Emekli

Ziraat Bankasına Maaş Taşıma Nasıl Yapılır? Temmuz 2021

Bankalar yılın belirli dönemlerinde maaş müşterilerine belirlenen miktarlarda emekli promosyon ödemesi yapmaktadır. Verilen promosyonlardan faydalanmak için bankalar ile promosyon sözleşmesi yapılmalıdır. Biz de bu yazımıza sizler için 2021 yılında verilmesi kararlaştırılan Ziraat Bankası promosyon ödemelerini, maaş taşıma şartlarını, promosyon sorgulamasını, promosyon sözleşmesi ve promosyon başvurusunun nasıl yapılacağını inceledik. Detaylar haberimizde..

Emekli Maaşına Promosyon Ödemesi

Bankaların emeklilere özel birçok kampanya hazırlamaktadır. Konut kredisi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi gibi birçok hususta özel ve ayrıcalıklı faiz oranları ile krediler vermekte, bunun yanı sıra da emekli maaşını mevcut bankalara taşıyanlara maaş miktarına göre promosyon ödemesi yapmaktadır. Emeklilerin verilen kampanyalardan faydalanabilmeleri için bankaların istedikleri tek koşul maaşlarını o bankadan alıyor olmalarıdır. 2021 emekli maaş zamları hakkında bilginiz var mı?

Promosyon ödemeleri için de aynı şart geçerlidir. Ziraat Bankası emekli promosyon ödemelerinden yararlanmak için emekli maaşınızı Ziraat Bankasına taşımanız ve 3 yıl boyunca bankanın müşterisi olmaya devam edeceğinize dair taahhüt imzalamanız gerekmektedir. Bazı bankalar promosyon ödemelerinin yanı sıra ücretsiz işlemler, faturalarda ek indirimler gibi imkanlar da sağlıyor. Ziraat Bankası promosyon ödemeleri şu şekildedir;

 1. Emekli aylığının bin 500 TL’ ye kadar bankadan alınabilecek olan promosyon desteği; 500 TL, 
 2. Emekli aylığının bin 500 ile 2 bin 500 TL arasında ise bankadan alınabilecek olan promosyon desteği; 625 TL,
 3. Emekli aylığının 2 bin 500 TL’nin üzerinde ise bankadan temin edilecek olan promosyon desteği; 750 TL tutarında olacaktır.

Promosyon ödemeleri 3 yıllık peşin olarak yapılmaktadır. Emekli promosyon ödemelerinden faydalanmak için emeklilerin maaşlarını 3 sene boyunca Ziraat Bankası aracılığı ile alacaklarını belirten bir başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Banka üzerinden birden fazla emekli maaş ödemesi alan müşteriler için ayrı bir hesaplama yapılmakta olup, maaş tutarları toplamına göre promosyon verilmektedir.

Ziraat Bankası Promosyon Ödemelerine Başvuru Nasıl Yapılır?

Banka tarafından verilen promosyon ödemelerinden yararlanmak için başvuru yapmanız gerekecektir. Başvuru için birçok seçenek bulunmaktadır.

 • Başvurunuzu şahsen gerçekleştirmek için size en yakın Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz.
 • İnternet Şubesi üzerinden başvuru yapmak için izleyeceğiniz adımlar sırası ile şu şekildedir;
 • Ziraat Bankası İnternet Sitesi==> İnternet Şubesi =>> Bireysel==> T.C Kimlik Numarası, Şifre =>> Giriş =>> Başvurular =>> Emekli Promosyon 
 • Ziraat Bankası ATM‘lerinden başvuru yapmak için en yakın ATM’yi ziyaret edebilir, kartsız işlemler menüsünden T.C kimlik numaranız ile giriş yaparak Emekli Promosyon Başvurusu’na basarak gerekli adımları takip ettikten sonra işleminizi tamamlayabilirsiniz. ATM üzerinden işlem yaptıktan sonra Müşteri İletişim Merkezi sizinle iletişime geçecek ve onay talebinde bulunacaktır.
 • SMS aracılığı ile başvuru yapmak için bankaya kayıtlı cep telefon numaranızdan; “PRO” yazıp bir boşluk bırakarak “T.C Kimlik Numara’sını” yazdıktan sonra 4757‘ye kısa mesaj gönderebilirsiniz.
 • Müşteri İletişim Merkezi üzerinden başvuru yapmak için ise; 0850 258 00 00 numarası ile iletişime geçebilirsiniz.

Ziraat Bankası emekli maaşı promosyon sorgulaması yapmak için linke tıklayabilirsiniz. 

Emekli Maaşı Ziraat Bankası’na Nasıl Taşınır ve Şartlar Nelerdir?

Belirlenen promosyon ödemelerinden yararlanmak için kişilerin emekli maaşlarını Ziraat Bankasına taşımaları ve 3 yıl boyunca bankada kalacaklarına dair sözleşme imzalamaları gerekecektir. Başvuru yapılmaması halinde bankalar tarafından promosyon ödemesi yapılmayacaktır. Sözleşme süresince banka ile anlaşma yapan kişilerin, maaşlarını başka bir bankaya taşımasına sistem tarafından izin verilmez. Ancak aynı bankanın başka bir şubesine aktarım yapılabilir. Bu kapsamda anlaşma yaptığınız bankadan ancak 3 yılın sonunda ayrılabilirsiniz. Kredi kartı borcu olana müjde! Ziraat Bankası uygun faizler ile borç kapatma kredisi veriyor!

Yukarıda verdiğimiz promosyon tutarları taban ödemeler olmaktadır. Bankalar bu tutarların altında ödeme yapamayacaklardır. Eğer emekli bu 3 yıl içerisinde vefat eder ise yakınları da promosyon ödemesinden yararlanabilecektir. Promosyon almak için bankaların talep ettiği bir diğer husus ise otomatik ödeme talimatı ve ek hesap zorunluluğu olacaktır. Emekli maaşınızı Ziraat Bankasına taşımak için iki farklı yol bulunuyor;

 • Birinci yol e-devlet olmaktadır. Maaşlarınızı kendi e-devlet sisteminize T.C kimlik numarası ve şifreniz ile giriş yaparak taşıyabilirsiniz. Eğer e-devlet şifreniz bulunmuyor ise en yakın PTT şubesine giderek kendi adınıza şifre alabilirsiniz. E- Devlet üzerinden banka değişikliği yapmak için;

E-devlet=> T.C kimlik numarası, şifre=> E-Hizmetler=> Sosyal Güvenlik ve Sigorta=> Emeklilik Uygulamaları=> 4/A, 4/B veya 4/C Adres ve Banka Değişikliği sekmelerine sırası ile tıklayarak banka ve adres değişikliğinizi yapabilir, maaşınızı Ziraat Bankası’na taşıyabilirsiniz. 

4/A Emeklisi Banka Adres Değişikliği İçin Tıklayınız. 

4/B Emeklisi Banka Adres Değişikliği İçin Tıklayınız. 

4/C Emeklisi Banka Adres Değişikliği İçin Tıklayınız. 

 • Bir diğer seçenek ise Sosyal Güvenlik Kurumu’na müracaat etmek olacaktır. SGK İl veya Merkez Müdürlüklerini ziyaret ederek yalnızca bir dilekçe ile mevcut maaşınızı Ziraat Bankası’na taşıyabilirsiniz.
Emekli Maaşı Ziraat Bankası'na Nasıl Taşınır ve Şartlar Nelerdir 
Emekli Maaşı Ziraat Bankası’na Nasıl Taşınır ve Şartlar Nelerdir

Hangi Durumlarda Maaş Taşıma Yapılamaz?

Bankalar tarafından verilen kampanyalardan yararlanmak ve promosyon ödemelerinden yararlanmak için maaşlarını mevcut bankalara taşımak gerekmektedir. Ancak bankaya kredi borcunuz, bankadan aldığınız hesap kartına veya kredi kartına borcunuz var ise maaşınızı taşıdığınız bankadan başka bir bankaya maaş taşıma işlemi yapamazsınız.  Emekli olmak için kaç yıl çalışılmalı? yazımızı inceleyerek bilgi alabilirsiniz.

Vakıfbank Emekli Promosyon Ödemeleri

Emekli maaşlarını Vakıfbank şubelerine taşıyan ve 3 yıl boyunca mevcut bankada kalmak için taahhüt imzalayan emekli kimselere 750 TL’ye varan promosyon ödemesi yapılmaktadır. Promosyon ödemesinin yanı sıra emekli maaşınızı tüm Vakıfbank ATM’lerinden ücretsiz olarak çekme avantajı sağlıyor. Vakıfbank kredi kartlarından yararlanan emeklilere özel kart aidatı alınmamaktadır. Aynı zamanda maaş hesabınızdan Hesap İşletim Ücreti de talep edilmemektedir. Emekli maaşınızı Vakıfbank’a taşıyarak ayrıcalıklı fırsatlardan siz de yararlanabilirsiniz.

TEB Emekli Promosyon Ödemeleri

Türkiye Ekonomi Bankası’da emekli maaşını taşıyan ve 3 yıl kalmak için taahhüt imzalayanlara özel 750 TL’ye varan promosyon imkanı sağlıyor. Bu imkanların yanı sıra kredi kartından 2 adet Otomatik Fatura Ödeme talimatı veren emekli maaş müşterilerine ödediği promosyonlara ek 50 TL bonus veriyor. Kredi kartı, hesap işletim ücreti, internet ve çağrı merkezi üzerinden yapılan işlemlerde ücret almıyor. Bu imkanların yanı sıra emekli maaşını taşıyanlara özel 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi veriyor. Aynı zamanda TEB ATM’lerinden 3 bin TL’ye kadar yüksek limiti imkanı tanıyor. Sağlanan imkanlardan yararlanmak için emekli maaşınızı TEB’e taşıyabilirsiniz.

Halkbank Emekli Promosyon Ödemeleri

Halkbank emekli promosyon ödemelerinden; 18 yaşını doldurmuş ve emekli maaş ödemesi alan emekliler yararlanabilmektedir. 18 yaşının altında olup emekli maaşı alanlar ise bankadan maaş almakta olan velilerine yapılmaktadır. Emekli promosyon ödemelerinden yararlanmak için maaş ödemenizi 3 sene boyunca bankadan alacağınıza dair başvuru yapmanız gerekecektir. Başvurularınızı Halkbank şubelerinden, Halkbank ATM’lerinden veya 08502229262 numarasını arayarak yapabilirsiniz.

Akbank Emekli Promosyon Ödemeleri

750 TL’ye kadar promosyon imkanı sağlayan banka, aylık tüm bankaların ATM’lerinden 2 kez ücretsiz işlem yapma imkanı tanıyor. Aynı zamanda bedava havale ve EFT sağlayarak özel faiz indirimli ihtiyaç kredisi imkanı tanıyor. Bankanın talep ettiği tek koşul emekli maaşlarını Akbank’a taşıyarak 3 yıl kalmak için taahhüt imzalamak olacaktır.

1500 TL  500 TL 200 TL 700 TL
1.500 TL 2.500 TL  625 TL 225 TL 850 TL
2.500 TL ve üzeri 750 TL 250 TL 1.000 TL

Denizbank Emekli Promosyon Ödemeleri

Denizbank 1000 TL’ye varan promosyon ödemesinin yanında, kişilerin bankaya kazandırdığı her bir emekli için 100 TL ek ödeme yapıyor. Bankanın işbirliği olan markalardan yapılacak olan alışverişlerde indirim fırsatı sağlıyor. Bonus kartı ile otomatik ödeme talimatı verenlere 3 ay doğalgaz faturasına %10 indirim fırsatı veriyor.

 • 1.500 TL altında maaş alanlara 675 TL,
 • 1.500 TL ile 2.500 TL arasında maaş alanlara 850 TL,
 • 2.500 TL ve üzeri maaş alanlara 1.000 TL promosyon ödemesi yapılacaktır.

Şekerbank 2.400 TL Emekli Promosyon ödemeleri

Emekli maaşını Şekerbanka taşıyan müşterilerine ilk maaş ödemesinin hemen arkasında 2.400 TL kazandıran bankasının kampanyasını da ilk maaşta 2.400 TL kampanyası sunuyor. Emekli maaşınızı taşıdığınız ve 3 yıl boyunca banka değiştirmeyeceğinize dair  taahhtüt imzalaayan emeklilere özel 750 TL’ve varan nakit hediyeler ve 2 otomatik ödeme talimatı vermeniz ve Kredili Mevduat hesabına sahip olmanız durumunda ek iki adet otomatik ödeme talimatına ilave 150 TL, Emekli tanıdıklarını Şekerbank’a getiren müşterilere, yönlendirdikleri emekli başına 150 TL,  10 emekli getirene toplamda 1.500 TL veriyor.

Emekli maaşınızı mevcut bankalara taşıyarak promosyon ödemesinin haricinde birçok ayrıcalıklı avantajlardan da faydalanabilirsiniz.


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu