Evlilik Destekleri

Ziraat Bankasından Yeni Evlenenlere Kredi (Devlet Destekli) Haziran 2021

Evleneceğim param yok diyenlere özel kredi sağlayan Ziraat Bankası evlilik kredisi ile ilgili araştırma yapanlar tarafından araştırılan faizsiz evlilik kredisi 2021 nasıl alınır, devlet destekli evlilik kredisi başvurusu ve Ziraat evlilik Kredisi 2021 tüm merak edilenlerin cevapları sizlerle.

Evlenen Gençlerimize Ziraat Bankasından Kredi

Devlet tarafından destekli faizsiz Ziraat Bankası evlilik kredisi almak için neler gerekir, şartları nelerdir, Akbank, Vakıfbank, İşbank, Garanti bankaları tarafından verilen evlilik kredisi almak için başvurular hakkındaki detayları sitemizden bulabilirsiniz. Devlet teşvikli evlilik kredisi almak isteyen çiftlerimiz için birikimler başladı ve evlilik birikimi yapanlar için ilk ödeme yeni yılda da yapılacağı söyleniyor.

Evlenenlere Ziraat Bankası Kredi Veriyor!

Devlet tarafından desteklenen evlilik kredisi almak isteyenler anlaşmalı bankalara başvurması gerekiyor. Evlenecek, yeni bir yuva kuracak çiftlere alınan kararlara göre bir defaya mahsus olmak üzere verilecek. Her iki kişininde ayrı ayrı yararlanabileceği 5-5 olmak üzere toplamda 10 bin TL çeyiz yardımı verilecek. Bunu yapabilmek için çiftlerin bankaya gidip (anlaşmalı oldukları bir bankada olabilir) ayrı ayrı şahsi birer çeyiz hesabı edinmeleri gerekmekte ve 3 yıl boyunca hesaba en az 100 TL en fazla 1000 TL yatırmaları gerekmektedir.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi 2017
Ziraat Bankası Evlilik Kredisi

Evlenecek olan çiftler ister aylık ister üç aylık olarak açtıkları çeyiz hesaplarına para yatırabilirler. Aylık olarak hesap açan çiftler en fazla taksitlerini yıl içerisinde 1 defa aksata bilirken 3 aylık periyot seçen çiftler ise bir dönem aksatma hakkına sahip olacaktır. Çiftlerin isteği üzerine değişen çeyiz hesabı 36 veya 48 aylık iken sonlanabilecek ve sistemden çıktığı aya göre devlet evlilik kredisinden faydalanacaktır. 36. aylıkta iken sistemden 4 bin TL destek sağlanırken 48. aylıkta iken sistemden çıkan çiftlerimiz için 4 bin 500 TL devlet desteği verilecektir. Bu hizmet Ziraat katılık bankası tarafından sunulmaktadır.

Ziraat Bankasından Evlilik Kredisi Nasıl Alınır??

Ziraat bankasından Kredi iki şekilde alınabilir;

  • Evlilik kredisi çeyiz hesabı açılarak,
  • İhtiyaç kredisi alınarak

Devletimizin destek verdiği bankalar olarak Halk bankası, Vakıf bankası ve Ziraat bankası vatandaşlarımızı düşünerek uygun bir şekilde vermektedirler.

Ziraat bankası kredi hesaplamalarına Ziraat bankasının sitesine girerek gerçekleştirebilirsiniz. Evlenecek olan genç çiftlerimize kolaylık sağlamak için diğer bankalarda evlilik paketleri düzenlemektedirler. Bu paketler genelde mayıs aylarında başlayıp eylül aylarında bitmektedir.

evlilik kredisi ziraat
Ziraat Bankası Çeyiz Hesabına %20 Katkı!

Ziraat evlilik kredisi başvurusu için düzenlememiz gereken evraklar

Her bankada olduğu gibi Ziraat bankasında da evlilik kredisine başvurmak isteyen çiftlerimizin yanlarında T.C. kimlikleri olması gerekmektedir. T.C. kimliğiniz yanınızda değilse T.C. kimlik numaralarının üzerinde yazılı olduğu pasaport veya ehliyetlerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Bu evrakların yanında ayriyetten adres beyannamesi ve kendilerinin adına olan son 3 ay içerisinde ödenmiş elektrik, su, doğal gaz, telefon, faturası getirmeleri de istenmektedir.

Ziraat bankası internet üzerinden hiçbir başvuruyu kabul etmemektedir. Bu evraklarla bilikte bankaya başvurunun şahsi olarak yapılması gerekmektedir. Ziraat bankası kredi başvuru şube adreslerini yine Ziraat bankası internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Çeyiz Hesabı Nasıl Açılır?

Banka çeyiz parasına devlet katkılı olarak yüzde 25 destek sağlamaktadır. Devlet tarafından sağlanan katkı biriktirilen paraya göre değişmektedir. Bu fırsattan yararlanmak için öncelikle bir çeyiz hesabı açtırmanız gerekmektedir. Açılan bu çeyiz hesabı sisteminde 3 yıl süreli olarak kalma zorunluluğu bulunmaktadır. Evlilik tarihini takiben 3 yıl öncesine kadar birikim yapılması gereklidir. Sağlanan kredi imkanından minimum 27 yaşındakiler faydalanabileceklerdir. Taksitlerin düzenli olarak ödenmemesi halinde verilen yüzde 25‘lik katkıdan yararlanılamayacaktır. En yakın şubeye giderek başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Çeyiz Hesabı
Ziraat Bankası Çeyiz Hesabı

Vakıfbank Evlilik Kredisi Başvurusu İçin Yapılması Gerekenler Ve Şartları

Vakıfbank yuva kurmak isteyen ve evlilik kredisine ihtiyacı olan genç çiftlerimiz için 20 bin TL kadar olanak sunan evlilik kredisi vermektedir. 18 ay vadeyle verilen bu kredinin çiftlerimizi çekecek olan en güzel yanı ise tamamen kefilsiz olarak verilmesidir. Aylık faiz oranı 1.55 oranında olan evlilik kredisinin geri ödenmesi 1,317,68 TL dir. Kredi tahsis ücreti olarak bir defalığına 100 TL alınmaktadır. Her bankada yapıla kredi işlemlerinde gerçekleştirildiği gibi evlilik kredisinde de çiftlere sigorta yapılmaktadır. Başvuruları internet üzerinden gerçekleştirmek veya bilgi almak isterseniz Vakıfbank bankalarına gidebilir veya insternet sitesi üzerinden araştırma yapıp başvurabilirsiniz. Ayrıntılı ilgiler için lütfen internet sitesine bakınız.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Hesaplama işlemini buradan yapabilirsiniz.

Vakıfbank Evlilik Kredisi Başvurusu İçin Yapılması Gerekenler Ve Şartları
Vakıfbank Evlilik Kredisi Başvurusu İçin Yapılması Gerekenler Ve Şartları

Yapı ve Kredi Bankası Evlilik Kredisi Şartları

Bankalarımız tarafından genç çiftlerimiz için yapılan kampanyalar hızla devam ediyor. Düğün sezonunun açılmasıyla beraber bu kampanyalar günden güne büyüyor. Bu kampanyalara dahil olan bankalarımız arasında olan Yapıkredi bankasından evlilik kredisi almak isteyen çiftlerimizin yapması gerekenler ise şu şekilde. SMS ile yapacağınız ” Evlilikkredisi (boşluk) T.C. kimlik numarası (boşluk) Aylık gelirinizi yazıp (örn: 2000) 4411 e gönderiniz. İnternet üzerinden, telefon (444 0 444) ve şube kanalları ile başvuru yapacağınız Yapıkredi evlilik kredisi için istenilen evraklar ise;

  1. Son aylara ait gelirinizi gösteren bordro veya maaş yazınız
  2. Serbest (freelance) çalışan vatandaşlarımız için vergi levhası fotokopisi
  3. Emekli vatandaşlarımız için maaş cüzdanı
  4. Kira gelirli vatandaşlarımız için kira kontratları

bankamız tarafından istenilmektedir. Tüm bunlar sizlere çok karmaşık göründüyse veya sanal ortama güveniniz yoksa direkt olarak Yapıkredi bankalarımızdan konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Veya krediyi almaya karar verdiyseniz bankaya evraklarınız ile birlikte gidebilirsiniz. Gelir belgesiz evlilik kredisi veren bankalar içeriğimizden bilgi alabilirsiniz.

Bankaların geçtiğimiz yıla ait evlilik kredileri bu şekilde olup 2021 yılında da devam etmesi bekleniyor.


Kaynak

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu