Araç Kredisi

Ziraat Bankası İcradan Satılık Araçlar Temmuz 2021

2. El araç alımlarında yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biri de borç ödemesi yapılmamış olan araçların alınmasıdır. Bankalar müşterilere destek olurken kendilerine bir teminat sunulmasını ister. Bu teminatlar taşıt, konut olabilir. İpotekli araç sahipleri borçlarını ödemediği zaman bu araçlar icra yolu ile alınmasıdır. Bankalar ise icra yolu ile aldıkları araçları uygun fiyata elden çıkarırlar. Ziraat Bankasının yanı sıra bu işlemi uygulayan diğer bankalar ise, Türkiye İş Bankası, Halk Bankası, Denizbank, Vakıfbank gibi bankalar araç satışı yapmaktadır. Dilerseniz devam ederek Ziraat Bankası icradan satılık araçlar için tüm bilgileri alabilirsiniz.

2. El Araç Satan Bankalar

İlk olarak ikinci el araç satan bankalara bir göz atalım. Bu bankaları sizin için araştırdık. Yazımıza devam ederek tüm bilgileri alabilirsiniz.

  • Vakıfbank
  • Denizbank,
  • Türkiye İş Bankası,
  • Halk Bankası,
  • Ziraat Bankası

Bu kredi ve araç işlemlerini uygulamaktadır.

Ziraat Bankası İcradan Satılık Araçlar

Ziraat Bankası ihale ile araç, konut, arsa ve iş yeri satışı yapmaktadır. Bu mal varlıkları borçlarını ödemeyen şahısların mallarıdır. Yapılacak ihalelere katılarak hemen 2. el araç sahibi olabilirsiniz. Yapmanız gerekenler çok basit. Hemen size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek Ziraat Bankası icradan satılık araçlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Size burada, istediğiniz aracın hasar kayıtlarını, özelliklerini ve fiyatlarını göstereceklerdir. Yada Ziraat bankası internet sitesine girerek satılık araçları tümünü görüntüleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası İcradan Satılık Araçları merak edenler; Ziraat Bankası satılık araçlar linki tıklayarak fiyat bilgisi ve modelleri gibi birçok detayı inceleyebilirler.

Bankalardan 2. El Araç Nasıl Alınır?

Bankalar kredi verirken müşterilerinden bazı evraklar istemektedirler. Bu evraklardan en önemlisi de gelir belgesidir. Gelir durumu uygun olan ve kredi notu yüksek olan kişiye finansal destek sağlanmaktadır. Çekilecek olan kredi bankanın o an ki faiz oranları üzerinden hesaplanır. Bu hesaplama sonrasında müşteriye bir ödeme planı oluşturulur. Bu plan karşılığında aylık kaç TL ödeme yapacağınız gösterilir. Gelir durumu yeterli olmayanlar ise bankaların bu kredi seçeneklerinden yararlanmak için ek olarak ya kefil yöntemi kullanırlar ya da konut, arsa, iş yeri, taşıt gibi sahip oldukları mal varlıklarını teminat göstererek bu kredilerden yararlanabilirler. Teminat aslında borcun ödenmemesi durumunda müşteri ilk olarak ikaz edilir. İkazlara rağmen ödeme sağlanmazsa mal varlığı üzerinden borcu alınır. Bu durumda eğer bankaya teminat olarak aracınızı gösterdiyseniz borcunuzu ödemediğinizde aracınıza banka el koyacak ve uygun bir fiyat ile satışa sunacaktır.

Ziraat Bankası 2. El Araç Satışı Nasıl Olur?

Ziraat bankası ipotekli olan aracı artık satışa sunmuştur. Bu ihaleye girmek için şahıs olarak, T.C. kimlik bilginiz ile başvuru yapabilirsiniz. Ancak tüzel kişiler için bu durum değişiklik göstermektedir. İmza sirküleri ve Ticaret sicil onay belgesi gerekmektedir. Şirket adına yetkili olan kişinin yetkili olduğunu ispatlaması gerekmektedir. İhale başvurunuzu yaptıktan sonra banka sistem üzerinden işlem yaptığı için cep telefonunuza SMS yolu ile bir şifre gelir. Bu şifre ile sistem üzerinden aracın takibini yapabilir ve fiyat önerisinde bulunabilirsiniz. Şöyle bir durum var, eğer aracı ihale sonrasında alırsanız Katma Değer Vergisi (KDV) ödemezsiniz. Satış işlemi için herhangi bir fatura kesilmez. Ancak bu ödemeyi yaptığınıza dair bir dekont alabilirsiniz. Bu ihaleye Türk Vatandaşı olan herkes katılabiliyor. İhale süresi 4 gün sürer. Size verilen şifre ile giriş yaparak istediğiniz her an dilediğiniz tutar fiyat artışı yapabilirsiniz. 4 günün sonunda ise araca en yüksek tutarı siz ödemiş olursanız ihaleyi siz kazanmış olacaksınız! Bunun sonucunda bankanın şubesine giderek aracı devir alabilirsiniz. Araba artık sizin! Güle güle kullanın. Araçları incelemek ve ihaleye katılmak için buradan inceleme yapabilir ve fiyat verebilirsiniz.

Ziraat Bankası icradan satılık araçlar

Ziraat Bankası Araç İhale Şartları

İhale yolu ile verilen aracın fiyatı tam olarak belli değildir. Ancak piyasa değeri her zaman ele alınır. Bankaya piyasa değerinin %6′ sı yatırılır ve fiyatlandırma eksper tarafından yapılır. Bu tutar teminat olarak belirlenir. Bankanın size verdiği sözleşmeyi onayladığınızda artık satış işlemleriniz başlamış demektir. Eğer ihale size çıkmaz ise paranız banka tarafından size iade edilir. Ancak taşıt ihalede size çıkarsa noter masraflarını sizin karşılamanız gerekir. Bir önemli şart ise; ihaleyi kazandınız, ancak araçtan vazgeçtiniz o zaman ödediğiniz teminat tutarını almanız mümkün değildir. Ayrıca araçla ilgili plakası üzerinden sorgulama işlemi yaparak detayları öğrenebilirsiniz. e-Devlet üzerinden hasar bilgili sorgulayabilirsiniz.

Diğer Bankaların Satılık Araç Listesi ve Adresleri

Deniz Bank 2. El Araç Satım Listesi

Denizbank icralık araç satışları için Denizbank üzerinden bilgi alabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için bankaları ziyaret edebilir veya ilan da verilen numaraları alabilirsiniz.

İş Bankası 2. El Araç

İş bankası icralık olarak satışa çıkarmış olduğu araçlar için vasıta ve gayrimenkulleri inceleyebilir ve bilgi alabilirsiniz. Ayrıca ihaleye katılırken teminat tutarı belirtmeyi ve takip etmeyi unutmayın.

Halkbank 2.El İcralık Araç Satışı

Halkbank’tan icralık olan araçları, gayrimenkulleri incelemek ve satın almak için buradan bilgi alabilirsiniz. Halkbank İcralık Ara. Satış Şartnamesini inceleyerek başvuru formunu doldurarak araçları inceleyerek satın almak istediğiniz araca teklif verebilirsiniz.

Vakıfbank İkinci El Araç Teklifi

Vakıfbank’ ta ipotekli araç satan banka türünden biridir. Bu bankanın araç ilanlarını incelemek için buraya tıklamanız yeterlidir. Beğendiğiniz arasın %6 değerindeki bedelini ödeyerek kullanıcı ve şifre almanız gerekir. Sonrasında teklifte bulunun ve aracın sizin olmasını bekleyin!

Vakıfbank İkinci El Araç Teklifi
Deniz Bank 2. El Araç Satım Listesi

Yapı ve Kredi Bankası Araç Satışı

Yapı ve Kredi Bankası ikinci el satış teklifiniz için bir kullanıcı adı almalısınız. Kullanıcı adınız ve şifreniz ile buraya giriş yaparak tüm işlemleri ve araçları görebilirsiniz. Veya hemen ihale teklifinde bulunabilirsiniz.


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu