Genel

Tarım Kredi Kooperatifi Marketleri İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Zincir marketlere rakip olarak Tarım Kredi Kooperatifi Marketleri ülkemizin her ilçesinde kurulmaya başlandı. Organik ve fiyatlarına bakıldığı zaman da bir hayli iddialı olduğu gözükmektedir. Her geçen gün sayısını arttıran Tarım Kredi Kooperatifi Marketleri dolayısıyla personel ihtiyacı da duymaktadır. Kasiyer, raf görevlisi, şoför yada bölge sorumlusu beyaz yaka yada işçi olarak çalışmak istiyorsanız aranan niteliklere muhakkak sahip olmanız gerekir. Kooperatif tarafından aranan bu şartlar peki neler? İstenilen şartlar bize uygunsa başvuru formunu nasıl nereden doldurarak müracaatlarınızı gerçekleştire bilirsiniz.

Tarım Kredi Kooperatif Marketleri Kimin? Devletin Mi? Özel Mi?

Tarım Kredi Kooperatif Marketleri zincirlerinde çalışma hayatına başlamadan önce bu birliğin kimin olduğunu öğrenmek isteyeceğinizi düşündüm. Bu nedenle Devletin mi? Özel mi? ayrıca ülkemizde şuan kaç tane Tarım Kredi Kooperatif Marketi zincirinin yer aldığı bilgisiyle başlıyoruz. 1. sorumunuzun yanıtıyla yani bu birliğin kimin olduğuyla da başlıyoruz. Tarım Kredi Kooperatifleri 1963 yılında Mithat Paşa tarafından kurulmuş olan Memleket Sandıklarına dayanmaktadır. Bu tarih sonrasında ise yönetimi açısından bir çok önemli değişikler yaşamıştır. Bunlardan günümüze yakın olup en başlıca olanları ise şunlardır.

 • 1985 yılında 3223 sayılı kanun ile 237 sayılı KHK yayınlanmasıyla, Tarım Kredi Kooperatifleri Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu haline getirildi. Denetimi de yine ilgili bu bakanlığımıza verilmiştir.
 • 1995 senesinde ise 553 sayılı KHK’nin yayınlanmasıyla idari yapıdan çok önemli değişikler yapıldı. Yapılan bu değişiklik sonucunda 1581 sayılı kanunda ön görülmüş olan demokratik yapıya yeniden dönüldü.
 • 2005 senesinde ise en son olarak 5330 sayılı kanunun çıkarılmasıyla Tarım Kredi Kooperatifleri demokratik ve özerk hale getirilmiştir.

Netice olarak bu da şu demek oluyor ki, 800 binden fazla çiftçi tarafından kurulmuş olan Tarım Kredi Kooperatif bağımsız bir çiftçi kuruluşudur. Şuan ülkemizde Tarım Kredi Kooperatifi bünyesinde faaliyet gösteren market sayısı ise 500 binin üzerinde olmaktadır. Çiftçiden direk soframıza slogan ile kurulan bu marketlerimizde çalışmak istiyorsanız peki ilk olarak hangi kriterlere sahip olmanız gerekiyor.

Tarım Kredi Kooperatif Marketlerine İş Başvurusu Şartları Nelerdir?

Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik A.Ş bünyesinde Türkiye genelinden 500 bin üzerinden faal olan market yer almaktadır. Her geçen günde bu sayı artmaktadır. Çiftçiden doğrudan hiç bir aracı firma olmadan halkla buluşturan kooperatif marketleri büyüdükçe de çalışan ihtiyacı artmaktadır. Aranan nitelik ve iş tanımına uygun olmanız durumunda sizler de bu ailenin bir ferdi isterseniz olabilirsiniz. Market personeli olarak aranan bu iki şartlar ise şunlardır.

Aranan Nitelikler:

 1. En az lise mezunu olmanız gerekir.
 2. Perakende satış sektöründe kariyer yapmak isteyenler.
 3. Ekip çalışmasına uyumlu olanlar.
 4. Birebir iletişim becerisi yüksek.
 5. Prezantabl, dinamik ve İkna kabiliyeti olanlar.
 6. Multivizyonu yüksek, hizmet ve müşteri memnuniyeti odaklı bir anlayışa sahip.
 7. Çalışma ekibiyle birlikte mağazanın satış ortalamasını yükseltebilecek.
 8. Erkek mağaza çalışanların askerlik engeli olmaması.
 9. 08/16 ile 16/24 gibi vardiyalarda çalışma sorunun bulunmayan.
 10. Tercihen daha önce perakende üzerine satış deneyi olanlar.

Tarım Kredi Kooperatif İş Tanımı:

 1. Müşteri memnuniyetini en üst seviyede sağlamak.
 2. Müşterinin varsa şikayetlerini dinlemek, uygun birimlere iletilmesini sağlamak.
 3. Reyon dizimi yapmak, düzeni sürekli sağlamak.
 4. Mal kabulünü gerçekleştirmek.
 5. Ürün fiyat etiket kontrollerini gerçekleştirmek.
 6. Ürünlerin reyonlarda sürekli olarak standartlara uygun bir şekilde durmasını sağlanması.
 7. Ürün stok ve sipariş yönetimi sağlanmasını gerçekleştirmek.
 8. Mağazanın genel temizlik ve hijyenini sağlamak.

Tarım Kredi Kooperatif Mağazaların da çalışmak isteyen bay ve bayanlardan aranan genel şartlar bu şekildedir. Mağazalarda çalışacaklar için iş tanımları da yine sizin de görmüş olduğunuz 8 maddede yer alır.

Peki, bu şartlar kapsamında Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinden çalışmak isteyenler iş başvurularını nasıl yapabilirler.

Tarım Kredi Kooperatifi Market İş Başvurusu Nasıl Yapılır? (Ankara, Bursa, İstanbul, İzmir V.B.)

Tarım Kredi Kooperatifi market iş başvurularını İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir gibi sadece nüfusu yoğun illerimizde kabul etmekle kalmamaktadır. Antalya, Eskişehir, Konya, Bilecik, gibi Anadolu’nun nüfuzu daha düşük illerimizde bile çok rahat kabul etmektedir. Şuan 500 binden fazla olan Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinin sayısı her geçen gün arttıkça Diyarbakır, Bingöl, Tunceli gibi doğu illerimizde bile işçi personel alımları sağlanmaktadır. Dolayısı ile Türkiye’nin her il hatta ilçelerinde dahi kooperatif market çalışan personel ihtiyacı sürekli doğmaktadır. Bu nedenle sizde yukarıda yer verdiğimiz niteliklere sahipseniz hiç vakit kaybetmeden iş başvurunuzu yapabilirsiniz. İş başvurusunu nasıl forum üzerinden yapacağınızı bilmiyorsanız da sizin için hazırladığım yönlendirmeleri takip etmeniz yeterli olacaktır.

 1. İlk olarak https://bit.ly/3IvRXWb adresine giriş yapalım.
 2. Resimde de göstermiş olduğum yerden ÜYE OL diyelim.
 3. Karşımızda belirlenen ÜYE OL formunu e-posta, telefon ve şifre girelim. Sonrasında da KAYIT OL diyelim.
 4. Gizlilik söyleşmesini sol çubuktan aşağıya indirin. Daha sonra KABUL ET butonuna basın. Daha sonra yeniden yukarıda resimde gösterdiğim KAYIT OL butonuna basalım.
 5. Üyeliğiniz oluşturuldu ise yine resimde göstermiş olduğum ibareyi yani ”Üyeliğiniz Oluşturulmuştur. Üyeliğinizi Tamamlamanız İçin e-Posta Adresinizi Kontrol Edin” yazısını göreceksiniz. Talimatta da belirtmiş olduğu gibi sisteme tanımladığınız e-posta adresine şimdi giriş yapalım. [email protected] dan gelen maili açalım. Mail içinde yer alan üyeliğinizi onaylamak için TIKLAYIN butonuna tıklayın.
 6. Direk üyeliğiniz onay almıştır, üye girişi yapabilirsiniz diye bir uyarı metni kaşınıza çıkacak. Şimdi aynı ekranda yer alan Üye Girişi butonuna basalım.
 7. Açılan bölüme mail ve şifremizi girelim. Karşımıza çıkan SMS Doğrulama bölümüne de cep telefonumuza gelen 6 haneli SMS kodunu girip Gönder diyelim.
 8. Şimdi aynı sayfada ye alan Market Personeli den İlanı Görüntüle diyelim.
 9. . En altta yer alan BAŞVURU YAP butonunu tıklatalım.
 10. Açılan forumda yer alan ve istenilen tüm bilgileri girelim. Daha sonrada Güncelle diyelim. Daha sonra sizin de aşağıda resimde görmüş olduğunuz gibi BAŞVURULARIM bölümünde Tarım Kredi Kooperatifi Market iş başvurunuzun alındığı görünecektir.

Açık bulunan personel ihtiyacı doğduğu zaman da başvuru bilgilerinizde yer alan iletişim bilgileriniz üzerinden size geri dönüş sağlanacaktır. Peki Tarım Kredi Kooperatif Marketleri bünyesinde sadece market çalışanımı aranmaktadır. Tabi ki hayır! aşağıda belirtmiş olduğumuz açık pozisyonlar olması durumunda diğer iş kolları içinde iş başvurularında buluna bilirsiniz.

Tarım Kredi Kooperatif Marketleri Hangi İşçi Alımlarını Yapmaktadır? Açık Olan Pozisyonlar Neler?

Tarım Kredi Kooperatifi bünyesinde faaliyet gösteren marketler de sadece raf/reyon işçi personeli alınmamaktadır. Ayrıyeten arka planda görev yapacak olan bir çok işçi/mavi yaka personel alımları da yapılmaktadır. Açık pozisyon olması durumunda Tarım Kredi Kooperatifi marketler zincirinde alınacak olan iş kolları neler derseniz, sizlere bunları sırasıyla listeye biliriz.

 1. Bilgi teknolojileri iç denetim
 2. Dijital dönüşüm uzmanı
 3. Kurumsal iletişim müdürü
 4. İş geliştirme ve ortak satın alma uzmanı
 5. Risk yönetim yönetici
 6. Bütçe raporlama ve maliyet müdürü
 7. Depo lojistik müdürü
 8. Market yöneticisi
 9. Depo müdürü
 10. Mali işler direktörü
 11. Depo satış müdür yardımcısı
 12. Kıdemli frontend yazılım uzmanı
 13. ERP projesi için kıdemli yazılım uzmanı
 14. EBYS projesi için kıdemli yazılım uzmanı
 15. Mobil yazılım uzmanı
 16. Veri analiz uzmanı
 17. Zeytin ayıklama işçisi
 18. Elektrik bakım onarım personeli
 19. Kuruyemiş üretim müdürü
 20. Hammadde alım planlama ve koordinasyon uzmanı
 21. Konserve donuk ürünler üretim şef/müdür/uzman personel
 22. Kuru gıda üretim uzmanı
 23. Mekanik bakım onarım
 24. Peynir paketleme işçisi
 25. Pres ünitesi işçisi
 26. Satın alma müdürü
 27. Süt ürünleri üretim şefi
 28. Ürün alım ve paketleme işçisi
 29. Kurumsal dönüşüm ve projeler yönetici
 30. İnsan kaynakları müdürü
 31. Muhasebe yöneticisi
 32. Bilgi işlem uzmanı
 33. Yatırım ilişkileri uzmanı
 34. Sevkiyat memuru
 35. İşletme müdürü
 36. Mekanizasyon müdürü

Tarım Kredi Kooperatifi bünyesinde yer alan market, tarnet ve imece plastik için alınacak olan açık pozisyonlar çoğunlukla bu iş kolları üzerinde yer almaktadır.

Tarım Kredi Kooperatifi çalışanı olma başvurunuzun kabul olması dileğiyle.

Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu