Genel

Ziraat Bankası Kredi Kartı & Nakit Avans Limiti Nasıl Arttırılır?

Ziraat bankası Bankkart kredi kartı ve nakit avans limitini kolayca yükselte bilirsiniz. Ben bu iki işlemi sadece 2 dakika 50 saniye içinde gerçekleştirdim. (Tabi arzu edenler limit arttırmak yerine yine düşüre de bilmektedirler.) Kredi ve ek bakiye olarak bilenen nakit avans limitlerini nasıl arttırırız diyorsanız? Bunun  için ise size tam 4 yoldan bahsedeceğim. 1- Herhangi bir Ziraat bankası şubesine gidip, bireysel müşteriler departmanını ziyaret ederek. 2- Müşteri temsilcisi numarası olan 0-850-220-00-00 numarayı arayarak. 3- Banka ATM üzerinden işlem gerçekleştirerek. 4- Ziraat Mobil uygulamasını üzerinden. Kredi kartı ve nakit avans limit yükseltmek için benim önereceğim bu yöntemler için deki ise 4. olanıdır. Yani, Ziraat İnternet bankacılığını kullanılmasıdır. Ben de şahsen videomda sizin de izleyeceğiniz gibi o şekilde yükseltim. Çünkü tüm diğer limit çoğaltma yollarından en hızlı olanı tır.

Ziraat Bankkart Kredi Kartı Limiti Ne Kadar? Önce Bunu Hesaplayalım

Bankkart kredi kartı limitini nasıl yükseltebilirsiniz? Buna geçmeden önce ne kadar kredi kartı limitine sahipsiniz bunu sorgulamak isterseniz  diye düşündüm. Söz hazır, Bankkart combo yada genç kredi kartı limitinin ne kadar olduğunu sorgulamaktan açılınca yeni alacakları da unutmadım. Bu nedenle bankkart kredi kartı limiti ne kadar? Bu soruyu da beraberinde yanıtlamak istedim. Şimdi ama ilk önce bankkart kredi kartı sahiplerinin, bakiyelerinin ne kadar olduklarını nasıl kolayca sorgulaya bileceklerini anlatacağım. En basit yol olarak ise bunu SMS üzerinden olanına yer vereceğim.

 • Bankkart kredi kartı limitiniziniz ne kadar olduğunu SMS atarak sorgulama yapabilirsiniz. 1 SMS karşılığında bunu yapmak için lütfen cep telefonunuz akıllı olsun olmasın şu adımı izleyin. KKLIMIT boşluk Kredi Kartınızın Son 6 Hanesini yazın bu mesajı 4747 numaraya gönderin. Örnek: KKLIMIT987654

Sorgulama sonrasında kredi kartınızın limiti düşük geldi ise bunu nasıl arttıracağınızı mobil üzerinden aşağı başlıkta bahsettim. Bu başvuru işleminin anlatımına geçmeden önce ama yeni Bankkart alacakların kaç TL limitli bu karta sahip olacaklarından bahsetmek istiyorum.

Sıfırdan kredi kartı alacaklar tanımlanan limit kişinin gelir seviyesine göre değişir. Buna göre ilk defa alacağınız kredi kartının limiti aylık hane gelirinizin en fazla 2 katı kadar tahsis edilir. Almış olduğunuz kredi kartınızı 2. senesinde ise yeniden kredi kartı limiti tanınır. Bu sefer ise kredi kartınızın limiti geliriniz 4 katına kadar çıkar. Buna bir tablo ile anlatmam gerekir ise.

Yeni Alınan Ziraat Bankası Kredi Kartı Limiti Ne Kadar Olur?
Maaş Miktarı İlk Alındığı Zaman Tanınan Limit 2. Yıl Çıkarılacak Olan Limit
2.825 (Asgari Ücret) 5.650 11.300
3.500 7.000 14.000
4.000 8.000 16.000
4.500 9.000 18.000
5.000 10.000 20.000
5.500 11.000 22.000

BDDK sadece Ziraat için değil, tüm banka kredi kartları için limit tanımlamasını bu şekilde yapılmasını tebliğ etmiştir. Muhtemelen sizin de ilk defa alacaksanız, gelirinize göre alacağınız Bankkart kredi kartı limiti tabloda olduğu gibi olacaktır. Şayet, daha önce bir kredi kartınız var ise de limiti bu tablodaki miktardan düşülerek, bankkart kredi kartı limitiniz belirlenecektir.

Örnek: Herhangi bir x bankasına ait cebimde 4.000 TL limitli bir kredi kartı var. Aylık gelirim ise 5.000 TL. O zaman bana hiç kredi kartım olmasa 10.000 TL olarak verilecek olan kredi kartım, 10.000-4.500= 5.500 TL olarak verilir.

Fakat! Bir baktınız ki, gelirinize göre olması gereken Bankkart kredi kartı limitine sahip değilsiniz.🤦‍♀️ O zaman limitinizi arttırmak için size bir hak verilir. Nasıl bu haktan yararlanarak limit yükseltiriz diyorsanız, cevap aşağıda!

Ziraat Mobil Bankkart Kredi Kartı Nakit Avans Limiti Nasıl Yükseltilir? Resimli Anlattım

Ziraat bankası bankkart kredi kartı sahibiyim. Adıma tanımlanan kredi kartının limitini sadece 3 dakika kadar kısa sürede mobil bankacılık üzerinden yükselttim. Bu işlem sonrasında ayrıca nakit avans limitimde arttı. Sizlere nasıl yükselteceğini deneme amaçlı olarak anlatmak için böylece her iki limitimde 100 TL yükselmiş oldu. Böylelikle 2.500 TL olan bankkart kredi kartı limitim videoda da göreceğiniz gibi 2.600 TL çıktı. Siz de şayet kredi kartı limit arttırma opsiyonuna sahipseniz bu yükseltme işlemini anlattığım şekilde yapabilirsiniz.

Kartınıza Ait Güncel Bakiye Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Sisteme tanımlı cep telefonunuzdan BAKIYE yazın bu mesajı 4747 gönderin.

📢 Mobil yada Ziraat bankası İnternet sayfası üzerinden kredi kartı + ek bakiye arttırma işlemini yapabilmeniz için İnternet bankacılık şifresine ihtiyacınız vardır. Şayet bu şifreye sahip değilseniz nasıl banka şubesine gitmeden alabileceğinizi farklı bir sayfada anlattım. Sayfamızın adresi ⇒ Ziraat Mobil İnternet Bankacılık Hesabı Nasıl Açılır? Şubeye Gitmeden!

 1. https://bit.ly/3l9GBxt bağlantısını tıklatalım. Açılan sayfaya T.C. kimlik numaramız ve şifremizi girerek DEVAM diyelim.
 2. Ana sayfamızın yan menüsünde yer alan BAŞVURULAR düğmesini tıklatalım.
 3. Bankkart & Kredi Kartı bölümüne gelelim. Buradan Limit Güncelleme bölümünü seçelim.
 4. Olmasını arzuladığımız kredi kartı limitini giriyoruz. Sonrasında DEVAM diyoruz.
 5. Gelir ve oturduğumuz evin bize ait olup olmadığını giriyoruz. Burada ikisini de ben destekli olacak şekilde salladım. Sizde ortalamalı olarak sallaya bilirsiniz.
 6. Yeni kredi kartı limitimize onay vermemiz gerekiyor. Lütfen şimdi onay verelim.
 7. Tebrikler, aşağıdaki resimdeki ekranı sizde benim gibi gördüyseniz, limit artışınız ONAY almıştır.

Tabi siz limitinizin arttığını görmeden buna inanmayacaksınız. Bu nedenle mobil İnternet bankacılık üzerinden dahi yapılan bu kredi kartı limit arttırmanın neticesinin görmeniz gerekiyor. Peki, bunu nasıl ve nereden göreceksiniz? Hemen bunu da resimli olarak anlatayım.

 1. Sol menüden Kartlarım ardından da Kredi Kartlarım diyelim.
 2. Limitinin arttığımız kredi kartını seçelim.
 3. Karşınıza çıkan sayfanın en altında yer alan Kullanılabilir Kredi Kartı limitini göre bilirsiniz.

Ziraat bankkart kredi ve nakit avans limitinin İnternet üzerinden arttırılma işlemi bu kadar basittir arkadaşlar. Benim nasıl yaptığımı görmek istiyorsanız, sizin için çektiğim videomu izlemeniz yeterlidir.

Ziraat bankkart limit ile nakit avans miktarının İnternet üzerinden nasıl attırdığımı da izlediğinizi umuyorum. Şimdi son olarak sizlere bankkart olarak gelen kartınızın özellikle kredi kartı özelliğine nasıl kavuştura bileceğiniz den bahsedeceğim. Tabi bunla birlikte bilmediğiniz bir çok özelliklerini de yine bu başlık altında yer vereceğim.

Ziraat Bankkart Kredi Kartı Özelliği Nasıl Açılır? (Combo & Genç)

Ziraat bankkart (Genç + Combo) aslında adından da anlaşıldığı gibi sade bir banka kartı tır. Buda şu anlama geliyor ki, bu kartla sadece tek çekimlik alış verişler yapabilirsiniz. Haricinde bir mevduat hesabınız olduğu içinde IBAN veya banka hesap numaranız üzerinden para alıp göndere bilmektesiniz. Son olarak da Ziraat mobil bankacılık imkanlarından yararlana bilirsiniz. Sizin anlayacağınız bir kredi kartı gibi taksitli alış veriş yapamazsınız. Tabi bu karta bu özelliği tanımlarsanız o zaman işler değişir. Bu sefer de elinizin altında banka kartı ile birlikte böylece birde kredi kartı olmuş olur. Peki, bankkart (Genç + Combo) nasıl kredi kartı özelliği aktif edilerek açılır?

 • Bankkart şubeden alırken kredi kartı özelliğini de kullanacağınızı ilk olarak beyan edin. Etmediyseniz de bunu müşteri hizmetlerini 444-00-00 arayarak sağlayın. Başvuru neticeniz olumlu olarak sonuçlanırsa, kredi kartınızı aktif etmek için şunu yapalım.
  1. Her hangi bir Ziraat ATM istasyonuna gidelim.
  2. Bankkart ile şifreli olarak giriş işlemini sağlayalım.
  3. Daha sonra kredi kartınızı çıkartın. Yeniden giriş yapın ve menüden KREDİ KARTI seçeneğini tıklatın.

Böylelikle bankkart artık kredi kartı özelliğine de sahip olmuş olacaktır.

Bu resmi hangi ilçemiz de çektim bir fikriniz var mı? Baş harfi B son harfi K tır. Hadi tahminleri alalım.

Bankkart kredi kartı özelliğini kazandırdık. Şimdi bu kartımıza ait bazı özelliklerinin sorgulamasını nasıl yapacağız bunlardan biraz da bahsetmek istiyorum.

 • Bankkart özellikle öğrencilerimize bazı özellikler ile gelmektedir. Bunlardan en önde gelenide Harçlık Avans olmaktadır. Tanımlanan bu bakiyeyi öğrenmek için; HARCLIK AVANS BAKIYE yazın 4747 numaraya gönderin.
 • Hesap hareketlerinizi bir SMS ile öğrene bilirsiniz. Bunu öğrenmek için HAREKET yazıp (EK NO) mesajınızı 4747 gönderin.
 • Kredi kartınızın son ekstra detaylarını yine SMS ile öğrene bilirsiniz. Bunu içinde yapmanız gereken KKEKSTRE yazın, ekstrasını öğrenmek istediğiniz kartın son 6 hanesini girip 4747 göndermeniz yeterli olur.

Yapacağınız bu sorgulama hattınızdan 1 SMS bedeli olarak düşecektir.

Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu