İhtiyaç Kredisi

Vodafone Faturalı Hatlara Kredi Veriyor Mu? Faiz Oranları Kaç? Haziran 2021

Ülkemizde birçok vatandaş faturalı hat kullanmaktadır. Vodafone yaygın olarak kullanılan operatörler arasında yer almaktadır. Vatandaşlar maddi ihtiyaçlarını karşılamak için telefon alıp daha yüksek miktara satarak kar elde edebiliyorlar. Perakende satış mağazaları, GSM operatörleri ve Bankalardan kullanacakları ihtiyaç kredileri ile bu işlemi yapmaları mümkündür. Vodafone Faturalı Hatlara Kredi Veriyor Mu? Faiz Oranları Kaç? konumuzun içerisinde, Kredili hatta kredi veriliyor mu, faturalı hatlar üzerinden nasıl kredi alınır, şartları nelerdir, vade süresi kaç ay, faturaya ek alınabilecek telefonlar hakkında ki bilgilere ulaşabilirsiniz.

Faturalı Hatta Kredi Veriliyor Mu?

Nakit ihtiyacı olduğu için kredi almak isteyen kişiler, bankalardan kredi notu düşüklüğü sebebi ile kredi alamadığı takdirde, finansman desteği alabileceği farklı yöntemlere başvuruyor. Bu yöntemlerden biride faturalı hat üzerinden kredi kullanmaktır. Ancak, faturalı hat sahipleri faturalarına ek olarak telefon alıp sonrasında almış oldukları telefonu satarak nakit ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Bu yöntemi ülkemizde birçok vatandaşın yaptığı bilinmektedir. Belirtmiş olduğumuz bu işlemi özellikle ikinci el telefon alıp satan GSM mağazalarından kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Faturalı Hatta Nasıl Kredi Alınır?

Faturalı hat üzerinden kredi kullanmak için, tarifeye ait GSM bayilerine yönelmek gerekmektedir. Bankalar tarafından kredi almak için yeterli gelire sahip olmayan veya kredi notu düşün olan vatandaşlar, Vodafone faturalı hatları için kredi kullanabilmektedir. Faturalı hatta kredi almak isteyen kişiler, en az 6 ay faturalı hat sahibi olmalıdır.

Faturalı Hat Üzerinden Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Vodafone hattına kredi almak için, operatör tarafından aranan bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar ise aşağıda belirttiğimiz gibidir.

 • 6 ay süreli faturalı hat kullanıcısı olmak,
 • Tüm telefon faturalarını düzenli ödemek,
 • Faturalı hat sahibi olunduğu sürede fatura sebebi ile hiç bir hukuki soruşturma yaşamamış olmak,
 • Son 2 yıl içerisinde başka bir cihaz alıp, bu cihaz üzerinde ödemeler hakkında sorun yaşamamalıdır.
 • Satın alacağınız cihazın tarifenize uygun olması gerekli,
 • 2 yıl ev ve iş telefon aboneliğinin bulunması,
 • 2 yıl ve üzeri internet aboneliğinin olması gerekmektedir.

Faturalı Hatlar İçin Kaç Ay Vade Uygulanır?

Vodafone faturalı hat üzerinden kredi almak için, telefon taksit süresi maksimum yasaların belirlediği süre kadardır. Bu durumda 8.000 TL değerinde telefon alındığında 3 ve 24 ay vade ile kredi kullanılabilir. Uygulanan vade süresinin aylık taksitleri telefon bayileri tarafından belirlenmektedir.

Faturalı Hatlara Özel Vodafone Tarifeleri

Vodafone faturalı hat kullanıyorsanız size özel tarifelere ek telefon alabilirsiniz. Bu tarifelerden yararlanmak için gerekli şartları yerine getirmelisiniz. Vodafone avantajlı tarifeler sunmaktadır. Faturalı hat sahiplerinin yararlanabileceği avantajlı kampanyalar ise;

 • Uyumlu 5,
 • Red 20,
 • Yeni Süper Uyumlu,
 • Red 25,
 • Genç Uyumlu 4,
 • Uyumlu 6,

Tarifelerini kullanarak faturanıza ek telefon alabilirsiniz.

Faturaya Ek Alınabilecek Cihazlar

Ülkemizde dövizin artması ile birlikte akıllı telefon satın alırken taksit seçeneğinin de ortadan kalkması ile beraber faturalı hat kullanıcıları, GSM operatörlerinden tarifeye ek telefon alma seçeneğine veya perakende mağazalardan kredi çekmeye yöneldiler.

 • Telefon almak isteyen kişilerde ihtiyaç kredisi çekerek de telefon alabiliyorlar.
 • GSM operatörleri cihazları toplu bir şekilde aldıkları için sizlere uygun fiyatlarda verilmektedir.
 • Çeşitli internet kosgebkredisi.com sayfalarının uygulamış olduğu indirimler ile de uygun fiyata telefon alabilirsiniz.
 • Alış fiyatından daha yükseğe satma imkanınız mümkün olabilmektedir.
 • Ancak, kredi çekerek bir telefon almak isterseniz burada dikkat etmeniz gereken konu faiz oranları olacaktır.

İhtiyaç kredisi mi, operatör tarafından mı almak daha mantıklı birlikte inceleyelim.

Vodafone Tarafından Tarifeye Ek Telefon

Operatörlerin satış yöntemlerinden yukarıda bahsetmiştik. Telefon alırken kar etmek isteyen kişilerin değeri yükselecek telefonlar tercih etmesi gerekiyor. Aradaki farkı görmek için cihaz incelemesi yapalım.

 • Vodafone üzerinden Samsung Galaxy M11 modelini alarak 12 ay vadeli aylık 2.820 TL ile aylık 235 TL ödeyerek kredi ihtiyacınızı karşılayabiliyorken,
 • Aynı modeli  2.929,00  TL’ye satın alarak aynı vade farkı ile 109 TL kar elde ederek zarar etmiş olacaksınız.

Android telefonlara göre Apple telefon almak daha karlı olacaktır. Günümüzde Android telefonların değeri düşerken Apple cihazların değeri oldukça artmaktadır.

 • Apple İphone 11 pro cihazını vodafone operatörlerinden 12.765,00  TL. ‘ye en az 3 en fazla 12 ay vadeli ile alabiliyorken perakende mağazalardan ortalama olarak 11.050,00 TL gibi rakamlar ile daha uygun fiyata alıp kutusunu bozmadan daha yüksek fiyata satabilirsiniz.
 • iPhone 8 Plus 256 GB telefonu 24 ay taksitle aldığınız zaman faturanıza ek ayda sadece 285,00 TL ödeyeceksiniz. Bu telefonun güncel satış fiyatının da 5.300 TL olduğunu söyleyebiliriz. Cihazı internetten aldığınız da sizin adresinize ücretsiz kargo ile gönderilmektedir. Tarifenize ek alacağınız telefon her zaman norm fiyatına göre daha pahalı olacağından ortalama olarak 1.540 TL zararınız olacaktır.
 • Xiaomi Redmi Note 8 Pro 128GB cihazı 12 ay vade ile vodafone internet sitesi üzerinden ücretsiz kargo ile 4,320 TL alabilirsiniz.  Aynı cihazı hepsiburada.com sitesinde   12 ay vade ile 3.099,90 TL ye alarak kutusunu bozmadan satarak kar elde edebilme imkanınız vardır.

İhtiyaç Kredisi İle Telefon Almak

GSM operatörlerinden ve perakende mağazalarında işleyişin nasıl olduğundan bahsetmiştik. Kar zarar oranı aldığınız modelin telefonu ne kadar satabileceğiniz ile alakalıdır.

 • Akbank üzerinden 10.000 TL ye 36 ay vade imkanı ile % 1,74 faiz oranı ile kredi kullanabiliyorken 36 ay ‘da toplam 14.324, 20 TL ödeyeceğiniz için aradaki 4.324,20 TL faiz oranını cihazı sattığınızda kredinizi kapatıp aynı zamanda kar elde edebileceğiniz bir telefon seçmelisiniz.
 • Garanti bankasından alacağınız ihtiyaç kredisi ile telefon almak isterseniz %1,49 faiz oranı ve  36 ay vadeli ile aylık 3.790,96 TL taksit ödemesi ve ödeyeceğiniz 36.474,63 TL ödeyerek telefon almak mantıksız olacaktır.
 • TEB bankasından 10.000 TL.ye kadar alabileceğiniz ihtiyaç kredisi ile %1,25 faiz oranı ve aylık 361,52 TL olacak şekilde 36 ay boyunca eşit taksit imkanı ile alacağınız bir cihazı satarak daha karlı olabilirsiniz.
 • Ziraat Bankasından %1,47 faiz oranı ile 5,000 TL kredi kullanarak 36 ay vade ile ödeyebilirsiniz.

e-Devlet Kredi Notu Öğrenme servisi üzerinden kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu