İş Dünyası

ZİRAAT BANKASI İLE KREDİ ANLAŞMASI İMZALANDI

KOSGEB’LİLERE EKSTRA AVANTAJ SAĞLAYAN BANKA ANLAŞMASI

KOSGEB ile Ziraat Bankası arasında gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda Proje Destek Kredisi Protokolü İmzalandı. KOSGEB resmi internet sayfasından yayınlanan duyuru ile protokülün imzalandığı kesinleşti. KOBİ’lerin aldıkları finans ve hibelere kolay erişim sağlamaları ayrıca Ziraat bakasından alacakları kredi oran ve olanaklarından daha uygun ve fazla yarar sağlayabilmelerini sağlayacak protokol ile,

  • KOSGEB tarafından desteklenen programlara başvuru yapmış,
  • Başvurusu onaylanarak destenlenmeye başlanmış velahut destekleneceği kesinleşen
  • 2011 yılından sonra KOSGEB KOBİ Kredi Faiz Destek Programında olan işletmelerin,

finansal olanaklara erişmelerini kolaylaştıracak ve proje sahiplerinin iş planı dahilinde devam ederek finansal açıdan herhangi bir sorun olmamasına yardımcı olacak T.C. Ziraat Bankası A.Ş tarafından uygun koşullarda finansal destek sağlanması amacıyla KOSGEB protokolü karşılıklı olarak imzalamıştır.

KOSGEB’LİLERE ZİRAAT BANKASINDAN EKSTRA İNDİRİM VE AVANTAJLAR

Protokol ile birlikte KOBİ’lere havale-eft işlemlerinde sağlanacak indirimlerden, yıllık kart ücretsiz kredi kartlarına, hesap işletim ücretsiz hesaplara kadar bir sürü avantaj sağlanacaktır.

KOSGEB’LİLERİN AVANTAJLARI

1.      KOSGEB tarafından başvurusu onaylanarak desteklenmeye başlayan / desteklenmesi kesinleşen ve/veya 01.01.2011 tarihinden sonra kredi faiz desteği kullanan işletmelerden uygun bulunanlara, kullanmak isteyecekleri kredilerin tamamında Banka’nın cari TL tabela faiz oranı üzerinden % 15 indirim yapılması (AR-GE İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı ile İşbirliği-Güçbirliği Destek Programı için bu oran %20’ye yükseltilecektir).

2.      Nakdi olarak kredi kullandırılan veya kullanacak işletmeler için;

a) Kredilerin bağlı olduğu hesaplar da hesap işletim ücreti alınmaması,

b) İnternet Bankacılığı veya Mobil Bankacılığı aracılığıyla yapılan havale-EFT işlemlerinde indirimli olması,

c) KOBİ Kart kullanan işletmelerden yıllık kart ücreti alınmaması,

ç) İşletmelerin hali hazırda kullanmış oldukları Çek Karnesi Bedellerinde %50 indirim yapılması,

d) Takas Çek Komisyonlarında % 50 indirim yapılması,

e) AR-GE İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı ile İşbirliği-Güçbirliği Destek Programı için Kredi Tahsis ve Değerlendirme ücretinde % 50 indirim yapılması,

 

3.      Müşterinin veya işletmenin gerekli şartlarda uygun bulunması halinde Avrupa Yatırım Bankası, Alman Kalkınma Bankası (KfW), Fransız Kalkınma Ajansı (AFD), Dünya Bankası Enerji Verimliliği ürünlerinden TL veya döviz olarak kullandırılan kredilerde kullandırım komisyonu alınmaması.


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu