Yeni İş Fikirleri

Trendyol Araçlı Kurye Maaş ve Şartları 1 Temmuz 2021 (EKSPRESS ve GO Kazancı)

Pandemi ile birlikte dijital ortamlardan alışveriş ve siparişlerin artmasıyla birlikte kargo sektörü de hızla büyüme ivmesi yakaladı. Artan kargo ihtiyaçlarının karşılanması için bazı firmalar, kendi bünyesinde girişimci kurye istihdamı yapmaya başladı. Buna örnek olarak kargo sektöründe para kazandıran yeni iş fikirleri olarak karşımıza Trendyol Ekspress taşıyıcı kurye ol kazan fırsatını gösterebiliriz. Trendyol indirim günlerinde kampanyalardan alışveriş yapan vatandaşlar bir an önce kargolarına ulaşmak istemekte ve gecikme yaşanmasına dahi tahammül edemediğinden artan siparişleri günü gününe teslim edebilmek ve müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla Kurye ol kazan sistemleri uygulanmaya başlanmıştır.

Trendyol girişimci kurye olarak aylık tatmin eden rakamlarda kazanç sağlaması ile birlikte gençlerin bu sektörden ne kadar para kazandırdığı merak konusu haline geldiğinden internet ortamında sıkça karşınıza Trendyol kurye ne kadar kazanıyor, gerçek rakamları ne kadar? konuları işlenmeye başlanmıştır. Bazıları aylık gelir hesaplamasını yapmış bazıları da nasıl başvuru yapıldığına dair tüm detaylı bilgileri ele alarak araştırma yapanlara tatmin edici bilgiler vererek adeta Trendyol kuryeliğine teşvik etmek için çırpınmaktadır. Biz de girişimci kurye ol kazan yönteminden ne kadar kazanç sağlayabileceğinizi, bu işin gerçekten gelir getirecek kazançlı sektörlerden biri olup olmadığını hesaplamalar ile tüm gerçeği gözler önüne çıkaracağız. İsterseniz öncelikle Trendyol araçlı kurye ne kadar kazanır, Trendyol Araçlı Kurye Maaş ve Şartları neler olduğuna, Trendyol Araçlı Kurye Maaşlarının 2021 yılında kadar olduğuna, Ekspress-Go kurye kazanç Araçlı kurye maaşları 2021, Trendyol araçlı kurye forum (Başvuru formu) ve GO paket başı ücret fiyatları, tüm hesaplamaları ile konumuza giriş yapalım.

Kendi işinin ve zamanının patronu bir kurye olarak ayda 9.000 TL’ye kadar para kazanmak ister misiniz?

Tabi ki evet ama neden TRENDYOL EXPRESS’i tercih etmeliyim diyorsanız; Trendyol Express, zamanın değerini bilen hizmetleriyle taşımacılık sektöründe yepyeni bir devir açıyor! Siz de bu devirde kendi işinizin patronu olarak para kazanabilirsiniz.

Trendyol kurye olmak isteyenlere destekte bulunuyor. Araçlı kuryenin adı Trendyol Ekspress olarak geçmektedir. Ayrıca Trendyol aracınız yoksa da araç temini konusunda kurye olmak isteyenlere destek olarak sağlamaktadır. Bu avantajı da bulunuyor bunu da hatırlatalım. Başvuru yaparken bu konuları da araştırarak tam bilgi alabilirsiniz. Trendyol kurye olma başvurularında bulunarak siz de hızlı kargo teslimatları konusunda firmaya destek olarak bu işi kazanca dönüştürebilirsiniz. Trendyol kurye başvuruları alıyor gerekli eğitimleri ve imzaları attıktan sonra teslimat başına para kazandıran bu yolla kişileri iş sahibi yapıyor.

Trendyol Ekspress Taşıyıcı Kurye Başvuru Yap Kazanmaya Başla

Başvurular Trendyol Ekspress.com’dan Bizimle Çalışın/Taşıyıcı Ol # üzerinden ”Motorlu Taşıyıcı” ya da Hafif ticari ile Taşıyıcı” seçeneklerini seçerek; burada başvur ekranını tıklayarak alt kısma yönlendirip kişisel bilgilerinizi istiyor. Bu ekrana adınızı, soyadınızı Doğum yılı, telefon numaranız şehir, ilçe, şirket türü TCKN, ve gerekli belgeleri görerek buradaki doldurulması gereken alanlara gerekli bilgileri doldurmanız gerekiyor.

Doldurduktan sonra ”araç ve iş bilgileriniz” kısmına aracınız var mı sorusuna aracınız varsa var, yoksa yok, yoksa alabilirim gibi seçenekleri ile dağıtım tecrübeniz var mı evet ya da hayır açıklama kısmına isteğe bağlı bir şekilde tüm bilgilerinizi yazarak tüm bilgileri doldurduktan sonra Trendyol Express ailesine katılmak için gerekli belgeleri olan;

 • Ehliyet sürücü belgesi
 • Temiz sabıka kaydı
 • Araç ruhsatı
 • Sürücü profil fotoğrafı
 • Psikoteknik Belgesi
 • SRC 4 Belgesi (Mesleki Yeterlilik Belgesi)
 • Sürücünün tam yüzü ve omuzlarının üst kısmı da dahil olmak üzere öne bakan, ortalanmış güneş gözlüğü olmayan bir fotoğraf belgelerini ekleyip, Kaydet ve Bitir dedikten sonra başvurunuzu tamamlamış olacaksınız.

Trendyol Express Taşıyıcı Şartları (Araçlı Kurye)

Başvurunuz firma tarafından değerlendirmeye alınıp, dönüş yapıldıktan sonra olumlu ya da olumsuz görüşmeler başlatılacaktır.

Başvuru şartları olarak firmanın istedikleri ise;

 • Başvuru formunu doldurmuş olmak,
 • Sürücü Ehliyet sahibi olmak,
 • Askerliği tamamlamış olmak,
 • Sabıka kaydınızın temiz olması,
 • Bu işi yapabilmek için aracınızın olması gerekmektedir.
Trendyol Kurye Olmak için Kendi aracınızın olması gerekiyor

Trendyol Go Kurye Kazancı Ne Kadar?

Trendyol GO kurye kazanç tutarı ne kadardır? diye düşünenler, Trendyol Ailesinin Bir Parçası Olmak isteyenler Trendyol Go başvuru yaparak da bu rakamlarda kazanç sağlayabiliyor. Trendyol Go Kurye de gençleri aynı mantıkla iş sahibi yapıyor. Motosiklet ve hafif ticari araç başvurularından hangisini tercih edecekseniz tercihinizi yaparak başvuru formunu doldurup, kendi işinizin patronu olmak ve taşıyıcı kuryelik yaparak aylık 9 bin liraya kadar para kazanma fırsatlarını ”Trendyol Expres” ve ”Trendyol Go” ile yakalayabilirsiniz.

Trendyol taşıyıcı kurye olmak isteyenlerin en çok merak ettiği ve aylık ne kadar kazanacağını ve bunun gelir-giderleri çıkınca elinde ne kadar kalacağı, bu işi yapmaya değer olup olmadığı konularında bilgi verecek olursak;

Öncelikle bir hafif ticari araca sahip iseniz başvurunuz kabul edilecektir. Hafif ticari araç ya da motor kurye olmak için motosiklet sahibi olmanız gerekmektedir. Bu da öncesinde bu iş için aracınız yoksa araç sahibi olmanız için biraz birikmiş sermayenizin olması anlamına gelecektir. Bir hafif ticari aracın değerinin ne kadar olduğuna sahibinden.com üzerinden inceleyebilir fikir sahibi olabilirsiniz. Elinizde 100 bin liralık bir sermaye varsa bunu da ticari araç almak için harcadıysanız artık bu iş için biçilmiş kaftanı giydiniz. Trendyol taşıyıcı kurye olmak isteyenlerin şirket sahibi olması gerekiyor. Üzerinizde şirket yoksa şirket giderlerini de düşürmeniz gerekiyor.

Trendyol GO başvuru formu için hemen tıklayın.

Trendyol GO Paket Başı Ücret Bilgisi

Trendyol GO ile pazar alışverişinizi online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Şu an için sınırlı sayıda bulunan hizmet ile birçok online alışveriş sitesine rakip olmuştur. Özellikle İstanbul’un bazı bölgelerinde hizmet veren Trendyol GO’da ürün çeşitleri bulunmaktadır. Meyveden sebzeye, et balıktan tavuğa, bakliyattan temizlik ürünlerine, fırından konserve ürünlerine, çaydan kahveye pek çok ürün GO ile 30 dakika içinde kapınızda! Yaşanan yoğunlukları hafifletmek adına, firma belli aralıklarda kurye ilanı vermektedir. Kurye alımı yapacak firmanın belli zaman aralıklarında çalışma paketleri bulunmaktadır.

GO başvurusu yapan kişilerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de, paket başına ne kadar kazanıldığıdır. Bu kazanç rakamı net olmamakla birlikte ortalama olarak 5-10 TL aralığında olduğu söylenmektedir. Paket başından ziyade haftalık çalışma saatinizi belirleyerek, aylık kazancınızı hesaplayabilirsiniz. Haftalık 70 saatlik bir çalışma yaptığınızı düşünürsek, saat başına 25-30 TL’den aylık kazancınızın 10.000 TL civarında olabileceğini söyleyebiliriz. Her kurye için haftalık 70 saat olacağını söylemek yanlış olur. Bu maksimum çalışma saati olarak bilinmektedir. Kuryelik yapacağınız saat toplamı, yaşadığınız bölgeye ve Trendyol GO’ya olan ilgiye göre değişecektir.

Trendyol Araçlı Kurye Maaş ve Şartları

Bu şekilde hem kendi işinizi hem de kendi şirketinizi kurarak aylık 5.500 TL’ye kadar kazanç sağlayabilirsiniz.

Trendyol Araçlı Kurye Maaş ve Şartları (EKSPRESS Kurye Kazancı)

Elinizdeki avucunuzdaki paranızı bu işi yapabilmek için harcamadan önce bu işin kazancının ne kadar olduğunu öğrenmek istiyorsanız; hemen aylık maaşınızın ne kadar olacağının Trendyol Express ne kadar kazandırıyor hesaplamasını yapalım;

Trendyol kurye maaşı ne kadar sorusunun cevabı ise aylık 5.500-9.000 TL arası değişiyor. Şimdi aylık nasıl kazanıldığını hesaplayalım;

Trendyol Araçlı Kurye Ne Kadar Kazanır?

Kuryelere günlük ne kadar kargo teslim ettiyse kargo başına o kadar gelir edilmesi yöntemiyle hesaplama yapılıyor. Yani günlük teslimat sayınıza göre kazancınız da doğru orantılı bir şekilde artacaktır. Gelir için ilk 40 kargoda 40 TL+ KDV sonraki kargolar için de 3,5 TL+KDV olarak fiyatlandırılıyor.

 • Günde 70 altında kargo dağıtımı yapıldığında 70’e tamamlanmaktadır.
 • Günde en fazla 120 civarı kargo dağıtımı gerçekleştirilmektedir.
 • Ortalama günde 100 kargo geldiğinde ve dağıtımı yapıldığında 400 TL’ye yakın gelir elde edilmektedir.
 • Yakıt ve yemek gibi günlük giderler 400 TL’den çıkıldığında ortalama 300 TL gelir elde edilebilmektedir.
 • Kişinin Bağkur ve Gelir vergileri gibi giderleri de çıkıldığında günlük ortalama 200 TL gibi bir gelir elde edilebilmektedir. Pazar günleri de dağıtım yapılmadığından bir ay için 26 günden hesaplama yapıldığında 26*200 TL aylık 5.200 TL civarında gibi bir maaş kazanılmaktadır.

Sizin için araştırdığımız kazanç hesaplamasında günlük giderleri gelirleri öğrendikten sonra yapılabilecek makul bir iş olarak gördüyseniz bu işi yapmaya karar verdiyseniz Trendyol Ekspress taşıyıcı kurye olmak için başvuru yapabilirsiniz.

Bağkur’da 29 yaşın altına vergi indirimi ve vergi muafı bulunmaktadır. 29 Yaşın altında Genç Girişimci olarak şirket kurulumu yaparsanız Bağkur’unuza bir yıl boyunca devlet karşılayacaktır. Devletin ödemediği durumlarda ise aylık 900 TL gibi bir vergi ödemesi yapılmalıdır. Hem bu işi yapıp hem de 29 yaş altındaysanız bu hesapladığımız 5.500-7.000 TL civarı para cebinize geçecektir. Bu vergi ödemelerinden hem muaf olursunuz hem de kendi maddi durumunuzu toparlayıp bir sene içinde iyi bir kazanç elde edebilir, bu işe devam edebilir, en önemlisi şirketinizi ayakta tutmaya devam edebilirsiniz. Anlattığımız gibi 29 yaş altındaysanız şahıs şirketi gibi vergi ödemelerinde korkmadan şirketinizi açabilirsiniz. Zaten çoğu ödemeyi devlet karşılamaktadır. Sizin sadece aylık ödeyeceğiniz 50 lira civarında ki damga vergisi olabilir. Tüm bu adımları izleyerek başvurunuzu gerçekleştirebilir, görüşmeler sonucunda başvurunuz olumlu olursa bu işten para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Trendyol Araçlı Kurye Maaşları 2021 Ne Kadar Kazanır?

Günde 100 Kargo teslim et 400 TL Kazan 200 kargo edersen otomatik olarak 800 TL kazanabilirsiniz, bu da kazancınızı artırmak için ne kadar kargo teslim ederseniz o kadar para anlamı geleceğinden istediğiniz kadar bu işten para kazanabilirsiniz. Hatta çalışma bölgenizi artırarak günlük 200 kargo ve üzerinden ayda 10 bin liraya kadar kazanabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Günümüz şartlarında kendi işini kurmak isteyenler için sermaye gereksinimi doğuyor ve Trendyol kurye ol kazan yönteminde ise sermaye gereksinimi olmadan girişimciler kendi işini kurabiliyor ve aylık 5.500-7.000 TL arasında yüksek gelir sağlayarak hem kendi işinin hem de kendi zamanını patronu olma imkanına sahip olabiliyor. Ülkemiz standartlarına göre asgari ücret 3.000 TL’ye yaklaştı ancak 3.000 TL işin kazancını 5.000 TL’ye yükseltmek maalesef zor oluyor. Daha yüksek kazanç elde etmek isteyenler, bu işten hem pazar günleri hariç kendi istediğiniz saatlerde çalışma imkanına sahip olabilir, hem kendi işinizi yapabilir, hem de teslimat aşamasında firmaya destek olarak günde 100 kargo dağıtımını gerçekleştirdiğiniz anda bu kazançları sağlamak çok kolay olacaktır. Bu işi yapabilmek için aracınızın kendinize sahip olması gerekiyor demiştik. Aracı kiralamanız durumunda bu biraz sıkıntılı olabilir. Bazı bölgelerde ise motorsiklet ile de dağıtıma çıkılabilmektedir.

NE OLURSA OLSUN RUHSATI SİZİN ÜZERİNE OLAN BİR ARACA sahip iseniz bu işten makul kazançlar elde edebilişiniz. İsterseniz kazancınızı büyütmek için çalışma bölgenizi artırarak ikinci ya da üçüncü bölge alarak dağıtım alanınızı daha da genişlettikçe teslimat kargo sayısını büyüttükçe kazancınızı dağıtımı yapılan kargo ile doğru orantılı bir şekilde artırma imkanına da sahip olabilirsiniz.

Kazancınızın ne kadar olacağı tamamen sizin elinizde olacağından ne kadar teslimat o kadar para kazandıran bu işten kendi işinizin patronu olarak iş hayatına bu firma aracılığıyla ilk adımı atabilirsiniz.

Trendyol iletişim: 0850 759 15 15


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu