Esnaf İşyeri Destekleri

Vakıfbank Esnaf Kredisi Şartları Nelerdir? (Sıfır Faizli Destek) Haziran 2021

Vakıfbank Esnaf Kredisi Şartları Nelerdir? Esnaf ve  sanatkarlar bankalardan kredi almadan önce sıklıkla bu sorunun cevabını aramaktadır. Özellikle kamu bankalarını tercih eden esnafların kamu bankalarını tercih etmeleri de boşa değil. Çünkü esnaflar için oldukça kolaylıklar sunan bankalar arasında Vakıf bankasını tercih ederek işletmelerine uygun olan kredi ürününü kolaylıkla bulabilmektedir. Esnaf ve sanatkarlara özel mini  ve standart kredi ürünlerini uygun faiz oranları ve vade seçenekleri ile sunuyor. Vakıfbank kredinin ödemesini de 5 farklı ödeme seçenekleri ile sunuyor. Detaylar haberimizde..

Vakıfbank Esnaf Kredisi Başvuru

Esnafın halinden anlayan kredi paketleri ile tüm esnafın yanında olmaya devam eden Vakıfbank Mini kredi adında kullandırdığı kredi ürününü 36 ay vadeli olarak en fazla 20 bin lira tutarında kadar kullandırıyor. Standart kredi paketi olarak esnafa destek veren Vakıfbank bu kredi ile yine 36 aya varan vade olanağı sunarken en fazla 50 bin lira tutarında destek kredisi kullandırıyor.

Vakıfbank bu iki kredi ile esnafın yanında olmaya devam ediyor. Vakıfbank esnaf müşterilerine sunduğu bu cazip kredi desteklerini sunarken yanında bir de geri ödeme kolaylığı sağlıyor.

Esnaf destek kredisinin geri ödeme seçenekleri olarak her esnafın kendi bütçesine göre seçebileceği taksit imkanları ise eşit taksitli ödeme seçeneği, üç ayda bir eşit ödemeli taksit imkanı, üç aya kadar ödemesiz dönemli
Değişken taksit imkanı, bir yıl içinde de 4 taksite kadar ertelemeli taksit imkanları ile sunuluyor.

Vakıfbank Esnaf Kredisi Şartları Nelerdir?

Vakıfbank esnaf destek kredilerini bu geri ödeme seçenekleri ile kolaylaştırıyor. Esnaf kredisi başvurularında istenen belgeler ile şartları sağlayarak size en yakın Vakıfbank şubesine giderek destek kredilerine başvuru yapabilirsiniz. Daha detaylı bilgi içine şubede banka yetkililerinden alabilirsiniz. Vakıfbank esnaf destek kredisi ile sermayenizi artırabilir uygun ödeme seçenekleri ile işletmenizi büyütebilirsiniz.

Vakıfbank Esnaf ve Kobi Sektör Destek Paketleri

Ayrıca Vakıfbank KobiDost Esnaf destek paketi Kobi sektör paketleri ile esnafların faaliyet gösterdikleri işleri ile ilgili oluşan nakit ihtiyaçları için uygun koşullu finansal destekleri de sunuyor.

Vakıfbank Kobi Dost Esnaf kredileri olarak esnaflara;

 • Nakit krediler,
 • Taksitli Ticari Kredi,
 • Ticari Araç Kredisi,
 • Spot/Rotatif Krediler,
 • Teminat mektupları gibi destekler sunmaktadır. Bilgi almak ve başvuru yapmak için tıklayınız.
Vakıfbank Esnaf ve Kobi Sektör Destek Paketleri
Vakıfbank Esnaf ve Kobi Sektör Destek Paketleri

Vakıfbank Kobi Dost esnaf kredisi ürünlerinin yanında işletme için gerekli işlemlerinde kolaylıkla yapılması için avantajlar sunan banka Vakıfbank Kobi Dost Esnaf kredisi ürünlerinden alınan krediler ile esnafların vergi, SGK ödemeleri ve Bağkur ödemelerinizi gerçekleştirme imkanı sunuyor. Bunun yanında Vakıf Emeklilik’ten uygun koşullarla emeklilik ve hayat sigortası işlemlerinizi ve Güneş Sigorta’dan avantajlı koşullarla uygun sigorta ürünleri işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıf Factoring ve Vakıf Leasing işbirliğiyle factoring-leasing işlemlerinizi ve kambiyo işlemleri, döviz, efektif alış ve satış işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz Kobidost Esnaf destek paketi ile işletmeniz için gerekli tüm işlemlerinizi gerçekleştirme imkanı bulabilirsiniz. Vakıfbank Kobidost esnaf destek paketi ürünleri taksitli ticari kredi, İşyeri Edindirme kredisi, Ticari Araç kredisi, Ticari kredili bankomat 7/24 kredisi, Spot ve rotatif kredileri, Şirket kredi kartı, teminat mektubu, çek kullanımı, toplu ödeme sistemi gibi seçeneklerde sunuyor.

İnternet Üzerinden Başvuru 

Vakıfbank’ın verdiği esnaf kredisine web sitesi aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz. 

 • İnternet adresi üzerinden firmanın kuruluş tarihi, ünvanı, işletme türü bilgilerini eksiksiz doldurarak, sonrasında ise ticari müşterilere özel olan ürün paketlerinden hangilerini almak istiyorlar ise bu ürünlerin yanlarında bulunan kutucukları seçip tıklayacaklardır.
 • Sayfada açılacak olan ürün grupları; tarım kredisi, bussiness kart, Kredili Mevduat Hesabı, sanal pos, güm kart, ticari kredi, çek defteri gibi ürünler olacaktır.
 • Ardından vergi kimlik numarasını ya da on haneli Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası, telefon, adres ve e-posta bilgilerini de eksiksiz olarak doldurduktan sonra geriye bir tek işlem kalıyor.
 • Hangi Vakıfbank şubesi ile çalışılmak talep ediliyor ise il ve ilçe seçilerek şube belirlemesi yapılacaktır.
 • Bu işlemler bittikten sonra altta çıkacak olan güvenlik kodunu girdikten sonra DEVAM butonuna tıklayarak bir sonraki işleme geçip oradan istenenleri de tamamladığınızda işleminiz yerine gelmiş ve başvurunuz tamamlanmış olacaktır.

Vakıfbank Esnaf Kredisi Şartları Nelerdir?

Vakıfbank esnaf kredisi almak isteyen esnaflardan bazı belgeler ile başvuru yapmalarını istemektedir.

 • Özellikle işletme adına çekilecek kredi için bankaya beyanname verilerek kobi kredisi olarak ticari kredi almak şartını yerine getirmek için kredi başvurusunda işletmenin vergi levhasının ve işletmenin mali durumunu gösteren belgeler ile başvuruda bulunmak gereklidir.
 • Vakıfbank işletme için kredi almak isteyen işletme sahiplerinden ayrıca nüfus cüzdanı fotokopisini ve ortaklar varsa  imza sirkülerininde verilmesi gereklidir.
 • Ayrıca işletmenin son  yıla ait mali tablosunu ve mizan bilançosunu da başvuruda getirmek gereklidir. Vakıfbank Kobi Dost Esnaf Kredi Paketi için tıklayın!
 • Vakıfbank’a bu belgeler başvuru yapan esnafların ayrıca ikametgah belgesinin olması da gereklidir.
 • Vakıfbank esnaflara kredi açabilmesi için işletme sahibinin vergi borcunun bulunmaması ve kara listede olmaması gibi şartlara da bakıyor.
 • İşletmenin mali durumuna göre belirlenen limitlerde ve vadeler de kredi almayı kabul ederek esnaf kredisinden yararlanmak mümkündür.

Vakıfbank Esnaf Kredisi Şartları Nelerdir? konulu yazımızda da belirttiğimiz gibi bu şartları taşıyan ve belgeleri banka şubesine ileten esnaf ve sanatkarlarımız bankaların istediği şartları yerine getirmek kaydıyla bankanın işletme için uygun gördüğü vadelerde ve limitlerde kredi alarak işletme için gerekli finansman desteğini bulabilirler.

Esnaf Kredisinin başvuru şartları ve başvuru gerçekleştirilmesi için gerekli evraklar bu şekildedir. Siz de esnaf kredisine başvuru yapmak için ister şubeye gidebilirsiniz, isterseniz de yukarıda verdiğimiz web sitesi üzerinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu