Araç Kredisi

Tamamı Kredili Araba Satan Galeriler (5 Peşin, 5 Taksitle Şahin) Temmuz 2021

Senetle kredili araba satışı devam ediyor. Araba sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız artık çok daha rahat bir şekilde araba sahibi olabileceklerdir. Tamamı kredili araba satan galeriler sayesinde çok sayıda vatandaşımız araba sahibi olurken aynı zamanda senetle araba satan galeriler de son dönemlerde iyice gündeme gelmiş ve bir çok vatandaşımız kredi çekmek yerine senetle ikinci el veya sıfır araba almayı tercih etmektedir.

2. El Aracın Tamamına Kredi İmkanı

Araç sektöründe ikinci el ve sıfır araçların kullanabilecekleri kredi miktarları belirlidir. Finans kuruluşları ve bankalar aracın fatura ve kasko değerine göre krediler vermektedir. Mevzuata göre sıfır araç alımlarında bile tamamına yani aracın %100 oranında olan değerine kredi verilmez. Ancak, bankalar başvuru yapan müşterilerinin KKB notu yerinde ise tüketici kredi imkanlarından da faydalandırarak kredinin geriye kalan kısmını da karşılar. Bu durumda eski model bir araç alacak olan kişiler genellikle araç kredisi değil ihtiyaç kredisine başvuru yaparak araçlarını almaktadır. Tüketici kredisi kullanmak istemeyen ancak aracın tamamına kredi kullanmak isteyenler genellikle bu yöntem ile araç almaktadır.

Tamamı Kredili Araba Satan Galeriler

Ülkemizde yaşanılan ekonomik dalgalanmalar sonucunda kredi faiz oranları, vergi oranları oldukça yükselmektedir. Bunun yanı sıra toplu taşıma araçlarının fiyatlarının yükselmesi ve aynı zamanda ulaşımın zorlaşması açısından araba almak isteyen vatandaşlarımızın sayısında görülen artışlar sebebi ile bir çok araba satışı yapan galeri sahipleri peşinat istemeden tamamı kredili olacak şekilde araba satışı yapmaktadır. Tamamı kredili araba satışı yapan galeriler peşinat almadan araba satışı gerçekleştirebilecekleri için satmış oldukları araba fiyatlarının üzerine faiz oranı ekleyerek asıl fiyatın üzerinden satış gerçekleştirebileceklerdir. Bu sebeple araba satışı yapan galeriler daha fazla kar elde edebilecekleri için tamamı kredili olarak satış gerçekleştirmekten oldukça memnun olmaktadırlar.

Senetle Araba Satan Galerilere Ulaşabilirsiniz.

Tamamı Kredili Araba Satışı Gerçekleştiren Galeriler Nerede?

Sıfır veya ikinci el araba satışı gerçekleştiren firmalar genellikle büyük şehirlerde yer alan galerilerde mevcut olarak görülmüştür. Otomotiv firmaları arabanın modeline, yaşına, motoruna, hacmine göre değişiklik gösterecek şekilde fiyat verirken aynı zamanda taksit oranları ve vade türleri bu duruma göre belirlenmektedir. Sizlerde peşinatsız kredili araba almak istiyorsanız eğer Ankara, İzmir, Samsun, İstanbul, Eskişehir, Bursa, Kocaeli, Trabzon, Adana gibi illerde yer alan galeriler ile görüşebilir ve bu sayede hayalini kurmuş olduğunuz araca sahip olabilirsiniz.

Açık Oto Pazarı Adresleri;

 • Ankara Keçiören Ovacık Mahallesi,
 • Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Anadolu Bulvarı,
 • Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Bağdat Cadddesi Ankara,
 • İstanbul Avrupa Yakasında Osmaniye Mahallesi bölgesi,
 • İstanbul Üsküdar’da Zeynep Kamil Mahallesi, Nuhkuyusu Caddesinde,
 • Üsküdar’da Burhaniye Mahallesinde
 • İzmir Kemalpaşa 40. Sokak
 • İzmir Menderes’te Küner Mahallesi Çevre Yolu Bulvarında,
 • Gaziemir’de Emrez Mahallesinde,
 • Adana Çukurova’da Belediye Evleri, 84206. Sk. adresinde,
 • Antalya Kepez’de Gülveren Mahallesi, 3705. Sk. Bahtılı Köyü bölgesinde,

bulunmaktadır. Sahibinden internet sitesinde yüzlerce farklı galeri bulabilir ve bu galerilerin satışlarını inceleyebilirsiniz.

Sıfır ve İkinci Elde Tamamı Kredili Araçlar Mevcuttur.

İkinci El Araçlarda Tamamı Kredili Satışlar

Tamamına kredili araba gibi İkinci el araba alımı, sıfır araç alımından çok daha fazla olduğu için galeriler her modelde ve her cinste arabaların satışını gerçekleştirerek kar oranlarını eklemiş olduğu gibi üzerine de vade için fark eklemektedir. Otomotiv sektöründe ikinci el arabalarda ve sıfır kilometre araçların alımlarında bankalar da finansman desteği sağlayarak hem oto galeri sahiplerine hem de araç alacak müşterilere aracı olmaktadır. Bankalar finansman desteği için kasko değerinde proforma fatura değerinde kredi düzenleyerek ihtiyacınızı karşılamaktadır. Banka mevzuatlarında yüzde yüz kredi olanağı için izin verilmez. Fakat bankaya kredi başvurusu yapan müşterilerin kredi notu yüksek olmuş olduğu taktirde tüketici kredisi kullanabilir ve borçlarının geri kalan kısmını karşılayabilirler. Genellikle bankalar araç kredisi verecekleri müşterilerin almış oldukları aracın modeline göre kredi kullandırırlar. Yani eski model araçlarda taşıt kredisi yerine bireysel ihtiyaç kredisi kullandırırlar.

İkinci el araç almak isteyen ve düşük kilometre araca sahip olmak isteyen vatandaşlarımız sahibinden sitesini kullanarak çok daha rahat bir şekilde araç bulabilirler. Sahibinden.com sitesi üzerinden istediğiniz araçlara ulaşabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlar Araç Kredisi Alabilir mi? Bilgi almak için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Aracın Tamamına Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bazı bankalar genellikle ticari araç kredilerin tamamına kredi verebilir bu bankalar ise belirli markalar ile anlaşma yaparak bu finansman desteğini sağlamaktadır. Ancak, bu kredileri çoğu zaman sıfır araç alımlarında geçerlidir. Tamamına kredili araba için Bankaların geneli araç kredisi adı altında finansman desteği sağlarken bir çok banka tamamı kredili araç verebilme yöntemi bireysel tüketici kredilerinden geçer. Bu yöntem ile aşağıda isimleri yazılan bankalar tamamına kredi çıkartırlar.

 • Türkiye İş Bankası
 • Ziraat Bankası
 • TEB
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Garanti Bankası
 • Vakıfbank

Tamamına Kredili Galeriden Senetle Araba İlanları

 • Elden senetle ödemeli olarak 2012 Renault Fluance 75.000 TL
 • Ford Tourneo Connect  2010 Model 75’lik Fiyat: 62.900 TL
 • Tamamı Kredili Senetle Renault Kango 1.5 dCi Expression  Fiyat: 45.750 TL
 • Yüzde yüz kredili Ford Focus 2016 model satışı Fiyat: 100.000 TL

Arabam.com sitesinden de Tamamı Kredili Araba Satan Galerileri inceleyebilirsiniz.

İster senetle olsun, ister nakit parayla ikinci el bir otomobil alıyorsanız eğer dikkat etmeniz gereken hususları unutmayın. Aracın kilometre ve hasar sorgulamasının nasıl yapılacağını videodan öğrenebilirsiniz.

Faizsiz otomobil kampanyaları için tıklayınız.

Yukarıda verdiğimiz yerlerden tamamı kredili araç alabilirsiniz.

Kredili Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Finansman sağlayan kuruluşun yasal olup olmadığına dikkat edin.
 • Satın alacağınız için eksper yaptırın.
 • Araç modeli yüksek ise yetkili servise sokarak kayıtlarını öğrenin.
 • Genellikle galericiler eksper işlemi için tavsiyelerde bulunurlar. Siz mutlaka kendi bildiğiniz bir firmaya yaptırın.
 • Aracı kredi ile alacaksanız öncelikle bankalar ile görüşerek kredi alıp alamadığınızı kontrol edin.
 • Aracınızın satışını almadan ön ödeme yapmayın. Bu esnada araç satış sözleşmesi sizi kurtarmayabilir.
 • Aracı satan kişi aracı yeni almış ise aracın daha önceden kaç el değiştirdiğini kontrol edin.
 • 5664 plaka hasar sorgulama servisini kullanarak aracın önceki kilometresini öğrenin.

Sıfır kilometre olarak alınan bazı araçlarda boya ve işlem çıkabilmektedir. Bu nedenle ikinci el ve tamamına kredili araba alırken bilgilerin doğruluğuna dikkat etmelisiniz.


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu