İhtiyaç Kredisi

Türk Telekom Faturalı Hatlara Kredi Veriyor mu? Temmuz 2021 Faiz Oranları Kaç?

Türk Telekom ülkemizde kullanılan sabit GSM operatörlerinden birisidir.  Son dönemlerde faturalı hatlara kredi verilir mi konusu merak ediliyor.  Özellikle maddi anlamda sorun yaşayanlar bankalardan olumsuz sonuç almaları durumunda GSM operatörlerine yöneliyorlar. Türk Telekom Faturalı Hatlara Kredi Veriyor mu? Faiz Oranları Kaç? yazımızın içeriğinde, faturalı hatta kredi veriliyor mu, başvurular nasıl yapılır, kredi limitleri, tarifeleri ve ödeme seçenekleri hakkında bilgiler verdik. Yazımın devamını inceleyerek detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Faturalı Hatta Kredi Veriliyor Mu?

GSM operatörleri tarafından kredi kullanmak isteyen kişiler, en az 6 ay faturalı hat kullanıyor olması gerekmektedir. En az 6 ay süreli kullandıkları fatura dönemlerinde düzenli olarak ödeme yapmalılar. Faturaların düzensiz ödenmesi yada geçmişten bir borç kalmış olması kullanımınıza engel olabilmektedir. Belirlenen koşulları yerine getiren kişiler kredi kullanarak nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirler.

Faturalı Hatlara Kredi Kullanma Şartları

Faturalı hat üzerinden kredi kullanmak isteyen kişiler faturalarına ek bir telefon alarak kutusunu bozmadan satmaları durumunda daha fazla kar elde ederek nakit ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Bu şartlar ise;

 • Telefonu alacak kişinin adına kayıtlı fatura hattı olması,
 • En az 6 ay faturalı hat kullanılması,
 • İki yıl süreli aynı fatura kullanılması,
 • 2 yıl iş ve ev telefonu aboneliğinin olması,
 • 2. yıl ve üzeri hat sahibinin internet aboneliğinin olması.

Bu şartları karşılayan kişiler yukarıda belirttiğimiz gibi tarifelerine ek bir cihaz alarak ihtiyaçlarını karşılayıp, taksitleri halinde ödeme yapmaya devam ediyorlar.

Türk Telekom Kredi Başvurusundan Yararlanabilecek Kişiler

Türk Telekom operatörü üzerinden başvuru yapacak kişilerin öncelikle operatörün müşterisi olması gerekmektedir. Ancak sadece operatörün müşterisi olmanız kredi kullanmanız için yeterli olmamaktadır. Aynı zamanda Türk Telekom GSM hattının da kullanıcısı olmalısınız. Kullanış olduğunuz faturalı hattın aylık ödemlerini düzenli olarak yapıyor ve  herhangi bir usulsüzlükle karşı karşıla kalınmamış ise operatörün tüm mağazalarından kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Türk Telekom Kredi Başvurusu

Sistemin izin verdiği ölçüde 3, 6, 9 ve 12 ay süreli ödeme imkanları sağlıyor. Banklardan kullanılan krediler gibi değildir. Siz firmalardan yasal sözleşmeli kosgebkredisi.com tarifenizin desteklediği cihaz alıyorsunuz. Türk Telekom’un sağlamış olduğu fırsatlar ile tarifenize ek 2 cihaz alabiliyorsunuz. Operatör üzerinden başvuruda bulunacak olan kişilerin dikkat etmesi gerekenler;

 • Kullanmış olduğunuz Türk Telekom operatörün size en yakın bayisine gidebilirsiniz.
 • Bayide bulunan satış danışmanlarına telefon almak istediğinizi belirtin,
 • Satış danışmanı sizden kimliğinizi isteyerek işlem yapacaktır,
 • Bütçeniz ve tarifenize ek telefon alarak nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Bunlar ile birlikte bir diğer yol ise kredi puanınızın yüksek olması. Kredi puanınızın yüksek ise bankalardan rahatlıkla alabilirsiniz. Kredi notunuz düşük ise bahsetmiş odluğumuz yöntemi kullanarak GSM operatöründen telefon alıp aynı miktara yada satabiliyorsanız daha yüksek bir miktara satarak ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Türk Telekom 5 Bin TL’ye Kadar Kredi İmkanı

Faturalı hat üzerindeki verilen kredilerde önemli olan nokta her kosgebkredisi.com ay düzenli olarak ödemeniz yada faturalarınızı aksatmanız olacaktır. Ödemeleriniz belirlemiş olduğu puanlar ise sizin alacağınız telefonun ücretini belirlemektedir. Kredi puanınızın yeterliliğine göre 5 bin hatta 7 bin TL değerinde bir cep telefonu alabilirsiniz. Alacağınız telefonun ücreti ne kadar yüksek olursa sizin elinize kalacak miktar o kadar yüksek olacaktır. Bu kapsamda kullanacağınız kredinin tutarı 7 bin TL’ye kadar çıkmış olacaktır.

Türk Telekom Üzerinden Tarifeye Ek Telefon Almak

Türk Telekom üzerinden başvurusu yapmanız halinde tarifenize ek olan telefonları nakit fiyatlarına göre oldukça yüksek tutarlarda alacaksınız.

Örneğin; Huawei Y6p modelini tarifenize ek aylık eşit taksitler ile 12 ay vade süresi ile  3.492,00 TL’ye alıyorken buradan 2.385,00 TLye alarak 1.107 TL fazladan ödeyerek zarar etmemiş olursunuz hem de 2.385,00 TL değerinde almış olduğunuz telefonu satarken daha yüksek tutarla satabilirsiniz.

Nakit ihtiyacı olan kişilere önerilen bir alışveriştir. Çünkü direkt olarak operatör üzerinden almak mantıklı olmayacaktır.

Türk Telekom internet satış sayfasından tarifenizse ek alabileceğiniz telefonları inceleyebilirsiniz.

Tarifenize ek Alabileceğiniz Telefonlar

Tarifeye ek alınan telefonlar nakit alınan telefonlara göre ücretleri daha fazladır. Aylık eşit taksitlere bölünen tutarlar vade süresi arttığında daha çok artacaktır.

 • Samsung Galaxy S20 FE: 1.968 TL 3 ay vade ile toplamda 5.904 TL
 • General Mobile GM 20: 12 ay taksit imkanı ile aylık 204 TL eşit taksit toplamda 2.448 TL
 • Samsung Galaxy Note 20:  3 ay vade ile aylık 2.686 ile toplamda 8.058 TL
 • Huawei P40 Lite: Aylık 342 TL ödeyerek 12 ay taksit imkanı ile toplamda 4.104 TL
 •  iPhone 11 64GB: 3 ay vadeli ile aylık 2.540 taksit imkanından faydalanarak toplamda 7.620 TL karşılığında alabilirsiniz.

Türk Telekom Faturalı Hat Tarifleri ve Paketleri

Faturalı hat sahiplerinin faydalanabileceği tarifeleri sizler için sıraladık.

 • Efsane Tarifeler,
 • Konuşkan Tarifeler,
 • Selfy,
 • Prime,
 • Aşmayan Tarifeler,
 • Aile Tarifeleri,
 • Mesleklere Göre Avantajlı Teklifler,
 • Cihazlı Tarifeler,
 • Fırsat Web’de Tarifeleri,
 • Diğer Teklifler,
 • Aşmayan Bol Tarifelerdir.

Tüm faturalı hat tarifleri görüntülemek için tıklayınız.

Kredisi Alınan Hat Kapatılabilir mi?

Türk Telekom faturalı hat üzerinden telefon aldığınız da borcunuzun tamamını ödemeden hattınızı başka bir operatöre taşıyamazsınız. Faturalı hattınızı 5 ay sonra başka bir operatöre taşıyacağınız zaman kullanıl olduğunuz krediyi tek seferde kapatmanız gerekmektedir. Bu şartı kabul ederek hattınızı kapatabilir yada operatör değiştirebilirsiniz.

Türk Telekom TTNET Üzerinden Kredi Alınır Mı?

Cep telefon alımların da taksit yasağı getirildiği için, telefon mağazaları kredili sistem ile, operatör satışı yapan bayiler ise faturalı hat üzerinden cihaz satışı yapıyorlar. Cep telefon alımlarında kişinin kullanmış odluğu faturaya telefonun aylık taksitleri de yansıtılmaktadır. Yukarıda tarife ye ek telefonun nasıl alındığını bahsetmiştik. kişilerin TTNET internetleri üzerinden de kredi kullanma imkanı bulunmaktadır. TTNET üzerinden kredi alabilmeniz için;

 • Evinizde veya işyerinde sabit kullandığınız TTNET internetin bağlı olması gerekmekte,
 • Telefon alabilmeniz için TTNET sabit hat faturanızı düzenli olarak ödemelisiniz.

TTNET sabit hattan faturalı hatta para çekme sistemi ödeme geçmişinize bakmaktadır. Yapılan analizler sonucu olumlu veya olumsuz sonuç size bildirilmektedir.

Bu şekilde alınan kredilerin ödemeleri Türk Telekom operatöründe olduğu gibi faturanıza yansıtılıyor. Acil nakitte ihtiyacınız varsa bankalardan kredi kullanamıyorsanız yada vaktiniz kısıtlı ise bu yöntemi kullanarak kredi ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Vodafone operatörü kullanıcıları  Vodafone Faturalı Hatlara Kredi Veriyor Mu? konumuz içeriğinde detaylı bilgilere ulaşabilirler.


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu